Mali ste problém s prenášaním?

pajinka23
13. máj 2009

ahojte mamulky a tehulky mate niektora skusenosti s prenasanim ???? ☹ ☹ ☹ lebo ja by som velmi nerada prenasala ☹ ☹ ☹ takze sup sup pisat 🙂 🙂

adulka55
17. máj 2009

Pajinka23, ja som na tom ako ty, stále čakám a malinkému sa stále nechce. Už som z toho dosť nervózna, čakám ako na ihlách..kedy to konečne príde.

Ale stavím sa že zákon schválnosti funguje na 100% a budem ho nosiť ešte dlhooooo...

Bože ani si neviete predstaviť ako velmi túžim po tom aby už nastala tá chvíla...

sssimi
17. máj 2009

Pajinka, Adulka vy ste ešte našťastie v termíne... Ja som už 13 dní po a len sledujem každučký pohyb, aby sa niečo nestalo...

Pajinka ja už som skúsila všetko o čom viem že by pomohlo a nič nezaberá... Zajtra ma čaká nemocnica ☹

pajinka23
autor
17. máj 2009

sssmi tak ti drzkam palceky v tej nemocke ja idem zajtra tiez k dokimu tak som zvedava ☹ ☹ ☹ ach jaj................................................................................................................................................................adulka dufam ze tienase deticky sa coskoro umudria a vijdu von kazdu chvilu 😉 😉 😉 😉 🙂

ashley
17. máj 2009

Sssimi tiez som prenasala 13 dni. Mala som ist v piatok rano na vyvolavacku a vo strvrtok sa narodil... sme sa smiali, ze od strachu som ho porodila. Tiez sme skusali kadeco a nic nepomohlo. Dietatko proste vie kedy ma prist na svet. Teraz to druhe.. bola by som stastna keby vysla na termin.. ale ona vie kedy ma prist.
Sssimi drzim palce.. nech si uz zajtra maminkou.
Pajinka23 presne viem o com pises.. koniec tehotenstva je velmi unavny a bolestivy. Drzim palce nech to mas co najskor za sebou. Si spominam, ze ja som mala termin 18.5.. tak mi to pripomenulo.

adulka55
18. máj 2009

Bože tak to vám nezávidím že 13 dní prenášať.. dúfam, že ma nepostihne rovnaký osud, ale ak áno nič s tým neurobím..

Najhoršie je to čakanie..

Pajinka: veď ty máš dnes termín 🙂 snáď vám to výjde 😎

miruska78
18. máj 2009

Ahojte skoro maminky, no teda čítam vaše zážitky, môj koniec tehu to bolo tiež niečo strašné 😅

Termín podľa mrchy 16.2., podľa UZV 19.2. a malý na narodil 4.3. po x vyvolávačkách, podobne ako Zuzka písala, asi nemám telo na rodenie 😖 , vôbec nič mi nezaberalo, dokonca som ležala v nemocnici 10 dní a NIČ so mnou nerobili, len mi točili jak blázni monitor a ja som chodila otravovať do vyšetrovne, nech už niečo robia, že si nohy necítim ako som opuchnutá a tak, bála som sa už aj o drobca, brucho velikánske a úplne vysoko, placenta v rozpade podľa sona ale keďže som nikomu nezaplatila za niečo, čo má robiť v rámci svojej práce tak to nikoho nezaujímalo. Bol to hrozný pocit bezmocnosti.
Tak sa priateľ naštval, podpísali sme po riadnom humbuku na oddelení reverz a na vlastnú zodpovednosť sme cestovali 200km do inej pôrodnice, tam kde som sa aj ja narodila 😵 našťastie sme cestu v pohode zvládli, ja som už bola kľudnejšia, lebo som vedela ža sa mimi o chvíľu určite narodí. A tak aj bolo.
Prišli sme tam, už nás čakali, doktori vyvaľovali oči, čo to so mnou tam dorábali, hneď ma zobrali do parády a po ďalších 2 riadnych dávkach vyvolávačiek mi museli robiť sekciu lebo s malým to ani nepohlo 😀 proste by som bola tehotná asi celý život, keby sa to dalo...a podotýkam, nikomu sme predtým nedali ani cent! A našťastie drobček bol v poriadku, mal 3450g a 51cm, síce riadne rozmočený a šúpal sa ešte asi 2 týždne po tom 😅 Ale úplne zdravučkým, nemali sme ani žltačku, tak sme už po 6 dňoch mohli domkov. Teraz už na to spomínam ako na zlý sen s dobrým koncom.
Tak vám maminkám čakateľkám želám veľa šťastia, aby ste mali len pozitívne zážitky z pôrodu a krásne zdravé detičky 😵

adulka55
18. máj 2009

Miruška: tak to sa čudujem že v tomto storočí môžu byť taký bezohladný.. 😠

Naštastie, že ste v poriadku 😀

miruska78
18. máj 2009

No to teda áno Adul, a to som ešte pár rokov dozadu aj ja robila v zdravotníctve a s takýmto niečím som sa teda nestretla a bývalá kolegynka, robí teraz na ministerstve zdravotníctva, tak som jej hneď volala, aby bola v obraze, aj keď mi je jasné, že ona s tým teda nič nespraví, len som sa chcela vyžalovať 😠 a ona mi dala za pravdu, že to zazmluvňovanie doktorov-kupovanie si dobrého pocitu a istoty na ktorý nie každý má, to sú zlegalizované úplatky a ktorá nedá, resp. nemá v nemocnici niekoho známeho, sa musí spoľahnúť, že bude mať šťastie a rýchlo si bez problémov odrodí a natrafí aj na dobrý personál a nebudú ju trápiť. No a mne sa to teda podarilo až na druhý pokus a som o skúsenosť bohatšia.

Tak ti držím palčeky aby to tebe vyšlo a mala si už bábätko pri sebe 😵 Tie posledné týždne tehu sú fakt jak večnosť 😀 ale pre mňa bolo aj tak tehotenstvo jedno z najkrajších období v mojom živote 😵

pajinka23
autor
18. máj 2009

tak baby som bola dnes v poradni a doki povedal ze rodit este nejdem ale sme sa dohodli ze ked malinky do piatku nepojde von sam tak ma posle do nemocky a tam sa uvidi co dalej 😉 😉 😉

smudlinka19
18. máj 2009

ahojte baby....ja som 39tt a tiež čakám každým dnom lebo mam toho už dosť.....v stredu idem na kontrolu a uvidíme čo povie doky lebo naposledy,že som zazatkovaná a mam čas ☹ ale ja by som už tak chcela 😖 ...tak Vám všetkým držím palce nech to mame šup šup za sebou a drobcov v náručí 😀 😀 😀 😀 😀

adulka55
18. máj 2009

Miruška: Ďakujem..

Ja idem do poradne vo štvrtok, tak som hrozne zvedavá, že čo mi doky povie..

Smudlinka19: asi sme na tom všetky rovnako

Pajinka23: jáááj tak aspoň vieš na čom si :o) ja ešte musím čakať do štvrtku, kým bude nejaké stanovisko, teda ak do vtedy neporodím 😀 no ale to viem, že nie, také štastie ma asi nepostine 😀 😀 😀

miruska78
18. máj 2009

Jaj baby, moc vám držím palce, nech tí vaši drobci si to rýchlo rozmyslia a vypýtajú sa na svet, lebo poviem vám ležať v nemocke a čakať na pôrod, keď všetci okolo vás veselo rodia, no nič moc 😀 najlepšie prísť už a rovno na sálu 🙂 Potom sa ozvite 😉

zuza80
18. máj 2009

ahojte-no nezostáva nič iné len čakat a čakat.miruska boli sme na tom skoro podobne 🙂 ,ale mne naštastie neopúchali nohy.ja som ležala v nemocke 5dni, kým som sa dočkala drobca. tiež mi bolo hrozne, ked sa z porodných sál ozýval krik mamičiek a plač miminiek a ja stále nič.no a popravde, ked som počula,ako tie ženy kričia, nakoniec som túžila po cisárskom.

miruska78
18. máj 2009

no zuzi veru, ja som mala nohy ako balóny, pomaly som nič neobula, možno tak krpce po babke by mi boli 😀 no hruza, ale po pôrode všetko zmizlo 😉 Tiež okolo mňa baby rodili a ja nič, veľakrát som si poplakala, teda tiež som nakoniec bola rada že cisarák po tom všetkom, mala som epi, takže som bola aj pri vedomí a tá bolesť jazvy - no vtedy mi nebolo všetko jedno, ale my ženy vydržíme asi fakt všetko a teraz už ani neviem, že som tak rodila 😵 a už si len užívam malinkého...dúfam že pri druhom to už pôjde lepšie, už viem kde ísť rodiť a podarí sa aj normálny pôrod, nech si aj ten vyskúšam 😀

pajinka23
autor
19. máj 2009

juuj my asi naozaj vydrzime do piatku ☹ ☹ ☹ na porod ani naznak ☹ ☹ ach jaaaj ja som uz taka unavena ☹

zuza80
20. máj 2009

pajinka odpočívaj, užívaj posledné dni volna a venuj sa sama sebe.tak ako si žila doteraz už nikdy nebudeš, tak si vychutnaj tie posledné chvílky. 😉

pajinka23
autor
20. máj 2009

babulky asi mamprvy naznak ze idem rodit 🙂 🙂 🙂 teda coskoro,lebo ked som rano vstala tak som mala hnedy vytok 🙂 🙂 🙂 asi to je ta hlienova zatka ci????

martul
20. máj 2009

Ahoj Pajinka, ja som rodila 1 dieťa 2 týždne po termíne, vyvolávaný pôrod malý bol doslova vo mne prilepený, mal 3900g 56 cm, druhá dcéra 2 týždne po termíne, 3950 a 53 cm, pred rokom syn 2 týždne PRED, ani ma nenapadlo že rodím od rána bolesti brucha ale to ma bolello stále aj predtým, a keď som prvé deti rodila neskôr tak som myslela že aj teraz, okolo obeda som išla na WC, samé hlieny tak mi to došlo šup do 17 km vzdialenej nemocnine, po aute som už mužovi vlasy trhala a pol hodinu po príchode som porodila. Takže šok a malý mal 3950 a 54 cm, takže keby rodím na termín tak asi slona. Držím palce sleduj sa keď más hnedý výtok.

pajinka23
autor
20. máj 2009

ok martul budem sa sledovat a ked tak si zavolam zachranku 🙂 🙂 🙂 🙂 pocuvaj a muzovi ostali este na hlave nejake vlasy po prichode do nemocky???? 😀 😀 😀 😀 😀 😀 hi hi hi

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

no pajinka ja som prenasala 11dni a musim sa ti priznat ze to boli najdlhsie dni v mojom zivote. hlavne poslednych par, bol skutocne hroznych. kazdy sa ma pytal, ze kedy to uz konecne bude a mne bolo v tej dobe viac do placu ako inokedy. a to som sa mala tesit ze uz coskoro budem mama. ak by sa mi to zopakovalo aj pri druhom babatku, vypnem telefon, odpojim internet a som nepristupna kamaratom a rodine par tyzdnov pred porodom.

pajinka23
autor
22. máj 2009

andrejka to mas pravdu aj mna sa kazdy vypituje s kazdej strany ☹ ☹ ☹ mam uz stoho take nervy 😠 😠 😠 ale najviac ma zerie ze stale nerodim a moj doktor ma este stale natahuje po kontrolach namiesto toho aby ma poslal do nemocnici na vyvolavacku ☹ ☹ ☹ som zufala 😕 😕 uz som vyskusala snat vsetky babske finty ako porodu dopomoct a stale nic nezabera ☹ ☹ ☹ asi je malemu v brusku dobre

cestovatelkaandrea
22. máj 2009

ja neviem ako to robia lekari teraz na slovensku ale tu v holansku davaju vyvolavacku az ked zena prenasa viac ako 14 dni. mne bolo povedane, ze ked neporodim syna do 14 dni po predpokladanom termine tak pojdem do nemocnice, kde maleho skontroluju, urobia mi vysetrenia a potom sa rozhodnu co dalej. no nastastie sme to stihli skor ako absolvovat tie vysetrenia. takze sa neboj ono to pride vtedy kedy to ma prist. hlavne sa nenechaj stresovat okolim, to ti nepomoze a rodit budes nakoniec len ty 😉 😉 uzivaj si posledne chvile s bruskom a drobcekom v brusku 🙂 🙂

pajinka23
autor
22. máj 2009

andejka asi mas pravdu 😉 😉 😉 😉 dnes sa pojdeme asi prejst s mojim drahym na prechadzku lebo mam strasnu chut na zmrzku 😉 😉

zuza80
26. máj 2009

tak snád má už pajinka drobca pri sebe?

miruska78
26. máj 2009

Ahoj Zuzi a ostatné kočky, pajinka bola v téme Zvolenská porodka a tam písal jej drahý, že v nedeľu ráno o 1.30 porodila chlapčeka-3540g 53cm, dlho sa trápila 😖 a nakoniec musela ísť na CR. Dúfam, že sú obaja v poriadku a hádam sem potom keď drobček dovolí, napíše, ako to celé prebiehalo... 😅

zuza80
26. máj 2009

gratulujem pajinka a maličkému vela zdravíčka.
miruska dík za info 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre