Málo pohybu v tehotenstve. Aký bude pôrod?

nikollette
18. jan 2009

Chcem sa opýtať ci mate nejake skusenosti, s porodom, ked ste sa v tehotenstve málo hybali?? Bude tazky, alebo mozu nastat nejake komplikácie, pre rodičky, alebo pre bábo? ☹ Ja som v 9mesiaci, a nemozem povedat ze by som sa nejak pripravovala, alebo tak.. a teraz som uz aj dost unavena na chodenie, ci cvicenie..Hned nevladzem.. Myslite ze je vtedy porod velmi tazky, alebo s komplikaciami, kt mozu ohrozit aj život??

zuzana355
18. jan 2009

ahoj nikollette možem ti povedat z vlastnej skusenosti že som sa skoro vobec nehýbala len minimálne bola som totiž na rizikovom a ked som neležala v nemocnici tak doma takže ten pohyb bol len krátke prechádzky a to je asi tak všetko len den pred porodom rodila som na vyvolávačku tak som sa nachodila veeeeeela skoro celý den v kuse a porod bol lahký o 9.30h vyvolávačka o 14.20 sa mala narodila a bolesti minimálne vyšla na štvrté vytlačenie takže sa vobec neboj doležité je pozitívne myslenie a to ako sa tešíš na babetko tak ti držím palce. 🙂

tatolu
18. jan 2009

Nikollette, ja som sa tiež nepripravovala a porodila som 😉
Každý pôrod je individuálny, či cvičíš alebo nie.
Vždy môžu nastať komplikácie, ale Tebe sa nič nestane. Hlavu hore a teš sa na bábätko. Však rodiť nebudeš sama. Budeš pod odborným dohľadom lekárov.
Ak ale chceš, tak si môžeš pripravovať pánvové kosti na pôrod - sadni si do tureckého sedu a chodidlá nôh si spoj. Kolená nôh tlač smerom dole.
Tento cvik ale ešte nemusíš, stačí max. 2 týždne pre pôrodom.
Ak sa premôžeš, tak tých pár minút vonku prospeje aj Tebe aj dieťatku. 😉

strociatka
18. jan 2009

niki, neboj sa, ja som sa nehybala skoro vobec taka som bola spuchnuta (mala som gestozu) a mala som skutocne velmi lahky porod, az som sa divila. Ono zalezi od inych okolnosti, ako sa budes otvarat, ako sa psychicky sama pripravis - rozpravaj sa so svojim babatkom a uvidis, ako sa spolu pekne dohodnete, kedy to pride, ak uz sama citis, ze by to uz mohlo prist, tak to daj vediet aj babatku, naznac mu, ze uz je cas, rozpravaj mu, ze ma uz prist a uvidis, ze vsetko bude dobre.

dominka11
18. jan 2009

ahojte, ani ja som sa moc nehýbala, 7. a 8.mesiac som preležala, v 9. som začala normalne chodiť, ale to už zasa nejaké výkony nepodavaš a zvladla som to 😉

sirinka
18. jan 2009

ja som od 27tt lezat. v 37tt mi zacal porod, to som uz ale bola niekolko dni otvorena na 4cm. porod bol podla mna velmi rychly. okolo 23:00 som zacala mat velke bolesti, epi uz ani nestihli pichnut vcas, takze nezabrala a o 01:10 sa mala narodila. ale tlacit a dychat som nevladala. vytlacila mi ju sestricka ☹ ale je pravda, ze som mala aj dost yvsoku teplotu, skoro 39°C, tak mozno aj preto... podla mna je pohyb a trening v ramci moznosti dost dolezity a ovplyvnuje priebeh porodu.

lienka55
19. jan 2009

Ja som mala pocas tehotenstva pohybu az az, a porod bol si myslim na prvorodicku rychly.Neviem ci to bolo tym pohybom ale urcite je dolezity aj pre teba aj miminko.Tak sa nejako premoz.

kalo
19. jan 2009

rychlost porodu závisí nejvíc na vrozených fyzických dispozicích..Pohybem to lze samozřejmě taky upravit, ale jak říkám, někdo, kdo se celý život nehne, může mít porod rychlovku a naop. Ale taky nemusí..tato souvislost není pravidlem a je u každého jiná.
............Určitě ale ovlivní to, jak rychle po porodu budeš zpátky v dobré kondici. Když sportuješ, tělo se rychleji dá dohromady..o tom není sporu 😉

lukin
19. jan 2009

Já jsem neměla pohyb skoro žádný, protože mi bylo celé těhotenství špatně a slabo, takže jak jsme šli na nákup, tak jsem polovinu nákupu byla vkleče u regálu, protože mi bylo slabo - nákupy byl jediný můj pohyb, na procházky jsem nemohla, protože jsem ušla max. 100 metrů, no a porod? Nevím, byl vyvolávaný kvůli velikosti mimča, ale vytlačit jsem ji nemohla, takže nastoupila doktorka a tlačila mi na břicho. Jinak žádné komplikace nebyly až na to, že Nati ztrácela ke konci ozvy. Ale neboj, každý porod je jiný a podle mě nezáleží, zda se rodička v průběhu těhotenství hýbala či ne.

sylvar
19. jan 2009

já byla na rizikovém od 4.měsíce, nesměla jsem téměř nic ...a v 2205 mi praskla voda, od půlnoci začaly kontra, v 520 byla malá na světě, takže nic dlouhého to nebylo 🙂

cicushka
19. jan 2009

Rata sa za hybanie chodenie po diskotekach a tancovanie vo vysokych topankach v 8 mesiaci 😀 😀 ?

hih ale nie..ja som dost vela plavala hlavne posledne 3 mesiace...ale inac some nechodila na ziadnu pripravu, ani dychaciu, ani rodiacu a porodila som super. 😉

kacajam
19. jan 2009

Ahojky. Já jsem se nikdy moc nehýbala (největší fyzická aktivita byl tanec na diskotékách tak 2x za rok a běh na tramvaj 😀 ) Do 6.měsíce jsem pracovala (práce ve stoje 10h denně), nechodila jsem na žádné těhu cvičení ani na předporodní kurzy. Porodila jsem během 3 hodin bez větších komplikací. Teď v 6nedělí by se mělo taky cvičit, ale já chodím jen na procházky s kočárem...

jastericka
19. jan 2009

ahoj Nikolette, ja som sa tiež v tehotenstve dáko nehýbala, bola som na rizikovom, čo som chodila, boli prechádzky so psom.
Niekto to tu už spomínal, aj podľa mňa je veľmi dôležité pozitívne myslenie, celkovo psychika, ja som sa pôrodu nevedela dočkať, aj keď ma všetci strašili, že počkaj, keď to príde, tak Ťa prejde úsmev na tvári...
Mňa neprešiel.
Prenášala som 8 dní, pôrod mi vyvolávali a keď to prišlo, straašne som sa tešila a medzi bolestivými kontrakciami sme si aj zažartovali, porodila som za 5 hodín a bol to ten najkrajší zážitok v mojom živote. 🙂 🙂

atevi
22. mar 2009

Ja som mala rizikove tehotenstva, ktore som povinne prelezala (aj v nemocnici) a porodila som bez problemov. Aj ked je pravda, ze male 2500g dieta je "radost" rodit. Mozno pri vacsom babe by to bolo horsie.

jeudi
22. mar 2009

ja prvni tehotenstvi cele prospala nikam nechodila nabrala pres30kg a rodila jsem 7hodin coz je na prvni porod dost rychle...ja se take bala ze budu rodit dlouho a tezce a nakonec to bylo uplne jinak tak nevim co je na tom pravdy ze kdyz je malo pohybu v tehu ze je pak tezky porod ..ja to tak nemela 🙂 akorat jak jsem jedla same kraviny sladkosti a vubec jsem byla nenazrana tak na to ze sem nabrala 30kg tak malej mel jen2.80kg a 49cm

nellamaria
25. apr 2009

Ahoj ja som nevládala ani nohy zodvihnúť a sestra ma strašila že hrúza a porodila som za 3hodinky.

bereninka
26. apr 2009

Tak já měla rizikové těho a celkově mám nízkou kondici, a porod jsem zvldála dobře. Všichni mně chválili, jak dobře jsem tlačila. 😉 A to jsem se taky bála, protože jsem četla, že porod je sportovní výkon. Není to parvad.
Záleží nejvíce na dýchání a to ukáží na sále, jak dýchat při kontrakcích.
A pak samotné tlačení je náročné, ale zase... myslím, že nezáleží na kondici, spíš na tom, jak dlouho předtím začal porod, jestli jsi vyspalá a tak. Takže nebojte, vy, co se méně hýbete, zvládnete to taky a dobře. 🙂 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre