Mám pocit, že dieťatko zo mňa vypadne. Stretli ste sa s tým i vy?

casy30
8. jún 2008

Ahojte kočky. Somv 31 tt pred dvomi dňami ma pustli z nedmocnice, ležala som z hnedým výtokom, mám nižsie položený kúsok placenty na pravej strane..No odkedy som doma, mám pocit, akoby mi malý mal každú chvíľku vypadnúť...chodím často cikať a dosť často dostávam bolestvé rany do mechúra..mám bolesti ako pred menštruáciou, vyžaruju až do stehien..inak momentálne bez výtoku....stretli ste sa niektorá s takýmto niečím?moc dakujem za akekoľvek info.dosť sa bojim...

andrea229
8. jún 2008

ahoj casy...ja som len v 25tta mam taky pocit tiež,snažím sa ležať,ale vždy sa to nedá....maš aj skrátený krčok?ležala si na rizikovom v Trnave?ja som ležala v 19tt v Trnave kôli krvavému výtoku...vlastne všetko čo píšeš cítim aj ja,ale doktorka mi povedala že to je normálne,tiež som jej hovorila že tie bolesti mi vystreluju až do stehien....berieš magne B6?

makulienka
8. jún 2008

ahoj-te,
moje známe síce nemali problémy a nemuseli byť hospitalizované, ale tiež mali taký pocit a báli sa, že z nich bábätko vypadne.
po konzultáciách a ubezpečení, že nič také nehrozí, a že je to len pocit.
😵

casy30
autor
8. jún 2008

Ahoj Andrea...ležala som Trnave, 8 dní....vytok ustál, ale neberiem nič..snažím sa tiež ležať, ale moc sa neda....ehovorili mi nič o krčku, ale v utorok idem na poradnu, tak ti napisem...snad to voľako ustojíme...

geegee
8. jún 2008

aj ja mam babo nizko uz dlhsie...ked sa mrvi, uz len cakam, ze vystrci rucku, ze Pa, pa...je to neprijemne 😝 Trosku pomoze, ked lezim na sikmej posteli ...tak fungujem od 15tt 😖 Ja mam krcok skrateny, aj sa otvaram 😠

moni1412
8. jún 2008

casy30 ja som asi v 28tt mala taky pocit, v ten den som dost behala a na najblizsej poradni ma uz aj poslal do nemocky s rizikom predcasneho porodu kde som si polezala mesiac. A po prichode z nemocky som mala tiez bolesti ako pred menst. maly sa narodil o 3 tyzdne, v 36tt. k lekarovi sa nechystas? Asi by si spravila najlepsie 😉

rohacka
8. jún 2008

Ahoj, velmi dobre poznam ten pocit, mala som ho od velmi skoreho stadia tehotenstva. Tiez odporucat upozornit na to lekara, v mojom pripade sa to skoncilo nie velmi dobre - predcasnym porodom v 34. tyzdni teh., od 30. tyzdna som bola v nemocnici, krcek sa skracoval aj som sa otvarala, ked ma prijmali do nemocky, povedali, ze za 2 - 3 dni porodim, ale vydrzali sme 16 dni. Radsej ich otravuj zbytocne, ako by si mala skoncit s predcasnym porodom. Predcasny porod nie je len mensie babatko, ako si mnoho ludi predstavuje, to je nezrely cely organizmus, ktory ma problemy s kde-cim. Viem, o com hovorim. Moj maly ma 14 mesiacov a este stale sa borime s nasledkami nedonosenosti a asi este dlho budeme... Drzim palce vsetkym tehulkam, nech to vydrzia aspon do 36.tyzdna.

casy30
autor
8. jún 2008

No, kočky, v utorok idem na poradnu...tak sa ozvem čo mi povedal...ale uz som z toho dosť na nervy...ako čítam vase ohlasy, možem byt rada, že ma to chytilo až teraz...neviem si predstaviť, že by ma to držalo od začiatku tehotenstva...kaťdopádne je to veľmi chgulostiva zaležitosť a vobec neviem do akej miery su moje obavy opravnené. no, snáď uvidíme v utorok..ďakujem moc, za odpovede, všetky sa držte...

dadulienka2404
8. jún 2008

ja som mala taky pocit uz asi pred mesiacom a az pred dvoma tyzdnami ma doktor vysetril a povedal ze som na 2 cm otvorena a mam len lezat aspon do 36 tyzdna.ale to je u kazdeho pricina asi ina.

graziela
8. jún 2008

Ahojte,
ja som mala presne tie iste pocity, ze mi babo vypadne, cca. okolo 30tt, aj som sa s tym zdoverila mojmu dr.. Ten ma vysetril a povedal, ze babo je vysoko, ze tam ani poriadne nedociahne, takze mi to vysvetlil, ze su to zrejme take moje subjektivne pocity, ze vela zien to presne tak preziva a opisuje...vraj to mozu sposobovat aj pohyby babatka, ktr. ked sa vrti, pretaca, tak samozrejme, ze sa prelieva aj plod. voda a je to nieco podobne ako "tsunami"... 😉 Viem, ze som mala take pocity aj pri 1.tehu, ale to som zasa mala hlavicku nizko a posl. mesiace som kvoli tomu musela lezat domka s vyvysenymi nohami.
Casy, najlepsie bude, ked sa na to opytas svojho dr., on uz bude vediet zistit pricinu...Ale ty sa zbytocne dopredu nestresuj, naozaj to moze byt len tvoj subj. pocit a vsetko bude v poriadku 🙂)Musis tomu aj ty verit 🙂 🙂 🙂

casy30
autor
8. jún 2008

Graziela, moc dakujem....snažím sa byť v pohode....sama sebe som dnes hovorila, že možno je to normálne...druhé tehu už budem múdrejšia 🙂 teda dúfam...ešte raz dakujem...a prajem všetko dobré.. 😉

pinco
24. jún 2008

ahojte, tak ja som v poradni povedala doktorovi, ze mam tiez taky pocit, ze mam dieta dobre ze nie na kolene a on mi vyslovene zakazal dlhe prechadzky, namahanie, dvihanie... 😒 No uzas... Ze som sice zavreta, ale ze citi hlavicku ako mi tlaci, tak ju trochu posunul... 😅 Chuda male, hadam jej nie do oka pichol tymi palcami 😀
No a setricka mi vravela, ze ona tak lezala dva mesiace v nemocnici s podlozenym vankusom pod zadkom, ze doslova dole hlavou 😖 Tak ze nech si aj ja podkladam, aby som si zbytocne nevyvolala porod, lebo mam este 8tt pred sebou...
Takze to netreba podcenovat a asi je to individualne - ak mate babo hore, tak je to "tsunami", ale ak je fakt dole, tak si treba davat viac pozor na seba. Akurat to lezanie s vankusom pod zadkom, to je fakt otras 😖

janette
24. jún 2008

Babulky nechcem vas strasit, ale ja som sa postazovala kamoskam, ze mam pocit, ze mi krpec kazdu chvilu "z buchty" vypadne, ze mam pocit, ze uz vonku mava rucucikami 😀 😀 😀 😀 😀 😀 . To bolo v piatok, v sobotu vecer zacali kontracie, sla som do nemocnice a v noci sa maly narodil. Bolo to v 39 tt. Takze nohy hore, pekne podlazit vankusmi a ziadne spacirovanie po vonku v tychto horkach...... Drzim palce, aby ste to vydrzali az do konca.....

pinco
24. jún 2008

no veru janette, asi to fakt nie je len taky pocit 😒 To babo proste tlaci... Mne inak vsetci vravia, ze mam dako nizko brucho 😒 Tak si idem asi radsej lahnut a podlozit vankus 😖

anculka
27. jún 2008

Aj ja mam ten pocit, a obcas mam pocit ze vystrci hlavu a pod pazuchov bude drzat aj moj mechur.(Take mam tlaky) 😀

bibianna
28. jún 2008

geegee,pinco , pozývam vás do augustoviek: https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...
v téme spoločný termín, august 2008

Tiež mám pocit, že babo tam dole tlačí a mám skrátený aj krčok

pinco
29. jún 2008

anculka 😀 😀 😀

bibi, ak mas skrateny krcok, tak by si si fakt mala tie vankuse podkladat... A dik za pozvanie 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre