Môžu to byť kontrakcie?

burina111
30. aug 2007

ahojte kočky, mám už po termíne, no a malá stále nič. ale od dnes ma príšerne bolí chrbát, tak obyčajne stále, ale občas, nepravidelne mi na pár sekund stvrdne brucho a cítim ako keby také vystrelovanie a tupu bolesť do chrbtice. ako keby sa rozťahovala...neviem, či to môžu byť kontrakcie, zatiaľ nepravidelne? malá sa normálne hýbe. poradte ak máte niektorá s tým skúsenosti...

katy1979
26. máj 2008

xstelinka počkaj ešte a sleduj. či polavia alebo nie a či sú pravidelné popr. či sa ti doba skracuje.
Aj mna prehnalo a poriadne a zároven mi začala odchádzať plodová voda. co samozrejme nemusí byť.
Ak to neprestane do večera alebo sa to začne skracovať tak sa pobal a bež do nemocnice.
pokial si pamatám tak nám na príprave hovorili že ak budú intervaly 5 minút treba ísť.
ináč ja ked som bola otvorená na 2 cm tak malý bol za 14 hodín na svete. A to mi lekárka ráno hovorila že v ten den sa rodiť ešte nebude a rodilo sa.
radšej sa prežen zbytočne do nemocnice ako by si mala potom porodiť niekde doma.

xstelinka
26. máj 2008

katy,
ked ono to je take cudne, ze chodia kazdych 8 minut a obcas pride jedna po 3 minutach alebo 5 minutach medzi tym.

katy1979
26. máj 2008

xstelinka kde rodíš v ružinove? Skús si zavolať do porodnice a povedať im čo a ako a oni ti už povedia či máš čakať a čo máš sledovať.
ja totiž nepoznám 8 minutove kontrakcie. ja som mala hned 5 minutovky.

tinni
26. máj 2008

xsteli, ja si myslim, ze uz budes rodit 😉 pockaj, kym sa intervaly skratia na 5 minut a urcite chod 😉 drzim palceky

xstelinka
3. jún 2008

katy1979, tinni,
tak boli to kontrakcie. Do porodnice sme prisli o 14.00 a uz o 18.20 bol maly na svete. Mne sa to zdalo celkom rychle na prvorodicku(ale nestazujem sa). Cakala som, ze porodim az na druhy den, alebo tak nejak.

emjee
21. júl 2008

casy30 • 37tt • Dnes o 12:56
Kočky, 3krát denne silné menštruačné bolesti vyrážajúce do nôh a krížov....dobre si myslím, že pôrod je za dverami?:

titkovamiriam • 3d • Dnes o 12:58
asi to tak bude 😀 ,tak vela stastia 😀

casy30 • 37tt • Dnes o 13:01
Mirka, lenže ja som len 36+4....ale malý váži 3200g....snáď budevšetko ok...máš 3 deti...tebe to tiež nejako takto začínalo?

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:03
milan bol 41t a vazil 2900g,neboj vsetko bude ok,ak ti este neodtiekla voda moze to prist aj o niekolko dni,inak ak sa ti nieco nezda konzultuj to s porodnikom

casy30 • 37tt • Dnes o 13:05
dakujem:o)

zuzana76 • 1d • Dnes o 13:05
casy, to mozu byt predzviestky, porodit mozes kludne aj o tyzden,- dva, ale aj zajtra, takze klud a do nemocnice, ked to bude pravidelne, teda kazdych 15-10 minut

titkovamiriam • 3d • Dnes o 13:07
ja som tych poslickov mala vzdy tak 2-3 t. pred porodom normalne aj kontrakcie a potom dva tri dni nic a zasa. 😀 .Telo sa proste pripravuje 🙂

casy30 • 37tt • Dnes o 13:07
Zuzi, vieš čo mi je divné...? že kěď ma chytia tieto bolesti, trvá aj hodinu, kým prejdú. to je normálne?

zuzana76 • 1d • Dnes o 13:07
hlavne si sleduj ci neodteka plodova voda alebo hlienova zatka, ak by bola kravava, tak radsej do porodnice, lebo to znamena ze porod je blizko, ak je hlienova zatka bez krvavej primesy, tak to este chvilu potrva

zuzana76 • 1d • Dnes o 13:09
casy, podla mna je to normalne, inak skus si dat teplu sprchu, ak sa bolesti zosilnia, tak to je porod, ak ustanu, tak su to ti poslickovia

casy30 • 37tt • Dnes o 13:13
No, snáď toˇvoľako ustojíme 😉 vo štvrtok začínam 38 tt , keby sa mi ho podarilo aspoň dokončiť, bolo by super.....

zuzana76 • 1d • Dnes o 13:16
casy, v 37tt je dietatko uz donosene, takze hlavne klud , moj maly sa narodil na konci 39 tt a u mna to na porod vobec nevyzeralo, do konca som bola zatvorena CS 3 , krcok nepripraveny na porod a jednej noci to prislo, najskor take bolesti ako u teba a potom rano odisla krvava hlienova zatka a potom v porodnici aj voda, bolesti kazdych 10 minut 🙂

nia • 2d • Dnes o 13:44
casy, môže byť, držím ti palce!!! A volala si svojmu gynekológovi?

-ku koncu tehotenstva sa môžu objaviť nepravidelné sťahy maternice – tzv. poslíčkovia (od skutočných kontrakcií sa líšia tým že sú nepravidelné, s dlhšími odstupmi, ich intenzita sa nestupňuje, sú pociťované viac v bruchu ako podbrušku, niekedy môžu byť vnímané aj ako bolestivé)

- a môže sa objaviť uvoľnenie hlienovitej zátky krčku maternice, ktorá môže byť zafarbená do ružova (môže sa uvoľniť naraz alebo niekoľko dní pred pôrodom)

-ale to ti už písali aj kočky predomňou

-ja som dcérku porodila v 38. týždni ale ja som mala vyvolávaný pôrod.

Tak veľa šťastia!!!

casy30 • 37tt • Dnes o 18:00
Kočky, ďakujem všetkým...No, uvidíme, koľko to ešte s malým Jožkom ustojíme 😉 😉

bibianna
1. aug 2008

casy, ked porodíš daj vedieť v téme august 2008, už ťa máme aj v tabuľke zapísanú.

zoldy
2. aug 2008

Tehulky,vcera mala kamoska tie falosne kontrakcie,no desne daco,poplach...Je len v 29.tyzdni...normalne ma uz oblieval pot,ze naozaj porodi ☹ ale na stastie to bol len plany poplach 🙂 ale nebolo mi vsetko jedno,tak dufam,ze to tam ten maly este vydrzi,aj keby som ho tam mala tlacit naspat(do bruska myslim) 🙂

vierusik
3. aug 2008

ahojte....citala som tu,ze niektore ste mali kontrakcie-bolesti, ktore vam vrazali do stehien!!! Mozu tie bolesti vrazat aj do sedacieho svalu?? Pretoze krize ma bolia uz asi dva tyzdne a mam aj take bolesti ako na mrchu,ale hrozne pichave bolesti mam do zadku....mozno je to blbost,ale ved mozne je asi vsetko!!Prosim,mala ste niektora nieco podobne? Dakujem

pinco
5. aug 2008

vieusik, ja veru mam take pichave bolesti v zadku. krize ma nebolia, ale skor tak okolo kostrce ma picha, ze dakedy ani stat nevladzem, musim si sadnut 😒 Uz sa nam to krati, tak vydrzme 😉

sonjacko
5. aug 2008

Ahojte mamini.Najprv sa chcem vierusik tebe podakovat pred par mesiacami si mi poradila gynek.Stefanovic neviem ci si spominas.Tiez som s viedne a velmi som s gyn spokojna takze este raz dakujem.Teraz by som mala jednu otazocku.Uz druhy den mam bolesti ako pri menst. krize ma bolia ako slak.Teraz neviem ci mam ist do nemocky alebo mam este cakat.Neviem co mam robit.Kocky poradte myslite ze sa to uz zacina?

vierusik
5. aug 2008

ahojky Sonjacko, samozrejme,ze si spominam 🙂 Som velmi rada,ze si spokojna a ze som ti mohla takto pomoct.
Ja mam take bolesti uz druhy tyzden, ale nie je to nic pravidelne....mam bolesti bud cez den,alebo v noci sa na ne zobudim,ale potom to prejde...takze to su asi len ti poslickovia 🙂
Ale ak mas bolesti dlho trvajuce,tak radcsej by som sla,ved za to nic nedas....pretoze babi tu pisali,ze nemali ani kontrakcie,len dost silne bolesti do kkrizov, a ked sli do nemocnice,tak uz rodili!
Mame rovnaky termin 🙂 a kde sis sa rozhodla rodit?

sonjacko
6. aug 2008

Ahoj. Este som chcela za tie bolesti ony pretrvavaju cely den bez prestavky a ako si lahnem este to trva a potom zaspim takze to neni tak ze chvilku su a potom zase nic.Ja idem rodit do semellweiss a ti? 14,8 idem na kontrolu a tak dlho nechcem cakat. Dneska skusim zavolat gyn. ci by ma mohol este pozriet.A vierusik co budete mat?

vierusik
6. aug 2008

Ahojky, este vies co ma napadlo..ze ked su to uz prave porodne bolesti,tak pod sprchou zosilnia, tak vyskusaj este teplu sprchu,no a ked zosilnia,tak je to jasne..... 🙂
Ja budem rodit vo wilhelminenspital....aj ja mam ist 14.8. do nemocnice na kontrolu a na CTG...ale ja som tiez uz strasne nedockava, a chcela by som ist uz rodit.... cakame chlapceka- Martinka...a ako vidim, vy cakate tretiu princeznicku 🙂 🙂
Daj potom vediet ako si dopadla! Drzim ti palceky...

sonjacko
6. aug 2008

Ahojky.Tak dneska som bola u lekara tak ma vysetril vravel ze to uz dlho nebude trvat tak ma potesil ved ani nemoze ked buduci tyzden mam uz termin. Sprchu som uz skusala a nepreslo to ja mam hrozny tlak v bruchu tak lekar vravel ze ked sa ten tlak zosilnie tak mam utekat do nemocky ze zeny co uz viac krat rodili nemusia pocitovat klasicke kontrakcie ale iba tlak v krizoch a v bruchu aj mi masiroval brucho a drazil mi masternicu a brucho stvrdlo ako kamen.Takze sa mam kontrolovat ale poviem ti je to na porazenie. takze wilhelminespital tam mi operovali nohy no nemame to daleko od seba🙂) Inac Matko je velmi pekne meno. Aj ja by som dala take keby to bol chlapec ale bohuzial🙂)) A ako sa ti citis?

vierusik
6. aug 2008

jej ha,tak to uz budes mat za chvilu za sebou!!!
Ja mam uz asi druhy tyzden bolesti do krizov a aj ma boli brusko ako na mrchu, no a brusko mi tvrdne...ale trva to niejaku dobu, a potom mi to prejde...nic pravidelne... uz by som to tak velmi chceela mat za sebou....uz som z toho tehu dost unavena, pretoze ma boli cele telo, a najradcsej by som uz Matka drzala v naruci.... 🙂 🙂
A ty v ktorom bezirku byvas? Ja sa len bojim, ze budem este aj prenasat, no a my sme uz taki nedockavi 🙂
Drzim ti palceky, a keby ta to uz chytilo, tak ti prajem rychly a bezproblemovy porod.....

sonjacko
6. aug 2008

Ahoj no dufam ze to budem mat uz coskoro za sebou ved aj ja som uz unavena s toho tehot. a najhorsie je to ze dievcata stale chcu niekam chodit a ja uz nevladzem,len ich lutujem predsa maju prazdniny ani tento rok sme nikde neboli kvoli mne. Ja byvam 22 bezirku ale kde ti byvas uz si nepamätam. Od stefanovic 5min s autom.Ved keby si chcela a mala cas mohli by sme sa stretnut.Vydis teraz ma napadlo kocik mas uz kupeny? ale asi ano,lebo kamaratka predava kocik tak keby si niekoho poznala znacku ti este nepoviem zajtra idem k nej a odfotim ho.Inac mas uz pre Matka vsetko kupene ja uz hej a tak sa kazdy den vytesujem🙂)) Tak sa zatial drz opatruj a ja sa zajtra ozvem.Pekny vecer vsetkym tehulkam

vierusik
6. aug 2008

ahojky, no tak vidim, ze si este pokope 2v1 🙂
Ja byvam v 10. Kocik uz mame kupeny davno Jane Nomad, ale diky....a aj vybavicku je kompletna,len babatinka este niet ☹
No tak to ta obdivujem,ze zvladas este aj dve male holky... a kdo ti bude s nimi ked budes v porodnici?
A to stretko y bolo fajn... niekedy si naplanujeme aj s detmi, pretoze v tomto stave je to uz problem 🙂 🙂

sonjacko
7. aug 2008

Dobre ranko tak ja som este stale kinderko.Bohuzial.... Ze zvladam holky? Dneska chcu ist na prater tak mam radost a v tom teple ale co mam robit. A kde budu ked budem rodit tak to je velkyyyyyyyyyy pruser okrem kamosiek tu momentalne nemam nikoho Svokrovci su na dovolenke ti pridu v nedelu a v den terminu odchadzaju na svadbu a mama je 200km tak hadam to mama stihne a cez den ich dam niakej kamoske.Ale mam poriadny strach ze to nestihnem,lebo chcem aby bol manzel pri mne.Das si epid.? Ja ano uz som to aj podpisala.Dam ti cislo na ss a ked chces tak mi napis sms ked ta to uz chyti🙂)))) Tak pekny den

vierusik
8. aug 2008

Awojky....no ako? Bolesti sa zosilneli a uz si porodila?
No ja som tiez podpisala papiere na epi, ale este som si neni celkom ista, uvidim podla bolesti na zaciatku....
Tak baby ti davaju poriadne zabrat...ale ked clovek nema to srdce im odopret radost...
A z kadial zo Sk pochadas? Ja z Topolcian...

sonjacko
10. aug 2008

Ahoj no ja som este stale 2v1:(((( Nic sa nedeje ale pocitam ze az buduci tyzden.A ti ako este si kinderko?🙂 Ja pochadzam s BA ale pri TO mame domcek minuly rok sme si kupili.a ti si s priamo s TO alebo s niakej dedinky.Peknu nedelu prajem a daj vediet.pa

vierusik
12. aug 2008

awojky Sonja....aj ja som este stale kinderko ☹ september to isti 😀
No ja pochadzam z Jacoviec a to je 6 km od To......
Uz nech ideme rodit,lebo uz som celkom jak slonica.... 😀 tak si budeme drzkat palce...ty aspon trosku vies co ta caka...no ale ved kazdy porod je iny....tak sa majkaj, a uz musime dockat 🙂 pa

sonjacko
12. aug 2008

Ahoj takze este aj ti si tu.Mna dneska zase boli cely den brusko ako pri menstr. ale co stoho ked sa nic nedeje;((( Radsej nevediet co ta caka a ko vediet. Ako vravis ti kazdy porod je inaksi a ja pevne dufam ze nase budu uplne super. Vsetky zname co cakaju v auguste uz porodili len ja nie. A vydis lekar vravel ze mam cakat kazdy den no a ja cakam a cakam🙂))) Nejdu mi smailiky.Tak daj vediet ked uz budes mat uzlicek v naruci.Pa

sjuzocka
10. sep 2008

Hanbim sa, ale ja vobec neviem ci mam alebo nemam kontrakcie/poslickov. Ja to totiz asi neviem rozoznat od poybov drobca. Obcas mam taky pocit ze mi stuhlo brucho, ale neviem ci to nie je len napätie brucha z toho, ze maly sa akurat nejak zahmyril a vypucil zadok (obcas hadze take fajne polohy, ze mam taku vypuklinu na bruchu tvrdu, potom sa presunie - ako keby "preleje" na druhu stranu...). Je uz dost velky tak fakt neviem ci to je kontrakcia alebo nie...

Vcera mi zacali bolesti krizov, plus menstruacne bolesti, noc bola priiiisernaaa, ale zda sa ze to nic neznamenalo kedze som este tu a cela.
teraz si vsimam ze mam castejsie tie bud kontrakcie alebo pohyby maleho co som opisovala, ale bolestive to nie je. len je toho nejak viac.
Inak pokial ide o tie kontrakcie, ako dlho asi trvaju? nemyslim intervaly medzi nimi ale dlzka kontrakcie.

skrecok
10. sep 2008

Sjuzi, kontrakcie si uz mala ked ti tvrdlo brucho a pridali sa ti aj bolesti ako keby si mala menzes. To iste som mala prvy krat ja v noci a dnes doobeda. Doteraz som ani ja vobec nevedela ake maju byt kontrakcie a ci mavam... 😅
Jedine viem, ze ak su kontrakcie kazdych 5 min (dlzku neviem) a neprestavaju ani po teplej sprche tak treba ist do porodnice. Ak prestanu, tak su to falosne kontrakcie. Aspon to tak ja myslim, ale nie som si s tym na 100% ista.

dejna3
10. sep 2008

sjuzocka, to čo popisuješ sú pohyby drobca.. moje malinké robí presne to isté, nonstop celý deň a často aj v noci 😝 ono snáď ani nespinká 😀 😀 😀
ja som zatiaľ tiež poslíčkov necítila, takže v tom Ti poradiť neviem 😕
ale tie bolesti krížov a ms bolesti, by už mohli naznačovať, že sa to blíži, takže držím palčeky, nech všetko dobre dopadne 😵

roasha
11. sep 2008

sjuzocka-bolesti krizov,podbruska ako pri menzes,spinenie...."ono" to uz bude. 😉 🙂
kontrakcie su ako take stahy maternice,trvaju par sekund,odmeraj si intervaly,ked sa ti skratia cca na 3-5min,sup do porodnice. 🙂

shela
11. sep 2008

sjuzocka..to su poslickovia co mas...mne sa to zacalo vo stvrtok v noci...celu noc som mala bolesti..kontrakcie kazde 3-4 minuty a potom nad ranom to prestalo..cely den som sa citila tak zvlastne ako pocas menstruacie a ku veceru to prislo opat...a uz sa to skoncilo tak ze mala sa narodila v sobotu o 21:15 😉 takze drzim palceky

bibi78
30. júl 2009

Ja mam "kontrakcie" iba v noci. Zobudi ma bolest v podbrusku a celeho "podvozku" 😀, brucho je ako kamen a trva to asi 1 minutu. Je to dost neprijemne, lebo ani dychanie nepomaha a opakuje sa to tak 3 krat za noc. Som este len v 34 tt. Cez den som dost v pohode, brusko tvrdne, ale nie je to bolestive. Su to teda kontrakcie alebo je to len nejaka prilis predcasna priprava na porod?

emmca
17. aug 2009

ahojte. ja to mam take divne, trva to uz asi 3dni, bolesti v krizoch, vecer/v noci ako keby menstruacne bolesti, ze si musim sadnut alebo lahnut, a minulu noc mi bolo ako keby spatne na odpadnutie. a tomu odpadnutiu hlienovej zatky nerozumiem, lebo uz som 2x mala take asi 3 malinke ruzovo-cerveno-hnede bodky na intimke. to odpadnutie zatky ma byt vytok vo velkom mnozestve alebo ako?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre