Môžu to byť kontrakcie?

burina111
30. aug 2007

ahojte kočky, mám už po termíne, no a malá stále nič. ale od dnes ma príšerne bolí chrbát, tak obyčajne stále, ale občas, nepravidelne mi na pár sekund stvrdne brucho a cítim ako keby také vystrelovanie a tupu bolesť do chrbtice. ako keby sa rozťahovala...neviem, či to môžu byť kontrakcie, zatiaľ nepravidelne? malá sa normálne hýbe. poradte ak máte niektorá s tým skúsenosti...

kotenko
9. sep 2007

Rano mi odisla hlienova zatka, neskor ma zacali boliet krize, volala som svojmu dr a ten mi povedal, ze pokial nemam kontrakcie, ze by sa to este dalo udrzat. Prisla som k nemu, prehliadol ma, bola som otvorena na 3 cm. Zavolal na 112 a poslal po mna sanitku, sli sme rovno do NR. ked sme tam prisli za 25 minut, bola som otvorena na 6-7 cm a mala som pravidelne 4-minutove kontrakcie. Celkovo som mala porod (od kontroly u lekara az po zasivanie) presne 2.50h. Bolo to velmi rychle..
Lili je v inkubatore na JIS-ke v NR, bude tam este asi nejake 2-3 mesiace...

adkag
9. sep 2007

kotenko,tak drzim palceky,nech je co najskor v poriadku s vami doma. u teba to tusim islo rychlo,u mna sa to akosi vlecie.

kotenko
9. sep 2007

No dakujeme pekne.
No ja som to mala velmi rychle, porodila som vo stvrtok a dokonca v sobotu som este bola na svadbe do 06.30h... Ale netancovala som, ani som sa nijako nenamahala, boli sme tam pracovne

kasis
9. sep 2007

adkag, mozno budes patrit k tym stastnejsim ako ja a to prajem kazdej tahulke.ja kebyze nie som v nemocnici, tak ani neviem, ze idem rodit, tiez som mala take bolesti, ze som nemusela ani jednu kontrakciu predychavat, akurat som musela predychat, ked mi po cca 2 hod takych miernych bolesti doktorka povedala, ze idem okamzite rodit a ja som vyrehotana volala manzelovi 😀

valhali
9. sep 2007

kasis, aj ja chcem taky porod 😅

adi, ked mi stvrdne brucho, aj mna vtedy obleje horucava a este sa mi vtedy aj tazsie dycha, akoby som nevedela poriade zalapat po dychu, tak cudne sa mi vtedy dycha. Moja sa hybe tiez menej,ale o to silnejsie,ze sa zaprie celou silou do jednej strany a mne vtedy stvrdne brucho, zaboli na ms a povoli to a tak to ide nepravidelne dookola

adkag
9. sep 2007

val, no ked sa pohne drobec,tak to aj ja mam presne jak pises. ale ked mi doteraz tvrdlo, tak som ziadne teplo ani nic necitila a teraz mi je strasne teplo zakazdym.

kasis, no kiezby to tak bolo,len dufam,ze neporodim doma, ked to budem podcenovat,ze to este neni ono 🙂

zajo510
10. sep 2007

ahojte brušká, no vy ste viac skúsené...odhadujem kôli tomu, že ste viac tehotné ako ja 😀 . Ja som mala posledné 3-4 dni MS bolesti a bolesti krížov dosť nepríjemné, nie len také malé...trvalo to asi 15-20min. a potom prešlo niekoľko hodín nič. Bolo to bez pichania v podbrušku, len MS bolesti. Opakujem sa to nepravidelne cca 4 x do dňa, alebo aj v noci. Ked rozchodím tak prejde. To sú poslíčkovia? Spoliekam sa na to, že kým nekrvácam, alebo to nie je pravidelné, tak to kontrakcie nie sú. Mala to niektorá z vás tiež tak skoro? Alebo je to normal?

alenaf
10. sep 2007

Ahojte baby,tak adkag to uz ma za sebou,takze to ozaj boli tie kontrakcie 🙂 Dnes o 10:00 sa jej narodil syncek Jakubko, 49cm a 3320 g 😀

zajo510
28. jan 2008

Ja som mala už v 31.tt divné bolesti krížov, ktoré ma chytili a asi po 20 minútach to ustúpilo..opakovalo sa to 3-4krát denne, tak som šla k lekárovi po pár dňoch a nechali si ma v nemocnici, že sa mi zmenšuje krčok maternice a hrozí predč. pôrod. Napichali ma infuziami s magneziom a po 3 týždňoch som šla domov.

Deň pred predpokladaným termínom pôrodu som mala opäť nepríjemné bolesti krížov...ako predtým...ale ked som si ľahla tak to prešlo. v noci som cítila bolesť krížov asi 2 hodky a potom zase nič. a tak som v predpokladaný deň pôrodu -8.11.07-poslala manžela ráno do práce a zavolala si ku mne mamku, aby som ten deň netrávila sama so svojimi pochmúrnymi myšlienkami. a ked ma zase začali o 9 hod ráno bolieť kríže a nemohla som kľudne posedieť, len sa prechádzať po byte a kždých 5 minút šla cikať, tak mamka zavelila, že ideme do nemocnice, že sa jej to nezdá ( mne sa to samozrejme zdalo v poriadku, že sa nič nedeje, len zase nejaké falošné signály). Došla som do nemocky o 11 hod a bola som už na 3 cm otvorená, hned ma poslali na sál, o 14.30 som bola otv. na 5 cm pichli mi vodu, až vtedy nastala "skutočná" bolesť krížov, to som sa na posteli ani pohnúť nemohla, len som sa krútila ako červík, lebo som dostávala aj kŕče do stehien a bokov od bolesti. Bola som od bolesti celá spotená, aj vlasy som mala mokré....a kedže som nemala ani nednu kontrakciu, žiadne bolesti v brušku, tak si ma personál na sále ani veľmi nevšímal. Až ked som zavolala lekárku po 2 hodinách že cítim guľu medzi nohami, že ma niečo tlačí na konečník, tak hned len zvolala, že RODÍME a už som tlačila.

takže aj slabé a možno pre nás nepodstatné pobolievanie krížov môže znamenať prichádzajúci pôrod. nečakajte len na pichanie v bruchu..nie je všetko tak ako sa píše v knižkách 😝

zajo510
28. jan 2008

no vidím, že tie falošné bolesti, kt som opisovala v 31.tt som opisovala ako MS bolesti o 2 príspevky vyššie - 10.9.07 - no týždeň na to som bola už nemocnici s tými "menštruačnými bolesťami".... 😖

sandrika
27. mar 2008

ahojky ja som dnes mala odrána 3 hod vkuse bvolesti ako primrche v podbrušku ajv kržoch a strašne ma boleli stehná bola som na pohotovosti tam CTG zaznamenalo 2 kontrakcie dostala sominfúziu a poslali ma domov

mirka8429
28. mar 2008

ahojte..ja sa tiez bojim ze nespoznam tie prave bolesti kedze uz teraz sem tam mavam take slabe ako menstruacne..a strasne tazko sa mi aj sedi a bolia ma aj krize...no...a stahy maternice..no co ja viem ci sa len krpec hybe alebo su to stahy ☹

sue
28. mar 2008

Mirka, v tomto štádiu tehotenstva už kontrakcie mávať môžeš sem-tam 😉 (rozumej 10x denne je normál) jedine ako spoznáš, že je to "to" je, že budú pravidelné. A nie len hodinu ale dlhšie ako hodinu. Prípadne ti odtečie voda 😉
...neboj, ono je tto krásne 😵

sandrika
2. apr 2008

fu práve som mala s mužomsexík teda pred 30 min a odvtedy mám dosťsilné sťahy maternice, dúfam, že sme dačo nepokašľali

jankajs
2. apr 2008

Sadrika v pohode 😀 , mne ho doktorka v 36 tt doslova naordinovala, vraj som zatvorená ako fľaša od vína, tak manžel sa má snažiť. 😉

sandrika
5. apr 2008

jaj pomoc už zase mám tie stršné bolesti v podbrušku a v krížoch no hlavne medzinohami , ale tak z vnútra ako by ma trhalo či akotomámvysvetliť, viem len že to bolí,no muž tvrdí,že keď beriem lieky prooti kontrakciám tak sa nič nedeje, keĎ sedím je mi ešťe ako tak, ale keď sa postavím sa to nedáv ydržať

junovka
5. apr 2008

ja by som na tvojom mieste Sandri radsej zasla na gyndu, istota je istota, uz len koli tomu, ake problemy si mala 😉

maca66
5. apr 2008

ahoj sandrika.junovka ma pravda.nemala by si mat ziadne bolesti pokial nejdes rodit,ale ak mas chod do nemocnice a najlepsie aj s pobalenou taskou.a hlavne si rataj po kolkych minutach mavas bolesti.pokial po nejakych 8-5,tak chod.ako sa hovori:radsej 100krat a zbytocne ako raz a neskoro.drzim palceky🙂

sandrika
5. apr 2008

maca díky boli užajkaždých5 min teraz zase každých 20 min bolia ma hlavne kríže a medzinohami.... 😕

sandrika
5. apr 2008

Nakoniec som na pohotovosti bola a boli to kontrakcie....

majkabudka227
5. apr 2008

sandrika a potom tie kontrakcie presli? asi hej ked si tu

sandrika
6. apr 2008

prešli , ale pustili ma domov na vlestnú žiadosť, že sa pri akomkoľvek tvrdnutí bruška vrátim, ja som podľa sona len 36 + 5 tak to chcú ešťedržať najradčšej vrajdo termínu neviem prečo machcú takto trápiť ja mám na tie lieky proti kontrakciám aj tak veľké bolesti

sandrika
12. apr 2008

baby tak ja mám riadnu noc za sebou fuh o , som sazobudila na silné kontrakcie ktoré sa opakovali podobu hodín pravidelne každé minúty, potomsomvstala zbaliť sa a vysterilizovať odsávačku s tým, že ideme rodiť, noako som sa prechádzala kontrakcie ustúpili akurát mi naďalej strašne tvrdlo bruško a hrozne ma bolelo medzi nohami,nokeď somvysterilizovala a bolelo ma len zospodu šla som si opäť ľahnúť , zopakovali sa ďaľšie kontrakcie, ale oveľa silnejšie ,ako tie predtým,už somchcela ísť k PC napísať vám , že idem rodiť,keď som zrazu zaspala, teraz mám len mierne bolesti v podbrušku aj v krížoch. Takže ja som mala riednych poslov tuto noc a toma včera aj ráno prehnalo čoje vraj tiežpred pôrodom.

majkabudka227
12. apr 2008

Ahoj sandrika, ja som mala podobne bolesti pred vcerom v noci, ale v krizoch, take krcove a predtym ma aj prehnalo, trvali asi 4 hodiny a opakovali sa v pravidelnych 5-minutovych intervaloch, akurat ze neboli velmi silne. Tak som cakala ako sa to vyvynie. Zaspala som a kontrakcie prestali. Vcera ma tiez obcas krize tak podobne krcovito pobolievali a brusko tvrdlo, asi to uz dlho trvat nebude. Dnes sa zatial citim skvele.

sandrika
12. apr 2008

majka to budú určite u oboch poslíčkovia, mne už kontrakcie ustúpili, ale stále miveľmi tvrdne bruško a mámhrozné tlaky dole

tonicka
12. apr 2008

sandrika, myslim ze sa otvaras...kedy ides na kontrolu? Ja by som sla mrknut dr. Ja som mala tlaky a som sa otvarala... ani som nevedela ze rodim lebo som mala strasnu hnacku a az potom to slo do krizov a ked som dosla do nemocky som bola na 8 cm otvorena a mala o pol hodku na svete 😀

sandrika
12. apr 2008

tonička mnaod včera prehnalo 4 krát tiež ,keď ja som mala takéto tlaky(nie kontrakcie ako dnes v noci len tlaky) aj minulý výkend a vtedy som sa vôbec neotvorila,keď sedím sa to ako tak dá ,ale keďsa postavím fúha, vieš ja som brala lieky proti kontrakciám a dnes je 6 deň od ich vysadenia a na 7 sa zvikne rodiť

mirka8429
13. apr 2008

sue no ved ano mas pravdu...lekar povedal ze to ze mam stale tvrde brucho ze to sa cvici maternica na pôrod..ehhe ja si potrebujem otvorit aj vnutornu branku lebo vonkajsia je uz otvorena..len neviem ako...chodenim po schodoch ehehe alebo mate nejaky osvedceny recept?? 🙂

majkabudka227
14. apr 2008

Ahojte kocky, dnes rano mi zacala odchadzat hlienova zatka, takze porod je uz zrejme velmi blizko. Celu noc ma pobolievali krize, zaspala som az nad ranom, potom to preslo. A teraz v pohode, obcas tvrdne brusko.

xstelinka
26. máj 2008

ahojte,
ja neviem ci to uz zacalo. Od rana ma pravidelne boli v podbrusku ako pri menzese, ale nie vzdy mi stvrdne brusko. Bola som rano aj v poradni, lekarka povedala, ze mam spotrebovany krcok a otvorena som na 2cm a ze ked neporodim do stvrtka mam ist k inemu lekarovi(o dvere vedla). Po jej vysetreni som zacala krvacat, to sa mi uz raz stalo.
Tak si to zapisujem a opakuju sa priemerne kazdych 8 minut a je to dost bolestive, mam problem sa vtedy pohnut aj pohnut. Zo zaciatku ma boleli aj krize, ale teraz chvilami bolia a chvilami nie.
Poslickov som uz mala, ale neboli to taketo bolesti aj ked vtedy som si myslela, ze uz to je ono lebo to trvalo niekolko hodin a pomerne nepravidelne a poprosila som priatela nech ma oholi a ono to prestalo.
Ako dlho ste si zapisovali kontrakcie kym ste isli do nemocnice? A myslite, ze to je uz ono?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre