Môžu to byť kontrakcie?

burina111
30. aug 2007

ahojte kočky, mám už po termíne, no a malá stále nič. ale od dnes ma príšerne bolí chrbát, tak obyčajne stále, ale občas, nepravidelne mi na pár sekund stvrdne brucho a cítim ako keby také vystrelovanie a tupu bolesť do chrbtice. ako keby sa rozťahovala...neviem, či to môžu byť kontrakcie, zatiaľ nepravidelne? malá sa normálne hýbe. poradte ak máte niektorá s tým skúsenosti...

magdal1
18. aug 2009

emmca- kazdemu odchadza zatka rozne, pri prvom dietatku som taktiez mala tzv.menstruacne bolesti vzdy v noci spojene so spinenim na tretiu noc silnejsie, cez den nic a na 4.den sa narodil maly, pri druhej taktiez v noci bolesti a spinenie a o 24hod. mi praskla voda, uvidime pri tretom 😉

katarina.banska
30. apr 2010

caute.
prosim vas ako zistim, ze som mala kontrakcie? vcera v noci od jedenastej do jednej som mala take cele stvrdnute brucho, na pocit strasne plne a ked som sla na wc a vratila som sa, tak ako keby som vobec na wc nebola ☹ . no, ale zacali mi take divne tlaky v podbrusku, obcas ma aj pichlo aj nie silno. tie bolesti neboli silne, dali sa v pohode zvladnut, no chodili mi skoro dve hodiny a kazdych sedem alebo pat minut. rano som vstala a vsetko bolo oka. myslite si, ze to moli byt ti poslickovia? a boli to vobec kontrakcie co som mala? neviem ako maju kontrakcie vyzerat, ci to maju byt nejake silne stahy, ale pichanie... hmmm ☹
som z toho na nervy. prosim poradte mi. poznate to niektora? ak to neboli kontrakcie tak to potom co mohlo byt?

katkabg
30. apr 2010

fuuuuuuuu to su mozno len take kontrakcie co mava zena pocas celeho tehotenstva...to sa len maternica pripravuje na porod...ale naozajstne kontrakcie...tak tie si zapametas...mas pocit ze ti treba na velku potebu a alebo ze to mas dostat no silnejie a hlane ta boli v oblasti krizov...ja som mala az na 5 minut tak viem...potom si nepametam bo mi museli robit cisarsky rez🙂tvrdnutie bruska je normalka to robi maternica stahy to su take pripravy len...hovorim kontrakcie spoznas...au au ale daju sa zvladnut naozaj...horsie boli vrtanie zubu alebo tahanie nervu podla mna

imarikai
30. apr 2010

katkabg,,,,,.hovorim kontrakcie spoznas...au au ale daju sa zvladnut naozaj...horsie boli vrtanie zubu alebo tahanie nervu podla mna,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,????????????????????,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,tak keby si bola na mojom mieste asi by si toto nenapisala 😉

katkabg
30. apr 2010

to fakt???juj tak som to necela napisat🙂))hej je to u kazdej ine...no ja som skoro pri porode zomrela tak u mna bolo to ine 😒

katkabg
30. apr 2010

inak naozaj ak zena ma divny pocit ze sa nieci deje radcek utekat do nemocnice ako prist neskoro 🙂

katkabg
30. apr 2010

u mna to bolo zial prd platne bo ja so vecer utekala s bolestou v okoli zaludka a herecky doktorky mi povedali ze to mam z fazulovej polievky...az rano zistili ze to sa mi v noci odlepila placenta a mala tak bola celu noc v krvi a ja som takmer umrela na vykrvacanie....

imarikai
30. apr 2010

to je pravda treba tam isť aj ked nadarmo dva tyždne pred porodom som mala taky iste kontracie ako pri porode len po niekolkych hodinach to prešlo bola som vtedy sama doma ked som bola v nemocnici v stoji som zacitila tlak a dieťa už malo hlavičku s časti vonku keby som to vtedy zažila doma určite by som nestihla isť ani do nemocnice preto je lešpie isť aj ked to možu byť len posličkovia ako tomu vravi moj doktor 😒

imarikai
30. apr 2010

som rada že ti to dobre dopadlo a babiku maš v poriadku

katarina.banska
30. apr 2010

dakujem za rady.
no uvidim ci sa to este zopakuje. ak hej tak sa vyberieme 🙂
pretoze teraz som v pohode, aj v noci som uz potom dobre spala. tak neviem.... mozno som sa len prezrala, lebo vcera som cely den len jedla 😒
takze vravite, ze aj tie zaciatocne kontrakcie budu take strasneee?? ajaj 😕

katkabg
30. apr 2010

aj ja neprajem to ziadnej zene...boze az reaz si tak uvedomujem ako blyzko som bola smrti...vela som si studovala o teme predcasne odlepena placenta...a naozaj len pri rychlom zakroku lekarou zachrania matku aj dieta

katarina.banska
30. apr 2010

katkabg ☹ 😢
to mi je luto, no ja musim a chcem a myslim pozitivne, ze vsetko bude oka tak ako ma byt 🙂

katkabg
30. apr 2010

bude neboj vsetko bude v poriadku drzim palceky 😅

imarikai
30. apr 2010

katarina.banska som si až teraz prečitala tvoj članok prepač kontrakcie sa stupnuju neviem či ti pomože rada že neobsediš a behaš každa to ma inak podla toho čo si pisala si už posličkov mala tak už asi maš predstavu ake kontracie su držim palce nech ti to dopadne dobre

slavicita
1. máj 2010

ja som mala poslíčkov úplne iné ako kontrekcie..poslíčkovia boli ako predmenštruačné bolesti v podbrušku, takže také som očakávala aj pri pôrode a preto som bola veľmi prekvapená, keď boli iné...mne o piatej ráno odtiekla plodová voda a okolo jednej poobede mi začali kontrakcie..najprv boli ako keby som mala zastavené vetry, neskôr sa stupňovali a pri konci tá bolesť prerážala až do stehien...uvidíš sama, každá žena to má iné.. 😝

katkabg
2. máj 2010

slavicita presne taketo je ako opisujes...ale da sa to zvladnut

brisilda
2. máj 2010

kocky ja som prve tehu mala bezproblemove a dokonca som nevedela co je to tvrdnutie bruska kontrakcie v pohode no teraz ma maly strasi uz od 28tt stale ma nieco boli nieco picha a teraz po novom mam v podbrusku krce ako keby maly chcel ist dole ale nieco ho tam drzalo 😒 proste mam pocit ze mam tesne rifle a strasne ma to tlaci az to prechadza do krcu a nemozem sa poriadne ani postavit potom utekam na wc vystim 2 kvapky a potom to v miernych vlnach pokracuje prestane to vo chvili akonahle si lahnem myslite si ze to iba maly klesa dole? lebo kontrakcie poznam dost dobre a toto sa na kontrakcie ani z daleka nepodoba

meggie.sk
27. máj 2010

Maminy u mňa to bolo včera si takto: ráno poradňa, všetko ok, poobede som amla divné pocity v podbrušku, bruško mi nejako netvrdlo, nechutilo mi jesť a večer keď si ľahla do postele tak to začalo. Stvrdlo bruško, to bolo ešte bez bolesti. O chvíľku znova tak som to začala stopovať za aký čas sa to zopakuje, ale to už bolo aj s bolesťou ako keď máte silné menštruačné kŕče. A to sa opakovalo po cca 5 minútach. Po hodine som si dala sprchu s teplou vodou na bruško a ľahla naspäť do postele. Tam to pokračovalo. Keď už tie sťahy boli asi 17x tak som od únavy zaspala na boku, tak sa to dalo úplne v pohode zniesť. Do tretej som pociťovala také mierne bolesti na brušku ale úplne to ustalo. Tak neviem kedy sa mám pripraviť či sa to zopakuje.

natalia777
27. máj 2010

baby u mna to bolo asi takto, ze som si normalne lahla spat vecer, bolo to ako ticho pred burkou 😀 citila som sa super, nic ma nebolelo.......zaspala som a spala som vynimocne dobre 🙂 a o piatej rano ruuuuuuups - a zrazu daco sa zo mna leje a leje a bola to plodovka 🙂 z nicoho nic........ a o hodinu na to riadne kontrakcie kazdych 5 minut velmi bolestive to rozoznate hned nic sa nebojte 😅 a porodila som za 12 hodin na to 🙂

lubka89
27. máj 2010

@meggie.sk ahoj ja som mala taketo iste bolesti a porodila som na druhy den 🙂 ja na tvojom mieste by som isla na pohotovost radsej 🙂drzim palceky🙂

meggie.sk
28. máj 2010

@lubka89 no ja som nechcela ísť aby ma nevysmiali ako druhorodičku keď som nemala tie bolesti moc intenzívne. Dalo sa to v pohode predýchať. A ísť tam sanitkou a naspäť potom ako? Doma priateľ s dcérkou,

jankasramka
22. jún 2010

@emmca
ahoj emmca, vies ze to bolo uz davno co si pisala ale ako to nakoniec dopadlo? bola to zatka ci nie, ak nie ako vyzerala potom ked uz skutocne vypadla.

lebo ja som 34tt mam akoby menstruacne bolesti a zacali ma boliest krize a vcera som mala vytok husty prehusty a biely lenze bez krvi- co ma dost metie lebo vsetci opisuju s primesou krvi....

pametas si este ako to bolo u teba?

kveta
22. jún 2010

@jankasramka Bolesti krížov sú popisované pri začiatku pôrodu... Niečo sa u Teba deje. Byť Tebou, tak pádim do nemocnice hneď teraz... Proste menštruačné bolesti samé o sebe sú bežné... ale ak je aj bolesť krížov alebo idúca do stehien, je to vážnejšie...

jankasramka
22. jún 2010

@kveta
no lenze vsetko co citim sa mi zda byt uplne vydrzatelne....ziadne brutalne bolesti ako sa popisuju a uz vobec sa mi nezda ta bolest nejaka pravidelna-skor sa mi "trvala"....
sa potrebujem uistit lebo za navstevu nemocnice musim pekne zacvakat a nemalo....
skor ma znepokojilo to s tou zatkou lebo mam infekciu mocovych ciest a ked tam ta zatka nebude tak nechcem aby ta infekcia postupila alebo co...
lebo som citala ze vraj bez zatky mozes kludne fungovat dalsich par tyzdnov, neviem co je na tom pravdy....

kveta
22. jún 2010

@jankasramka Počúvaj, nestrácaj tu čas... Infekcia dokáže spustiť predčasný pôrod.. Keď som ja v 19.tt nabehla k dr. a popísala mu menštruačné bolesti idúce do krížov /vtedy to bola trvalá bolesť/, tak okamžite okolo mňa skákali, dávali magnézium a dg. hroziaci potrat... U Teba by to bol predčasný pôrod... Ak mám pravdu, tak Tvoje bábo nemusí byť ešte úplne zrelé... a teda by sa šiklo ísť do nemocnice, aby buď zastavili pôrod alebo Ti dali lieky na urýchlenie zretia pľúc dieťaťa..

nika251
23. jún 2010

Ahoj. @jankasramka - pocas prvych mesiacov tehu s prvym synom som mala aj ja infekt mocovych ciest a dostala som ATB s tym, ze musim lezat. Mala som velmi ale velmi caste tvrdnutie brucha - po 10 minutach. Na stastie u mna to porod n espustilo ale nelieceny zapal mocovych ciest je velmi ale velmi nebezpecny lebo fakt moze spustit porod. No, ak ti zatka odisla teraz pocas infekcie tak sup k Dr. bez vahania. Daju ti ATB a tak by si hadam par dni este mohla vydrzat. Ak to zanedbas, ja osobne ti typujem este tyzden do porodu. 😒 .

juja44
3. sep 2010

boze ako dlho mozu trvat tie falosne kontrakcie?????ja uz neviem ani chodit ako povedal dnes moj drahy boli ma lono...neuveritelne..a kriiize.....tvrdne mi brucho...ae uz asik 4den...len je to nepravidelneeeee...ja uz by som cela mat po tom...joooj mala som vzdy velmi silne menstruacne bolesti takze neviem co su silne...ale asi to spoznam ci???

bambulkabambulkova
9. nov 2010

🙂 kedy uz mne pridu kontrakcie jaj vcera som mala tlak v posve riadny asi 2min ale preslo to

catrin1
27. nov 2010

ahojte chcem sa opytat,moze byt nejaka predzvest kontrakcii ak mi uz druhy den tvrdne brucho,dost ma boli podbrusko a bolest ide do krizov?vcera vecer som to uz mala strasne bolestive a som fakt myslela ze to uz bude ale nakoniec som zaspala a zobudila sa az rano..pri synovi som to nemala tak neviem co moze toto znamenat...niekedy to mam aj kazdych desat minut...ale nie pravidelne...

aspinka
27. nov 2010

@catrin1 tvrdnutie moze znamenat aj skracovanie krcka ci otvaranie kontrakcie ide bolest skor od spodu ale v tvojom pripade a v tvojom tyzdni uz sa nad tym ani nepozastavuj a cakaj. ja si kontrakcie pamatam ako stupnujuca sa bolest tam dole tiez kym mi to doplo to trvalo niekolko hodin a ked som isla do porodnice tak som im hned pri dverach zahlasila ze ked mi povedia ze nerodim priviazem sa im tam o postel a uz ma odtial bez malej nedostanu 😀 😀 😀 kontrakcie to boli a mala sa narodila do 6 hodin.
Teraz tiez cakam a cakam krcok skrateny sem tam tlaky na konecnik kmitave bolesti tam dole uvidime 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre