Návštevy 2,5 - ročného drobca v pôrodnici. Áno či nie?

zzuzana2
9. mar 2009

rada by som vedela, ake mate skusenosti s navstevami starsich dietok v porodnici. mna mamina prehovara, aby sme tam malu vobec nevodili, ze bude velmi plakat, bude chciet, aby som isla s nou domov a bude si to spajat s babom. ze najlepsie je vydrzat a uvidiet sa az potom doma. no ja neviem, neviem si ani predstavit tych par dni bez nej. co je lepsie?

dinduska
9. mar 2009

zuzi a nemozes si zaplatit sukromnu izbu?to by mohol byt aj tvoj muz aj mala s tebou.

dadka212
9. mar 2009

Zuzana určite by som počúvla mamu 😉 my to budeme riešiť tak isto a keď prídeme domov s bábom tak malému prinesieme nejakú hračku akože to má od bábätka 😀
....teda riešila by som to v tom prípade ako je ten náš, že môj malý sa odomňa nechce ani pohnúť, s nikým nevydrží dlho (ani s tatom) a ani nezaspí bezomňa tak ho začíname pomaly pripravovať, že mamina bude dlhšie preč a príde aj s bábom 😝

zzuzana2
autor
9. mar 2009

budem rodit na kramaroch a tam je vstup na sestonedelie zakazany, mozes ale babo vyniest von. to by vsak situaciu aj tak neriesilo, pretoze stale zostanem v porodnici a juli pojde s manzelom domov...
dadka, presne tak, pre malu je to cele strasne nerealne a neviem, ci to pre nu v tej porodke nebude este vacsi sok. aj sa nam pred par tyzdnami zacala pocikavat, ked sme vela hovorili o babatku.

dadka212
9. mar 2009

Zuzi tak si myslím, že to by bolo pre ňu ešte horšie keby ťa prišla nachvílku navštíviť ako keĎ ťa neuvidí nejaké 4 dni...a ak je ako môj tak ten by hulákal, že aby som išla s nimi a bojím sa aby náhodou nebol potom zlý na bábo 😖 tak ja určite nechcem aby za mnou chodil na návštevy....proste mu tato bude dokolečka opakovať, že prídem keď sa pár krát vyspinká aj s bábom a bábo mu kúpi nejakú peknú hračku 😀

markiza
9. mar 2009

Zzuzana, nasa mala mala 2 roky a 4 mesiace ked sa narodil syn, do porodnice som odchadzala o siestej rano, takze na lucenie nebolo casu. O babatku vedela, ale nejako ju to nezaujimalo. Do porodnice prisla asi 4-5 hodin po narodeni maleho, priniesla mu darcek, on mal pre nu tiez darcek, ktory priniesol z bruska 🙂 , pohladila, dala pusu a veselo sa nahanala po izbe. Vsetko to bolo bez nareku, v porodnici sme boli 48 hodin. Ja by som maminu nepocuvala, tie prve okamihy spolu so starsim surodencom boli pre mna na nezaplatenie... hoci, kto plakal som bola ja 😵

dadka212
9. mar 2009

Markiza ale ty pravdepodobne nežiješ na SK tu ti malé dieťa na šestonedelie nepustia, a návšteva cca dvojhodinová na chodbe nič nerieši,akurát by bol velký plač...a tu sa býva v pôrodnici minimálne 4 dni 😒

markiza
9. mar 2009

mas pravdu dadka, nebyvam na svk 😉 ale nemyslim si, ze vsade na slovensku je to mozne len tak ako popisujes 😵 ak je moznost, je to neopakovatelne... samozrejme zalezi od kazdeho dietata, kazde je ine a to najlepsie pozna len mama.

ena
9. mar 2009

Nas starsi mal 23 mesiacov, ked sa nam narodilo druhe babo a nemocnicne navstevy v pohode. Kazdy den prisli na chvilu s tatinom, posedel, pobehal po chodbe, cez sklo (Antolska) pozrel babo a isli domov..
Ked plakal, tak miximalne, kym nedosli ku dveram vytahu a potom ho uz viacej zaujimal vytah 🙂 A mal tatina sam pre seba 🙂

dadka212
9. mar 2009

Markiza 🙂 no to by bolo pekné keby sa to dalo, ale neviem o ničom takom v BA a okolí a poznám svojho malého, že je lepšie keby ma celé 4 dni nevidel ako keby ma mal vidieť 2 hodiny za deň a potom by odchádzal sám s tatom a ja som zostala s druhým bábom 😖 ale aj keby zostal so mnou na nejakej izbe tak by mu bolo hrozne dlho, tam by proste nevydržal 😝 ale už teraz som im vymyslela program čo budú robiť, takže hádam to zvládnu a možno im bude ešte lepšie 😀

tesita
10. mar 2009

V Bratislave na Kramároch to je možné. Ja som tam rodila prvé dieťa a bola tam mamička, ktorá mala už dve staršie dcéry (asi 3 a 5 ročné), ktoré sa prišli pozrieť na kúpanie - priamo na odd. novorodencov svojej novej sestričky. Bolo to krásne.

susik77
10. mar 2009

ja si tiez myslim, ze je bezne ist na navstevu na izby. malokde to zakazuju. my byvame v Prahe a manzel mohol byt
so mnou na izbe od 13-18.hod. Keby sme mali nadstandard, moze prespat aj so starsim dietatom. Kramare sa mi zdaju dost velka porodnica aby to tam neumoznovali. A nie su tam tie nadstandardy? Ved to je asi v kazdej aj okresnej porodnici, nie? 😕

lyongirl
10. mar 2009

Ahojte, tak ja som bola teraz v nemocke mesiac, kvôli problémom v tehu. Malý bol na mne závislý a nevedela som, čo bude robiť, keď pôjdem na 4 dni do pôrodnice a stalo sa toto. Odležala som si tam mesiac. Prvé 2 razy malý na návšteve za mnou plakal, ale potom pochopil, že mama musí ísť za "dvere" a on s tatom domov. Dokonca mi na 3 návšteve ani pusu nechcel dať a stále ťahal tatu pá, pá a že mama má ísť "tam". Vyrovnal sa s tým po svojom, mňa vôbec nechcel. Nakoniec, keď sa malý narodil, tak som tiež povedala, nech za mnou nechodia, pretože by ma videl len cez sklo a to neviem ako by dopadlo, takže už som to vydržala a keď som prišla domov, tak to bolo ok, dokonca sa od malého nevedel odtrhnúť.
Bolo by to iné, keby mohol ísť na izbu, ale žiaľ, tu to tak nechodí, možno fakt na nadštandartnej, ale tú som nechcela, nakoľko nemienim platiť peniaze za to, že som na samotke, MM by tam aj tak so mou nemohol byť celý deň, keďže pracuje a staral sa o malého.... a navyše boli návštevy zakázané kvôli chrípke, takže ani pri pôrode nemohol byť - hajzlíci, ma naštvali 😠 😠 😠

quetka
10. mar 2009

Ja rodim takmer o mesiac a ani ma nenapadlo, ze by manzel dosiel ma kuknut bez maleho ktory bude mat v tom case cez dva roky. Neviem to s urcitostou povedat, ale myslim si na 80%, ze plakat nebude. Maly viacej lipne na ockovi ako na mne, hoci s nim travim viacej casu, ale pocas tehu sa s nim tak nemozem blaznit ako on. 😝

vachovka
10. mar 2009

Ja tiez ked porodim tak chcem aby prisiel manzel aj s dcerkou.Ved ja bez nej nevydrzim 3 alebo 4 dni.Ked bude vyvadzat na navsteve tak potom uz nepride.Ale aspon raz urcite.Myslim si ze to zvladne o miminku vie furt mi pusinkuje brucho a krici brasko von 😀

wali
10. mar 2009

viem, ze u nas sa moze normalne ist aj na izbu, ked su navstevne hodiny, ale tiez este neviem, ako to budeme riesit. rozmyslam, ze maly pojde na "prazdniny" ku nasim, kym budem v porodnici, a teda sa urcite neuvidime tych par dni, ale este to nie je finalne riesenie. no zatial som naklonena tejto alternative 😉

emily3
10. mar 2009

ahoj , rozdiel medzi mojimi detmi je dva a pol roka, ked sa maly narodil, manzel prisiel aj s malou, trocha ziarlila a bola smutna ze nie som doma, ale nebrala to tragicky, potom na druhy den ked prisli za nami, bola pri tom ako ho kupeme a tak a tesila sa. uz pocas teho sme sa rozpravali ze budeme mat babatko a ona sa nan tesila.
ked sa narodil treti, dcera mala skoro 6 rokov a bola rada ze ma dalsieho braceka, za to syn mal take rezi aby sme tam babatko nechali a isli domov. ale ked sme prisli domov, sa z neho velmi tesil.
myslim si ze to patri do rodiny , ked sa narodi dalsi clen, aby sa s nim zoznamil aj surodenec, aby sa necitil odstrceny, a je dobre sa o tom porozpravat, ze mamina bude s babatkom v nemocnici a ze toho lubite a ze je pre vas dolezite.
aha citam tu podmienky porodnice, tak ja som rodila na Kramaroch a tam mozem ist z babatkom von za navstevou a dokonca navsteva moze ist okupat babatko na novorodenecke, takze sme boli v kontakte. 😉

dada78
10. mar 2009

v pôrodnici v Myjave sa na bábätko rodina - návšteva môže pozrieť akurát spoza skla, ani otecko nechodí na oddelenie,iba ak je pri pôrode a to dostane zelené oblečenie ako doktor 😵 .Je to kôli infekciám, ale maminky môžu s návštevou posedieť na chodbe.

markiza
10. mar 2009

to koli infekciam je dobreeeee, to by vsade vo svete maminy a babatka chytali pliagy kadejake... som myslela, ze to uz je minulost...

markiza
10. mar 2009

dada, nic v zlom proti tebe, to len ze ma to prekvapuje...

lyongirl
10. mar 2009

markíza - aj mňa udivuje tento systém na Slovensku.....
Si zober, že sa ti má narodiť dieťa, ideš do pôrodnice, ale otec pri pôrode nemôže byť, kvôli chrípke... ale, že tú chrípku môžu doniesť na oddelenie sestričky, to im nevadí a vlastne aj samotná mamina ju tam môže doniesť, ak je chorá. No a potom dieťa výde po 4 dňoch z pôrodnice a samozrejme prvý kto ho chytí je otec, tak o čom to je?..... Vôbec nechápem ani ja, veď otec dieťa pri pôrode nechytá, ale sestričky áno, ktoré to môžu naňho preniesť.....
No a návštevy u nás tiež len cez sklo... 😒

mercy
10. mar 2009

Lyongirl, ty už to máš za sebou???Gratulujem, ste v poriadku? Ja som už uplne grogy, strašne ma to už nebavi 😒

susik77
10. mar 2009

co sa toho tyka, je nechapem viac veci v porodnictve na Slovensku-napr. ze sa pri porode ani nemoze pit voda... Ale myslim, ze ciastocne si za to mozu aj tie zeny co rodia na Slovensku-keby sa ozvali-ze toto a toto mi vadi, a urobilo by to viac ludi, postupne by sa to muselo zmenit...Ved vsade aspon v Europe je uz porodnictvo dalej ako na Slovensku...
a co sa tyka tej chripky, tak ja som sa tu v Prahe bala chodit MHD cez chripkove obdobie ze ju chytim a prisla som do nemocnice na geneticky skrining a tam sestricka tak brutalne kaslala a kychala, ze sme to tam mohli chtit vsetky tehotne holky-v 1.trimestri 😝 To je hrozne, ze ako zdravotnici si neuvedomuju to riziko 😖

mercy
10. mar 2009

Ja som návštevy staršieho "vybavila"-idem rodiť do iného mesta, on bude pekne týždeň doma s tatinom a musí si počkať,kým prinesiem bábätko

zzuzana2
autor
10. mar 2009

dievcata, velmi pekne dakujem za vase reakcie a skusenosti.ja som dost presvedcena, ze by malinka mala prist sa pozriet. to ze by sa mala tesit mi pripada nerealne, ved si to vobec nevie predstavit, aj ked ju indoktrinujem krtkom a mamickou a podobne 🙂 . ja len dufam, ze to zoberie ako fakt a bude v pohode, budeme sa snazit sa jej venovat. tie dni co budem v porodnici bude cez den u nasich a vecer ju bude brat manzel domov.
a co sa tyka asertivity rodiciek a ze sa maju ozvat, ach, ach. ja bojujem, presviedcam, chcela som ist rodit do dunajskej stredy, ze tam budu ustretovejsi, nula bodov. porodnikovi som dala svoj pp, hned ma zacal presviedcat, ake horory sa mozu stat ked toto nie a hento nie. dalsia porodnicka, kt. sa dostal do ruk sa na nom dobre pobavila, VOBEC nechapala. aka ina poloha ako na chrbte? co si predstavujem pod volnym pohybom? na psychoprof. pre oteckov (ak nemas peciatku v tk tak partnera k porodu nepustia) pani jandova zdoraznila, aby sme sa zdrzali zobrat co i len lyzicku vody do ust ☹ . pytala som sa jej, ako je to s porodnou polohou, ci si mozem zvolit tu, kt. mi vyhovuje, odpoved bola, ze oni su fakultna nemocnica a teda nie. nechapem takyto argument. ze mam ist do topolcian alebo bs. takze tak. som z tych bojov unavena, budem rada, ked vsetko pre mna a babatko dopadne ok.

susik77
11. mar 2009

zzuzana: to je fakt hrozne s tou"ustretovostou zdravotnikov". Ja som rodila v Prahe v "obycajnej "porodnici-sice v jednej z najlepsich-, maju jip-ku, rodia sa tam predcasne narod. deti, ale vobec nema ani privlastok" mother friendly hospital" a predsa pitie u nich je samozrejme pocas porodu aj lahke jedlo-banan, hroznovy cukor...nikto s tym problem nema. a rodit mozes tiez ako chces-porod. kreslo je nastavovacie, mozes rodit aj na porod. stolicke, prip. postojacky.
nam prave hovorili na kurze ze treba stale hucat v porodnici do lekarov, ze jedine ked od nich budeme nieco pozadovat, postupne sa moze system zmenit. V Cechach je teda porodnictvo uz dost zmenene, aj v mensich porodniciach sa da rodit "inak" ako nasucho a na chrbate 😖

Drzim palce s malou, za par mes. to caka aj nas 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre