Oblečenie pri pôrode. Čo ste mali na sebe?

ejusa
21. okt 2008

🙂Baby,ja sa asi naozaj spytam vec,ktorú vie kazda z vas,ale ja nie...ked sa uz rodi,tak ma zena obleceny nejaky vrch,nejaku koselu co davajú v nemocnici alebo tak?Jaaaaaj,nesmejte sa mi.

tunylyk
21. okt 2008

u nás zvyknú dávať nemocničnú,ale ja som mala vlastnú,pretože po príchode som šla na ozvy s tým,že ešte pôjdem na izbu a už ma nepustili 😉 no myslím,že proti vlastnej by nemali namietať,len odporúčam skôr staršiu ako novú

jankapo
21. okt 2008

mas nemocnicnu kosielku...teda aspon ja som mala...po porode mi dali cistu, tak pohoda

danulik
21. okt 2008

ja som mala vlastnu a tusim u nas nemocnicnu ani nedavaju..

sstefi
21. okt 2008

aj ja som mala vlastnu. inu mi ani nenukali ale nevadilo mi to 😝 🙂

monkap
21. okt 2008

ja som mala tiez nemocnicnu ....

sirinka
21. okt 2008

vacsinou hned pri prijme ta poslu prezliect sa do nemocnicnej kosele... 😉

ejusa
autor
21. okt 2008

Jaj,dakujem vam,ozaj som bola v obave,lebo tu som citala,ze jedna baba nemala na sebe nic 🙂 a prislo mi to divne 🙂

dula_renka
21. okt 2008

ejusa, najlepsie je sa opytat v konkretnej nemocnici. Ale pre vlastne pohodlie si vezmi aj vlastnu, radsej starsiu a tmavsiu 🙂

etnicka
21. okt 2008

😀 ja sa chystam rodit do vody, vezmem si svoje dlhe siroke tielko na spanie a ked pojdem do vane, dam si ho dole 🙂 predpokladam, ze doktor bude taktny a nebude moc ocumovat 😉 a potom si dam na seba vlastny zupan.

dula_renka
21. okt 2008

etnicka, myslím, že lekár si to nejako neuvedomuje a tiež sa ho to opýtaj, keby si sa mala cítiť zle, tak si na sebe niečo nechaj, tvoja pohoda je určite najdôležitejšia 😉

etnicka
21. okt 2008

doma vo vani sa tiez nekupem v plavkach 😉 ale spytam sa ho na to, aj ked si myslim, ze oblecena vo vani by som sa citila fakt divne 😀

dula_renka
21. okt 2008

no vysporiadať si treba nahotu v hlave, ak si dobrovoľne nahá, tak je to ok 🙂 🙂 🙂

etnicka
21. okt 2008

mne to problem nerobi, pokial sa okolie bude chovat normalne 😉

norik1
21. okt 2008

Etnicka myslim ze doktor ta urcite nebude ocumovat, na to tam nie je a uz urcite videl tolko mamiciek....Doktorov väcsinou zaujima len jedno miesto na tvojom tele a prsia to urcite nie su...

Ja som mala vlastnu koselu, nemocnicnu mi ani neponukli ale dali by mi keby som chcela....Ja som vsak radsej uprednostnila vlastnu ktora hned po porode putovala do kosa, aj s ponozkami - boli uplne mokre od plodovej vody 😀 😀 no a ked som na sale videla spoluobcianky v nemcnicnej koseli bola som rada ze som mala vlastnu a ze nemusim byt v takej, ktoru malo predo mnou asi tak tisic zien...

etnicka
21. okt 2008

norik 🙂

miskinadamko
21. okt 2008

ja som mala tiez vlastnu koselu 🙂

zuzube
21. okt 2008

ahojte......ja som rodila v irsku... v den porodu som bola este na grilovacke a ked sme prisli do porodnice, kam sme sli rovno z tej grilovacky, tak mi nic nedali...rodila som v tom zadymenom tricku, co som mala na sebe

bihan
22. okt 2008

Ja som mala "anjelika" a bolo to super, lebo keď mi malú vybrali, len som si vyzliekla rukáv a malú som si položila na hruď a prikryli ju ešte uterákom.

dula_renka
22. okt 2008

etnicka...no nech sa mrkne, ked je na co...xixiix za par rokov sa to moze zmenit 😀 😀 😀 😀

dula_renka
22. okt 2008

zuzube....no to zadymene tricko si daj patentovat 😀 😀 , to je krasne, chvilami sa ti mozno zdalo, ze si stale na grilovacke 😉 ...aj tak sa da eliminovat stres, pri tom prezliekani sa niekedy aj tazsie dycha, tak si ho jednoducho vypustila 😉

nikollette
22. okt 2008

Ahojte, ja mna to zaujima..Ano koselu to som si myslela, ale aku, nejaku ktora sa da rozopinat, s predu, ci zo zadu? Ci obycajnu nocnu koselu, bez gombikov? A pokial je vytiahnuta ta kosela? Ja som tiez pocula ze jedna tam bola naha, co sa mi neza moc prijemne.. ta kosielka sa vytiahne nad brucho,aelbo ako to je? 😅

norik1
22. okt 2008

nikollette vies si predstavit ze si chora a lezis doma v horuckach a treba ti na zachod? tak sa postavis a ides - rovnako sa budes prechadzat po chodbe 😀 ... no a samotny porod? netrap sa nad tym, sestricky ti koselu vytiahnu tak ako budu potrebovat a doktor ta tiez usmerni... moze byt hociaka, aj stare vytahane tricko ak chces....prepanajana baby ved to nie je modna prehliadka 😀 😀 bolo by fajn ak by sa v predu otvarala - ak chces aby sa ti babetko prisalo hned k prsniku... 😲 😲

funy
22. okt 2008

ahojte,
na porod kosela v pohode, ale nebude mi v decembri v kosielke na izbe zima? pyzamo mat nemozem?
dakujem za info

sue
22. okt 2008

Funy, zima ti nebude isto... po pôrode býva skôr veľmi teplo 😝 Pyžamo nie je praktické - zohýňanie sa, umývanie, neustále menenie vložiek a podobne... sama uvidíš,že košeľa je oveľa praktickejšia 😉

masinka
22. okt 2008

ja doma nosim iba pyzama, takze stara nocna kosela nehrozila, musela som si kvoli porodnici kupit nove. takze ked mi po monitore oznamili ze si ma tam nechaju a ze sa mam prezliect, vypytala som si od sestricky erarnu koselu. bola to taka babenka na praxi, tak na mna cumela jak puk, ale nakoniec nejaku koselu pre mna zohnala, aj ked zupan mi musel manzel doniest z auta vlastny.

skoncila som s cisarskym, tu dezinfekciu co ma nou natreli som umyvala zo seba este asi mesiac, takze aj pocas pobytu na sestonedeli som mala radsej erarne kosele a moje paradne som si davala ked mi prisla navsteva.
a to ze to mal uz niekto predomnou - sak to vyvaraju. a postelne pradlo si tiez clovek nenosi do nemocnice vlastne (prvy den po cisarskom sa aj tak lezi naholo pod paplonom)

norik1
22. okt 2008

pyzamo v nemocke a obzvlast po porode nemoooozes..... a ani ti nebude prijemne, presne to vystihla Sue 🙂 Inac, moje dve poporodne kosele z nemocky lezia uhladne poskladane v skrini - tiez som pyzamova....ale v nemocke bola kosela super...menej namahy na zachode hi hi 😀

masinka
22. okt 2008

a tiez by som chcela vidiet ako by sa tvaril pan doktor na vizite keby baba miesto nadvihnutia kosele zacala zo seba stahovat pyzamove nohavice 😀

funy
23. okt 2008

ja tiez nenosim doma kosele, tak som si jednu kupila.
je to jedno aka je dlha. nasla som len jednu, taku aby som nemusela celu vyhrnat koli kojeniu. ma take male otvory na boku.
a musim si ich zobrat viac do nemocnice, alebo staci jedna? a budem v nej aj rodit?

luciaakubko
23. okt 2008

mne ta nemocnicna velmi vyhovovala 🙂 hned na prijme som sa do nej navliekla a ani neviem, kedy som ju potom davala dolu 😀 si spominam, ze na izbe som uz bola v cistej. a to som tam presla na vlastnych 🙂 asi som v tranze este bola 🙂 tiez som mala kupene aj pyzamo-letne, no ani mi nenapadlo obliect si ho 🙂 by som sa v nom za tychto okolnosti necitila pohodlne. inak, tiez v lete, v zime doma nosim pyzamo.

ejusa
autor
23. okt 2008

Citam,citam a upokojili ste ma,ja ze tam ozaj budem uplne nahá 🙂 Viem,ze vtedy je to jedno asi,ale ajtak.Takze si zaobstaram nejakú peknú obrazkovú nocnú kosielku.A potom,ked uz tie dve hodiny odlezim na sale,ako idem na izbu,po sojich,ci ma zoberu?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre