Otvorená v 36. týždni. Kedy mám očakávať pôrod?

casy30
11. júl 2008

Ahojte kočky..Viete mi niektorá poradiť, kedy asi môžem očakávať pôrod, keď dnes, v 36 tom týždni mi doktor povedal, že som na špičku prsta otvorená? ďakujem......

milhaus
11. júl 2008

pokial nemas kontrakcie a neodtiekla ti plodova voda tak nemusis hned rodit
hlavne sa nerozčuluj lebo dopadnes ako ja a porodis v tomto tyždni, mala je v poriadku ale mohla vydržat ale asi nechcela 😀

lilyk
11. júl 2008

casy pochybujem 😉 ja som rodila ked som bola otvorena na 8 a do porodnice som dosla otvorena na 2 a vyvolavali mi ho. Na spicku prsta mozes byt otvorena aj polovice tehu 😉

milhaus
11. júl 2008

ja som bola tušim na 2 cm a na druhy den som porodila, den som si to odležala v piestanoch a na druhy den rano to začalo a previezli ma do tt

pampuliacik
11. júl 2008

tak veru... ja som tiez od 36.tt otvorena na 1 prst, ale vnutorna branka bola uzatvorena... teraz v 39.tt mam branku otvorenu na 1 prst v celom rozsahu a furt nic 😠 😠 takze asi to vela neznamena, ak neodteka plodova voda ani nie su kontrakcie

milhaus
11. júl 2008

aj svagrova bola asi mesiac otvorena a porodila v termine a nič ani nebrala

casy30
autor
11. júl 2008

Dik, ste zlaté....beriem to už tak normálne.....snad, ak by sa teraz poponáhľal, nebolo by to už také tragické..co sa má stať, asi sa stane 😉

adulkababulka
11. júl 2008

baby, ja som tu kdesi dnes citala, ako kocka popisovala ze bola na spicku prsta otvorena tusim od 34tt, tak to bolo az do konca tehu a nakoniec prenasala - chodila po schodoch atd len aby sa porod rozbehol.... 🙂 ak najdem kde to bolo pisane tak to sem pridam 🙂

milhaus
11. júl 2008

neboj sa, ja som rodila v tomto tyždni a dieta už samo dicha bez problemov, neni treba inkubator, ked tak na vyhriatie iba

heppu
11. júl 2008

ja som otvorena na 1 od 35 t. a zatial sa nic nedeje 😠

elize
11. júl 2008

ja som sa otvarala od 17tt a vydrzali sme to do 32tt. Takze ziadne strachy.
A ak by sa dietatko narodilo skor? V 36tt sa sice porod povazuje za predcasny, ale dietatko je vyvinute. Mozno by si vas par dni nechali v nemocnici na pozorovanie, ale ked bude krasne papat budete doma skot nez vyslovis "svec" 😉
Hlavne vela oddychuj a spi, pretoze ked sa dietatko narodi uz si tak dlho nepospis 🙂

geegee
18. júl 2008

ja sa otvaram od 19tt, krcok sa skracuje od 15tt, babo je nizko a v podstate odvtedy lezim ...no v 36tt som bola pri prepusteni z nemocky otvorena na 3cm a krcok som mala 1cm dlhy...teraz uz lezim zase doma a som vdacna za kazdy den co je babo este v brusku...do 38tt uz nechyba vela 😔

jankapo
18. júl 2008

geegee, vydrziiis, nebooooj, drzime palceky 😵

emily3
20. júl 2008

casy to nieje nic hrozne ze si otvorena na spisku, to sa len pripravuje na porod ale neznamena ze porodis hned. ja som bola otvorena na 1 dva tyzdne pred terminom. dr. mi tvrdil ze uz budem rodit, ked som dosla na poradnu bola som otvorena na 4 a bola pohoda. maly sa narodil na termin, takze na spicku prsta by som sa nestresovala... 😉

moni1412
20. júl 2008

casy vydrzis, neboj. ja som bola otvorena na spicku od 28.tt a pomaly sa to zhorsovalo. vydrzali sme do 36.tt. 😉

abetka
28. júl 2008

ja som bola otvorena od 30t.t. a museli mi porod vyvolat. Nemala som kontrakcie, ale ked mi isli pichnut plod. vodu, tak som bola na 5cm. Treba sa setrit a davat si pozor.

blovitc120
28. júl 2008

Ja by som bola šťastná, keby som v 36tt bola na špičku prsta, to som od 30tt ale krčok už mám úplne skrátený. A to ležím od 29tt v nemocnici a NIČ nerobím. Len počítam dni a dúfam aspoň ten 36tt 😔

barbiek
28. júl 2008

blovitc neboj, vydrzite 🙂

gabuliik
28. júl 2008

ahoj. Ja som otvorená na 3cm od 36tt.Tiež mi bolo povedané,že to bude čoskoro a nič. Mám presne týžden do termínu a furt sa gúlam. 🙂

blovitc120
28. júl 2008

barbiek dakujem 😉. dnes som mala ist domov, ale nalez zhorseny, po mesiaci 24 hodinoveho lezania denne, takze aspon do ukonceneho 34tt ostavam v nemocke ☹.
gabuliik aj ja chceeem 🙂

erinka1911
9. dec 2011

viete mi poradit?...vcera som bola u doktora, som v 35+1tt a doktor povedal ze som otvorena na jeden prst ale ze bábätko musi este vydrzat aspon 2 tyzdne v brusku.Termín mam 11.1.2012.Mam byt v klude a oddychovat.

moni
9. dec 2011

@erinka1911
Ja som bola v 36tt na 4cm, a nakoniec som malu prenasala 😅 a museli ma vyvolavat.
oddychuj nech je vo vnutri co najdlhsie (ale nie prilis 😉)

erinka1911
9. dec 2011

dakujem Moni za odpoved. Mne doktor povedal ze prenasat nebudem tak uvidime, zaklad je aby vsetko dobre dopadlo a mala bola zdrava. 😉

katecameron
9. dec 2011

tak ja pri prvom som uiz bola otvorena v 28tt a malicka sa narodila v 38tt 🙂

erinka1911
9. dec 2011

no ja som zvedava kedy sa moja mala narodi,ale uz sa neviem dockat a velmi sa na nu vsetci tesime.. 🙂
Uvidime ci vydrzime do toho 11.1.2012

moni
9. dec 2011

@erinka1911
No to tvrdili aj mne, zatka mi odisla, mala som falosne kontrakcie a slecinka nic 😅
Babatko sa rozhodne same kedy je jeho cas 🙂 neboj, uz ste aj tak v peknom tyzdni 🙂

erinka1911
9. dec 2011

no to je jasne ze to zalezi hlavne na bábätku, ked to pride tak to pride.. 🙂 ...No to hej uteka to neskutocne rychlo...Uz aby bolo po vsetkom 😉

feb13
9. dec 2011

@erinka1911 Ahoj ja som bola tiez otvorena od 36tt a rodila som 40+3 a tom som uz posledne 2 tyzdne uplne flakala kludovy rezim (bola som na rizikovom od 30tt takze som uz toho nalezala dost), uz som strasne chcela rodit takze sme sa aj s manzelom snazili aj som sneh odpratavala vsetko... a nerodila som takze klud. 😉 Zatka mi tiez odchadzala postupne od 37tt a po snazeni som mavala kontrakcie ale nakoniec vzdy prestali. 😠

erinka1911
10. dec 2011

vsak jasne uvidime, snad vydrzime do toho 11.1.2012..ale zalezi to na bábätku ako sa mu bude chciet. 🙂

erinka1911
13. dec 2011

neviete kedy chodi materska? ja mam unicredit bank.:D

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre