Otvorená v deň termínu. Kedy začne pôrod?

denka1
30. nov 2007

Chcm sa opytat ci mi nevie niekto poradit.Vcera som mala den terminu mojho porodu a bola som aj u Dr a ten mi povedal,ze som otvorena na 1-2cm.neviete mi poradit ,ak uz ma niekto skusenosti,kedy by sa mal zacat skutocny porod?Budem rada,ked mi niekto napise,ak mal podobne skusenosti.Vopred dakujem
🙂

zuzka82
30. nov 2007

ahoj denka....ja som bola na 1prst asi od 30tt....ked mi zacali kontrakcie a odisla voda, po prehliadke to boli 3 prsty....
ale sa ti to blizi.... 😵 drzim palce

xsipm04
30. nov 2007

Denka1 - To je různé 🙂 U někoho začnou porodní bolesti a ještě není otevřený vůbec, někdo se už otvírá a bolesti ještě pořádně necítí 🙂 Miminko jde z maminky ven v okamžiku, kdy je otevřená na 9-10 cm. U normálně probíhajícího porodu se žena otvírá o cca 1 cm za hodinu. Ale většinou je to tak (aspoň jak jsme to konzultovaly s ostatníma rodícíma 🙂 ), že na začátku je žena buď zavřená nebo otevřená jen velmi málo a může trvat i několik hodin, než se dostaví opravdu silné kontrakce, při kterých se začne otvírat pořádně, pak by se to ale mělo už rozjet. Tj, když ti začnou kontakce a ty přijedeš do porodnice, oni ti řeknou, že jsi otevřená např. na 4 cm, tak si řekni, že v nejhorším to bude trvat ještě 6 hodin 😀

denka1
autor
1. dec 2007

Dakujem za odpovede.Ja Vam dam dnes vediet ako som dopadla u Dr.Este som zabudla napisat ,ze uz mam jedneho 23mes drobca.Chlapceka.Toho som rodila 6 hodin a odtiekla mi hlienpva zadka,takze som vedela,ze budem rodit.Sama som zvedava kolko to bude este trvat. 🙂 dufam,ze uz nie dlho. 😎

monaberuska1
1. dec 2007

Ahojky holky,
když mi nic DR.neřekla že bych byla otevřená nebo něco tak, tak asi nejsem že?Ona mi toho moc neřekne totiž🙂jen že se mi bude dobře rodit a že si myslí že za ní ještě ve 4tvrtek přijedu🙂Co si o tom myslíte?

gyngerka
1. dec 2007

denka ja sonm len 36tt a som uz otvorena na 4,5cm ☹ a s tym dr. nie je vobec spokojny 10.decembra nam naplanoval cisarsky...takze ja by som bola ozaj radsej kedY v den terminu som bo.la otvoren malicko ale to sa mne nestane

tinni
1. dec 2007

Ahoj Denka, ja som bola presne takto otvorena v den terminu, 10 dni som s tym este prenasala a nakoniec mi aj tak vyvolali 😝 to je malicko ten 1-2cm, to este nic neznamena...

adetka
1. dec 2007

ja som bola otvorena na 2 centimetre dva tri pred porodom... a Mirka sa narodila dva dni pred terminom... mozno ze budes denka este prenasat 😉

denka1
autor
1. dec 2007

Akurat som dosla od Dr teda z nemocnice a pozeral ma iny Dr a ten mi povedal,ze este som zatvorena ,tak ja neviem v pondelok idem k mojmu Dr, tak som zvedava,co zase povie ten..Boze ked tu citam,ze niekto prenasal ,tak mi reda nie je do spevu.Dufam,ze to nebude dlho trvat a ze malinka bude coskoro medzi nami,Aj som bola dnes na pasoch a povedali,ze kontrakcie mam,ale to ja viem uz 3 tyz.takze treba len cakat. 🙂

vavka33
1. dec 2007

Denka,pockaj do pondelka a budeme mat Vanesky narodene v rovnaky den,len ta moja uz bude mat 7rokov 😉

denka1
autor
1. dec 2007

Jej tak to by ma potesilo.Ason sa mozem opytat, kedy maju Vanessky meniny.Neviem kde si to mozem zistit.Ja sa citim az moc dobre ,na to ze by som mala rodit.Nic mi nerobi ani chodenie po schodoch,ci skorica,stiplave jedlo.Idem vonku na rychlejsiu prechadzku.Dufam,ze to nebude dlho trvat. 😎

vavka33
1. dec 2007

25.maja 😉

denka1
autor
2. dec 2007

Tak ja este stale nic od rana upratujem varim a este idem prat a zehlit ale zatial nic necitim.Zajtra idem k Dr som zvedava co povie.Inac vcera ked som bola v nemocnici ,tak mi povedali ,ze mala ma 3028g,co som rada,ale dost ma znepokojuje,ze ked som bola na sone pred tyz a pol tak mala mala tiez tolko,takze vobec nepribrala.Zajtra sa porozpravam z dr a ked tak si to dam vyvolat.MOzno to bude lepsie,citala som tu par clankov a jedna tu pisala podobny problem a tiez jej porod vyvolavali.Prajem pekny dnik

denka1
autor
2. dec 2007

Ahoj Vavka.Podla akeho kalendara ma meniny Vanesska 25 maja?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre