Plodová voda - môže odtiecť po milovaní?

kajkav
17. okt 2007

Ahojte tehulky chcela by som sa vas skusenych tehuliek spytat ci mi mohla odtiect plodova voda pri milovani.Som v 36 tyzdni a milovali sme sa s manzelom na velke prekvapenie sme museli prestat pretoze som pocitila vytekat nejaku tekutinu.Nebolo jej vela ale mala som pod sebou mensie mokre koleso.Bola som sice vzrusena ale nemala som vyvrcholenie a ani manzel.Bojim sa lebo sa do vecera babo minimum hybalo.Dnes to je o nieco viac ale stale mam pocit ze sa to zmenilo lebo do vcera kopkalo ako mali divosko,a dnes len sem tam.Mala by som zavolat svojmu doktorovy albo sa nemusim bat?Poradte mi nechcem aby sa nasmu prvemu babatku nieco stalo.Dakujem vam ☹

bejca
17. okt 2007

praco nejdes hned k doktorovi ?? ja sice s tym este skusenost nemam ale viem aj co tu a aj v robote spominali mali podobnu mokrost a niektore ani obzvlast bolesti iba v krizoch ... ja na tvojom mieste by som urcite isla k dokimu 😉

vladkaz1
17. okt 2007

kajkav: v tvojom pripade zavolaj ihned dokimu za to nic nedas ked ta prehliadne hlavne aby ste boli zdravucky a vsetko bolo ok on ti uz povie ci mas prist alebo nie .Ale budes kludnejsia hlavne ty ked budes vediet ze je to ok 🙂

prvapomoc
17. okt 2007

kajkav už si aj mala byť v nemocke.utekaj alebo aspon zavolaj dokimu,no určite ta bude chciet vidiet.držím palce.

vladkaz1
17. okt 2007

mas pravdu urcite by som si to osobne nenechavala na poslednu chvilu ze co bude.Lepsie je sa presvedčiť ze je to v pohode.

lubkaaa
18. okt 2007

vieš ako sa vravi, radšej dva x zbytočne (utekať k doktorovi) ako raz neskoro.. 😵 ale neboj, určite to bude dobré, len teraz si už asi v nemocnici a asi ti vyvolávajú pôrod.. (alebo už včera sa to začalo.. 😉 )
inak včera som čitala , že keď vytečie plodova voda, tak to maternicu o nejaky čas vyprovokuje ku kontrakciam a ku pôrodu.. tak preto si myslim, že kajka nam už porodila (ak to bola plodova voda) 😉

lubkaaa
18. okt 2007

vladka? nemáš teraz také stavy (v 38.tt-ako aj ja), že sa tiež pozoruješ, či náhodou netečie voda alebo nie súsilnejšie kontrakcie? veď my už môžeme kedykoľvek rodiť.. inak chcem sa opytať, či mávaš často poslíčkov?

kajkav
autor
18. okt 2007

Ahojte tehulky tak ja som vas vcera posluchla a hned som volala mojmu gynekologovy,ten ma chcel hned vydiet a tak som isla rovno k nemu.Spravyl mi sono ,ukazal mi bijuce srdiecko nasho drobceka a vysetril ma.Vravel ze by vsetko malo bit v poriatku ale preistotu ma poslal do porodnice na ozvy.Vsetko bolo v poriatku a konecne sa zacalo natahovat.Doktor mi vravel ze netusi co to vytieklo ale ze drobcek ma narok si niekedy viac pospinkat,aby som sa nebala ze este rodit nejdem,este som neni ani dostatocne otvorena tak mam bit v klude.A ak chcem mozem kedykolvek prist a vypocujeme si srdiecko.Dnes je to uz ok a drobcek znova kopka iked nie tak intenzyvne ako predtym ale uz mu je to tam asi male a tak sa mu tam moc neda hybat.Drzte palce aby sme to dotiahli do az do konca.

jaja25
18. okt 2007

Kajkav. Pri podozrení na odtok plodovej vody sa v nemocnici robí tzv. Temešváry. je to taka tekutina kt. naleju na vlozku a vedia, ci odtiekla plodová voda, aj ked len trochu...

elize
21. okt 2007

Ahojte, v poslednom období mám stále vlhkú intimku. Zväčša len cez deň. Viem, že je v tehu normálny výtok bielej alebo čírej farby. Mám však obavu, či nemôže ísť o plodovú vodu. Som na rizikovom od 7tt a v 17tt mi zašívali krčok maternice. Pri poslednej poradni mi dr. povedal, že je bábätko prísliš nízko a hlavičkou tlačí na steh inak je všetko OK, v každom prípade mám dodržiavať kľudový režim. O vlhkej intimke som mu nehovorila, vtedy ma to tak netrápilo. Nemáte niekto podobný problém?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre