Po odtečení plodovej vody si treba lahnúť

aktak
25. nov 2006

ahojte tehulky, chcem sa s vami podelit o info ktoru som dnes dostala. rodinna znama je lekarka a dne volala nasim, aby mi povedali, ze sa cerstvo dozvedela (neviem ci na nejakom seminari alebo kde), ze sa zistilo, ze tesne po odteceni plodovej vody by sio mala zena lahnut a zotrvat tak par minut, 5 - 10, potom uz sa moze obliest a ist do nemocnice, vraj to moze

aktak
autor
25. nov 2006

zabranit uduseniu (ktore samozrejme nemusi nastat)
tolko, len som vam to chcela povedat 😉

erika153
25. nov 2006

no uz sa vidim ako si idem pokojne lahnut, budem ako splasena kura pobehovat po byte v zachvate soku.. 😉 ale dobra rada nad zlato aktak, budem si to pamatat..

danii
25. nov 2006

lahnut? tak to ja by som hned volala lekara a letela do spitalu....
ale ako sa poznam, lahnut si aj tak budem musiet, lebo sa budem musiet nejako ukludnit a spamatat sa z prvotneho soku.....

masinka
25. nov 2006

hm, zaujimave info
ja som mala spresne opacnu predstavu - ked stojis, tak male "zastupluje" vychod a voda nemoze dalej odtekat, ked si lahnes, tak voda odtekat moze a silny prud moze napomoct tomu, aby sa pupocna snura dostala az von z krcku a ked sa potom postavis, tak ju babo priskrti a udusi sa.
no ale ako vidno veda stale napreduje
v stredu mam poradnu, tak sa tiez spytam mojho porodnika
kazdopadne ako pise Erika, tiez asi budem splasene pobehovat ked sa to nahodou stane, este ze len u 15% zien zacina porod odtecenim vody

siskatan
26. nov 2006

kocky nepanikarte, nebudete splasene pobehovat... budete meditovat nad tym, ze ci to bola voda, alebo ci ste sa nahodou nepocikali 😉 ja som si nahodou lahla do postele, lebo som bola cerstvo okupana a zrazu mlacka, tak som rozmyslala a meditovala nad tym, no a volala som kamoske, ze ako to ma vlastne vyzerat, ked prisla prva kontrakcia, len taka slabsia, ze som si myslela, ze sa mi to mozno len zdalo... az po takych dalsich 5minutach mi doslo, ze sa mi to nezdalo a volala som muzovi 😉 a lekarovi 😀

klaudia90210
26. nov 2006

aktak 🙂 ja ze uz si na ceste do porodnice 😉

zuz11
26. nov 2006

no neviem si to predstavit kedze plodovodej vodz je asi liter alebo liter a pol a odteka skor tak po dvoch deci a v intervaloch niekolko hodin nie ze teraz sa pusti prud a odtecie vsetka plodova voda.... 🤐

vavka33
26. nov 2006

baby,moj prvy porod sa zacal odtecenim plodovej vody.Vecer som si lahla spinkat a zrazu som zacitila strasne teplo a mokro,pozrem a ejhla,praskla mi voda.Bolo presne 20. 00hod.Odtieklo mi dost,ale potom uz len tak potroske,tak som sa sla osprchovat,oholit,este som sla pozriet k rodicom a do porodnice som dosla okolo 22.30.Tam ma sprdli,ze kde som bola tak dlho,ze ked zacne odtekat voda musim hned do nemocnice,ci to neviem......no proste histercili a ta voda mi odtekala dalsich 30hodin,takze som sa asi nemusela az tak ponahlat ako tvrdili. 🙂
No to budete vediet,ze je to plod.voda a dolezite je dat si vlozku a ist o nemocnice.Ale vraj je to neprirodzeny sposob porodu,potom sa pomaly otvarate/vid ja/leo tlak tej vody tomu napomaha a ona ked odteka,je ten tlak mensi.Inak voda sice odteka ale stale a tam tvori nova,takze miminko ja stale v obale aj s vodou.
Tak som toho akosi moc napisala 🤐

danii
26. nov 2006

vavka, dakujeme 😉 snad to bude ok, takto sa to zda nejake komplikovane... 😀 ale to niekedy inak vyzera ked to clovek cita a potom ked to nastane... 😉

vavka33
26. nov 2006

nie je to komplikovane a este pred samotnou vodou vyjde ta hlienova zatka a je taka ruzovkasta,nemala by to byt krv,lebo to moze byt odlupujuca sa placenta a to nie je dobre,vtedy radsej fakt co najrychlejsie do porodnice.Ale vacsinou vodu prepichnu az pri porode a ta odtecie naraz.

alexandra
26. nov 2006

Baby easy, po odteceny plodovej vody je este dost casu na salku caju, sprchu, jemne zobudenie manzela a odchod.. 😉

vavka33
26. nov 2006

Ano,ak nemas aj bolesti,potom sa moze stat,ze nestihnes vyliezt ani na porodny stol,ako moja kamaratka.Ako prvorodicka by som radsej dlho necakala.

danii
26. nov 2006

zacinam mat z toho husiu kozu..... ☹ 😢

vavka33
26. nov 2006

Ale nieeeee.Neboj,to tak rychlo prejde a zeny sme silne a mame dobru intuiciu,budes presne vediet co kedy urobit,uvidis,to je take akesi prirodzene.A poviem ti,ze ked uvidis toho drobca,tak na bolest zabudnes,aj ked si navzdy zapamatas ten priebeh,ver mi. 😉

bibula
26. nov 2006

😉 mne pri dcerke napichovali vodu,nechcelo to tam prasknut,ale dcerka sa vysmykla ako rybicka.kontrakcie som mala a voda pekne vo mne.hovori sa,ze s vodou sa lahsie rodi,no zatial to nemam s cim porovnat. 😀

no ako sa poznam,hned po odteceni vody si vlezie, do sprchy a pomaly sa vyberiem do spitalu 😒 😵

vavka33
26. nov 2006

Vraj sa fakt lahsie rodi s tou neodtecenou vodou,prave koli tomu,ze je vacsi tlak pri otvarani/vaha dietatka a aj vaha vody/.

certica
26. nov 2006

Skratka, dieta ide ako na smyklavke 😀 😉

alexandra
26. nov 2006

Ja som cele tehotenstvo sa snazila pocuvat svoje telo a nesklamalo ma, vedela som ked je problem, aj ked je vsetko v poriadku, ako mam maleho v brusku, nebyvalo mi zle a viem co robit ked je maly nepokojny. Verim ze mi rovnako dobre da najavo aj co a ako pocas porodu, ak ho budem pocuvat. Koniec koncov, kontrakcie mam uz naskusane, viem co plati a tu chvilku silnejsich vydrzim. Bodaj by to bolo to najhorsie v zivote.. 😉

vavka33
26. nov 2006

No ja mam odskusane,ze to ani zaleka nieje to najhorsie v zivote.Horsie bolo trhanie zubu.A kopec inych veci,ktore som prezila.Porod je nakoniec krasna vec,aj ked narocna,ale tak to musi byt.
Uz si mala aj kontrakcie?

katrin
27. nov 2006

aktak, to si mala napísať už skôr 😀 mne totiž odtiekla voda od jedného drobca a utekali sme do špitálu ....

Zuz, never tomu, že odteká postupne.. mne sa spustil vodopád plodovej vody, také niečo som nezažila 🤐

vavka33
27. nov 2006

Mne odtekala postupne,je to u kazdej zeny ine...

katrin
27. nov 2006

vavka, aj mne, lebo tá voda sa postupne dotvára (ževraj). Ten prvotný vodopád sa spustil v piatok o 01,30h a porodila som až v nedeľu o 20,18.... tak si zrátaj ten počet hodín 😀

vavka33
27. nov 2006

Katrin,mne odtiekla voda v piatok o 20hod. a porodila som v nedelu v noci o 01.23,tak na ten pocet hodin asi vyhravam a to som ju musela vytlacit,tebe ich aspon vytiahli

zuzka1008
17. júl 2010

ahojky, chcela by som sa spýtať, ako spoznám, že mi začala tiecť plod. voda?

samasa
17. júl 2010

neboj to zistíš- budeš mat pocit že si sa pocikala 😉 😉 😉 a v porodnice ti povedia na isto čo to bolo

moon1979
17. júl 2010

plodova voda ked praskne tak nikdy nevytecie vsetka a navyse sa obnovuje kazde tri hodiny. pri samovolnom odtekani odteka po troskach, mne ju prepichli a to zo mna vyslovene vyletela az som sa zlakla ci primar nie je nahodou osprchovany mojou plodovkou 😀 a po prepichnuti ziadne lezanie hned som zliezla z kozy ... a bolo treba chodit.

vseobecne sa hovori, ze pri odteceni vody to pojde rychlo ale bolestivejsie. u mna to rychlo nebolo a bolesti boli riadne. pre nepostupujuci porod (kontrakcie a snaha porodit 26 hodin) som skoncila porod cisarskym rezom.

geegee
17. júl 2010

@zuzka1008 ja som sa zobudila na to, ze ma maly kopol nejako nizko - a ono to nebol kop, ale zaciatok odtekania vody. Je tepla a neda sa to zastavit, cize s pocikanim si to nepomylis urcite 🙂

Ja by som este k povodnej teme - ze si treba lahnut. Ja som mala info, ze od zaciatku odtekania vody, treba do porodnice dorazit do 24/alebo 12?/ hodin. Mne zacala voda odtekat o 3 v noci doma a o 4 som uz mala syna. Takze u mna slo o minuty a nejake 5minutove polihovanie mohlo vela zmenit 😕

zuzka1008
19. júl 2010

@geegee u teba to šlo teda rýchlo 😲

geegee
19. júl 2010

@zuzka1008 no druhe porody byvaju rychlejsie...vraj 🙂 Prveho syna som rodila tiez ale bleskovo - o 14:00 ma prijali s tym, ze porodim asi az na druhy den - vyjadrili sa na zaklade CTG. O 16:00 som bola otvorena na 8, 17:15 som mala odrodene 🙂
Inak CTG u mna zlyhalo oba razy - vzdy sa ma pytali, ci vobec mam kontrakcie a vzdy som do hodiny porodila 😀

geegee
19. júl 2010

ale teraz som si spomenula - zrejme hralo svoju rolu, ze ja som sa otvarala uz od 15tt ☹ Pol roka som vzdy prelezala a vzdy mesiac pre dporodom som mala taky nalez ako by mal byt par dni pred porodom.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre