Pocity tesne pred pôrodom

pajinka23
26. apr 2009

mamulienky 🙂 🙂 🙂 buduce maminky a tehulky 🙂 🙂 🙂 chcem vediet vsetky pocity co ste citili tesne pred porodom co nasledovalo a tak 🙂 🙂 🙂 🙂tak sem sem zo skusenostami nech som mudrejsia 🙂 🙂 🙂

lily1983
22. máj 2009

ahojte..no ja som dnes bola u lekarky, vse je ok, brusko podrastlo o dva cm od minuleho tyždna..tak snad rastieme, a vsetko je ok. 🙂

pajinka, tak daj na rady od sandy a oddychuj, urcite ti tam drobcek nezostane, takze o par dni, možno už hodin ho uvidis 😉 🙂 viem, že sa nevies dočkat, ani ja.. dnes som citila take poriadne tlaky v križoch ako pri menzesy, dufam len, ze sa nasa mala nechysta von 😅 😅 😅

beljanka, naštastie to nieje až take ze by som vyjedala chladnicku, ale dam banan, alebo jablcko, vecer sa aj ja snažim nejest vela, ale niekedy sa neda 😀 😀..ked malinka pyta..
ja mam zase nieco s rukou, nejaky syndrom, lekarka povedala, ze by to malo ustupit po pôrode. boli to, tiez sa na to v noci budim, je to ako silne trpnutie s krcami a vrcholi to tak, že si ruku vôbec necitim, a nic v nej neurdržim, a ked aj držim, necitim nic v nej. ☹ ☹ ževraj mi v predlakti nefunguju dobre nervy..ale ja len dufam, ze to prejde ked porodim, a ak nie budu mi robit nejake testy, a ževraj sa to operuje ☹ ☹ to by som bola velmi nerada.

pajinka23
autor
22. máj 2009

ja uz chceeeeeeemmmm rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

scandya
22. máj 2009

pajinka ty kokso ty si tu este? len som sem kuk ze kto rodi a ty si tu stale - juuuuj nezavidim ti a prajem ti naozaj pevne nervy a hlavne zdravicka!!!!

monchichi22
23. máj 2009

Pajinka drzim palce aby si to mala cim skor za sebou 🙂 Ja by som uz tiez mala maleho najradsej pri sebe,no este mame par tyzdnov cas 😅

dandulik
26. máj 2009

ahojte........poctivo vás čítam...tiež mato onedlho čakááá.a ako pozerám pajinka to už bude maťasi zasebou.... dnes je 26.mája a žiadne nové správy...... 😉

narcisa
26. máj 2009

paji tak uz snad si maminka konecne...a je vsetko v poriadku

scandya
28. máj 2009

pajinka- dufam , ze si nemala ziadne komplikacie!!! ozvi sa

narcisa
29. máj 2009

paji - dufam ze uz si maminka....ak budes vediet ozvi sa myslime na teba

lily1983
29. máj 2009

ahojte..aj ja sem pozeram každy den, či nam pajinka nenapisala, ako sa ma, tak sa nevedela dočkať, ale dufam, ze je vsetko v poriadku s vami..daj nam vedieť.. neviem sa dočkať, kedy to už aj mna chytiiiiiiiii 😀 😀 😀

denisa87
29. máj 2009

no to uz ja mna zaujima co je s pajinkou...lily1983 minule sme pisali,mozno ze ta predbehnem,dali mi termin na 10 juna 😀

lily1983
29. máj 2009

ahoj. 🙂 ..fiiiiiiiiiiha, tak teda ma veru asi aj predbehnes, no uvidime, kedy sa moje slniecko chysta vykuknut 🙂 🙂 🙂 ja mam aj 14 termin, ale aj toho 24 ako ty. neviem, aka je velka , na ultrazvuku som uz davno nebola, a pojdem až ked mi to začne, takže podla velkosti by to aj mne možno presnejsie vedeli teraz povedať, ale oni to nechavaju tu v irsku na prirodu 😒 😒 držim tebe aj všetkym palčeky, snad nam to všetkym dobre dopadne, lebo už mam z toho bobky 😅 😅 😅

pajinka23
autor
2. jún 2009

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂 tak my sme s petkom uz domka 🙂 🙂 mali mal po porode 53cm a vazil 3540g,prisiel sice na svet cisarskym rezom ale vsetko dobre dopadlo sme obaja zdravi a pomali si na seba zvykame 😕 😕 som stastna 🙂 🙂 🙂 a dakujem vam babyulky ze ste namna mysleli 😲 😲 🙂

scandya
5. jún 2009

no konecne!!!! gratulujem ti pajinka a vlastne vssetkym maminkam ako sme to zvladli!!! uz sme zaneprazdnene a tie co este neporodili- baby spite tak dlho ako mozete potom uz nebudeteeeeeeeeeeeeeeee 😀

monchichi22
25. jún 2009

Ahojte kocky,tak uz mame konecne po tom,16.06.sa mam narodil Davidko,mal 52cm a 3.160.g. 😀

lydia22
26. jún 2009

Ahojte maminky pripajam sa s nasim Tomaskom ktory sa narodil 8.6 o 20:37 a mal 51cm a 3340g a ako spominala scandya tehulky zatial spite kolko sa da.vsetkym buducim mamkam drzim palce.

rybka7826
12. feb 2010

ahojte, chcem oprasit tuto temu, preto piste, aby som zistila, ci som sama alebo je nas viac.... 🙂

1. ako vyuzivate cas na MD, co robite? ja som rada, ze som doma, nieco doma porobim, vyjdem niekde vonku, ci si viem kedykolvek lahnut, co je super
2. spanok - hovori vam nieco? mne ani nie, najst si dobru polohu je velmi tazke
3. chute - najde sa niektora z vas, ktora ma neskutocnu chut na pivo? (samozrejme nealko), ja si niekedy divne pripadam, ked nabehnem do obchodu a vezmem si par tych plechoviek. a strava - nemam ziadne extra chute, snad hrozno 🙂
4. bolesti a pod. - no pocitujem tlaky v podbrusku a niekedy je to az az a tiez bolesti v krizoch, ktore vyrazaju do bokov, no nie je to stale...o zvracani ani nehovorim - sprevadza ma kazde rano pocas celeho tehotenstva, uz to beriem sportovo
5. psychika - co strach alebo vase pocity s bliziacim sa porodom? no mna to niekedy chyti, ale na druhej strane si hned poviem, ze to kazdy predo mnou zvladol, tak musim aj ja....a tak velmi sa tesim na moju malinku 🙂
6. vybavicka pre drobca - mate uz vsetko poriesene? ja snad ano.......a tasku uz mate zbalenu?

tak piste, som velmi zvedava 🙂

vefi89
12. feb 2010

tak ja sa tiež pripojím 😀

1. robím presne to isté, čo pred MD, takže žienka v domácnosti 😀 😀
2. so spánkom nemám problém, polohu si viem nájsť, len mi prekáža nočné cikanie
3. ja mám viac-menej chuť na víno, takže sem tam si to deci dám. Na jedlo nemám špeciálne chute, stále som závislá na cibuli a ovocí
4. bolesti nemám, pokiaľ sa malý nehýbe 😀 😀
5. zatiaľ sa pôrodu nebojím, viem, čo ma čaká, tak načo podľahnúť panike
6. myslím, že mám všetko kúpené, ale keď sa drobček narodí, isto prídem na to, že mi ešte kopec vecí chýba. a samozrejme, do nemocky som zbalená, už to mám len za pár 😉

barbina182
12. feb 2010

aj ja sa pripajam...

1.odychujem a uživam si tehotenstvo naplno ako sa dá...a zaroven sa aj nudim ,,
2.zo spankom mam mensie problemy,niekedy aj s polohou ale to malokedy,,a to caste utekanie na wc aj 6x ☹
3.ja som na zaciatku musela mať pivo ale len par hltov,,a hlavne čierne,,a uz som mala aj na sampanske tak som si otvorila a vypila len trochu,,na jedlo skor na kysle kapustuuu 😀 ,dalej na jahody konzerve..a sem tam aj ine kedy aka chut,,ale najviac asi tá kapusta,
4.bolesti mam take jemne krce,bolesti stehien,a križov ale to posled.tyzden,,asi falosne kontrakcie.. 😕
5.pôrodu sa takisto nebojim,,tesim sa na mimi
6.kupene mam minimum ked sanarodí dokupím netreba nič prehanať...a zbalena som od 36tt...
🙂

rybka7826
12. feb 2010

no super, za ste sa pridali.....este ma dodatocne napadli nejake veci - co tak upchaty nos v noci?
barbi - pridavam sa k tej kapuste, mnam 🙂
...tak piste aj ostatne 😉

barbina182
12. feb 2010

nos upchaty nemam vobec,,ale krvacanie skor z nosa,,

andrema
22. feb 2010

tiez rada pridam skusenosti:

1, oddychujem, periem, upratujem, varim, chystam malinkej postielku a vyrabam nejake obrazky, cvicim trosku a chodim na prechadzaky
2, v noci si viem najst polohu,ale budim sa skoro tak o 3tej a potom uz neviem zaspat..a chodim casto cikat..
3,co sa tyka chuti,tak na kakao a chleba s maslom a lekvarom, potom celkovo na sladke asi..ale to len posledne tyzdne
4, v noci ma zvyknu boliet bedrove klby,lebo sa len tocim zo strany na stranu, a trpnutie ruk v noci mavam obcas,
dalej bolesti v krizoch pri nejakom dlhsom stati napr. nad sporakom...🙂 a opuch noh...
5,porodu sa nebojim, tesim sa strasne na malicku,takze tych par hodin vydrzim...nejako sa musi dostat von...
6,no vecicky mam kupene a aj som co to podedila,ale nemam toho zasa nejako extra vela...sak potom dokupim,ked mi bude nieco chybat...

annika11
2. mar 2010

1. priznávam, sedím za kompíkom a študujem, čo mi šete chýba do výbavičky 😀 , keďže som 7 rokov chodila pravidelne do práce, je to pre mňa obrovská zmena, byť len tak doma. Inak periem, upratujem, chystám vecičky, varím manželovi dobroty, aby som nepriberala len ja 😀 😀 😀
2. počas celých tých mesiacov som nemala problémy so spánkom, ani teraz nie...lobčas to nočné cikanie, ale inak pohoda
3. ovocie, ovocie, ovocie (okrem citrusov, sú z nich šťavy blééé) ...a chocapic 😀
4. začínajú ma pobolievať nohy, hlavne keď si ich nevyložím po dlhšom státí
5. teším sa, že to budem mať už za sebou, no samozrejme mám aj obavy, aby všetko dobre dopadlo. Toto je neyhnutná vec, ktorá sa proste musí pretrpieť
6. vecičkami máme zapratanú celú spálňu, skoro všetko sme podostávali od známych. Už mi chýbajú len také drobnosti a samozrejme veci pre mňa, ešte som len 35tt, takže si ich začnem pomaly baliť 🙂 🙂 🙂

malemimi
23. aug 2010

ahojte holky!
som v 32tt a už pred mesiacom som bola na jeden prst otvorená ale že všetko bolo OK
ale včera a dnes sa mi zdá že ma nejako nízko dole kope a trochu ma tam ako keby pobolieva ale len trochu a nie stále neviete čo to môže byť, nie je to predzvesť toho že budem za chvíľku rodiť?
Ďakujem

norikk
17. sep 2010

ahojte, zalozila som si vlastnu temu,ale adminka ma poslala sem, tak sa skusim spytat sem...pred tyzdnm, aj vcera som mala bolesti okolo mocoveho mechura, akoby mi tam maly rezal ...prostetaka dost bodava rezava bolest....ked som chodila, tak sa ten tlak posunul na cely spodok a tlacilo na vsetko,ale vpredu rezalo najviac...som otvorena na 1 cm, tak chcem vediet ci to nemozu byt nejake cudne kontrakcie....alebo je to len z toho,ze som vcera a zhodou nahod malo pila??ale moc som mala na poradni v poriadku a aj pred tyzdnom,posielali ho dokonca aj do laborky....

alexandrah
18. sep 2010

ahoj, kontrakcie asi nie, to mas cez cele brucho, to ti asi maly tlaci na mocovy mechur ...a kontrakcie neni su bodava bolest ...

denisooocka
11. feb 2011

Akurat som dovysávala...ale musela som prestať, lebo ma strašne rozboleli kríže...zatiaľ sa ale nič nedeje....aj malý kopka..myslíte že to môže byť z toho vysávania? asi sa malý ešte nepýta na svet, či?

alexandrah
11. feb 2011

@denisooocka - urcite krize z vysavania ... inak, aj ja som pred porodom upratovala ako diva, a akurat sa mu pustila plodova voda, a musela som lezat na rizikovom v nemocnici ... ale porod nie a nie ... nech povysava manzel 😀 ale chapem ta, cakam druhe, a stale som taka akcna, upratujem, lietam okolo maleho ... 🙂

denisooocka
11. feb 2011

@alexandrah no uz to ako tak preslo ale stale citim taku jemnu bolest ...🙂 ale drobec kope o 106 :D inak ako je to s nim pred porodom, myslim s pohybmi?

alexandrah
11. feb 2011

@denisooocka - s pohybmi tak isto, ako do teraz, mne sa dokonca cez den moc nehybal, az na vecer ... no bolest asi trosku bude, iba keby si oddychovala furt, mozno by to preslo ... ja som teraz sice "ibaL v 34 tt, ale ked sa nesetrim (co asi nikdy), tak ma to aj celu noc a cely den boli ... co uz narobim ... nemozem furt lezat ... a ty si este o mesiac dalej 🙂 inak Filip je krasne meno, keby sme cakali dalsieho chlapceka, tak je to tiez Filip 😎

denisooocka
12. feb 2011

@alexandrah no ja tiež nie som taká žeby som vydržala oddychovať v posteli 🙂 mňa ešte aj baví po obchodoch behať v tomto štádiu 🙂 a potom v noci nemôžem spať čo ma všetko bolíí...ale už sa neviem dočkať kedy pôjdem, 🙂 ďakujem aj mne sa veľmi páčilo vždy som chcela malého Filipka 🙂)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre