Pocity tesne pred pôrodom

pajinka23
26. apr 2009

mamulienky 🙂 🙂 🙂 buduce maminky a tehulky 🙂 🙂 🙂 chcem vediet vsetky pocity co ste citili tesne pred porodom co nasledovalo a tak 🙂 🙂 🙂 🙂tak sem sem zo skusenostami nech som mudrejsia 🙂 🙂 🙂

metlonka
30. apr 2009

mna caka druhy porod...sice si este trosku pockam...ale uz teraz mam z neho nocne mory 😒 Prvy som mala strasny, ale hovori sa ze druhe dietatko sa rodi rychlejsie tak dufam ze to bude lepsie.
Neviem ci je lepsie nevediet co ma caka ako pri prvom porode alebo vediet do coho idem...strach je rovnaky a obdivujem vsetky dievcata, ktore sa rozhoduju rodit bez epi...ta bolest sa neda opisat, v zivote som nic take nezazila...ale nechcem strasit, kazdy clovek ma iny prach citlivosti 😉
Myslim ze je dobre mat ovtorene zadne vratka a pre istotu si ju zaplatit a o tom ci si ju date pichnut alebo to zvladnete bez nej rozhodujete vy....a peniazky vam bez problemov vratia ak ju nepouziju...

celine
30. apr 2009

No, dvakrat si ma neukludnila metlonka 😀 Ale mas pravdu, ze kazda mame iny prach citlivosti. Co zena, to iny porod a ine rady ohladom epi. Treba sa asi fakt iba psychicky pripravit a necakat hned tie najhorsie scenare. A keby sa nahodou naplnili, nejako to musime vydrzat, aj tak potom uz nic ine neostava.

narcisa
30. apr 2009

ahojte babulky

prvorodicka ma jednu vyhodu, ze nevie do coho ide....Tiez som rodila dost tazko a po 16h porode som si povedala ze druhe si adoptujeme....kedze som zastanca toho ze rodit sa ma bez epi, nech uz je to akokolvek tazke....Nikoho neodsudzujem kto si epi dal zaviest, lebo ta bolest je fakt prekvapiva a nikdy doposial som horsiu bolest nezazila a to si tvrdim ze bolest znasam dobre .... toto ma prekvapilo! Ale po urcitom case som opat zatuzila mat dietatko v brusku, vynosit ho a nakoniec priviest na svet a to sposobom ako prvy krat...hoci viem co ma caka....Nic si od toho neslubujem aj ked budem druhorodicka....moja mama to vydrzala tiez dva x a tu je ....skusim to aj ja ....

nakoniec vyberam si nemocnicu kde epi nepodavaju....ako aj prvy krat, aby som ani nespekulovala nad epi... co sa vsak cudujem, ze sa vobec nebojim....nejak si uz asi nepamatam alebo co, som maximalne kludna...skor ma vytacaju ine veci ....ako zvladnem dve deti....atd....koli tomu nespim uz cele tyzdne....a potom ten kolotoc navstev, ked sa vratim z porodnice....z toho mam vacsi des! neznasam to! budem nevyspata, nervozna....porod je to najmenej....fakt, trva par hodin a je klud....ale to co pride ked sa vratite domov! je horsie....vycerpanost, bezmocnost, koliky, navstevy....a vecer premyslate, kedy ste naposledy jedli.... 😉

pajinka23
autor
30. apr 2009

juj ma nastraste ☹ ☹ ☹

scandya
1. máj 2009

uz chcem ist rodiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiit, ja uz nevladzem 😲

ditka1
1. máj 2009

baby kazda je ina,netreba sa porovnavat a hned rozmyslat nad tym ze ake to bude strasne,ja som si odtrpela svoje 12hodin,najhorsie to bolo posledne 2hodiny ale to predtym nebolo nic strasne.Tiez som tesne pred vytlacenim vravela,ze nikdy viac ale po porode som zabudla na bolest hned ked som videla maleho.Mam kamosku ktora sa tiez strasne bala lebo som jej to opisovala a ona porodila ako prvorodicka za 45minut!!! 😀 😝 to je co....takze hore hlavu kazda sme ina....viem teraz som uz aj ja mudra co 😀 😀 😀

shelly13
1. máj 2009

Ahojte, tak ja este stale cakam 🙂 Dnes mame oficialny termin porodu, ale nepredpokladam, ze sa nieco vazne udeje. To skor vcera. Bolo mi strasne zle od zaludka, mala som take divne dychavicne stavy. Asi to pocasie a zmena tlaku. Aj kontrakcie boli, ale prestali, takze zase len poslickovia.. No a bola som na poradni a vraj som otvorena na 1 prst, co nie je nic moc, radsej byt viac a menej sa potom trapit. Som fakt zvedava, kedy to pride. Ale dnes je celkom pekny datum 🙂 Aj tak - ked sa ma Dr, vcera opytal, kedy chcem rodit, tak som povedala, ze v utorok, a on, ze ok! Vraj ked dovtedy neporodim, tak ideme v utorok. Drzte palce. Bojim, bojim...

terezka044
1. máj 2009

😀 shelly to je fajn tak uz to mas coskoro. si pripravena? 🙂 🙂

slnecnica11
1. máj 2009

5.5 krásny datum 🙂
tak nech to tak vijde

shelly13
1. máj 2009

Pripravena? Da sa to? 🙂 Tasku s vecami mam, lepsie povedane 3 tasky 🙂 pre mna, pre babo a k porodu, co manzelik zoberie domov 🙂 Ale psychicky je to raz hore, raz dole. Take vykyvy, ze ci to zvladnem a ci vsetko dobre dopadne. Ale to sme asi vsetky vystrasene, ci rodime prvy alebo stvrtykrat, nemam pravdu 🙂 Tak aj vam drzim paste!

narcisa
1. máj 2009

shelly13

bude to ok neboj....porod nie je to najhorsie ver mi....Dufam ze kojenie bude bezproblemove a tvoje mimi bude kludne babo....Ja som strasne chcela kojit, bala som sa toho ze nebudem mat dost mlieka....velkost mojich prs je c.1 mozno aj menej 😀 a kojila som 17mesiacov!!!!!! dva dni ma boleli prsia po porode kym som sa "rozbehla" s mlieckom.....a potom uz bolo dobre....Koliky sme mali celych 8tyzdnov, do toho zarataj navstevy a naburany rezim dietata....lebo nik sa ma nepytal kazdy len isiel do izby pozriet "spiace" dieta.....samozrejme ze sa hned zobudila a bol bengal az kym sme sa neokupali....

v noci zase plac.....a potom az do rana som spala nejakych 20min, pri troche stastia 2hodinky....pobede by som si aj mohla zdriemnut, ale cakali sme navstevu....takze zase nic.....a tak dookola skoro 3mesiace.bola som vynervovana a vystavena viac ako po porode....potom som povedala dost! teraz sa to chystam urobit inak! ci sa svokra urazi alebo nie!

narcisa
1. máj 2009

paji

vzdy lepsie horsie pocut ako zazit....tvoj pripad bude urcite ok, porodis rychlo a dobre....neboj....ak vsak mozem vsetkym poradit...

bude to tazke euforia atd....ale snazte sa vyspat v porodnici kolko sa len da....lebo pridete domov a cela rezia bude na vas....okrem toho ze budete mamkami na 24h, budete stale len manzelkami a hospodarkami v domacnosti, takze nic vam neodpadne ani z domacich prac, ci upratovania a varenia.....rola matky je dalsia pribudajuca funkcia.....

aspon ja som mala zmiesane pocity....zo vsetkeho + poporodna depka.....

narcisa
1. máj 2009

a to mam fantastickeho manzela!

pajinka23
autor
1. máj 2009

janka to ja som z balena uz asi dva mesiace nakomplet 🙂 🙂 🙂 🙂 ved clovek nikdy nevie 😉 😉 😉 Ja chcem porodit na den matiek 10.5 to bybolo super nie??? 🙂 🙂

narcisa
1. máj 2009

jee paji tak to drzim palce je to pekny datum... 😉

dianka3
1. máj 2009

pajinka avoj tak ako si mi neodpisala v tej druhej teme
a ozaj neviete co je s petkou? vies ta co caka dvojicky 😕

narcisa
1. máj 2009

je dianka

ty mas taky isty kocik ako my....heh....nas ma uz sice skoro 3 roky ale minuly tyzden som ho uz oprala tak je ako novy....je to Breaker kupovali sme ho v B.S. kde som aj rodila...

no a mame dcerku Dianku... 😀

pajinka23
autor
1. máj 2009

avoj dianka...ja som sa len teras dostala k pc,a co ty????ako sa drzkas??? 😉 😉 Muzik ti mafajciarsku prestavku????hi hi hi 😀 😀 😀 s petkou neviem co je dnes na konikoch nebola???

narcisa
1. máj 2009

baby koncim

pc je v izbe kde spi nase dieta, takze balim ....ide buvkat, takze dobru nocku a drzim vsetkym palce...

pajinka23
autor
1. máj 2009

narcisa dakujem uz nejakoporodime a potom dame vediet 🙂 🙂 🙂

narcisa
3. máj 2009

jasne paji

aj tak to bude vsetko celkom ine ako si predstavujes.....

ja som si vzdy myslela ze to na mna pride v noci este doma a ze budeme o tretej rano (medzi 2 a 3 som mavala pravidelne hodinovych poslickov uz dva tyzdne pred porodom) budeme musiet naskakat do auta a smykat do B.S.

a situacia bola taka ze v pondelkovej poradni v B.S. si nas tam uz nechali zevraj kazdu chvilu to uz bude....ostali sme tam na hoteli asi 2 dni chodili sme 3x do dna na zaznam, behali po kopcoch, po schodoch atd....no asi o 2 dni ked to naozaj prislo aj to som malu doslova vyhnala s feferonovou pizzou a 2dcl cerveneho vinka....
odporucali nam okrem tohto aj "tutu mutu" ale ja som im povedala ze radsej budem studnu kopat 😀 😀 😀 Mala som obrovske brucho a ruky nohy tenke....ako pavuk jedovaty 😀 😀 😀

katka1981
3. máj 2009

Je hlienova zatka vzdy hneda? Neda sa to pomylit s vacsim mnozstvom vytoku?

scandya
3. máj 2009

Hlienova zatka ma aku farbu? baby najsmiesnejsie na tom je, ze kazda to budeme mat aj tak ine a aj tak sa pytame stale dokola to iste- aj ja 😀
dnes je pekne, ideme s polovickou von 🙂

narcisa
3. máj 2009

moja hlienova bola cerveno - hneda....odisla mi pri sprchovani na hoteli v porodnici, chcela som ju preskumat lepsie ale stihla sa splachnut do vylevky.....bolo toho malo ako ked pri menzese sa na vlozke objavila zrazena krv....asi ako dnesny 10cent a bolo to dva dni pred porodom...

pajinka23
autor
3. máj 2009

fuuuu scandya ty sa nebojis v tvojom tt chodit este po vonku??? 😲 😲 ja uz sedim radsej doma lebo mi doki povedal ze to moze namna prist kazdu chvilu ☹ ☹ ☹ a uz aj ked niekam idem tak len autom aj to mam uz tasku do porodnice pre istotu hodenu v kufri kdyby neco 😀 😀 😀 😀 Co ak ti niekde odtecie pl.voda medzi ludmi??? 😉 😉 😉 si ludia potom pomyslia ze si sa pocikala 😀 😀 😀 😀 hi hi hi

pajinka23
autor
3. máj 2009

narcisa a ta zatka ti odysla pred kontrakciami ci as popri nich 😒 😒 😒 kamoske odysla zatka asi dva tyzdne pred porodom 😲 😲 😲 ja mam teras len taky biely vytok ale to je asi normalne 😉 😉 😉 ci???

scandya
3. máj 2009

pajinka- konecne ma stary vytiahol von a spravil si cely den volna pre mna. xixi aj tak sme boli autom, na pizzu a priznam sa kofolku som mala na nu veeeelku chut. bojim sa strasne, hlavne ked som pozerala na nete porody cha cha

pajinka23
autor
4. máj 2009

scandya neboj nejako to zvladneme 🙂 🙂 🙂 musime 😉 a ja som ras mala chut na colu,tak som si dala asi try deci ale potom sme s malickym do rana do stvrtej nespali 😀 😀 😀 aje pizzu by som aj ja spapala co si mi kusok nenechala??? 😀 😀 😀 😀 mohla si mi hodit cez PC 😀 😀 😀 hi hi hi,ale nie si robim srandu ja si asi dnes objednam 😝 😝 😝 😝 a uz nepozeraj porody!!!!!!!!!lebo budes mat stoho depku 😉 😉

narcisa
4. máj 2009

ahojte babulky
zatka odisla ako sa jej chcelo, proste vecerna sprcha po celodennej ture v snahe vyhnat dieta z tela.... 😀 😀 😀 ....vobec som si to neuvedomila az ked som ju videla na dlazke putovat do vylevky....taka mala guca zrazeneho zele ci co mi to pripominalo....kus mi aj zalepilo, ze to pride kazdu chvilu....ale prdlajs.....az o dva dni ....Zatka nic neznamena, je to znamenie ze sa uvolnuje vnutro a telo si pripravuje cestu pre mimi....

prave kontrakcie spoznas..... 😉 😀 to ti rucim, aj tie pociatocne su dost "akcne" takze budes vediet ze je to ono a co sa tyka plodovej vody, vo vacsine pripadov ju musia lekari pustit sami....co bol aj moj pripad....Bola som na 4prsty a voda stale vo mne....ked mi primar pustil vodu, kontracie sa zfrekventovali z 5min intervalov na 3minutove....a otvaranie slo o dost rychlejsie.....este klystir dal cosi k rychlosti a potom to uz islo rychlo.....

svagrinej odisla voda doma o druhej rano v postel, leteli do porodnice.....a porodila az tesne pred pol nocou.....cize skoro celych 24hodin sa trapila...Takze je to rozne....u kazdej.....Mozno pojdes normalne rano cikat a bude toho trochu viac.....zistis to ked ti bude stale cosi teple tiect po nohach.....ono ta voda ani po spusteni nevysplachne cela von ako ked vedro vylejes...pomalicky to cvrlinka po nohach, aspon u mna to tak bolo....robila som vsade mlacky, lebo vlozka nemala sancu zachytat take mnozstvo....Pustenie plodovej a klystir boli pre mna v ten den to najpozitivnejsie pocas celeho porodu....voda preto ze ma uz triasla zima a voda bola tepla tak ma to prijemne hrialo na zadku na koze kym odtieklo to vacsie mnozstvo, no a klystir mi strasne ulavil, lebo som uz par tyzdnov pred porodom nedokazala pravidelne chodit na velku takze som mala plne creva a strasne mi dobre padol ten klystir akoby som mala kridla a brucho odpadlo o pol tony....co tiez pomohlo k frekventovanosti intervalov z 3min na 2min. no a potom to uz bolo naozaj akcneeee.......2minutovky trvali len hodinku a potom prisli 1minutovky....obycajne trvaju len 2hodinky, ja som ich mala 4hodiny! 😀 😉 Drzim palce Musim ist pa

pajinka23
autor
4. máj 2009

jeeej narcisa velmi pekne ti dakujem 🙂 🙂 🙂 uz som zase o nieco mudrejsia 😀 😀 😀 ja sa uz na ten porod tesim,lebo chcem zistit na vlastnej kozi ake toje 😲 😲 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre