Pocity tesne pred pôrodom

pajinka23
26. apr 2009

mamulienky 🙂 🙂 🙂 buduce maminky a tehulky 🙂 🙂 🙂 chcem vediet vsetky pocity co ste citili tesne pred porodom co nasledovalo a tak 🙂 🙂 🙂 🙂tak sem sem zo skusenostami nech som mudrejsia 🙂 🙂 🙂

narcisa
4. máj 2009

este si uzivaj tehu, moja rada....

porod si vychutnas, to sa neboj ak si nedas epi samozrejme....ale finale je aj tak najlepsie, ked ti to roztrasene cudielko polozia na prsia a ono sa ukludni a ty budes MAMA! mozno budes mat zmiesane pocity a nerozplaces sa v tom momente, proste to bude najvacsi sok v tvojom zivote.....aspon pre mna bol....vyzerala uplne inak nez som si ju predstavovala....chvilu mi trvalo spamatat sa ze toto dietatko je moje aj ked som ju lubila od prvej chvile, snazila som sa na nej najst nieco zo mna, nejaky podobny znak, znamienko atd....nejaku moznu podobu.....stale som tomu nemohla uverit ze je moja....vobec sa na mna nepodobala a ani na manzela..... 😀 😀 😀

pajinka23
autor
4. máj 2009

a caste tvdnutie bruska hlasia blyziaci sa porod??? 🙂 🙂 🙂 lebo dnes mi bjusko neskutocne tvrdne ale nie pravidelne tak to asi kontrakcie niesu ze???? ☹ ☹

kackabrcka
4. máj 2009

pajinka23 mrkni stranku www.predporodnapriprava.sk najdes tam aj nieco o kontrakciiach bolestiach a opisane fazy.. 😵

scandya
4. máj 2009

pajinka-
keby si sa z pizze prezrala ako ja vcera, tak by si ju nechcela cha cha, mne kofola straaaasne chutila a tiez som nemohla zahajat. Dnes som bola si objednat epiduralku- preistotu ze by som sa moooooc bala, ale baby hovorili na chodbe ze oni by uz ani bez nej nerodili. aj mne tvrdne brusko a stavim sa ze zajtra porodim!!! 5.5.2009 je krasny datum juuuuuj
Baby- doki mi napisal do knizky : CS 5 a zakruzkoval to cislo. to znamena ze som otvorena na 5??? to je blbost nie? ved mi nic nepovedal. a kamaratke tam napisal az 6 a poslal nas normalne domov bez reci. co to znamena? Boli sme na kramaroch u prochazku.... kto k nemu chodi, kto vie co to jeho pismo znamena?

pajinka23
autor
4. máj 2009

fuha skandya tak ty sa taaakto prejedas??? 😲 😲 😲 😲 😲 Tak predsa ides na tu epiduralku???Ja som sa rozhodla ze to pretrpim bez nej,inak ja mam Cs -4-5 to znamena ze uz mas cirvix fuc,a som otvorena na spicku prsta 🙂 🙂 🙂 ale ak ti doki nepovedal ze si otvorena tak sa ti ako vravim len skoro ulpne skratil ten dzinzik nazyvany cirvix 😀 😀 😀 😀 juuuuj to keby si bola otvorema na 5cm tak by si uz bola v nemocke na cakacke 🙂 🙂 🙂 🙂 si myslim 🙂 🙂

scandya
4. máj 2009

ahaaaaaa pajinka dakujem, inac uz mam slabe pravidelne kontrakcie, aj som sa osprchovala v teplej vode a nepreslo, mam to asi kazdych 20min, tak neviem ci si namyslam ze pojdem alebo uz naozaj. a to by bola sranda lebo epiduralku mam sice uz zaplatenu ale zajtra rano som mala ist este na krv, ci mam dobru zrazanlivost krvy, takze by mi epi nedali. zajtra mame ist aj s mojim na kurz otcov pri porode, takze ak ma to chyti este dnes , tak ani on nemoze byt pri mne cha cha- to su tie nase aplanovane porody cha cha sa tu smejem
tie bolesti sa mi tusim skracuju po 10 alebo 5 min, ale da sa to vydrzat, tak neviem co mam robit teraz

scandya
4. máj 2009

tato tvoja tema bude fakt moja tesne pred porodom 😀 😀 😀

babullka1
4. máj 2009

scandya..drzim palceky..a potom sa ozvi ci si sla alebo nie 😀

scandya
4. máj 2009

😀 😝 zatial som stale tu, a cakam, sak nepojdem spat ked sa mi ma malinka narodit chi chi,

babullka1
4. máj 2009

a zkracuju sa ti kontrakcie-bolesti ci ani nie?

tinus20
4. máj 2009

drzim palceky scandya..hlavne to vydrz ,dychaj a mysli na baaabooooo ked budes rodit 😀

scandya
4. máj 2009

skracuju ale len na 10 a da sa to vydrzat to mi skor ako stuhne ze dycha sa mi tazsie, tlak na konecnik

babullka1
4. máj 2009

ak to vida tak budes mat krasny datum narodenia tvojej princeznicky 😀

scandya
4. máj 2009

ze paradny, zatial to pokracuje stale tych 10-14 min, uvidime, maminka tu somnou caka 😀

babullka1
4. máj 2009

Som zvedava ci sa ti to rozbehne..ja ti tak zavidim,uz by som aj ja chcela byt aspo ntam kde si ty 😀

scandya
4. máj 2009

babulka- ideme si lahnut, ked zajtra nenapisem poobede tak som uz v porodnici, alebo keby ma to chytilo este napisem neham si to otvorene 😀

babullka1
4. máj 2009

tak prajem dobru noc 😝 Rano sa sem hned kuknem 😀 A drzim palceky.

scandya
5. máj 2009

dobre ranko, ja som stale este doma. zaspala som vecer a od rana mam zasa kontrakcie po 15-10min, ale hovorim daju sa vydrzat take ako keby hnacku som mala, alebo silne kramy. Baby tak ja neviem, sak mi tu bolo povedane ze ked su pravidelne tak su prave. ved uvidime do vecera,maminka mi povedala ze aj jej to tak zacalo. idem na ten odbe krvi a na ten kurz do BA, tak si beriem aj tasku zbalenu uz. dam vediet papap

babullka1
5. máj 2009

Scandya,normalne som sa tesila ze ci ta tu rano esete najdem 😀 veru tu tasku si radsej zober:D

zuzka279
5. máj 2009

Ahojte. Ja som sa tiež bála pôrodu, ale keďže som presne nevedela čo ma čaká tak sa to dalo. 🙂 Mne v noci pomaly začala odtekať plodová voda a kontrakcie som mala tak v 10-15 min. intervaloch. Každú chviíľku som sa sprchovala v čo najteplejšej vode. To mi kázala vrchná sestra ktorú som mala vybavenú pri pôrode. Až keď sa mi kontrakcie skrátili tak na 7 min. som išla do nemocnice. Tam mi dali pásy a vyšetrili ma. Nestrihli ani klystír. Malá bola tak za 15 minút na svete 🙂

zuzana1071
5. máj 2009

ahojte,mamicky a buduce mamicky, 🙂 🙂 🙂 chcela by som sa vas spytat, teraz cakam prve dietatko, som v 36.tyzdni, ze co vsetko, mi treba pre dietatko, myslim z hyg.potrieb, nieco mi poradily kamosky a nieco aj v lekarni, ale chcela by som aj od vas nejaku radu, 🙂 zatial dakujem,

dandulik
5. máj 2009

zuzana1O71..................skús kliknúť na tuto stránku a prečítaj si to....
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=4

pajinka23
autor
5. máj 2009

scandya aj ja uz chceeeeem ist rodit 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ja som bola dneska v poradni adoki mi povedal ze tento tyzden este na 100% rodit nepojdeme ☹ ☹ ☹ ☹ juuuj som zufala....ale tebe drzkam vsetky palceky,hlavne nech ti to dobre dopadne 🙂 🙂 😉

mimi21
5. máj 2009

ahoj pajinka
pozeram ze sme z rovnakeho kuta sveta 🙂
aj termin mame podobny 🙂
ides rodit vo zvolene?

slnecnica11
5. máj 2009

Čaute kočky,žeby scandya predsa len? 🙂

babullka1
5. máj 2009

Ahoj 🙂 Aj mne sa zda ze asi uz nam rodi 😀

giza
5. máj 2009

strach je zly spolocnik...a aj ked som sa tesila, ze uz je to tu (pisem o prvom dietati), aj tak to dobre nedopadlo a to aj pre velky strach, ktory sa postupne zvacsoval....

U porodu plati (aspon u mna) uvolnenie a navodit sa na prijemne predstavy + masaze a je to ovela znesitelnejsie....da sa to zvladnut (vsetko zle je na nieco dobre, co nas nezabije to nas posilni, vsetko zle sa raz skonci, to som si opakovala dookola a este, ze ked ine padavky porodili normalne aj ja to zvladnem!...)

Len nechytit paniku ani strach (lahko sa to napise ja viem)... 😉

slnecnica11
5. máj 2009

Giza,pekne motto 🙂

babullka1
5. máj 2009

Giza,ja mam z porodu riadny strach,ani nie tak z neho ako zo zasivania 😒 snazim sa to brat z tej stranky ze to musi byt a kolke to zvladli,ale ci budem taka klaudna aj pri porode to teda naito neviem 😝

pajinka23
autor
5. máj 2009

mimi samozrejme ze idem rodit v zv 🙂 🙂 🙂 🙂 mozno sa tam aj stretneme 🙂 🙂 ,ale mne doki povedal ze tento tyzden asi rodit nepojdem ☹ ☹ ☹ juuj a ja by som uz taaak scela ist 🙂 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre