Pocity tesne pred pôrodom

pajinka23
26. apr 2009

mamulienky 🙂 🙂 🙂 buduce maminky a tehulky 🙂 🙂 🙂 chcem vediet vsetky pocity co ste citili tesne pred porodom co nasledovalo a tak 🙂 🙂 🙂 🙂tak sem sem zo skusenostami nech som mudrejsia 🙂 🙂 🙂

pajinka23
autor
27. apr 2009

halo babule to sa ziadna nepodeli o svoje zazitky??? 🙂

mamutka
27. apr 2009

no to je siroky pojem 😉 myslis posledny tyzden napr. alebo uz v porodnici, pred prichodom na sal....ja som mala stres hlavne aby sme vcas dosli do nemocky, stale som sa bala ze to budem povazovat za poslickov a zmeskam zaciatok 😀 ked sme uz tam boli, tak som si vydychla. Potom som sa bala aby sa malemu nic nestalo, aby to dobre dopadlo. Bolesti som sa nebala, ale ked prisla, myslela som ze skapem 😀 😝

scandya
27. apr 2009

pajinka- rozmyslas nad epiduralkou? mna momentalne boli strasne lonova kost ani chodit neviem poriadne ked vstanem a ty?

metlonka
28. apr 2009

tie pocity pred porodom to sa neda ani opisat...v prvom rade je to strach z porodu 😉 a o malicke aby vsetko dobre prebehlo....ale zaroven aj utecha ze uz bude po vsetkom 😀 Mna prekvapili prve kontrakcie vecer okolo desiatej a bolo to ako ked mas zastvene vetry. Dokonca aj sestricka si myslela ze som len nieco zjedla. (Bola som totiz v nemocnici uz den pred vyvolavackou, kedze som prenasala uz piaty den. nakoniec mi ju nestihli ani dat a porodila som spontanne.) Ale tie zvlastne pocity ze sa mi chce ist na zachod na velku som mala stale vacsie a vacsie...az potom mi doslo, ze to su kontrakcie ktore boli stale silnejsie a silnejsie. O dvanastej v noci mi odtiekla polodova voda. A to som bola tiez v soku, lebo to bola poriadna zaplava...cela postel mokra a dokonca aj pod postelou kaluz...Vtedy tie tlaky ako na velku akoby trosku pominuly a potom to uz boli poriadne kontrakcie...keby mi nenasadili epiduralku...tak sa skriabem po stene od bolesti a to nie som ziadna cintlavka 😉
Mala si na mysli takyto opis 😉

mausy21
28. apr 2009

metlonka cele tehotenstvo som mala problem so stolicou ale dnes som bola už dva krat aboli ma bruško presne tak ako si pisala akoby som stale musela sediet na wc, a aj podbruško ma trocha picha, mohlo by to byt predzvest porodu, prosim o radu......

metlonka
28. apr 2009

tazko povedat, spominam si ze aj ja som mala tesne pred terminom stale nejake tlaky ako keby som uz mala kazdu chvilu rodit. No boli to asi len poslickovia...a mozno v mojej hlave bolo len akesi nutkanie uz konecne porodit 😀 , ale kazde dieta ma svoj cas, niektore sa von ponahla, niektore si dava nacas 😀 ale ak mas take dost silne tlaky ako pises, tak je to dost mozne...drzim palceky 😉

mausy21
28. apr 2009

no ved uvidime idem hodit teplu sprchu a počkam, aj tak dakujem za skusenosti

metlonka
28. apr 2009

ja som porodila aj tak az o strnast hodin po prvych kontrakciach 😉 Prvorodickam to vacsinou trosku trva 😉 neboj onedlho sa uz budes tesit z toho maleho uzlicka a na porod si ani nespomenies 😉

pajinka23
autor
28. apr 2009

babule a nemali ste pred porodom taky strasny pocit uzkosti ☹ ☹ ☹ ????,a strach ze to nezvladnete????Ja sa strasne bojim ☹ ☹

lily1983
28. apr 2009

ahojte, no to ti verim moja, ja sa bojim uz teraz a mavam aj pocit uzkosti, plus preto, ze som v zahranici, a ajked je tu manzel a oco, ale predsa maminka tu nieje a moc mi chyba a hlavne teraz 😢
uz to chcem mat za sebou, dufam, ze to zvladneme..vela otazok mam v hlave, a tiez sa straaaaasne bojim..
stale volam domov, celej rodine a vypytujem sa, co mam robit, ci si mam dat aj epiduralku, lebo nenavidim ihli a neviem, ci si to mam dat pychnut do chrbtice, fuj, a vsetci vravia, ze aby som si to dala, a ze len poriadne tlac, tlac, aby sa male nepridusilo, no mam poriadne mindraky. ☹

babullka1
28. apr 2009

Paijnka,ja mam do porodu este daleko,ale ten strach mam uz teraz,rozhodla som sa rofit bez epi a bjim sa ci to zvaldnem....ja uz teraz v noci mavam aj zle sny...tak som zvedava co budem roit o par tyzdnov 😒

lily1983
28. apr 2009

drzim vsetkym palceky, aby bolo vsetko v poriadku.. 🙂

celine
29. apr 2009

Babulka1- ja som na tom presne ako ty. Este donedavna som bola macherka, porod som vobec neriesila, ale teraz, ako sa to pomaly blizi, zacinam mat strach a bojim sa snad vsetkeho, hlavne ci budem vladat tlacit. A co sa tyka epiduralky, kazdy mi radi nak. Bracho je v poslednom rocniku mediciny a chce byt gynekolog, ten mi radi, aby som si epiduralku dala, lebo vraj su potom maminy vycerpane z kontrakcii a nevladzu tlacit. Ale pocula som aj, ze po epiduralke nevedia poriadne spolupracovat...tak si teraz vyberte... ☹

berus222
29. apr 2009

caute baby. pridam sa k vam. ja som nemala strach vobec z porodu, bo neviem, do coho idem. ale dnes som bola na poradni a maly ma 3300 g a ked este priberie, co urcite ano, pojdem cisarskym. lebo je stale vysoko a na porod to nevyzera. takze nastupila panika a stres.

denisa87
29. apr 2009

aj mna to caka,asi tak o 5-6 tyzdnov,bude planovany cisarsky a uz teraz mam hrozostrasne sny,co bude este tesne pred?zblaznim sa 😨

shelly13
29. apr 2009

pajinka23: Jezis, ani si neviete predstavit, ako som vdacna za tuto temu. Som rada, ze len ja nie som taka vystrasena. Uz tyzden mam take cudne bolesti, ktore vzdy odidu. No a posledne dni mam take tvrdnutie uz aj s bolestami, ale vzdy tak max trikrat - niekedy viac za den, ale potom to zase prejde. No a dnes - vobec som nemohla ist na velku, bolelo to ako slak a teraz som uz po a aj tak mam pocit, ako ked treba ist na WC!!!! Maly sa tam dole nejak strasne velmi tisne a tlaci ma to tam. Asi to uz fakt prichadza. Dokonca som si dnes aj porevala, ze ci bude vsetko ok, ci bude zdravy, mam taku divnu nervozitu, ze ako to cele zvladneme. Normalne chytam paniku... Pomooooc...! A navyse si hovorim, ze ak porod boli viac ako to, co som dnes zazila na WC, tak potom fakt neviem, ci to zvladnem.............. :( :(

martao
29. apr 2009

berus222
denisa87,
cisársky nie je taký hrozný. Mám za sebou 3.
Keď sa blížil termín, bola som ako slon, tak som sa aj tešila. Všetko ide rýchlo, tak nie je ani čas na to myslieť.

shelly13,
držím palce! Pri druhom som mala rovnaké pocity. MM ma naložil do auta a šup do porodnice. Na nejakom hrbe nadskočil a ono to prešlo. Mala som ísť na druhý deň na cisársky, tak sme sa už neotáčali. 😀

Bolesti pri začiatku porodu sú pravidelné a namiesto aby sa to lepšilo, je to horšie.

babullka1
29. apr 2009

Celine,ja mam tiez strach uz teraz a tu epiduralku si nedam isto,aj ked mozno budem neskor lutovat,ja som sa dnes rozpravala o tom s jednou por.asistentkou a ta ma tiez od epi odhovarala,ze to je velke riziko.

martao
29. apr 2009

babullka,
aké riziko Ti uviedla porodna asistentka?

Mňa pri prvom porode rovnako jedna ukecala. Pri intubácii mi jedna nádhera prerazila hrdlo. Na sálu musel dobehnúť primár z JIS-ky. Nakoniec ma museli preberať, aby mi pichli epidurál.

Zisti si najprv akým sposobom uspávajú a čo je lepšie pre dieťa. Porovnaj si to a rozhodni sa.

pajinka23
autor
29. apr 2009

babulka 🙂 🙂 🙂 ja som sa tiez rozhodla ze nechcem epiduralku tak dufamze to zvladneme aj bez nej 🙂 🙂 🙂 dnes som bola u dokiho a ten povedal ze som na spicku prsta otvorena tak ze sa mam pomali pripravovat na porod....juuuj taka depka ma chyta stoho vsetkeho ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

pajinka23
autor
29. apr 2009

shely ale tebe by sa uz patrilo ist rodit 🙂 🙂 🙂 🙂 v tvojom tt 🙂 🙂 🙂 ci sa babetku nece???

babullka1
29. apr 2009

Martao,riziko toho ze az 30%porodov z epi sa konci nakonec cisarskym rezom.A myslim ze to je dost,ci nie?
Pajinka...aj tak ti zavidim uz za chvilku to budes mat za sebou,ja som tiez zatial hrdinka ze epi nechcem,ale bojim sa ze sa tam vbudem skrabat po stenach ak to bude az tak moc boliet,ako si to predstavujem 😀

natashkaa
29. apr 2009

No tak ja som uz totalne hystericka uz aj na poradni bysoky tlak a pulz od strachu doma celkom klud ale ked mam ist do nemocnice tak na odkvec hlavne to busenie srdca od strachu a potom este vacsia panika

dzani
29. apr 2009

Natashkaa hlavne klud aj kvoli sebe aj kvoli babenku, ten tlak som mala aj ja ku koncu tehu vysoky, preto som musela ist o 2 tyzdne skor do nemocnice, si vies predstavit to dlhe cakanie na porod 😔 a nakoniec mi urobili cisarsky, lebo som mala zelenu plod. vodu a slabe ozvy. Ale mame to uz za sebou a uz si uzivame babenka, tak to vsetko strasne rychlo leti, ani sa mi verit nechce, ze mame uz 5 mesiacikov za par dni. Tak sa nestresuj, ten vysoky tlak je nebezpecny. Zvladli to miliony zien, zvladnes aj ty. Drzkam palce 😵

pajinka23
autor
29. apr 2009

babulka nemas mi co zavidiet ja by som radsej este bola tehotna aj try mesiace 🙂 🙂 🙂 🙂 pchi pchi...no a stou epiduralkou ja ju nechcem preto,,lebo kamoska dala zanu try tisic sk a nakoniec kym jej zacala ucinkovat tak bol mali vonku a po porode trpela este viac,lebo kym ostatne zeny ktore rodili skoro zarovno snou sa uz pomalicky na izbe prechadzali tak jej akurad este len prestavala epiduralka posobit a zacala citit bolest ☹ ☹ ☹ ☹ Neboj sa tu bolest musime nejako zvladnut 🙂 🙂 🙂 🙂 epi je podla mna as skoda penazi 😅 😅 😅

pajinka23
autor
29. apr 2009

natashkaa hlavne bud v klude a ziadny stres 😅 😅 😅 😅 aj ja mam panicky strach z nemocnic 😲 😲 😲 ja som za cely svoj zivot este nelezala v nemocke ☹ ☹ neboj vsetko bude ok 🙂 🙂

lily1983
30. apr 2009

ahojte 🙂 ja neviem stale, ci si mam dat epiduralku

pajinka - tvojej kamaratke ju asi dali dobre nespkoro, ked takto dopadla chudatko, ved to maju dat na zaciatku kontrakcii a ked je uz zena otvorena na viac ako polovicu, nedavaju to, lebo je to zbytocne, aspon tu to tak robia.u nas sa za to aj plati, a tu neviem, musim sa opytat, nikto mi o peniazoch este nic nehovoril..ta bolest sa da urcite zvladnut, ved tolko zien na svete rodi, to si stale hovorim dokola, ale ajtak sa bojim 😢

ani ja som nikdy nebola v nemocnici, neznasam ihli, krv a teraz mam rodit 😅

emily3
30. apr 2009

ahojte tehulky, citam ze mate strach z porodu. Hlavne sa treba ukludnit a dobre psychicky prirpravit, naladit sa pozitivne. Boli to, nehovorim ze nie, presila som to trikrat a teraz ma to caka znova. ale ked budete panikarit bude to este horsie. Kontrakcie treba predychat, alebo si dat teplu sprchu, umoznuju to aj v porodnici, poskakat si na lopte, no cistite co vam najviac vyhovuje. najhorsia cas porodu je asi ten prechod medzi prvou a druhou dobov porodnou, ked uz je tlak a mate nutkanie tlacit baatko von, ale este nie ste dost otvorena...ale da sa to, a samotny porod to uz je rychlovka a ked sa male narodi tak to je ulava a nesmierna radost.

teraz mam skor obavi, ze kedy to na mna pride, a kazda zena ma tie porody ine..prvy mi trval od prvej kontrakcie cca 3 hodky a potom sa mi skracovali a treti netrval ani hodinu 😅

tak sa nebojte, ukludnite sa, strach poslite na dovolenku a teste sa na ten cas. 😉

janka79
30. apr 2009

ahoj,
ja som sa porodu strasne bala a nebola by som proti, keby som babtko nosila radsej v brusku aj cely zivot...do nemocnice som bola uz skoro zbalena, ale uplne zbalit som sa bala, len aby som tym porod neprivolala 😅 ...tiez som nevedela, ako budem vediet, ze sa porod uz zacal...ale ked to uz na mna prislo,nejak som vedela, ze sa to uz zacalo... bola som uplne pokojna, dobalila som sa a sli sme do nemocnice...tiez som nikdy nebola v nemocnici a nevedela som co ma caka, ale nakoniec tam bolo super...je to ine, ako lezat tam s chorobou
epiduralku som nemala, dalo sa to zvladnut...teraz tiez neplanujem

lily1983
30. apr 2009

dakujem emily 🙂 ak silne zeny ako ty este aj po troch porodoch otehotneju, tak klobuk dolu. asi to nebude az take strasne, ze? chodime aj na pripravne hodiny, takze snad nas tam vsetko naucia. velmi sa tesim, ked uz bude po tom, neviem, sa dockat. len asi strach z nepoznaneho, ktovie co si poviem po porode. 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre