Pôrod. Mám z neho obavy

cetera
18. máj 2009

Ahojte, neviem ci sa tu uz takato temicka nachadza ale chcela by som poprosit o nejake prispevky terajsie mamicky ale aj buduce mamicky...ako sa na to pripravujete alebo ake to vlastne je....ja ho mam sice az v septembri ale trocha sa obavam ci to nebude velmi bolestive alebo ci nenastanu nejake problemy...trocha sa toho bojim...miestami trocha viac...je to pre mna nieco nove....dakujem

cetera
autor
18. máj 2009

teraz mam este viac menej daleko k tomu ale ked si predstavim ze uz coskoro to moze byt uz zajtra tak mam obavy

loss
18. máj 2009

cetera aj ja som sa strasne bala myslim ze to patri k tehotenstvu.Porod je pre kazdu mamicku iny prvorodicky rodia zevraj dlhsie ako druhorodicky a bolest ta musi byt.ja som mala epidural predlzi to porod a bolest ku koncu je inak by babo nevyslo von no nakoniec nastali problemy a rodili sme po 9hodinach cisarskym.Je to ozaj bolest ale ver mi vsetko prejde ked dostanes to male do ruk je to neopisatelny a najkrajsi pocit takze ta bolest stiji za to to mi ver.neboj nikomu neostane babo v brusku

perla200
18. máj 2009

každá jedna sa bojí......ale musíme to prežiť cetera...

belanka
18. máj 2009

treba si povedať,že tá "chvíľa" je v porovnaní s celým ďalším životom naozaj len zábleskom a bolesť patrí k tomu.mňa totálne pred prvým pôrodom štvali horory o pôrode,čo mi napr.rozprávala mužova babka.ja som ale bola z tých šťastných,čo sa akosi nebáli.skôr som sa tešila,kedy to už bude za mnou.nemala som epidurál ani vybaveného lekára a zvládla som to.bolelo,ale dalo sa to vydržať.to je aspoň bolesť,kt.k niečomu vedie.na rozdiel od bolesti zubov.treba sa na to trochu pozerať aj trochu pozitívne.aj keď to nie je zrovna ľahké.keď je vnútri,musí aj von 😉

petra1985
18. máj 2009

cetera hlavne nepocuvaj reci, ze prvorodicky to maju tazsie a cele dlhsie ako druhorodicky.. jedna baba povedala...... je to indi vindi.. len sa tym vystresujes.. mozes mat stokrat lahsi porod ako druhorodicka.. mysli na to, ze to cele dobre dopadne a ber to tak, ze to musi prist a babo nejako von musi.. posledny mesiac sa uz budes viacmenej tesit 😉 a stav sa, ze ked to na teba pride budes 100% pripravena

mery.maja
18. máj 2009

Cetera nemusis sa nicoho obavat.Ja som prvorodicka a bolo to celkom v pohode.Rodila som prirodzene ziadna epiduralka ani nic podobne,rodila som 6 a pol hodiny a o tyzden som uz ani nevedela ze som rodila 😉
Cez tehu som sa nestresovala tym ake to bude na porodnej sale len som si priala aby som nemusela ist cisarskym.
Hore hlavu nerozmyslaj moc nad tym ale hlavne sa drz.Inak je velka vyhoda ked tam niekoho mas pri sebe 😉

zuzkaprofant
18. máj 2009

cetera neboj sa nic ja som sa tiez bala na zaciatku tehu potom som uz na to nemyslela a povedala som si ze dako maly musi vyjst vonku a to bolo dobre nevedela som co ma caka a ked osm to ja prezila co ja bolest neznesiem tak neboj sa ty nic a jedna vec je od prirody ze akonahle babo vyjde vonku zabudnes na vsetko a na dalsi den si povies ze ides o rok zase rodit ze to take zle nebolo ale ze to bolo nieco pekne aj ked ja som take veci pred tym citala ako baby pisali som si myslela sovje ale je to tak ako nahle ti daju babo do narucia tak si povies ze to stalo za to a ked si ho donesies domov budes najstastnejsi clovek, to stastie sa neda zaplatit ani opisat tak neboj nic pozitivne mysli a rozpravaj sa s babatkom drzim palceky 😉

iwusca
21. máj 2009

ahoj
mam 23 a som tiez prvy krat tehu s terminom na september tak sa mozme bat spolu 🙂. Ja sa bolesti bojim ako cert kriza lebo okrem bolestivej menstruacie co som mavala som nejaku extra bolest este nezazila. Nikdy som nebola v nemocnici ani som nemala nic zlomene a moje najhorsie zranenie bolo asi rozbite koleno 😀 . Ale na druhej strane si hovorim ze ked to zvladli miliony inych tak to zvladnem aj ja a na moju malu sa uz strasne tesim 😉
A tie co uz babo maju tak vedia o com hovoria ze to male v naruci ti tu bolest milionkrat vynahradi 😎

iba
21. máj 2009

tiez som prvykrat tehotna a tiez sa bojim trochu, obcas trochu dost 🙂 hovorim si, ze to je normalne a ze ved kolko zien rodilo, rodi a bude rodit... myslim, ze to ani nie je tak strach z bolesti ako strach z neznama, uz sa mi vsak aj stalo, ze v snahe ziskat co najviac info a eliminovat neznamo som sa preinformovala do este vacsieho stresu 🙂 mam dni, ked sa citim ako superhrdina, co vsetko vydrzi a potom ma polozi nejaka dalsia hororova historka tych, co to maju za sebou... neznasam take historky, uz normalne vravim, ked sa k tomu opat schyluje, ze nie diky, nevravte mi to prosim, nechcem to pocut... a taka som bola vdacna minule jednej mamicke opat tehotnej v cakarni u lekara, ked mi povedala o svojom porode, ze bol celkom fajn a ze ta bolest sa dala a ze vlastne podla toho vedela, kedy ma tlacit a ze jej to prislo take prirodzene... len take chcem pocuvat 🙂

monika131
21. máj 2009

Ja som tiež tehu prvý krát, a počula som už rôzne reči o tom, aký vlastne pôrod je. Niekto ho má ťažký, niekomu prebehne tak, že o tom skoro ani nevie. Závisi to od pohody mamičky ako sa k tomu postaví.
Ja sa tiež trocha obávam, ale myslím si, že to určite bude v pohode. 😀

danu
21. máj 2009

ak sa chces porozpravat z buducimi mamickami tu je tema september 2009 😉
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

westka
22. máj 2009

cetera neboj sa porod sice boli ale ked uvidis ten maly zazrak tak na bolest hned zabudnes. ja som sa vytrapila 15 hodin ale poviem ti ze to za to stalo 😉

byggyt
22. máj 2009

Baby, nebojte sa, ja sa bojím bolesti strašne už od malička a prežila som pôrod. Pomohla mi jedna kočka výrokom: Ako to išlo dnu tak to nejako musí ísť von.

kami68
22. máj 2009

cetera...tak ako hovoria kočky:tá bolest vážne stojí zato,ked si privinieš po pôrode bábo,razom zabudneš na tie bolesti a útrapy,aspon u mna to tak bolo.každý pôrod je iný(rodila som štyri krát-prirodzenou cestou),tiež som sa velmi bála.Pri posledných 2 pôrodoch som mala manžela a ten mi bol velkou velkou oporou.Držím Ti palce,nemysli na to najhoršie a teš sa hlavne na mimi.

babullka1
22. máj 2009

Aj ja sa velmi bojim porodu a to mi hrozi porod CS 😒 Ja by som teda stokrat radsej rodila normalne ,tak dufam ze to bude mozne,aj ked mam z porodu strach,sekciu si nezelam ☹ Porod je cesta k babetku a tak sa to snazim brat pozitivne 😀

apolis
25. máj 2009

ahojte,ja mam jeden porod za sebou a druhy ma caka zas po 2r v decembri.porodu som sa bala jak cert svetenej vody.pretahovala som 2tyzdne tak ma museli vyvolavat 1mi nezabrala 2vyvolavacka ta zabrala s pomocou doktora a sestry sme to zvladli za 5h.maly sa nar.23.12.07,4500g,57cm a to som predtym nevedela aky bude velky.budem vidiet ake to bude opat v decembri.baby verte ta bolest a to trapenie stoja zato.ja som aj zabudla ze som rodila,ale zas si to pripomeniem.drzte sa.

fodorka33
25. máj 2009

cetera neboj sa kazda z nas si to musi prezit.je to najkrajsia chvila na svete ked ten maly cloviecoik vyjde z TVOJHO tela sice je to bolestive/cest vynimkam/🙂 ale da sa to vydrzat a presne stoji to zato!!!

lily1983
25. máj 2009

ahojte babušky 🙂 tak ako tu citam vaše prispevky, hned mi je trocha lepšie.ja sa veeeeelmi bojim, a aj sa tešim a neviem dočkať 🙂 🙂 🙂 🙂 juuuuuuuuuuuuuuj 🙂 🙂 🙂
stale si hovorim, že čo ak to neprežijem ??😅 😅 😅 😅 😅
snad to dobre dopadne a ja to prežijem, a babenko bude zdrave...moc sa bojim, asi si budem musieť čitat tieto prispevky až do porodu 😀

lily1983
25. máj 2009

buggyt..ten vyrok dnu a von, ale nepomaha mi 😀 😀 😀
to dnu bolo moc prijemne, von asi take nebude 😅

lydia22
25. máj 2009

ahojte ja sa tiež pridávam so svojim strachom ale hádam to zvládnem, bojím sa tej nepoznanej bolesti a tiež ako pisala lily1983 či to prežijem hlavne teraz ked dávali v správach že v BA neprežili tie dve rodičky.
ale radšej preč s chmúrnymi myšlienkami 😒
tešme sa a držme si palčeky aby to každá z nás uspešne zvládla.

lily1983
25. máj 2009

bože lydia, toto si ani nemala pisať, teraz som uplne vyplašenááááááá ☹ ☹ 😅 😅
nevidela som to v správach, bože moj, to je strašnéééé ☹ ☹
a prečo neprežili????????????????????????????????????????????????????????????

lydia22
25. máj 2009

to som nechcela vystrašiť ťa bože chráň!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
no davali to na markize a už presne neviem kvôli čomu, myslím že jedna vykrvácala či čo, ale zrejme lekári si nerobili poriadne svoju robotu ☹
neboj nam sa to nestane a na mna už aj manžel ,, kričí" že nemam pozerať taketo veci a ani na nete sledovať diskusie na smutné témy......
nemyslime na to ja už aj bez toho mam obavy či bude babo zdravé hoci som bola aj na amnio aj na 3D ultrazvuku.
ako vidím mame rovnaký termín tak som zvedavá ktorá bude prvá 😵

lily1983
25. máj 2009

no niektorym lekarom by som odobrala diplom!!!!!!!!!!!
aha, no ani som si nevsimla, že mame rovnaky termin, tak to je super, som aj ja zvedava, ktoru to skôr chytiiiiiii 😅

lenka_da
25. máj 2009

babulky, trosku vas povzbudim 😉
ja som bola prvorodicka, priiiiiiserne som sa bala, navyse mam nizky prah bolesti, este sa mi nic nerobi a uz ma to boli 😀 ale kontrakcie (tie bolestive), t. j. prva doba porodna trvala iba 2 hodiny, samotny porod babatka - to uz bola skutocne iba "malina", takisto porod placenty. Este sitie - no, da sa to vydrzat 😅
nemala som epiduralku ani nic ine na utisenie bolesti
pri porode mi bola segra, super ma zakecavala, ked bolo najhorsie 😀

Takze nebolo to az take priserne, po sestonedeli si na to ani nespomeniete, fakt 😀
a ked vam prilozia mimco, okamzite vas zaplavia endorfiny 😅
drzim vam palce! 😵

lydia22
26. máj 2009

lenka_da dakujem za povzbudenie človeku je hned lepšie, dufam že to zvládnem tak dobre ako ty lebo sa už hrozne teším na maleho 🙂

lily1983
26. máj 2009

ahojte...aj ja ti dakujem lenka, som rada, ze si napisala taky pozitivny prispevok 🙂 🙂 🙂
ved nejako to len musime zvladnuť, tolko deti sa rodi každu minutu. ja sa snažim byt dosť a stale v pohybe aby som to mala jednoduchsie, tak mi poradila moja stara mama, tak davam v tomto na jej radu..snad mi to pomôže 😅 😅 😅 😅 😅

bastika
26. máj 2009

ahojte tak ja mam porod 23.juna, bude to cisar asi v epiduralke, chcela som celkovu ale vraj je toto lepsie.no aj tak sa bojim snad nie je nikto ulne kludny...

sandy80
27. máj 2009

no konečne len pozitívne príspevky, to je povzbudzujúce. 😅 Dakujem Vam, strašne sa bojím aj ja, o život svojho babatka, o svoj život, o naše zdravie, bojím sa bolesti, trápenia... ☹ 😢 celého pôrodu. Strašne dobre sa čítajú tieto riadky. 🙂

ejusaaa
27. máj 2009

Ahojte,ja som sa tiez bala poorodu a este ako,ale nebolo to az take hrozne,bolesti zacali o dvanastej a maly bol o pol stvrtej na svete,ja som sa od zaciatku skor bala toho po porode,sitie a tak,ale ked som prezila ja,prezijete aj vy 🙂

shpirti
27. máj 2009

ahoj,no neviem ci som celkom v poriadku 🙂 ,ale ja sa zatial porodu nebojim! pripomente mi to tak o 2mesiace 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre