Pôrod. Prišiel už čas?

vejka.prenga
15. sep 2008

Ahojte.som v 33tt tehotenstva a zacinaju mi bolesti v podbrusku(podobne menstruacnym bolestiam) a tvrdne mi brusko dooost casto.Nie su silne ale aj tak bolia.V31tt som bola v nemocnici na pozorovani pretoze som krvacala co trvalo len jeden den.Podla doktora to je normalne ze mala sa pripravuje.Ja mam teraz tazke obdobie plne strasu a napatia tak preto sa aj obavam.Myslite ze tie bolesti su falosne kontrakcie?Alebo ze malinka uz sa chysta na svet???

caruzo19
15. sep 2008

lahni si,uvolni sa a odsleduj ci su kontrakcie pravidelne.ak mas pocit ze ano,chod na pohotovost,zrejme ti daju magnezium.ale poslickovia byvaju tiez dost silni.ak by sa ti to stalo neskor v tehotenstve,napusti si horucu vanu,ak rodis,porod sa spusti,ak nie,poslicky ustupia,ale teraz by som neexperimentovala.skoc na pohotovost.daju ta na monitor,tam zistia ci su to kontrakcie alebo nie.vela stastia

vejka.prenga
autor
15. sep 2008

Dakujem zajtra mam ist na sono tak sa opytam.Bolesti mam skoro kazdych20min a trvaju chvilku aj to tvrdnutie bruska....vanu nemam co mi velmi chyba...iba sprovy kut....

hary
15. sep 2008

Vejka, bolesti si hlídej. Poslíčci nezesilují, intenzita bolestí zůstává stejná a při chůzi či pohybu by měli ustávat nebo se aspoň hodně zmírnit. Porodní bolístky se časem zintenzivňují, zkracují a ani při chůzi neslábnou. Hlavně kdyby to byly porodní bolesti, tak časem zesílí. Jinak i sprcha by ti mohla pomoct. Jen si do ní běž, pusť na sebe teplou, hodně teplou vodu a uvidíš. Když to ustane nebo se to zmírní, je to ok. Jestli to zůstane, hlídej se a pak si radši zajeď na prohlídku. Ale v tomto týdnu poslíčky mít můžeš, já je mám od 32. týdne a zrovna teď je mám taky 😅

caruzo19
15. sep 2008

no ja prave nedoporucujem tu teplu vodu,ak je to zacinajuci porod,je nanho velmi skoro,tepla voda ho spusti.preto som radila ist na monitor,ak by zacinal porod,treba ho bud zastavit horcikom,alebo pichnut latku,aby mimcu dozreli pluca

kkatrina
15. sep 2008

vejka nechcem strašiť ale určite by som išla na pohotovsť. Ja som si prvé tehotenstvo od 30. tt odležala v nemocnici na infuzkách pre tvrdnutie bruška - kontrakcie a v druhom niečo podobné na začiatku 36 tt - zase nemocnica. Takže radšej ísť ako potom ľutovať 😉

dnada
15. sep 2008

vejka - já bych šla na pohotovost, na mimi je to ještě brzo aby šlo ven,čím dýl tam vydrží tím líp.Napíchnou tě na monitor a hned zjistí co to je a pokud přijdeš včas,a byl by to začínající porod,dokážou ho zastavit a udržet,jak píše kkatrina ... já tedy měla poslíčky docela hustý... od 32tt sem je měla sice slabý,ale začli po 20min a během cca 4hodin sem je měla po 2minutách,ale nezesilovaly...a jednou v noci mě to chytlo na zádech,to byla chuť,sem se nemohla otočit na bok,celý břicho i záda sem měla našponovaný a jakoby v křeči,ale to sem byla už v 37tt.... byla sem i na monitoru,když mě to chytlo a doktor se nestačil divit,co si to moje tělíčko dělá,ale bylo to v pořádku,slabé děložní stahy ale ne porodní... ;) jo a tu teplou vodu nee... tak akurát,spíš chladnější a srpchovat a poslíčkové ustanou

lubicanoemi
19. sep 2008

ahojte, chcem sa oopýtať...je nejaká tolerancia v tom meraní minút medzi kontrakciami alebo to býva úplne presné? hádam už aj šesť hodín mi trvajú bolesti, trošinku sa zintenzívnili, ale intervaly skáču od 7 do 17 minút, tak neviem či sa to priemeruje či nie🙂 keďže mám vybratú pôrodnicu minimálne dve hodiny vzdialenú autom, sme trošku nervozni a chceme vyraziť skôr než s päťminútovými intervalmi a z tohto sa troška nevieme vysomáriť. na kontrole som bola dnes a bránka je vraj "tak na špic prsta", nebolo naznačené že by to už mohlo byť. najviac sa mi nechce niekde potom trčať dva týždne na hoteli...

konja
19. sep 2008

Lubicanoemi: Pokud máš číslo do porodnicem tak bych ti doporučila si tam zavolat a poradit se s nimi. Nejlépe ti poradí jestli už vyrazit a nebo ještě čekat 😉

vesi
19. sep 2008

na tvojom mieste by som šla na pohotovosť. pri druhom tehu mi tvrdlo brucho v 30tt, myslela som si, že je to normálne a nakoniec som skončila na pôrodnici "na pozorovanie", boli to kontrakcie... ale neplaš sa, potiahli sme to až do 39tt 😉 no pre istotu by som nečakala do zajtra, pohotovosť je istejšia....poslíčkov som mala dosť dlho a priznám sa, že som nerozoznala falošné kontrakcie od ozajstných, kým mi neodtiekla plodová voda... 😝 😀

lubicanoemi
19. sep 2008

ďakujem🙂
už som späť, volala som a bola sa dať skontrolovať v blízkej pôrodnici, mala som relatívne bolestivé sťahy a na monitore bolo vraj ledva niečo vidno, akurát mi sestrička povedala že veru to nemusí byť na minútu pravidelné, čo je úplne niečo iné než som doteraz všade počula a čítala 😝 , no a doktor povedal že sa to ešte môže dať oboma smermi - môžem sa v noci vrátiť alebo rodiť o desať dní. no. a že môžem ostať na pozorovanie, ale to som si povedala že sa tam radšej ukážem ráno, keď bývam tri km od nich. akurát som im nemala asi vešať na nos že chcem ísť do inej pôrodnice, to som pravda bola zas divná a nezodpovedná... ☹

sirinka
19. sep 2008

lubica juuuj no drzim palce a kde chces rodit?

dnada
19. sep 2008

lubi - já měla kontrakce taky nepravidelný i v porodnici na monitoru mezi 2-4mi minutami... doma mi to začlo intervaly mezi 6 min,pak zas 2min pak 8minut nic... ale pak se postupně trochu zpravidelnili,spíš se zmenšilo to rozpětí na 2-4minuty ---ale každá mamina to má jiný 😉 držím palečky a přeji ne moc bolestivý porod 😉

vejka.prenga
autor
20. sep 2008

Dakujem vam baby bola som na sone mimco je v poriadku a mam to poslickou ale ze mam vela oddychovat lebo to vyzera ze nedotiahnem ani tento mesiac.Momentalne mam teploty a nadchu ani dychat sa mi neda☹...tych poslickou som si zacala zapisovat tvrdnutie bruska mam skoro kazdych15min a bolesti kazdych30min cize raz brusko tvdre s bolestami a raz bez bolesti .....30.9.mam dalsiu kontrolu tak uvidime co mi povedia...a este raz dakujeeeeeem

caruzo19
20. sep 2008

este 10 dni vydrz a ste za vodou.tak si polez a porelaxuj,lebo potom uz nikdy 😉 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre