Porod se blíži. V jaké jste náladě?

jana.cb
22. mar 2009

Ahojky holky. Zkusila jsem nrzávazně založit tohle téma - doufám, že tu není již založené 😉 zajímalo mě vaše rakce, postřehy, zkušenosti, natěšení, pohlaví, co manžové jak se těší a prožívají s vámi, připravy k porodu - nejen kde budete a jak rodit a různé další věci 😉

katka1981
22. mar 2009

Manzel sa tesi kazdym dnom viac a viac a malu lubi cim dalej tym viac. A dnes som sa hanbila ako male dievcatko, ked mi povedal aka som krasna a ze dufa, ze mala bude po mne.

jana.cb
autor
22. mar 2009

Jééé tak to je užasný Kačko 😵 😵 to by mě dojalo tohle 🙂 🙂 fakt pěkně řečeno 😉 a taky holčičku čekáte koukám :o) a jméno už máte vybrané? 😉

jana.cb
autor
22. mar 2009

Já už to chci mít tak moc za sebou - jako myšleno aby malá byla už na světe s námi ...čím dál tím víc 😉 jenže ten konec toho těhu se vleče tak pomalu ☹

lucijja
22. mar 2009

ahojte baby...aj my uz cakame kazdym dnom. 😵 Ja som tieto posledne dni nervozna a zla, lebo uz mam toho vazne dost, vsetko ma boli, ale manzel je uzasny...Kazdy vecer dostavam masaze, kremuje mi niekolkokrat za den brusko a prsia a doma uz mame vsetko prichystane. 🙂 Tiez mi kazdy den opakuje aka som nadherna, ale veru ja sa tak vobec necitim... 😀

jana.cb
autor
23. mar 2009

Ahojky Lucí 😉 no koukám že u tebe už je to fakt jen pár dní 😉 holky koukám vy máte tak prima manžílky jak se o vás starají jééé 😵 no ono to moc potěší když nám to ty chlapi říkají jak nám to sluší což? 😉 I když my se na to tak necítíme 😒
A taky holčičku čekáte jo? 😵 ty jo to bude přeholčičkováno koukám :o) skoro každý te´dka kolem mě čeká holčičku - chudáci klucí :o)

giuli
23. mar 2009

u nás bude ďalšie mimi už za pár po 109rokoch,takže sa cítim ako prvorodička a manžel prežíva to isté...veľmi sa na krpca tešíme....držím vám babuľky palce,aby všetko dopadlo OK 😵

giuli
23. mar 2009

jasné,že nie po 109,ale po 10rokoch...preklep

ejusa
23. mar 2009

no len sa nerom guili,iste uz mas nad 1O9 rokov 😀

ejusa
23. mar 2009

Janka a ako coskory prichod Kristynky vnima Tvoj manzel? 🙂

jana.cb
autor
23. mar 2009

109 😀 taky jsem se zasmala Giulíku 😀 tak to mooc taky drzim palecky aby vse dopadlo jak ma 😵 holky co to je krpca holky??? 😒
No my jsme na Kristýnku hodne dlouho cekali protoze nebyl problem otehotnet ale udrzet miminko v sobe - mela jsem protilatky na trofoblast takze jsem vzdy v 6 tydnu o to prisla a telo mimco vyloucilo jako vetrelce .-((( takze pro nas je Kristýnka hooodne velkej zazrak 😵 😵 a proziva to uzasne ..sam vyheldat porodnice v okoli ktera bude nejlepsi a zajistil exkurze ....se vsim mi pomaha a stara se uzasne ..kazdy vecer ji zpiva a hladi po brisku a povida si s ni 😉 a moc se se sni pysmi jak bude zanedlouho tatka 😉 my chceme miminko jen jedno takze Kristýnka pro nas bude fakt vsim 😵 😵

jana.cb
autor
23. mar 2009

SPis mi nekdy prijde ze to az moc hroti ale ma z toho taky strach jako ja z toho co se muze zkomplikovat a co porod a aby vse dodpalo jak ma .....takze jako ja si vubec nemuzu stezovat 😉 je se modlit aby to fakt bylo vse v poradku ..... navic si musim pichat Fraxiparin protoze mi nasli na genetice leydenskou mutaci coz je velky sklon k trombozam tudiz jsem na injekcich a to tehotenstvi mam hodnen rizikovy tim padem .-(( proto jsem si rikala jak to asi kdo z vas prozivate a jak se tesite a tak 😉

ejusa
23. mar 2009

🙂 strasne vam drzim palce,ale v maji uz bude kristynka s vami 🙂 ,vela ste si prezili,bude mat straaasne dobrych rodicov,ktori ju nadovseko lubia,tak ako aj my nasho tobiaska 🙂 nerozumiem,pytas sa co je krpec,ci som zle pochopila 😉

ejusa
23. mar 2009

krpec je akoze male dieta 🙂

lucijja
23. mar 2009

Jani, mno tak to ste si fakt vysnili vasu malicku. Neboj, teraz uz bude vsetko v poriadku. Moj muzik sa tiez stale Emke prihovara cez brusko, hlavne ked ja robim nejake blbosti zo srandy tak on jej vravi: "neboj, Emičko, mamka to tak nemysli, ona je pošahana, ale ja se o tebe postaram..." (manzel je cech) no a mne je to potom vzdy este viac smiesne a tak strasne sa na tom smejem, ze sa mi trasie cele brusko a chuda Emicka tam musi mat vlnobitie. 😀

jana.cb
autor
23. mar 2009

Jo jo to jsem chtela vedet co to je krpec diky za vysvetleni to slysil poprve to slovo krpec prave tak jsem nevedela co jsem si pod tim mela predstavit 😉 to si budu pamatovat kuju 😉
Jo jo dikes moc holky ted snad uz se nic nepokazi a uz jen ten porod aby byl ok a budu maximalne spokojena 😉 Lucí no tak to je pak u vas veselo ne dle toho jak pises 😵 ja si myslim ze ty deti to i v tom brisko vnimaji...jak dyz si s nimi clovek povida tak kdyz hladi to brisko nebo jim zpiva proste vsechno a ze to i dost pomaha a kord kdyz to delaji tatinkove 😉
No nebyla k ni lehka cesta ale jsou lidi co jsou na tom daleko hur holky takze si nestezuji a jsem rada ze jsem tam kde jsem ..... hlavne aby byla zdrava a v poradku 😉

jana.cb
autor
23. mar 2009

holky vy se tak mate ze to mate fakt za par kord Lucíjka 😵 Ejuška ma uz prcka doma jééé 😉 taky zavidim 😵 Kačku to čeká a Giulík je taky predemnou 😉

lucijja
23. mar 2009

ja uz chcem iiiiiiiiiiiiiiiiiiiist do porodniceeeeee..... 😀
ja by som fakt uz isla, najradsej hned...bola som na dlhej prechadzke a teraz ma vsetko boli ale aspon som sa unavila, lebo ja mam problem v noci so spanim. Celkovo z 24hod dna prespim tak tri hodiny... 😒 a to potom ten den hrozne pomaly uteka... 😠 a z malovanych krizoviek uz mi sibe!!! 😀

ejusa
23. mar 2009

lucija,uz o chvilu poooooojdeeeeeeeeeeeeeeeees 🙂 janka,kristynka je krasne meno,bude pekna princeznicka po tebe 🙂

jana.cb
autor
23. mar 2009

Ja chci taky do porodnice 😀 😀 tak si zkus hodne otevrit okno Lucijíku ..me se desne blbe spalo kdyz jsme malo vetraly ale jak hodne vetrame tak spim paradne 😉 hele jeste par dni to vydrz a uz se nevyspis vubec pres noc 😀 😀
Ejušíku - no manzel si mysli ze bude ta nejkrasnejsi ze vsech 😀 😀 coz si mysli asi kazdej manzel ze jo .o))))) ale kazdy miminko je krasny a hezky at je podobny mamce nebo tatkovi 😵
No u nas v CR se tedka davaji samé Adelky Natalky Nikolky Terezky a Kristýnky ...takze jich tu bude mozna docela dost ale chteli jsme nejaky obycejny jmeno nic zahranocniho a to uz kdyz jsme se s manzelem seznamili tak jsme rekli ze pokud nekdy budeme mit deti tak ze holka bude Kristýnka ale u kluka by bylo dylema se jmenem 😉

lucijja
23. mar 2009

Jani, ja som uz skusila vsetko...aj otvorene okno, zimu v izbe, teplo v izbe, mlieko s medom, medovku, magnezium...nic ale vobec nic nezabera. Mam aj take noci ze naprilad nespim vobec, ani jednu minutu!!! 🙄 A to je des... 😒 Nastastie mi to zatial nechyba, nepotrebujem dospavat cez den, ale uz sa doma nudim...Takto vyupratovane som este nikdy nemavala, vsetky veci priebezne periem, zehlim... 😀 pre miminko vsetko pripravene... 🙂

jana.cb
autor
23. mar 2009

takze je to dobre ne? :o)))) alespon se nenudis a jses spravne aktivni Lucíjíku 😀 tak to vic neporadim cim by to mohlo byt .-(( a co na to Dr??nerikal cim by to mohlo byt trebas??Neporadil?? 😒

lucijja
23. mar 2009

bohuzial neporadil...nejake tabletky na spanie mi vyslovene zakazal takze smolik... 😒 Hadam sa to po porode upravi...sme sa doma smiali ze sa viac vyspim pri malej a to aj keby mala byt kazdu hodinu hore ako teraz... 😀

jana.cb
autor
24. mar 2009

jejda no tak to jeste par dnu vydrz hele a urcite bude lip 😉 i kdyz je fakt ze s miminkem se clovek asi horko tezko vyspi ale urcite vica lip nez tedka .o))))

jana.cb
autor
24. mar 2009

😉

lenullkak.
24. mar 2009

Ahojte...Aj ja sa pridám, lebo vidím, že Janka je o týždeň popredu ako ja...
...môj Peťo má v mojom brušku vysnívanú dcérenku...on chcel od začiatku dievčatko, tak sa mu to aj spnilo...ešte je len v brušku a už je na ňu hrdý... 😅

Ejuš kde si nám zablúdila???
😀

jana.cb
autor
24. mar 2009

Lenulko - tak u nas jsme desne moc radi ze vubec cekame a pohlavi jsme tak nejak neresili co to bude ale manzel si teda pral vysnenyho chlapecka - klasika fotbal hokej apod 😀 ale jinak jsme vsichni chteli holcicku a splnilo se nam to takze chlapecek pokud se jeste nekdy zadari tak bychom ho radi v druhe etape 😉 no no presne tak manzel je taky na ni tak hrdý jako blazen oni to ty chlapi berou proste jinak no a pysni se tim coz je moc krasny potom 😉 a koukam mate taky moooc pekny jmeno pro malou 😉

lenullkak.
26. mar 2009

Ahoj Jani...tak vy ste asi plánovali miminko, no to nám sa pošťastilo náhodou... 😀 Najskôr sme boli šokovaní, pretože sme to načakali, ale teraz je to naše najväčšie šťastíčko na svete... 😅
A k tomu menu...ja som chcela Lujzu, ale som dala prednosť Peťovmu výberu mena Zojka...tak sa mi zrazu zapáčilo a už sme ho ani nemenili 😉 . Plánujeme v budúcnosti aj súrodenca, takže ja budem mať tiež možnosť použiť niektoré z mien, ktoré som ja navrhovala - Lujza, Bruno... 😀

nini19
26. mar 2009

Ahojte ja sa k vam pridam....tak sa doma nudim...no my sme mimiska planovali a vyslo nam to uplne super 3 mesiace po svadbe 😵 moc sa uz tesime na princeznicku,ja tak nejak od zaciatku citim,ze to bude dievcatko v 20tt mi to jedna doki potvrdila,ale odvtedy sa len schovava a vobec to nevidno......takze sa nakoniec moze stat,ze nasa MONI bude chlapec,ale ja tak tajne dufam,ze nie...moc chcem dievcatko.....manzelovi je to jedno,no co hlavne nech je zdrave ze? 🙂 ....

balisek
26. mar 2009

Ahojky holky, moc se omlouvám, že jsem se Vám takhle nabourala do diskuze, ale vy už budete za chvilinku mít miminka u sebe a tak máte nějaké zkušenosti..Já jsem teď ve 26.tt a mám na vás takovou hloupou otázku..Mám bříško tak akorát, jenže mám problém..Když se směju, tak se mi bříško po stranách hrozně moc zúží ( tím, jak se stáhnou svaly) Je to vlastně podobný tomu, jako když zakašlete, jenže tady je to špatné v tom, že když se smějete, tak je zúžené dýl a mě připadá, že to musí prcka hrozně svírat, nebo mačkat, když se zužuje kolikrát tam, kde kope..Stalo se Vám taky při smíchu tohle s bříškem?? ☹

lucijja
26. mar 2009

ahoj nini19...tak to mate presne ako my... 😵 tri mesiace po svadbe. 🙂 termin mam 6.4 a svadbu sme mali 5.4. to by bol kraaasny darcek... 🙂

balisek, toto sme riesili aj my s manzelom...tiez ma stale rozosmieval a brucho sa mi zuzovalo a natriasalo...myslim ale ze ten drobec viac vnima mamininu dobru naladu ako stiesnene priestory... 🙂 neboj...ja si myslim, ze mu to neskodi. Chodim na cvicenia pre tehotne a tam niekedy robime take cviky ze sa mi brusko INAK zdeformuje, takze si myslim, ze to mimoušovi nevadi. A to pockaj, ked sa s chuti rozosmejes v 39tt ako ja, a este ked lezim...to je este len vlnobitie... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre