Poslíčkovia kontrakcií. Ako to prebieha?

25. septembra 2016 
ahojte, ako prežívate poslíčkov kontrakcií? čo vás bolí a ako to prebieha? lebo ja neviem či je to ono čo mam ja.....strašne ma začne boliet pravý kríž a také bolesti v podbrusku ako na menzes t oje ono????
2. jún 2009 o 12:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Ahoj perla..myslim ze taketo temy su asi v porodoch..
hej moze to byt, stvrdne brucho, a citit bolisti v podbrusku alebo v krizoch, ale ked to mas len parkrat za den a nepravidelne je to v pohode, uz sa pomaly pripravujes na porod.
2. jún 2009 o 12:56  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
perla v ktorom si tyz moze to byt aj roztahovanie maternice pripravuje sa na porod su to silnejsie bolesti ako pri menzese a je to pravidelna bolest v rovnakych cas intervaloch ale neboj odsleduj si to
2. jún 2009 o 14:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to nie dzio.....to nie je v pravidelných intervaloch....je to nepravidelné, doktorka mi kázala zvýšiť príjem magnezia tak uvidíme
2. jún 2009 o 14:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj perla,ja mam tiez taky pocit ze sem-tam citim,ze mam poslickov,mne stvrdne brucho a rozbolia ma krize,mam to asi posledne 3dni,ale je to nepravidelne.
2. jún 2009 o 14:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
čau babulka...čo stahovanie? ani nas neprídeš pozrieť do témy???)

no ale mne netvrdne brucho a mam to len na jednom kríži - pravom....ale to je to že mi malá tlačí na orgány...je velká už
2. jún 2009 o 14:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj perla,prave koli stahovaniu nechodim na konika,toto je len na skokeste nam v dome nezapojili net...ale uz sme prestahovany,cakame len na gauc do obyvky.uz by som chcela mat drobceka na svete,dava mi to tehu zabrat:(vcera som aj vracala,tak sa mrvil v brusku.
2. jún 2009 o 14:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Kočky mne tvrdne brucho od 16tt, takže ja to ani neberiem ako poslíčky.
Stále si myslím, že to bude nejaká bolesť ako pri menzes. Tvrdnutie je u mna kazdodenná realita. Akurát teraz je to už časté, aj 20x za deň, predtým tak do 7x.
Ale bolesti zatiaľ žiadne.
2. jún 2009 o 14:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
adka...a tvrdnutie bruška sa prejavuje bolesťami v krížoch?????
2. jún 2009 o 16:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
Perla no ja dostanem ako taký kŕč alebo miernu bolesť ako pri menzes a už viem, že mi stvrdne brucho.
Niekedy ma bolia aj kríže, ale to je skôr z ležania a nie z toho tvrdnutia.
2. jún 2009 o 16:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
to fakt? aj ja som to mala minule prvý krát....a ja že to sú poslíčkovia....a prečo je to tak?
2. jún 2009 o 17:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata, velmi ma udivuje, ze u nas lekari okamzite davkuju od nevidim do nevidim magneziom, co je blbost.
Pri Braxtron Hicks kontrakciach - poslickoch takmer vzdy uplne postaci zvysit prijem tekutin (obycajnej vody), a stale pokracovat v dodrziavani dostatocnej hydratacie.
Vacsinou dehydratacia tela, ktoru my ani nemusime pocitovat sposobuje zvysene tvrdnutie bruska a vo vyssom stadiu tehu aj jeho kontrakcie.
2. jún 2009 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (4)
Briketa tak toto je pre mna úplne nová info. No ale mne je to už jedno ked som v 35tt, keby som to vedela v 16tt, tak by som viac pila. Teraz budem rada ked porodím v tom 38tt a nebudem prenášať v lete
2. jún 2009 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ale briketa...oni to predpisujú na všetko na krče v lýtkach, na opuchy, na tvrdnutie bruška.....
2. jún 2009 o 17:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Perla, to ma naozaj prekvapuje, lebo opuchy, krce v lytkach su samozrejme normalne v urcitej miere vo vysokom stadiu tehu, ale to vsetko su znamky nedostatocnej hydratacie a zabera cista voda .
Mimochodom, nemas uz magnezium vo vitaminovom pripravku co sa berie v tehu? (dobrovolne, myslim tie vitaminove preparaty). Ak to beries, pozri si etiketu, lebo tehotenskych vitaminovych tabletkach co beriem magnezium je a dostatocna davka. Predavkovanim dennej dozy sa telo aj tak bude toho zbavovat.
2. jún 2009 o 17:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Schvalne som sa teraz pytala kamarata lekara vo Svajci, ako to robia tam, aby som nebola jednostranna (ja som v Statoch)
A povedal mi tak isto, hlavne dostatok vody, lebo to je najcastejsiao pricina. A az ked by to nezaberalo, az potom by dal magnezium.
2. jún 2009 o 18:06  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
no briketa...ja vela pijem...teda kedy ako....ale vidíš dám si odteraz pozor na pitný režim a uvidíme čo to urobí....
2. jún 2009 o 19:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievcata, mozte mi poradit, ak viete, docitala som sa tu niekde o tom roztoku ktorym sa da zistit ci vam uz odteka plodova voda, alebo je to plany poplach... zijem v uk a neviem kde by som ju nasla, da sa volne kupit v lekarni, alebo vam ju vie predpisat midwife? a ako sa vola presne? uz som v 34tt tak uz budem cim dalej tym viac nervoznejsia z poslickov a kedze budem prvorodicka o to viac.. diky
3. jún 2009 o 07:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby a kedy môžu prísť poslíčkovia? Je možné že som ich mala v 34tt?
Som niekde čítala, že poslíčky zvyknú prísť 2-4tt pred pôrodom...
Znamená to, že budem rodiť pred termínom?
3. jún 2009 o 15:53  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj adka12 tak aj ja som mala posličkov od toho 34tt doktor vravel že je to uplne normalne a že maternica sa len pripravuje na pôrod a vôbec to neznamena že porodiš predčasne ja som v 39tt a dnes som bola v poradni a povedal že ešte mam čas rodiť je to len o tom že telo sa už pripravuje napriklad teraz už ich až tak často nemavam.
3. jún 2009 o 16:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
autor
aj od 30tt....
3. jún 2009 o 16:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vikinka to sa robi temesvari test, na odtok plodovej vody ale neviem o tom ze by bol volne dostupny
3. jún 2009 o 17:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mna včera začolo bolieť po bokoch brucha - taká tupá bolesť a potom mi to prešlo do slabín a krížov, občas ma riadne pichlo alebo tak potiahlo v podbrušku. A brucho mne tvrdne stále. Trvalo to asi 2 hodiny, aj ma prehnalo a malo som trišku - ale to som sa asi zľakla...
Mohli to byť poslíčky?
3. jún 2009 o 18:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
asi ano adka....ja si to tak myslím....ak nie je niečo pravidelné tak je to ok...a berieš magne?
3. jún 2009 o 18:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Perla beriem magnezko 6tbl. denne
A tiež salbutamol, ten je proti kontrakciam.
Takže sa nemusím báť, že porodím skôr? Ked píšeš, že poslíčku sú ok od 30tt. Bruško mi ešte nespadlo, tak hádam ešte 3-4tt vydržím.
3. jún 2009 o 18:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
vydržíš neboj sa..... ked sa neotváraš tak bude všetko ok...a to prečo tolko magnezka?
3. jún 2009 o 22:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
adka...boli to poslickovia a ked beries tolko magne tak sa neboj a brusko este nespadlo tak je vs.ok,to teraz ku koncu vselico este pride,vselijake bolesti a pocity mne sa 4dni pred porodom este aj tlak zmenil,skoro som odpadavala tak zle mi bolo,lebo mi aj magne kazali vysadit tak sa maly buril v brusku,ale vsetko sa prezije neboj sa,prajem vela stastia.
4. jún 2009 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Dievcata mne tvrdne brucho asi od 30tt.mozno skor. Pomaha zvysit magne ale netreba to prehanat.Lebo magne dopomaha zleniviet svalom a porod sa potom moze riadne pretiahnut. Toto som mala pri prvom synovi. 18 hodin a z toho asi poslednych 7 len 5min. kontrakcie .No museli mi pomahat.Tesne pred koncom tehu vysadte magne.Babatka su okolo 35tt uz schopne prezit.Drzim palce
6. jún 2009 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mandyk a ako často ti tvrdne bruško, lebo mne niektoré dni teraz tvrdne skoro stále. Som to včera stopovala, tak cca každých 15- 25 minút.
A to beriem magne 2tbl 3xdenne a sablutamol.
Kedy by som mala vysadiť to magnezko?
6. jún 2009 o 11:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
asi tak v 36tt tuším adka.... mna to nejak preslo....ale dnes v nocis om to zase cítila.... ale v takej miernej forme
6. jún 2009 o 12:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Mne doki kázal užívať ten salbutamol do konca 37tt tak asi aj magnezko. Ale to sa mi zdá dlho. Ja 28.6. začínam 38tt a chcela by som aj rodiť, asi vysadím skôr. Musím sa ho nato opýtať.
6. jún 2009 o 12:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok