Poslíčkovia kontrakcií. Ako to prebieha?

perla200
2. jún 2009

ahojte, ako prežívate poslíčkov kontrakcií? čo vás bolí a ako to prebieha? lebo ja neviem či je to ono čo mam ja.....strašne ma začne boliet pravý kríž a také bolesti v podbrusku ako na menzes t oje ono????

miskap
24. máj 2011

@anicka1981 Je mi jasné, že sa môžeš vyplašiť. Ani ja som pri prvom dieťati neodhadla čas ísť do pôrodnice a keď sme tam prišli, bola som otvorená len na dva prsty. Ale našťastie sa to po klystíre rozbehlo a do šiestich hodín som porodila.

Tie kontrakcie by nemali byť pociťovaná ako bolesť v kuse, dlhodobo. Oni prídu, nastupujú ako vlna a postupne odchádzajú. Nútia ťa aj zmeniť dýchanie, najprv si predýchaš pomaly, najlepšie nádych nosom na dva a výdych ústami na štyri, prípadne nádych na tri a výdych na šesť. Na vrchole kontrakcie už dýchaš intenzívnejšie a keď kontrakcia odoznieva, zase spomalíš. Medzi kontrakciami by si nemala pociťovať bolesti, máš čas si oddýchnuť a načerpať nové sily.

Tie bolesti, čo popisuješ, vyzerajú ako že sa povoľuje a rozťahuje panvové dno. Niektoré mamičky ich pociťujú veľmi intenzívne. Ale kľudne to môže znamenať začiatok pôrodu, ale ešte netreba ísť do pôrodnice.

Teplá voda by ti mala tie bolesti povoliť, lebo nebudeš pociťovať taký tlak, voda nadľahčuje. Aj keď sa pôrod rozbehne a je ti vo vode dobre, ostaň tam. Ak ti však odišla voda, tak len sprcha. Veľmi pomáha aj termofor (nie príliš horúci ) na kríže a podbruško. Maternica by mala byť v teple. A daj pozor, počas pôrodu môžeš byť citlivá na chlad, daj si ponožky 🙂

Držím palce, určite to zvládneš

anicka1981
24. máj 2011

@miskap dakujem za radu, hej ono ta bollest v kuse, nedalo sa to pocitat, ale co mi mamka vravela, tak jej porod zacal rovnako,iba bolestami krizov,,, tak som bola troska vystrasena, ale na druhej strane som bola aj dost zmatena ked to preslo , tak uvidime ako to bude 🙂,,, dakujem pekne

tatiana1760
11. okt 2011

Ahojte.. A koľko trvajú taký poslíčkovia?Koľko dní? Mám to isté a chcem sa aspoň ako tak pripraviť,, 🙂

krenkova
11. okt 2011

Mne sa objavili niekoľkokrát v poslednom mesiaci tehotenstva, napr. v noci som mala párkrát silné bolesti brucha, v teplej sprche však poľavili a prešlo to za polhodku, bolievali ma aj križe, ale v kľude a v teplej sprche vždy bolesť prešla, niekedy skôr, niekedy to trvalo aj hodinku. No a mne pomáhalo aj magnézium Magnosolv, to mi uľavilo takmer hned.Tak držím palce, určite to výborne zvládneš 😉

miskap
11. okt 2011

@tatiana1760 Je to veľmi individuálne. Môže o trvať aj niekoľko týždňov, môže to byť aj jeden deň a plynulo prejdú do pôrodu. 😉 Zvyčajne sa v teplej vode skončia, ak by to mal byť pôrod, intenzita sa zvýši a začnú byť pravidelné. Ak máš ešte dosť času do termínu, stačí, ak si oddýchneš, spomalíš tempo a budeš relaxovať. Pre pokoj duše si tašku nachystaj, aby si nebola potom v strese, že niečo zabudneš. Držím palce.

mel1989
16. sep 2012

@perla200 len na pravej strane vsak?? to iste teraz ja.. a rozmyslam co to je.. aj slabe krce v podbrusku

tepka
20. sep 2013

@anicka1981to som aj ja mala dnes

andreamamka
3. sep 2016

Vcera vecer mi prislo nevolno jak uz dlho nie, zacalo ma strasne pichat zo spodu, samotne pichanie trvalo to asi 5min do kopy... Po tom hned každé 2min na wcko asi taku hodku a pol.... Potom sa to ukludnilo, dnes od rana slabe pichnutie zo spodu 2x.... Poslickovia? Otvaram sa? Som v 33tt... Vase nazory?

miushik765
3. sep 2016

@andreamamka Nie posličkovia su sťahy maternice = keď ti tuhne brucho v nepravidelních intervaloch plus ťa môže pobolievať ako pri menštruacii. To pichanie je normálne aj ja to mám

andreamamka
3. sep 2016

@miushik765 preto som nesla hned na pohotovost :D plasit vsetkych

miushik765
3. sep 2016

@andreamamka To nič to je normálne mňa bolí celá panva a ako keby mi išlo všetko zospodu vypadnúť niekedy ani chodiť neviem a je to okej malého mám len nízko ale neotváram sa .... Ak by si sa aj otvárala to pravdepodobne nezacítiš

maricela1
25. sep 2016

Žienky ked vam zacali poslickovia za kolko ste mali porod ??? Ja som v 34 tt a uz ich mavam dost casto. Nedavno som lezala v nemocnici koly hroziacemu sa predcasnemu porodu. Myslite si ze uz sa mam chystat ?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre