Poslíčkovia kontrakcií. Ako to prebieha?

perla200
2. jún 2009

ahojte, ako prežívate poslíčkov kontrakcií? čo vás bolí a ako to prebieha? lebo ja neviem či je to ono čo mam ja.....strašne ma začne boliet pravý kríž a také bolesti v podbrusku ako na menzes t oje ono????

babullka1
6. jún 2009

Babule aj ja som mala vcera poslickov,ale len tak po 15min...aj ked sa mi to zda byt troska skoro ci nie?Ale magnezko uz neberiem...nechcem ho uz brat.... 😠

jennna
7. jún 2009

ahojky...pripájam sa do diskusie....som buď v 36-38tt...dva termíny.....prvých poslíčkov vo forme akoby menštruačných bolestí a tlaku na spodku bruška som mala pred šiestimi dňami....a o štyri dni zase....a posledné dva týždne ma zvykne hrozne pichnúť na krčku....až nemôžem chodiť....ale stále som zatvorená......takže asi príprava.....tie pocity na krámy netrvajú dáko dlho.....asi hodinku? dve?....tak nejak...zatiaľ ma to chytilo hovorím dva krát....vždy pred spaním.....ako sa uložím do vodorovnej polohy na bok.....ale to pichanie krčka...to mám aj v priebehu dňa.....akoby sa malinká tlačila všetkou silou dole hlavinkou...

adka12
7. jún 2009

Jenn ja mám také tlaky dole, akoby na mechur tlacila hlavickou alebo co, lebo ma to tak pichne a mam pocit akoby som sa isla pocikať práve a popri tom bola na WC pred chvilou.

susik77
9. júl 2009

Ahojte, tak ja som v 1.tehu poslicky nemala vobec, az prve normal. kontrakcie. Ale teraz pri 2. mi asi dnes zacali...Spala som poobede na chrbate a ked som sa zobudila ma dost bolelo brucho a citila som akokeby svalovku a tvrdnutie a take palenie. Tak mozno je to ono...Rozmyslam, ci sa dopovat magnezkom al. nie...Malu som v 1.tehu prenasala tak to nechcem prehanat...

tanity
9. júl 2009

ja si myslim susik, ze nebude treba magnezko, ale to musi posudit tvoj lekar...lebo poslickovia su v tvojom tt uz normalni, len nesmie byt nalez na krcku...potom sa nasadzuje magnezko..ja som pocitovala v 34tt take to pichanie ako popisuju dievcata vyssie a lekar vravel, ze sa mi za tie 2tt dost skratil krcok, takze nasadime magnezko...ale poslickov som zacala citi uz skor, od 30tt, len neboli problemy s nimi...ja pocitujem poslickov ako naval strasneho tepla (hlavne v tvari), potom mi dost stvrdne brusko, ale nielen podbrusko, ale aj hore....a citim take akokeby mierne M bolesti...a aj krize trosku. Prvykrat som si musela lahnut na pol hodky, teraz ich uz ignorujem 😀

susik77
9. júl 2009

tanity: jj, teraz po polhodke je to uz lepsie, dam si len teplu sprchu. magnezko az ked to bude neznesitelne...

lucyy01
9. júl 2009

tanity takze navaly tepla hlavne do tvare a popri tom stvrdnutie brucha su poslickovia? to ja mam tiez, ale o tom, ze to je "ono" to som nevedela. ja pri tom ani dychat nemozem 😕 pri tom sa ti teda skracoval krcok?

tanity
12. júl 2009

lucyy, ja ti neviem, ci su to poslickovia, lebo akosi zistujem, ze to nevie nik 😀 😀 😀 ale nie, zartujem....no, ja to tak pocitujem,....najprv pride take teplo do tvare, taky ten naval a potom hned vzapati na to mi stvrdne brusko a trva to chvilu...uz teraz ku koncu tehu je to ovela castejsie, trva to dlhsie a je to uz aj bolestivejsie.. ale uz ich ani nevnimam, poslov jednych... 😅 a este jeden taky spolupriznak-ehm ehm-citim to az kdesi v zadku 😅
a mas pravdu, aj s dychanim je vtedy problem..a neviem ti odpovedat na to, ci sa pri tom skracuje krcok, naozaj neviem..no na poslednej kontrole zatvorena, krcok stale drzi, takze ktohovie...

lucyy01
12. júl 2009

tanity pocitujem to uplne rovnako, aj s tym tlakom na konecnik 😝 tusim sa ti nasi drobci pomalicky pripravuju na cestu z bruska 😉 mozem sa ta spytat, ako casto chodis teraz na poradnu a co ti tam robia? ja som mala poslednu medzi 35-36tt a teraz uz len ctg s tym, ze na dalsom pozru aj ako to vyzera zdola... je to tak ok? ziaden utz sa uz nerobi?

tanity
13. júl 2009

lucyy, no ja verim, ze sa uz pripravuju, lebo ja som nedockava 😀
tak po tom 36tt uz chodis na poradnu raz za tt, a tiez chodim raz do tt na ctg do nemocnice...na poradni stale to iste-moc, vaha, tlak, doktor prezrie a porozpravame co a ako....no a v nemocnici na ctg, to su tie pasy na pocuvanie srdiecka babatka (kardiografia), ci je v poriadku, ci nie je v strese albo co a tiez sa zistuje, ci sa uz nahodou nezacina porod (tocografia)...moj gynekolog je aj porodnik v nemocnici, takze mi naposledy na ctg urobil aj uzv a pomeral babatko, ci je ok a prezrel placentu, ci nedozrieva nahodou...a tiez ma prezrel zdola, ako je na tom krcok a ci sa neotvaram..(bohuzial, este nie 😅 )....ale normalne chodis len an poradnu + ctg...neviem o tom, zeby este robili dalsi uzv, asi az pred porodm, ked prides, ci je babatko v dobrej polohe...no zasa kamoske robia stale aj prietoky s tym ctg a mne to naposledy robili v 30tt....jej vsak nerobia tu tocografiu, len pocuva srdiecko babatka....asi sa to lisi od nemocnice k nemocncici...a v ktorom si teraz tt lucyy?

lucyy01
13. júl 2009

tanity ja som teraz 37+2tt. teeeda, to ta pekne sleduju 😉 ja chodim na poradnu teraz uz len do nemocnice a nijako extra ma tam uz nekontroluju... a ta klasicka poradna, ta mi skoncila v tom 35tt - vtedy bol posledny utz, posledna kontrola prietokov, posledne meranie, dokonca aj moc som tam niesla posledny krat, tak fakt neviem 😕 ale snad by nic neriskovali, musia vediet, co robia... teraz uz chodim len na to ctg + kontrola "zdola". a myslis, ze ten utz sa pred porodom este bude robit? no vies, hlavne kvoli polohe drobca, ale aj kvoli pupocniku napr. (keby ho mal nejako velmi omotany). a co ak sa pride do porodnice na poslednu chvilu a uz sa to urobit nestihne? joooj, plnu hlavu mam toho porodu 😝 ale uz sa strasne tesim 😵

kiert
13. júl 2009

Ahojte,
tak ako tak citam lekarska starostlivost je velmi individualna. Ja som citala, ze od 36.tyzdna by sa malo chodit na tie klasicke poradne kazdy tyzden, ja chodim len raz za 2 tyzdne, pricom ziadna kontrola zospodu nebola, naposledy mi len povedali, ze ak by sme sa uz nahodou nevideli, tak vam prajeme vela stastia... 😒 no samozrejme to ctg je kazdy tyzden od konca 36. tyzdna.
Ultrazvuk pred porodom mozu spravit, samozrejme ak to stihaju, ale polohu babatka zistuju vaginalnym vysetrenim a tym zistia aj nalez, teda nakolko si otvorena. Pytala som sa jednej doktorky presne na to, ze co ak je pupocna snura obtocena okolo krku a nezisti sa to pred porodom a ona na to, ze vraj to je velmi bezne a nie je to pre nich indikacia dat zenu na sekciu, pupocnik je elasticky, takze by to nemalo ublizit babatku.
Aj ja uz mavam v noci obcas take krce v podbrusku a na stehnach, mam pocit, ze je to uz otazkou len niekolkych dni a drobec sa bude pytat na svet... 🙂
Tak zienky drzim nam vsetky palce nech nam to dobre dopadne a nech mame na porod prijemne spomienky 🙂

tanity
14. júl 2009

lucyy, sleduju ma viacej, lebo bohuzial sme prisli uz o nase milovane babatka 😔 😔 😔 a moj gynekolog uz nechce nic riskovat, tak som mu velmi zaviazana, ze to takto berie....
a kiert ma pravdu, pred porodom staci len to vaginalne vysetrenie, tam zistia, ako je babo otocene...mne uz davno vravel, ze nahmata hlavicku 😵 a s pupocnikom je to tak, ze sa kopec deti narodi s omotanym okolo krku.. 😖
kiert, mala by byt poradna raz za tyzden, to urcite, ale kontrolou zospodu si nie som ista, kamaratke zasa vravi, ze ju nemoze tak casto vysetrovat, ze to nerobi dobre...tak neviem (tiez je v takom tt ako my)...

ja som si uz tak zvykla na tych poslov jednych, ale uz sa dost zintenzivnili a to hlavne poobede a vecer..dnes v noci som mala take M bolesti, ze som si myslela, ze to uz ide..ale dnes rano som zasa ako rybicka..ach jaaaaj, uz aby to bolo, chcem si ho uz pritulit a vybozkavat 🙂
drzte sa xxx

kessiee
14. júl 2009

tanity to mi je velmi luto, az teraz som si to vsimla v tvojom pase 😢 musis byt silna osobnost... a uz len preto, co si si uz zazila to teraz musi dopadnut na jednotku 😉
s tymi vysetreniami je to take - vselijake. u mna mozno aj preto, ze som v takom vysokom stadiu prestupila od mojej doktorky. ale som teraz spokojnejsia, hlavne vnutorne vyrovnanejsia a pokojnejsia.
ja napriklad na tento tyzden nemam naplanovane ani to ctg. minuly tyzden bolo vsetko ukazkove, tlak tiez, tak mi povedali, ze ma nebudu stresovat a dalsiu kontrolu aj s ctg si urobime az o dva tyzdne - teda teraz uz buduci tyzden. no a samozrejme, keby sa nieco dialo, mam sa hned ozvat. o tej kontrole zospodu mas pravdu tanity, vraj nie je dobre, ak sa to robi casto, aj kvoli nejakym infekciam atd. mne ju budu ten bud.tyzd. robit prvy krat odkedy som prec od predoslej doktorky.
kiert ja som si ani nemyslela, ze by ten obmotany pupocnik bol indikaciou k sekcii, ale skor len taka info pre doktora, ze ho babo ma nejako okolo krku, aby bol na to pripraveny 😉
baby a chcete si dat pri porode epiduralku? ja som bola doteraz presvedcena, ze ano, ale predchvilkou som si precitala o tom clanok, ktory poukazuje na viac negativ ako pozitiv, tak fakt neviem... skuste si to pozriet:
http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=72938

olivka_zlatko
14. júl 2009

baby a mna vysetruju od spodu cele tehotenstvo. A kedze som na rizikovom,tak pomaly kazdy tyzden.To uz som skakala na kozu automaticky 😒 Ani ma nenapadlo, ze je to nevhodne. Ved ako inak doktor zisti, ci sa nahodou neotvaras? No teeda? Ale zase ten monitor mi robili len dvakrat, v 33tt a teraz v 39tt. Ak su to teda tie kruzky na bruchu, co meraju srdecnu frekvenciu a kontrakcie,nie?Vam to teda robia kazdu poradnu?Lebo mne v ambulancii len tak rucne strucne, moc a tlak, kazdy tyzden od toho 35tt..

tanity
14. júl 2009

kessiee dakujem 😔 velmi mi chybaju, ale mame nasu novu nadej, nasho chlapceka a to robi zazraky 😵

a chcem sa s vami podelit o nove info, ktore som ziskala na dnesnej predpriprave u nas v nemocnici...je to trosku mimo temy, ale zasa sme to tu rozoberali pri poslickoch, tak snad to nevymazu...tak ked pride zena do porodnice, pomeraju jej panvu, ci nie je prilis v nepomere, vysetri sa, ako su na tom porodne cesty resp. na kolko cm je zena otvorena a tiez sa robi ultrazvuk-aby sa videla poloha babatka a samozrejme monitor (ctg, ano to su tie 2 kruzky prisavky 😉 )..ale dozvedeli sme sa zaujimavu spravu, ze na uzv nie je vidiet, ci ma babatko omotany pupocnik okolo krku 😖 ale ze netreba robit paniku, lebo cely cas sa babatko sleduje a tak pri akomkolvek naznaku jeho nepohody sa pristupuje k opatreniam...a kessiee mas pravdu, nie je nutne robit ani ctg ani kontrolu kazdy tyzden resp. kazdu poradnu...ale pri rizikovom tehu je to castejsie..
ja epi nie kessiee 😉

olivka zlatko, ja si tiez nemyslim, ze by to bolo nejak nevhodne ci zdraviu skodlive-ci uz pre nas alebo babatko...ale neviem preco jej to takto povedal, ze by ju nemal stale vysetrovat, fakt neviem...

dnes spominali na predpriprave aj poslov, ze mozu sa vyskytovat taki poslickovia atd atd a ja som prave jedneho predychavala 😀 aj vy mate poslickov dost vyraznych a zretelnych? znamena to nieco? pocula som, ze sa takto telo lahsie pripravuje na porod a ze ten bude lahsi..ale nemyslim, ze to bude pravda..co si myslite?

kessiee
14. júl 2009

olivka ja som bola tiez takmer cele tehu na rizikovom a moja doktorka to este cele pekne zvelicovala a vysetrenie zo spodu bolo rutinou. o tom, ze to nie je vhodne mi povedal dr. v nemocnici, kde som lezala. zbytocne sa tak drazdi maternica a mozne je zavedenie infekcii, aj ked pouziva pri tom rukavice. a okrem toho, pocas tehu je to dost neobjektivne, ak ide o meranie krcka - ten sa najlepsie zmeria utz-kom. ine je to samozrejme teraz, ked sme uz na konci a zistuju len, ci sa otvarame, prip. na kolko sme otvorene 🙂

tanity to ti verim, muselo to byt strasne obdobie 😔 ale ako pises, malicky brunko vam to vsetko vynahradi 😉
dakujem ti za info 🙂 teda ale to musia mat na to aj dost casu, aby to takto pekne stihli 🙂 ale zase si nemyslim, ze ako prvorodicka by som do porodnice dokazala utekat na poslednu chvilu, aj ked tak by som si to v kutiku duse predstavovala 😅 aby som tam nemusela travit tie nekonecne hodiny cakania s bolestami...
tani takze epi nie? no ja mam teraz riadneho chrobaka v hlave...
inak tie poslicky - ja ti ani neviem. brusko mi tvrdne sice o 106, niekedy pritom citim tie strasne navaly tepla, ale ze by som mala nejake krce alebo bolesti ako pri MS (tie vlastne ani neviem ake su, lebo som nikdy bolestivu MS nemala), tak to nemam. takze ani neviem, ci to poslicky su alebo nie 😅 no a ono sa hovori, ze sa maternica pripravuje na porod tymi stahmi, tak asi na tom nieco bude. ale ci bude aj lahsi porod, hmmm to neviem. ale snad to vsetky zvladneme a potom sa budeme uz len z tych nasich drobcekov vytesovat 😵

tanity
14. júl 2009

kessiee 🙂
vydrzime, zvladneme a budeme prestastne maminky 🙂
ja tiez nemam brutalne krce, to nie, len take strasne tvrde brucho a takych mierne bolestivych tych poslov...ale su casti a stale je tam ten naval tepla...a brucho ako kvader a potom este ten tlak na konecnik 😅 ja som pocula, ze poslickovia znamenaju lahsi porod, tak preto sa pytam 😉 vies, ze by som chcela bezbolestny, ale to sa neda 😉
a epi nie, lebo ja mam strach zo spinalneho bloku, z tej injekcie, pocula som vselijake historky, ze zle pichli, ze mala problemy este par mesicov po tom, ze ma problemy s chodzou atd.. a tiez preto, ze si myslim, ze nejaku tu bolest celkom zvladam...a este ako trombofilka mam ten problem, ze nechcu velmi pichat epi...ale neviem preco..som sa ani nezaujimala pravdupovediac 😉
ty si to len pekne premysli, moja kamaratka zasa vrelo odporucala, sama tak rodila a ze bolo super 😉

kessiee
15. júl 2009

tani, nooo, tak ten bezbolestny porod, to by som brala 😀
a tu epi - ja som o tom doteraz pocula viac chvaly, ako niecoho zleho, ale po tom, co som si precitala aj ten clanok, neviem, neviem... este sa o tom porozpravam asi s doktorom. u nas v porodnici je celkom fajn, ze kvoli tomu nemusim nic speci podpisovat a poziadat o to mozem hocikedy pocas porodu - jasne, ze ak nie je celkom neskoro.
inak nezda sa ti niekedy, ze ta tak picha od spodu? ako keby na krcku... take zvlastne pichanie. ze by sa skracoval?

tanity
15. júl 2009

ano kessiee, to poznam, to popichavanie....ved preto som od 35tt tusim, alebo 36? brala aj magne B6...stazovala som sa svojmu gynekologovi, ze citim take popichavanie a akokeby som mala problem vtedy chodit, ze mam pocit, ze babatko vypadne 😅 alebo ze sa otvaram...a on, ze ci je to spojene s tvrdnutim bruska,...a ze mi na to da magne b6....tak som brala to magne do 38tt, len asi 2-3tt a potom som to vysadila, lebo nalez na krcku bol stale rovnaky a aj teraz som stale zatvorena (na nervy 😝 ), ale ze hrdlo sa skracuje....a ze mozno do tt porodime a ak nie, idem uz na sekciu...tak ma brunko tt, aby bolo po mojom a ak nie, idem na sekciu...(mne sa inak tie stavy spojene s popichavanim zospodu zacali, ked som zacala pit malinovnik-neviem, neviem naozaj, ci to sposobil on 😉 , ale odvtedy nepijem, ale asi zacnem znova 🙂 )...lebo ja by som radsej rodila normalne ako sekciou..a epi, naozaj neviem kessiee, lebo v tomto mam jasno (na rozdiel od sekcie 😖 ) 😀
pekny den xxx

kessiee
16. júl 2009

tani mna to tak popichava len zriedka, vcera to bolo chvilku zrana, potom niekedy poobede... ale nezda sa mi, ze je to spojene s tvrdnutim. no som zvedava, ci to aj nieco robi u mna, ci nie. magnezium som uz tiez vysadila. mam taku mozno trosku hlupu otazku - aky je rozdiel medzi krckom a hrdlom maternice? ja som si doteraz myslela, ze je to to iste 😅 takze o tyzden budes mat malinkeho pri sebe? joooj, aj ja uz chcem 🙂 a preco mas o ten tt naplanovanu sekciu a nie vyvolavanie? zo sekcie som mala aj ja strach, zatial to teda vyzera, ze pojdeme na to prirodzene, ale stat sa moze este cokolvek..

bibi78
21. júl 2009

je mozne, ze poslickovia chodia uz tak zavcasu ako 32-33 tt? ja obcas citim, najma v noci, bolest bruska ako pocas menstruacie, ale nikdy to netrva dlho... obcas ma v noci chytia kontrakcie, ktore trvaju aj minutu, resp. dovtedy, kym nevstanem, zobudi ma to a zaroven sa mi chce ist na WC.

srr
22. júl 2009

Ahojte tehulky ja som v 35 tyzdni a tiez asi zacinam mat nejakych tych poslickov si myslim mam take iste priznaky ako bibi78 v noci sa zobudim na bolest brucha ako pri menstruacii a to boli boli az kym nezaspim tak skuste poradit co na to pomaha a ci sa treba niecoho obavat dakujem vopred.

comi
22. júl 2009

Ahojte netrpezlivé maminky, aj pichanie odspodu mám už brať ako poslíčkov? Ja to mám niekedy neznesiteľné akoby ma tam pichali nožíkom + bolesť ako pri menštruácii a to mám ešte mesiac do termínu

betka1
18. dec 2009

Tato tema je uz sice starsia, ale neda mi sem nedopisat pre ine tehotne mamicky, ze ani poslickov netreba podcenovat, hlavne ak su silny. Ja som po nich odrodila. Splnali vsetky kriteria, co sa o poslickoch pise a pritom to boli uz riadne kontrakcie, ktore ma priviedli k porodu. Ani doktorom sa nechcelo verit a opakovali, ze mozem byt rada, ze som neodrodila doma.

zdenka821
9. apr 2010

Kočky ako najneskor pred porodom ste mali posličkov?

anicka1981
23. máj 2011

ahojte, mne dnes zacali bolesti v drieku, ale dost silne, az do takych krcov to islo, po 3 hodinach to prestalo, a teraz mi len tvrdne brusko, tak netusim co to je, kontrakcie som asi ani nemala, iba tak ostra bolest v chrbte, ktora prechadzala do podbruska,,,,, vie niekto co to je?, je to uz na porodnicu?

anicka1981
23. máj 2011

@comi no to som mala aj ja asi posledny tyzden, a dneska mi dosla ta silna bolest do drieku, ktora presla asi po 3 hodinach,,,,

miskap
23. máj 2011

@anicka1981 Ak sa bolesti stupňujú a intervaly medzi nimi sú pravidelné a skracujú sa, vtedy je to už pôrod. Pri prvorodičke je čas ísť do pôrodnice, ak je ten interval kontrakcií okolo 5- 3 minúty. Ak začnú bolesti a nie si si istá, či je to už pôrod, skús si ľahnúť do teplej vody na pol hodinu. Keď vylezieš von, uvidíš. Buď to prestane alebo idete 🙂 Všetko dobré

anicka1981
23. máj 2011

@miskap no neviem, ono to bolo take nepravidelne, a ked ta bolest bola uz dost silna tak to neako prestalo, nemala som neake intervaly, bolelo to vkuse, asi 3 hodiny, a potom som si lahla, a neako to preslo, ale aj tak mam cele brusko neake bolave, a ta bolest zacala v driekovej casti chrbtice a vystrekovala do podbruska zo zadu,,,, a dakujem za radu, aspon viem co mam robit,lebo ja som si uz dnes naozaj myslela, ze rodim, este ze som nezburcovala celu rodinu 🙂)))

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre