Práca v Anglicku a pôrod na Slovensku. Viete mi poradiť?

andy8411
8. mar 2009

Ahojte. Pracujem v Anglicku ako au pair couple aj s manzelom, zatial nemame ziadnu zmluvu ( ale budeme mat ) a na Slovensku si nic neplatim. Chceli by sme mat babatko a v 7.mesiaci tehotenstva by sme sa chceli vratit naspat na Slovensko a porodit tam. Kym sa tak este nestalo, chcela by som sa radsej dopredu informovat, ako by to bolo vyhodnejsie s materskou? 1. Keby som mala na zmluvu odpracovanych v Anglicku aspon tych 270 dni alebo 2. Keby som si platila vsetko na Slovensku? Keby to bol ten 1.pripad, tak dostavala by som anglicku matersku na Slovensku? Je to mozno cele trosku popletene a zlozite, ale vie mi niekto poradit? Dakujem velmi pekne za odpovede.

chrisxgas
20. mar 2009

ahoj to ty si natom este dobre,ja som si na svk nic neplatila a som tehotna a nezamestnana....na urade ma odbili ze si mam matersku vybavit v UK...co mi pripada smiesne kedze v UK uz nepracujem a matersku vyplaca 6mes. prave zamestnanec...a ani tych 270dni nemam tak neviem ci mi vobec nastane nejaky narok na matersku,vyzera to tak ze pol roka budem bez penazi....
co sa tyka teba tak si nadalej plat na svk aspon budes mat nieco iste, kedze este nemaa riadnu zmluvu v UK,ale ked ju budes mat urcite si pytaj matersku od zamestnavatela

adoracion
23. mar 2009

ak nepracujes v uk tyka sa ta maternity alowance informuj sa vj ob centre alebo citiezien advice berau

saza007
23. mar 2009

Ahoj,

myslim, ze ak si au-pair, tak nemas narok ani na maternity allowance. Au-pair totiz nie je zamestnanie a rodina, pre ktoru pracujes za teba neodvadza ziadne National Insurance a neplatis dane. Pokial by si ziskala pracu na zmluvu - kde zamestavatel odvadza dane a spominane NI alebo ak si self employed tak mas narok na maternity allowance ak :...'you have been employed or self employed in at least 26 of the 66 weeks before your expected week of childbirth'
Ale je mozne, ze som to cely ten zakon zle pochopila a budes mat narok na MA, takze urcite skoc do CAB alebo job centra a poinformuj sa.

viskupovaandrea
21. okt 2014

Ahojte,neviem kde by som nasla mamicky ktore potrebuju opatrovatelku k babetku tak skusim sa opitat tu.
Som na materskej s mojou dcerou a rada by som si privirobila opatrovanim deticiek,mozem si dieta zobrat k sebe alebo mozem ist ja k vam kedze manzel roby nocne a cely den je doma,tak bude s nasou dcerkou. Za sluzby opatrovatelske budete platit nie velke peniaze pretoze viem ake je to tu drahe z vlastnych skusenosti,na sume sa mozme dohodnut.
Svoje opatrovatelske sluzby ponukam len v meste Stoke on Trent a okoli.
Ak mate niekto zaujem napiste mi na moj gmail viskupovaandrea8@gmail.com
ak bude treba napisem viac info o sebe.
Dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre