Predčasné odtekanie plodovej vody. Máte skúsenosť?

janninnka
16. júl 2007

ahojte kočky, od začiatku tehotenstva som mala výtok, podľa gynekologičky v tehotenstve úplne normálny. nezapodievala som sa tým, ale v poslednej dobe je ho viac, zmenil konzistenciu - je viac vodový, mám trochu obavy, či to nemôže byť plodová voda. nič ma nebolí, nesvrbí. niekedy mám pocit akoby som sa pocikala, také mám mokré nohavičky. poradňu mám až 26., ale ak sa to nezlepší, pôjdem k lekárke. prosím, ak máte niektorá takúto skúsenosť, poraďte.
ešte jedna vec, vraj existujú nejaké vložky na test plodovej vody. počuli ste o niečom takom?
ďakujem

hedunecka
16. júl 2007

ahoj janni no mna trapi vytok od zaciatku teho..ono je to normalne ale je dobre aby ti sledovala ten vytok vyterom z posvy aby vylucila infekciu 😉 ja som ho mala na zaciatku vodovy potom husty biely/sorry za opis ale aby si bola v obraze 😉 /a teraz sa liecim na mykozu 😖 kvoli tomu vytoku a konecne mi to preslo..takze ju poziadaj aby ti ho stale kontrolovala lebo ja som zacala mat problemy az teraz v 31tt 😉 nemyslim si ze by to bola plodova voda ono ti moze trosku aj moc unikat ani o tom nevies..ja nosim stale intimky..
skus sa opytat v lekarni tam to budu mat.

kili
16. júl 2007

jani, ja som mala odtok plodovej vody a bolo to také ako by som si ucvrkávala, myslela som si, že sa počurávam 😅 , tak som si pripravovala raňajky. No za chvíľku som mala na toal. papieri aj trošku krvi a tak som už utekala do nemocnice. Ak vyteká plodová voda, tak to cítiš a nie len mokré nohavičky. To čo máš ty je normálny výtok, ja som to tiež mala. No mala som aj infekciu, kôli čomu mi potom začala voda odtekať, tak si to možno fakt daj okontrolovať, lebo kultiváciu normálne robia až niekedy v 30tt ak nie neskôr pri normálnom (nie dvojičkovom) tehotenstve a ja som porodila v 27tt, takže som ju nestihla.

janninnka
autor
16. júl 2007

dievčence ďakujem, som z toho trochu vystrašená, minulý týždeň sme boli na UZV, vtedy mi doktor povedal, že krček mám dobrý - neskrátený. malinký má 484 gramov a odušu ma kope, sem-tam aj do močového mechúra 😀. už som myslela aj na to unikanie moču, či je to tým. no uvidím. nikde som o tom nenašla nič popísané.

hedunecka
16. júl 2007

janni sak keby si sa chcela pre istotu uistit tak zbehni do nemocky a nex ti to skontroluju to ti naleju na nohavicky taku vodiku..a nex ti kusok odleju domov 😉 ale tak jak pise kili keby to bola plodova voda tak sa deje aj nieco ine..a aky presne mas vytok??uplne ciry??ked sa jedna o vytok tak je by mal byt taky mlazlavy ale pokial je uplne ako voda moze ist o unik mocu alebo zbehni potom do tej nemocky na kontrolu.. 😉

vesi
16. júl 2007

ja som pri prvom mala to isté,a le až ku koncu tehot.,potom na ultrazvuku povedali, že mám menej plodovej vody.choď pre istotu do nemocnice ako píše hedunecka 😉 ináč, tie vložky naozaj sú.

megie
17. júl 2007

mňa toto isté akurát dnes ráno napadlo...troška ma brucho pobolieva a ten výtok je fakt vodový. Ale ukludnili ste ma 🙂 vidím, že je to v pohode. Neviem prečo stráášne sa bojím predčasného pôrodu. A v podstate nemám prečo, som asi vyšinutá... 😅

lubkaaa
18. júl 2007

baby chcem sa opýtať, keď tu tak pišete o tej vode a kŕčku.. mne ešte doktor ani raz nepozeral krčok? je to v poriadku? a tiež mam sem tam pocit že som sa počúrala... normálne ste ma trocha vystrašili.. na posledy som bola u doktora 20.6. 😖

vesi
18. júl 2007

lubkaaa, ešte je skoro aby ti doktor pozeral krček 😉

misiak1983
21. júl 2007

nuz mna dr. kontroloval do 4 mesiaca pravidelne a potom kazdu druhu poradnu 😕 tie vlozky stoja cca 500sk mne tiez odtekala voda a myslela som si ze my unoka moc alebo ze to je uz spominany vytok 😲 a to bola voda no nastastie som uz bola hospitalizovana a moj porodnik si vsimol ze nieco asi nebude v poriadku 😕 no preistotu by som sla do tej nemocnice

sisulik
21. júl 2007

janninka..ja by som na tvojom mieste zavolala lekarke a nech ti urobi vyter..nemyslim ze by ti odtekala plodova voda (no nie som lekar :( ) ale mozno mas nejaku infekciu, mikozu..ja som ju tiez toto tehu mala az tri krat a hned som isla s tym k lekarovi a dal mi na to nejake cipky..nie je dobre odkladat navstevu lekara ak mas nahodou nejaku infekciu...;)

vesi
22. júl 2007

misiak, vidíš, každý lekár robí po svojom, mňa moja Dr. pozrela, len keď zisťovala či som tehu a potom až keď som mala začať chodiť do poradne do nemocnice

pzuzka
27. júl 2007

Čaute, ja mám tiež taký vodový výtok, je to ako čistá voda a keď o zaschne je to biele, alebo svetlo žlté. Najviac to mám ráno, keď sa postavím z postele, akoby sa to so mňa vylialo. Potom nosím celý deň normálne vložky, intimka mi nestačí. Ináč sa cítim dobre, bábo kopká, aj na poslednej poradni bolo všetko OK. Ale v pondelok asi skočím k MUDr. Tak dúfam, že je to len výtok.

valhali
31. júl 2007

caute,ja mam asi od 20tt striedavo s bielym vytokom aj taky ciri ako voda. Rano ked vstanem mi niekedy stecie po stehnach dole,taky pramienok toho cireho. Nie je vobec mazlavy, je uplne ako voda. Ja som to spomenula na poradni,tak mi dal doki taku vodicku,aby som si ju stale nakvapkala a urobila test,ci ide o plodovu vodu. Ak by to bola plodova voda,zafarbi sa na modro,ale zatial nic,takze to je asi klasicky vytok,len niekedy inej konzistencie.

mm1
31. júl 2007

AHojte babule, cucuska sa pýta, či neviete poradiť....
existujú nejaké
pásiky na zisťovanie PH či na odtekanie plodovej vody....
Babule existuje niečo také......a ako sa to volá??????

katika1
31. júl 2007

mm1 ahoj existuje to.. dá sa kúpiť taký test - ako tehotenský-ale je to na zistenie plodovej vody. Dá sa to kúpiť v lekárni.
Ale neviem ako sa to volá.. Proste test na detekciu odtoku plodovej vody 😉

vesi
31. júl 2007

sú aj také vložky, ale netuším koľko stoja, dostať ich v lekárni alebo zdravotníckych potrebách.

tinad
27. sep 2009

Ahojte, chcela by som sa spytat, som v 33t a bola som na poradni pred 4dnami a Dr. mi povedal, ze sa otvaram.. dnes som mala tiez take nieco ako vy. Bolo to priesvytne, vodove a nebolo toho vela..nejde o predcasny odtok plodovej vody?alebo je to vytok???prosim poradte mi.

diapozitiv01
27. sep 2009

Ahojte baby,
akonahle mate pocit ze vam odteka plodova voda utekajte do porodnice, tam zistia ci sa jednalo skutocne o plodovku.
Ja som mala tiez taky pocit ze mi odteka plodovka najprv len uplne jemnucko a za 2 dni sa nad ranom zobudim, nohavicky cele mokre, tak utekam za sestrickou /bola som na rizikovke v nemocnici/, potvrdilo sa ze je to plodovka.
Hned ma odviezli na porodnicu, rano ultrazvuk /plodovky malo/ a potom este takych 25 hodin som brala antibiotika /kazde 4h infuzka aby nedoslo k infekcii/. A za par hodin sme rodili cisarskym.
Akonahle vam odtece plodova voda musi sa rodit. Nam sa toto prihodilo v 34t.

martula87
23. okt 2012

Ahoj diapoyitiv01, taktiež som čítala, že predčasný odtok plodovej vody je veľmi nebezpečný a vo väčšine prípadov sa spája predčasným pôrodom alebo potratom, infekcie novorodenca a matky a ďalšie zlé veci, ktoré môžu mať na bábätko vplyv (poškodenie pľúc, mozgu, prolaps pupočníka), proste celé zlé, som tehotná v 7 mesiaci a samozrejme si chcem dávať na seba pozor a neustále monitorovať či je všetko v poriadku.
Mne gynekologička odporučila novinku nejaký diagnostický test tuším sa volá Amnisure, vraj sa dá kúpiť v lekárni bez predpisu, funguje skoro ako ten tehotenský, vraj si ho môžem spraviť aj sama doma, trvá to len niekoľko minút a je úplne bezbolestný a pohodlný a oveľa presnejší a spoľahlivejší ako doteraz používané formy diagnostiky. Baby má z Vás niektorá skúsenosť? poraďte, díky

siposova
2. nov 2012

ahojte , chcela by som sa opytať ako zistim , ze mi odteka polodova voda , alebo je to unik moču .... lebo ked sa idem vycikať tak sa poutieram a behom 10 -20 min citim , ze mam vlhke nohavicky ako keby som mala vytok a ked idem zase na wcko sa poutierať je to vodove a neviem to rozoznat ... :( uz som s toho na nervy neviete mi niektora poradit ? dakujem

jankastubka
12. dec 2012

Ja mam podobny problem, ze niekedy citim, ze ma vlhkejsie nohavicky, dokonca niekedy ked stojim tak akoby som citila kedy mi kusok unikne, a tiez neviem ci je to vytok, plodova voda, alebo moc. Minule som sa hambila spytat doktora, ale teraz sa uz musim prekonat, nech mam srdce na mieste.

anetkaadamko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lucinocka83
28. apr 2014

@jankastubka a co to bolo? vytok alebo plodova?

jankastubka
28. apr 2014

@lucinocka83 Doktor mi myslim povedal, ze to asi nie je plodova voda. Uz si nepamatam na zaklade coho rak usudil, lebo tu vodicku, co meni farbu mi nedaval. Ale tehitenstvo nakoniec prebehlo bez problemov a dnesmam 11 mesacnu slecnu.

evamarek77
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
nanidada
9. aug 2014

ja som teraz v 22.tyzdni a tiey mam to iste ale s tym ze to neschne ako vytok ale normalne ,pred styrmi dnami som bola u mojej gynekologicky a ta povedala ze je vsetko ok a vlastne v ten den mi to aj zacalo, najprv som si myslela ze ked je take teplo ze sa potim ale prislo mi to ako blbost kedze nikdy predtym som nemala take mokre nohavicky az tak ze mi to presahovalo na dalsiu vrstvu oblecenia a tiey ako pisala kolegyna ked idem na wc a sa utrem za chvilku mam zase mokre nohavicky.....tak neviem co to teda moze byt ale asi tiey skusim ist co najskor do nemocnice aby nenastal nejaky problem 😢

ajka1304
23. aug 2014

Ahojte, ja som mala taký problém tento týždeň,nevedela som čo to je tak som zavolala dr a poslala ma do nemocnice. Teraz tu ležim asi štvrti deň, stále kontrolujú malému srdiečko a dávajú mi magnezium. Nechcem strašiť,ale keby to nebolo nič vážne tak si ma tu nenehaju na pozorovani tak dlho,radšej to treba oznámiť hneď dr. Mňa tu zdrbkali že prečo som neprišla hneď ale až na druhý deň.. Radšej si tu polezim,a viem že som pod dohľadom dr. 🙂 inak sme v poriadku, no istota je istota a ešte dopisem- som v 33tt.

vera_t
20. nov 2014

@nanidada ahoj, prosím ťa a čo ti povedali v nemocnici? Lebo ja mam presne to isté...hlavne večer, že idem na malú potrebu a o pár minút mám mokré nohavičky...Ja neviem či to je moc, ale človek sa zlakne...

viva13
24. máj 2015

@vesi
@misiak1983 baby ako sa volaju tie vlozky pytala som zatial v jednej lekarni a o takom ani nepoculi

macko35
24. máj 2015

@viva13 ja som tieto vložky hľadala v x-lekárňach a nemali ich nikde.Keď máš pocit,že ti odteká voda,choď do nemocnice.Tam to hneď zistia.Ja som tak pred rokom porodila predčasne-3týždne pred termínom.Nič mi nebolo,nič ma nebolelo len som mala mokre nohavičky a bola to plod.voda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre