Predmenzesové bolesti pred pôrodom, Mali ste to?

veronika60188
26. nov 2009

Ahojte, blíži sa mi termín ak častému a intenzívnemu tvrdnutiu brucha sa pridali v posledných dňoch aj také predmenzesové bolesti. Nie kŕče,len taká slabá bolesť, niekedy len nepohodlie. Mali ste to niektorá?Ako dlho pred porodom?

virdzi
5. nov 2012

Ahojte 🙂 ja som bola minuly tyzden u lekara na KTG mi uz tiez bolo vidno ze mam kontrakcie, aj som ich ten tyzden pocitovala, ale nie pravidelne, a tento tyzden uz zase nic - stretli ste sa s niecim takym??? 😠

alyze
5. nov 2012

@virdzi ahoj, ja som mala pred dvoma dnami kontrakcie cca kazdych 40 min tak 4 krat a ked som si isla lahnut ak to preslo a teraz nic 😒 skor ma trapi dost silna bodava bolest zo spodu, nviem ci to tak ma byt, nieje to stale, skor ked dlhsie stojim...

petus29
5. nov 2012

Ahojte podla mna toto vsetko su poslickovia. A ta silna bodava bolest aj ja ju uz obcas mam, a vtedy viem ze sa nemam nahanat. Aj mne uz pekne tvrdne brucho a uz to aj boli. Vzdy sa vtedy zacnem tesit, ze uz to prichadza lebo uz mam dost. 🙂

virdzi
5. nov 2012

Ahojte 🙂 Dakujem za odpovede, tu bodavu bolest mam obcas aj ja, ja si myslim, ci sa babo neposuva dole a dole - no neviem, ale zacinam byt dost nervozna, nechcem byt zbytocne hospitalizovana a nechat doma dcerku tak dlho samu, vlastne nebude sama ale bude bez omna. Zajtra mam ist na vysetrenie do nemocnice - uvidime co tam povedia. radsej by som si vsak doma pockala na tu spravnu chvilu, Pri dcerke prvej mi odtiekla plodova voda a bolo to vyriesene 😀
o dve hodiny na to prisli bolesti a potom som o tri hodiny sla rodit, nechcela by som aby mi porod vyvolavali, je to podla mna horsie.

petus29
6. nov 2012

No aj ja si myslim, ze je to horsie ak vyvolavaju. Pri druhej som to tak mala a tie oxitocinove kontrakcie co prisli boli dost silne a to som bola otvorena len na 3 cm. Tak tajne dufam, ze teraz to pojde samo. Tiez chcem ist do nemocky az ked sa nieco zacne samo.

virdzi
7. nov 2012

No bola som na vysetreni a pustili ma este domov, povedala som im ak nemusim ostat, tak by som sla este domov- som doma a stale nic ☹ Zajtra sa mam ist ukazat a uvidime ci ma tam nechaju, ale ak netreba radsej pridem znovu domov - pre mna je aj minuta v nemocnici vela, zele znasam nemocnice, aj pri prvom porode ma to dost vzalo po psychickej stranke 🙄
O tom oxytocine som pocula - prave nedavno tak rodila jedna kamaratka - no a nemala to vobec lahke, dost sa natrapila chudinka. No a hovori sa ze druhe babo porodis lahsie - no neviem ci to bude moj pripad ☹

alyze
7. nov 2012

@virdzi Ahoj, neboj čo chvíľa to určite príde, len sa nestrachuj a stou nemocnicou som na tom tak isto ako ty, najviac sa desím toho pobytu tam 😒 Držím palce 😉

petus29
7. nov 2012

Treba si hovorit, ze to pojde rychlo a snazit sa nevsimat tu nemocnicu. A hlavne negativne veci jednym uchom dnu a druhym von. Ja sa v nemocke citim tak na 50 percent, lebo viem ze tam mi pomozu a hlavne, ze uz bude coskoro potom. Ja som mala druhy dlhy, ale kazda sme ina. A pri tomto si hovorim, ze to bude rychlovka tak snad to tak bude.

virdzi
7. nov 2012

Dnes od piatej mam zase take predmenstruacne bolesti, stvrdne mi brusko, chvílu poboli ale nie velmi a nic - mozno zase poslickovia - no uvidime co zajtra

alyze
8. nov 2012

Dnes som bola na poradni, zamknutá na milión zámkov 😉

petus29
9. nov 2012

Ja som bola vcera a tiez nic. 😉

virdzi
26. nov 2012

No ja som uz po - mame dcerku 🙂

naky
15. dec 2012

ahojte, posledne dni ma trosku pobolievalo podbrusko, ale neboli to silne bolesti. No posledne dva dni som mala rano naozaj silne a dlhe bolesti v podbrusku. Brucho mi nestvrdlo, ani krize ma neboleli, len ta bolest. Najskor som si myslela, ze uz to na mna prislo, ale potom to preslo a bolo dobre. Cez den uz len sem tam take slabsie zabolenie, ale to je uz ok. Vcera rano mi bolo popri tom celkom zle od zaludku, potom cely den nic, az dnes rano. Myslite, ze uz nebudem dlho cakat? 🙂

csina
26. dec 2012

tak po precitani celej tejto temy neviem, ci som mudrejsia 😀 naozaj je to individualne.. ako pocity, tak aj pristup lekarov.., poslickov mam pomerne casto, to uz dovernepoznam,ale dnes tie menzesove bolesti k tomu prisli a neviem,co s tym.. rano aj rano ma taka rezava bolest kdesi vnutri,akoby na krcku ma otravovali... teraz mi tvrdne brucho tak kazdych 15 min... fakt neviem,co mam robit.. tipujem,ze ak by som sla na pohotovost, tak by ma tam mozno pre istotu nechali a nechcem panikarit, ale na druhej strane ani nic podcenit

enigma7
26. dec 2012

@csina moja bez na pohotovost mne tvrdlo brucho tiez a ked som sla na kontrolu bola som otvorena a davali mi pasy na brucho a ked bolo.to yvrdnutie vyrazne tak mi dali vyvolavacku... ale tiez mi tvrdlo kazdu chvilu urcite to neodkladaj

enigma7
26. dec 2012

@csina a porodila som o 2tyzdne skor ako to malo prist. vidim ze termim mas az vo feb. ale aj tak by som to nepodcenovala

csina
26. dec 2012

@enigma7 fuha...tak ja to ešte prehodnotím..už som pre istotu tak nachystala muža, že keby dačo, ostane s deťmi a ja beriem taxík... ale dala som si magnézko, ležím s nohami hore a ešte čakám... možno do rána vydržím a volám už na gyndu, či sa mám prísť ukázať, ale môj gyndoš nemá monitor, hádam bude vedieť aj inak zistiť, či je to vážne...

enigma7
26. dec 2012

@csina tak mne tvrdlo a brala som magnezium tiez ale mne to aj tak nepomahalo a vzdy na kazdej prehliadke som dokiho.stale upozornovala nato ze mi tvrdne ale bolo vsetko.ok. a ked som chodila na kontrolu uz do porodnice tak mi doki povedal ze som otvorena a ked som mu povedala o tvrdnuti tak na druhy den som sla lezat... lezala som tam tusim 2tuzdne a kazdy den som mala.na brusku pasy a ako.som uz pisala asi to prekrocilo nejaku hranicu normalnosti tak.doki.povedal ze vyvolavacku i led druhy doki.bol proti ze by to nesuril lebo adko.bol malicky ale neminulo ma to nastastie to dobre dopadlo. setri sa ak to.neprestane urcite to nepodcenuj

csina
26. dec 2012

@enigma7 no...veď toto ma mätie, že môj lekár si z toho hlavu nerobí, mám v podstate problém s tvrdnutím už od 18 tt a nasadil mi len magnézko a kľudový režim, ktorý samozrejme popri 2 deťoch nemám šancu dodržiavať... ani nie pred mesiacom sme sťahovali byt, teraz sa snažím všetko okolo Vianoc zastrešiť, možno som len precenila sily...už sa začnem naozaj šetriť.. hádam to bude dobré, drž mi palce, nechcem nechať rodinu doma a ja v nemocke.. 😒

enigma7
26. dec 2012

@csina setri sa vyloz nozky hore je to tazke pri 2detoch a este ked aj vela povinnosti.lezi na pleciach zeny... no.ja som to mala tiez od zaciatku a doki to tiez mejak.meriesil dal mi magnezium a bolo vybavene neboj sa... drzim palecky dobre to.dopadne urcite sa ozvi ako ste dopadli...

zuzi0911
26. dec 2012

@csina pre istotu bez na pohotovost.moze to byt hoci co.ak to bude v poriadku nebudes tam ani na pozorovani hned pojdes domou.ale ak je to nieco ine tak ta tam nechaju ale len pre dobro teba a babatka.ja by som sa bala a isla by som

tatiana258
19. júl 2013

ahojte,ja som teraz v 38tt a zacali mi tiez take bolesti ako pred menstruaciu ale dnes v noci mi tie bolesti isli az do krizou...ale potom som sa poprechadzala po izbe a pomali mi to preslo tak dufam ze sa maly este nepyta na svet este ma predca cas 🙂

mimikas
19. júl 2013

@tatiana258 no asi ti zacina porod, 38tt je uz fyziologicky porod, normalne zdrave tehotenstvo trva medzi 38 az 42tt.

tatiana258
19. júl 2013

zatial dnes tie bolesti este neboli tak uvidim ako bude vecer 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre