Predmenzesové bolesti pred pôrodom, Mali ste to?

veronika60188
26. nov 2009

Ahojte, blíži sa mi termín ak častému a intenzívnemu tvrdnutiu brucha sa pridali v posledných dňoch aj také predmenzesové bolesti. Nie kŕče,len taká slabá bolesť, niekedy len nepohodlie. Mali ste to niektorá?Ako dlho pred porodom?

lila794
26. nov 2009

Veronika, ja som to mala mesiac pred porodom a porodila som v 39tt 😉

veronika60188
autor
26. nov 2009

jej,až tak dlho? 🙂)a vysvetlil Ti to niekto?

henikav1
26. nov 2009

Veronika, nebudu to uz take slabe predporodne kontrakcie? Taka bolest, neprijemny pocit, co chcvilku trva a po chvilocke prejde

veronika60188
autor
26. nov 2009

No, ale to by boli asi silnejšie,a včera večer to prestalo a dnes kľud.A moj porodník je do soboty nedostupný, takže sa snažím byť v kľude.

henikav1
26. nov 2009

ja som mavala take predporodne kontrakcie uz mesiac pred porodom. Rozdiel medzi predporodnymi a porodnymi kontrakciami bol taky, ze to hocikedy prislo a za chvilku aj zmizlo a uplne nepravidelne.
Porodne bolesti su trosku silnejsie, ale pravidelne a stale castejsie.
Telo sa uz postupne pripravuje na porod, ale nemusis panikarcit, to je normalne

henikav1
26. nov 2009

ved prave preto, ze to prestalo si myslim, ze to nie su este porodne, len taka predpriprava tela na porod
Lebo porodne uz neprestanu, budu len castejsie a silnejsie az do porodu

veronika60188
autor
26. nov 2009

henika,tie predporodné kontrakcie boli teda ako menštruačné bolesti?

henikav1
26. nov 2009

ano, ved aj porodne sa tomu podobaju, rozdiel je len v pravidelnosti
neboj, vsetko je to normalne

veronika60188
autor
26. nov 2009

dakujem 🙂) viem, že netreba stresovať, no budem kľudnejšia, keď tam už porodník bude

henikav1
26. nov 2009

este mas kludne 2-3 tyzdne cas, ale pre istotu si uz vsetko zbal, aby si bola pripravena, totiz, ked uz to na teba pride, nebudes mat chut balit veci
a hlavne si uzi toto predporodne obdobie, je take pekne, ako aj hned po porode, teste sa z drobceka
😉

veronika60188
autor
26. nov 2009

včera som už balila 🙂

henikav1
26. nov 2009

fajn, tak teraz uz len hladkaj brusko a oddychuj, ked uz bude drobcek na svete, uz si vela nepospis

veronika60188
autor
26. nov 2009

áno,máš pravdu. to si hovorím každé ráno po celej prespatej noci 🙂) aj manželovi
ty si ako rodila?

emmka3
26. nov 2009

veronika, ja som ich mala den pred porodom, a na druhy den ma prijmali na 3cm otvorenu na porod ... zrejme som sa vtedy otvarala

veronika60188
autor
26. nov 2009

a koľko to bolo pred termínom,emmka?)

emmka3
26. nov 2009

10 dni podla doktorov a ja tvrdim, ze 16 dni, lebo som mala vzdy dlhsi cyklus a nikde mi to nezohladnili, aj keby mali 😉 si myslim

emmka3
26. nov 2009

jedine kde to bolo zohladnene, bol pas na konikovi 🙂

lucia375
26. nov 2009

Podla mna uz to dlho nepotrva a porodis, ja som mala take bolesti ako opisujes len par dni pred porodom - asi 3 dni a potom som isla rodit - v 39. tyzdni.

veronika60188
autor
26. nov 2009

No,aj mne naposledy dr. tvrdil, že sa krčok skracuje a bude to aspoň o týždeň skor, tak vlastne preto panikárim

lila794
26. nov 2009

Veronika, mne to vysvetlili tak, ze su to predporodni poslickovia 😉 telo sa uz pripravuje na porod. Drzim palce!

henikav1
26. nov 2009

veronika, ja som mala taketo obcasne nepravidelne kontrakcie uz mesiac pred porodom, cize dva tyzdne pred urcenym terminom a nakoniec som prenasala a este mi museli porod aj vyvolavat
ked zistis, ze sa tie bolesti stavaju pravidelnymi a stale castejsimi, vtedy to uz budu porodne bolesti

lucia375
26. nov 2009

V podstate ti uz vela nechyba do terminu tak mozno to pride o nieco skôr. Ale je pravda ze niektore zeny maju taketo predporodne bolesti aj niekolko tyzdnov.

veronika60188
autor
26. nov 2009

a kde ste rodili,dievčatá?

henikav1
26. nov 2009

ja som rodila v belgicku, ale takmer sa mi to podarilo v chorvatsku na dovolenke 😀

veronika60188
autor
26. nov 2009

ako to?

lucia375
26. nov 2009

Prvy krat v Zlatych Moravciach, potom to zatvorili co je velka skoda a druhy krat v Leviciach. Inak ti drzim palce a prajem ti co najlepsi porod a zdrave babo.

henikav1
26. nov 2009

no bola som na dovolenke ale stihla som to este domov do belgicka
O rok nato sme boli v chorvatsku zas a veru si nas tam pamatali 😀 😀 😀 prva otazka bola, ze kde sa maly narodil 😀 ci sme to stihli az domov

lucia375
26. nov 2009

Tak to je dobry adrenalin s bruskom. 🙂

veronika60188
autor
26. nov 2009

to ste vycestovali po začatí kontrakcií?

henikav1
26. nov 2009

to bol, ale ja som vzdy taka rozlietana na vsetky strany 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre