Prenášam , prosím o vaše skúsenosti

mywiel
14. júl 2008

Ahojte maminky,
chcela by som sa podelit o vase skusenosti s prenasanim, ako dlho vas nechal doktor prenasat, kolko vazilo babatko, ci ste nemali kvoli tomu tazsi porod a ci ste nemali skalenu plodovu vodu? Viem je to vela otazok naraz, ale ja uz zacinam byt nervozna, ze sa nic nedeje a doktor chce este cakat 10 dni... ☹ Dakujem za vase skusenosti.

mywiel
autor
14. júl 2008

Na kontrole som bola dnes robil mi len monitoring ale nie utz a mam zas prist az v piatok... 😒

tekvica
14. júl 2008

mywiel, uz som myslela, ze rodis 🙂

na tvoje otazky ti neodpoviem, ale neskusila si babske recepty, ako chodenie po schodoch, umytie okna, ci sex?

mne sa zda 10 dni cakat, ked je 41 tt dost zbytocne, ale nie som lekar.

existuje aj enjaky napoj, ktory zarucene pomaha, ide tam ricinovy olej a este nieco, pisalo sa tu o tom aj tu, vraj ucinkuje.

dadulik
14. júl 2008

ahoj mywiel ja som prenasala "len" 4 dni, mala vazila 3480 g, porod trval 45 hodin !!!! na sekciu bolo neskoro, musela som ho dokoncit prirodzenym sposobom, malu zo mna 2 doktori vytlacali, mala skliesnenu hlavicku, omotanu snuru, ale toto vsetko by bolo, keby som aj neprenasala, vodu skalenu som mala.
Drzim palce, nech vsetko dobre dopadne.

bianca
14. júl 2008

mojej mamke vraj dala por.baba dajake chininove tabletky a bol som vonku do par hodin ale neviem ako to je teraz

martina1912
14. júl 2008

Ahoj ja som mala termín 14.12 a malá sa narodila 19.12. prenášala som 5 dní a to som bola 18.12 u lekára a ten mi povedal že to ešte na pôrod nevyzerá dohodli sme sa na 25.12 našťastie ešte ten večer mi odtiekla plodová voda. Malá po narodení mala 3 900 g a 54 cm. 😎 😀

dadulik
14. júl 2008

jo aby som nezabudla, mne ziadne babske recepty nepomohli, ani umyvanie okien, ani horuci kupel, ani chodenie po schodoch 😒

mywiel
autor
14. júl 2008

Tekvica hej o tom ricinovom oleji som pocula asi si ho pojdem kupit aj ked vraj nechuti velmi dobre. No fakt sa mi nechce cakat do 42tt. 😒

migula
14. júl 2008

Ahojky, já jsem přenášela 11 dní, porod mi vyvolávali, trval teda 8 hodin, ale bolesti dost hrozný a pak už jsem ani neměla sílu, tak se holčina narodila kleštěma.Měla 3850g a 51cm. Jsem zvědavá, co mě čeká teď, ale přenášet rozhodně nebudu, to už vím jistě, neboť mám těhu cukrovku a s ní to přenášení nehrozí, spíš vyvolání a toho se teda děsím. 😒

mywiel
autor
14. júl 2008

Migula tak drzim palce aby ti nevyvolavali. Ja neviem ci chcem aby mi vyvolali alebo ma nechali prenasat 10 dni, bojim sa aby bolo babo v poriadku ked tak dlho cakaju, no dufam, ze si to do piatku rozmysli. Ja chcem rodit do vody bez epi ak bude vsetko ok, ale ak budu vyvolavat bohvie ci to bez epi zvladnem... ☹

dadulik
14. júl 2008

mywiel, vsetko zvladnes, ja som sice mala epi, ale poviem ti, ze pri mojom porode bola uuuplne zbytocna, trpela som jak kon, bolesti hrozne, ale co vsetko my zeny pre nasich anjelikov nevytrpime 😎

mywiel
autor
14. júl 2008

Diky dadulik, no ved o seba sa nebojim, ale o babo aby bolo v poriadku, ale hadam doki vie co robi a aj tak potom ide na dovolenku tak ma hadam nenecha cakat do buduceho tyzdna a ak by sa to nerozbehlo tak uz to hadam naprogramuje. V nedelu zacinam 42tt. tak hadam to uz pride...

filipi
14. júl 2008

Ahoj mywiel ja som prenášala presne 7 dní. Termín bol 9.12. malá si zmyslela ísť von 16.12. Bola som z toho nervózna, lebo na Vianoce som chcela byť doma. Chodila som dosť po schodoch. Malá mala 3200g a bolo všetko v poriadku. Držím palce.

dididi30
14. júl 2008

myw mna chcela tiez nechat prenasat 10 dni ale nakoniec som ju ukecala na 5 ....ale 2 den prenasania som citila akesi bolesti tak sup ho do nemocky a bola som otvorena na 1 palec ,ze mam este cas tak ma poslai domov ale pomohli mi akymsi gelom a tak na 3 den prenasania som porodila ......prisla som otvorena na 3 palce s miernymi bolestami ale pravidelnymi a drobec sa do 2 hodin narodil 😎
a mne tusim pomohol sex 😉 ......a tyzden pred porodom mi odtiekla hlienova zatka....

jully
14. júl 2008

Ahoj mywiel, ja sice patrim k julovkam ale neprispievam no poctivo Vas citam. Pri prvom som prenasala 11 dni, mala som termin 26.10. a maly sa narodil az 6.11. Lekari vobec nezobrali v tom case do uvahy ze som mala 37 dnovy cyklus. Pichali mi od 30.10. nejake injekcie na zmaknutie krcka, chodila som na monitor,prietoky, ultrazvuk, no proste na vsetky mozne vysetrnia a nic sa nedialo. Vo stvrtok ma supli na cakacku, co bol des lebo tam sa chodi vzdychat a rodit a nie cakat na porod a ja som tam bola az do pondelka. Od toho stvrtka som si davala svedske bylinky do vody a to som pila. V pondelok mi rano dali nejaku tabletku do posvy a do hodky som dostala bolesti. Ale kym mi ju dali, uz zo mna isla ta zatka, takze by sa to bolo rozbehlo samo. Na narodenie som si musela pockat az do neskoreho vecera.
Pri druhom som mala termin 26.7. a prenasala som 6 dni, maly sa narodil 1.8. sam od seba. V den terminu som zacala stierkovat a malovat izbu, vobec som sa nesetrila aj tak som nic nezmohla. Teraz tiez cakam kazdym dnom, pol litrovku swedenu som uz vypila..uzivala som ho posledny mesiac, chodim este do prace, umyvala som okna, sexujem a nic nepomaha. Ono to pride same, zrazu a z nenazdajky. O vodu sa nemusis bat, este tak velmi neprenasame aby bola zelena. Pokial male kopka alebo sa vlni tak je to ok. Ja sa citim stale velmi dobre, akoby to ani nemalo prist. Dobre spim, len ked je velke teplo tak opucham ale to je v poho. Vsetko bude v poriadku. Termin som mala v piatok, podla 3D som mala dalsi v sobotu a na poslednej kontrole minuly tyzden mi lekarka povedala ze to cez vikend pride. Ja som z toho tiez na nervy, ale nic z tym nezmozem. Zajtra idem opat na kontrolu, otvorena som na 2cm 2 tyzdne, co je vraj u tretorodicky normalne. Tak sa drzkaj mywiel

mywiel
autor
14. júl 2008

Dakujem holky, no ja som este zatku nestratila a otvorena asi tiez nie som neviem, lebo teraz ku koncu to uz doki nekontroluje. Uz som aj stahovala nabytok v obyvacke a nic akurat ma z toho rozbolel chrbat. Babo sa ma vraj dobre a ja tiez dobre spim, tak si este asi pockam...

mywiel
autor
14. júl 2008

Didi a ako sa ma sestra co ma tiez chlapca? Boze ten tvoj ma uz mesiac, to leti..? 😅

petule.h
15. júl 2008

mywiel, no tady tedy přenášíš max 14 dní, po 10 dnech už se porod vyvolává...já měla dítě v termínu okolo 3kg a po přenášení měl 3800 kg a nakonec šel císařem, voda nepraskla, vyvolávačky nezabrali, no prostě jsem se taky neotevřela a ještě dítě přestalo mít kyslík a mělo špatné ozvy...tak ti přeji, aby už jsi to měla rychle za sebou...já sama jsem zvědavá, jak to za týden bude se mnou...budu mít taky pomalu termín, přenášet by mě už neměli nechat 😉

minitrouble
15. júl 2008

mywiel - ja so prenasala 7 dni a potom mi uz malu vyvolali lebo ta sa na svet vobec nechystala - ale vyvolali ju len preto ze uz vtedy bol jej odhad ze bude mat 4100g a ja som dost krpata - tak preto uz dlhsie necakali - ale radsej si pockaj lebo to vyvolanie to je des - a nemala som zakalenu vodu - len ten porod bol hrozny lebo bol nasilu 😉

dobra
14. aug 2008

Ja prenasam 6 dni a Dr. mi kazala prist az v pondelok na kontrolu...! 😠
Sem - tam mam poslickov, ale ako keby som ich mala stale menej a mne uz z toho prenasania zacina sibat... ☹
Bojim sa, aby bolo male OK, ale na druhej strane - mozno som mala zle vypocitany termin... 😕
A co ked nie? Dr. mi hovori, ze je vsetko ok, ze pockame, ze je male malinke - 3300g. No podla mna zase az take male nie je... 😖

janeyzelvicka
14. aug 2008

Dobra neboj 😉 já přenášela 9 dní, malá byla naprosto v pohodě... nakonec jsem šla na vyvolání, dva dny předtím taky doktor odhadoval 3350g, nakonec měla 3200... Taky mi z toho už ke konci hrabalo, ale teď už tu mám malou u sebe a všecko zapomenuto 😉

dobra
14. aug 2008

janeyzelvicka - ty sa mas... aj ja chcem... 😒
doteraz som sa hrooozne bala porodu, ale cim viac sa to oddaluje, tym je strach mensi - myslim len na to, nech to mam konecne za sebou... 😢

stvura
15. aug 2008

No zdravim, som rada ze som natrafila na tuto temu, lebo uz fakt trpnem. Momentalne prenasam treti den a tak ako pisali kocky na zaciatku - lekar povedal ze 10 dni normal, potom porod vyvolaju. Nemam velke dietatko a tiez prietoky su v pohode, takze vraj nemaju pricinu urychlit porod.
Ziadne babske recepty mi zatial nepomohli...alchemilku pijem uz od 38tt, sex mame skoro pravidelny, beham po vonku, chodim so psom na prechadzky a nic...

matrinka
15. aug 2008

Ahojte, tiez mozno budem prenasat, ale pevne verim ze to este stihnem do terminu 😀
paradoxom je, ze som mala cerklaz,vacsinu tehotenstva kludovy rezim a v pondelok koncim 40tt. Vcera som bola v poradni - otvorena na 3cm uz 2 tyzdne, odzatkovana tyzden a nic. Kontrola o tyzden ked budem prenasat 3dni. Vobec sme sa s lekarom nebavili o nejakom vyvolavani a pritom ja mam presne stanoveny TP lebo som bola na IUI, cize jeden jediny a presny termin 18.08, na den presne to vyslo aj podla UTZ.Ja si stale hovorim , ze je lepsie par dni pockat na prirodzeny zaciatok porodu aj ked najradsej by som to uz mala za sebou. Ale predsa len nejake vyhody to ma, ze sa uz tesim na tie bolesti, lebo TO uz konecne zacne.
Ale je to fakt na nervy....

julca80
15. aug 2008

ahojte "maminky cakatelky" 😉
Tie ktore prenasa, absolutne si z toho nic nerobte. Ak je vsetko v absolutnom poriadku, tak sa asi drobcekom nechce este na svet.
Ja som prenasala 10 dni, s tym, ze som sa skoro vobec neotvarala. Este v den porodu som bola otvorena len na 1prst. 😅 Uz som si myslela, ze budem tehotna ako slonica (10mes.) 😀 Chodila som posledny tyzden na kontroly kazdy druhy den, a vsetko bolo OK, aj plodovka aj malinka. 😉 Nakoniec sa potom nadomnou Dominika zlutovala, a vypytala sa von.
Tak vam prajem, aby ste boli zdrave vy aj deticky v bruskach a mali ich uz co najskor v naruci. 😵

dobra
16. aug 2008

stvura - aj ja som skusala chodit po schodoch, umyvat okna a nic... toho sexu sa dost bojim, hned mam adrenalin na maxime, ked si pomyslim, ze by sme mohli babenu nejak uskodit... alebo ze by ma manzel pripučil s bruchom... 😀 😅
uz je to 8 dni... ☹

janeyzelvicka
16. aug 2008

Mě taky všecky rady typu sex, teplé koupele, kořeněná jídla, procházky nepomohly... Prostě se jim nechce a basta 😀

bambusko
16. aug 2008

ahojte, mozete este skusit akupresuru na vyvolanie stahov, nesmie sa skusat pred 38.tt, mne to pomohlo 2x 🙂 najdete si bod sleziny, asi 4 prsty nad vnutornou kostou kotnika, je to citlive miesto - bolestive. spickou palca silno stlacte tento bod akoby zozadu smerom dovnutra a dopredu 3x za sebou na 10-15 sekund s malymi prestavkami. ak vyvolate stahy, treba opakovat vzdy po niekolkych minutach. pomaha aj pri bolestiach a pri spomaleni porodu v druhe dobe porodnej, nastupia kontrakcie.

druhym sposobom je stimulacia bradaviek, co vyvolava zvysenie hladiny oxytocinu a nasledne stahy. da sa docielit masazou, odsavackou alebo kojenim maleho dietata, ak mate k dispozicii. toto je z knizky, nemam odskusane

janeyzelvicka
17. aug 2008

Já věděla, že jsem na něco zapomněla - tak bradavky jsem taky masírovala 😉 nějak dvě tři minuty, pak pauza, pak zas... připadala už jsem si jak blb a stejně nic, ale zkusit můžete vy nebo drahá polovička 😎

bambusko
18. aug 2008

janey, v knizke, co mam, pisu, ze stimulacia bradaviek sa prejavi az po niekolkych hodinach, treba to opakovat

weroni
19. aug 2008

ja som tiez prenasala 5 dni a bola som az ku koncu otvorena na jeden prst tak sa mi v krcku doky trocha postuchal a do dvoch hodin mi odisla zatka a dalsie dve hodky na to som sla do porodnice 🙂 Esterka mala sice poriadne rozmocenu kozu ktora sa jej asi tri tyzdne supala ale inac bola uplne v poho a ani nebole mega velka - 3150 g a 49 cm 🙂 sesterka prenasala do 42-heho tyzdna 🙂 bratrancova zena tiez a museli jej porod vyvolavat, nepomohlo tak cisar 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre