Prenášam , prosím o vaše skúsenosti

mywiel
14. júl 2008

Ahojte maminky,
chcela by som sa podelit o vase skusenosti s prenasanim, ako dlho vas nechal doktor prenasat, kolko vazilo babatko, ci ste nemali kvoli tomu tazsi porod a ci ste nemali skalenu plodovu vodu? Viem je to vela otazok naraz, ale ja uz zacinam byt nervozna, ze sa nic nedeje a doktor chce este cakat 10 dni... ☹ Dakujem za vase skusenosti.

januska26
25. jan 2010

Ahoj Amisa,
no ja tiez uz chcem mat po tom a tiez sa bojim, no budem na teba mysliet v piatok, ked budem v porodnici, ze nie som sama:((len skoda, ze ty na Kramaroch a ja v Antolskej...🙂NO inak aj moje kamaratky uz vsetky porodili a my furt nic, a vsetci stale volaju a pytaju sa a mne uz to lezie na nervy, lebo stal nic:(
Ja som kontrakcie este vobec nemala, na kontrole som bola v piatok, ze trosku sa otvaram, ale doktor hovoril, ze to vyzera tak najskor za tyzden, tak v piatok mam ist uz na prijem...uvidime..
Inak toho Hamiltonovho hmatu sa bojim, a ty?Citala som si, ze to brutal boli:(

amisa
25. jan 2010

januska to sa robi to eeee? poznam jedine ked niekomu nieco zabehne. Hadam nam to enbudu robit? na co je to dobre?
Inak aj aj na etba budem mysliet na prijme v piatok ze niesom sama, kto sa trapi. Ale ktovie mozno dovtedy to budeme mat za sebou aj prirodzenou formou.
Tie telefonaty lezu troska ja mne na nervy, hlavne od mojej matky, rady ktore sto rokov neplatia a skor ohrozuju dieta. Pripomienky ze vsetky jej zname v okruhu pomaly vesmiru uz porodili len mi nie. Su to vazne povzbudive telefonaty.

januska26
25. jan 2010

No my zatial este byvame s mojou mamou, takze to kazdu hodinu chodi za mnou a pyta sa: tak co, uz?🙂
a my stale nic:(vies, co?Ja uz ani necakam, ze sa to stane do piatku, proste som nachystana na piatok, ze tam idem, a ak to nahodou pride, tak fajn, ak nie, tak snad do nedele mame po tom uz na 100%!
No ten Hamiltonov hmat robi doktor rukou, prerusi nejaku blanu a krcok moze rychlejsie dozriet a zacat porod. Je to mensi zasah ako tie cipky a oxytocinove injekcie, ale neviem, ci nam to budu robit, lebo velakrat to zevraj vobec nezaberie, takze vacsinou sa asi davaju cipky. No ved uvidime🙂dame si snad vediet🙂
No u mne je to o to zlozitejsie, ze mam astmu a este cely cas kvasinky, a tak by sa moc rodit nemalo:(Uvidime, mozno budem mat nakoniec cisarak:(hlavne, nech nam vsetko dobre dopadne, drzim palce🙂

raduzkaaa
25. jan 2010

Holky držím palce ať to u vás ještě do pátku propukne samo, přidávám se k vám, začínají to být nervíky, na jednu stranu si člověk říká, že je vlastně všechno O.K., pohyby cítím až až, monitor v pořádku, jsem čupr, mimi taky, na druhou ty dotazy, sms, maily ze všech stran, tak coóóó, už rodíš, ještě néééééééééé, aháááá 🙄 a hlavně obava o mimi aby doktoři něco nepodcenili 😖 Informace z nich lezou jako z chlupaté deky 😒
Hamiltona se nebojte, je to naše naděje 😀 a čípky to jen podpoří, já se jdu domluvit ve středu, každopádně to už snad budeme mít brzo za sebou 😵

given
25. jan 2010

Caute, chcem vas trosku povzbudit. Ja som 5.den po termine nastupila do porodnice, ze ide sa vyvolavat. Den predtym som robila vsetko mozne, aby sa porod rozbehol spontanne, ale nic sa nedialo. Tak som o deviatej rano nastupila planovane do porodnice a o desiatej som uz mala kontrakcie (tie som ale necitila vobec, len boli viditelne na monitore), o 11:00 mi doktor pustil plodovu vodu, no a o 15:50 bol Adamko na svete! Cize ziadne vyvolavacky, nakoniec to slo uplne prirodzene a celkom lahko! Tak drzim palce!!! 🙂

januska26
25. jan 2010

NO ja by som z jednej strany chcela, ale z druhej strany doktor je do stredy na dovce a ja ho mam uz zaplateneho, takze by som bola rada, keby to odrodil on, on vie o mne vsetko, takze tak...ale ak to pride skor, tak aspon uz budem mat po tom🙂
Given, ja tiez pojdem do porodnice 5den po termine, ale tipujem, ze najskor v sobotu zacnu vyvolavat, no ved uvidim. Ale tak tebe to islo pekne rychlo, keby tak aj mne, tak by to bolo super🙂)
Raduzka, no ja som bola u doktora v piatok a ze vsetko ok, lebo do 10-14dni je to uplne normalne prenasat, ja uz na kontrolu do poradne nejdem, priamo v piatok na hospitalizaciu. Tak drzim palce na stredu a nech to pride co najskor. Obavy o baby tiez trosicku mam, hlavne kvoli pohybom, lebo raz pisu ze nie je dobre ked sa vela hybe a raz ze ked malo. Tak potom stale riesim, ci je ten pohyb malo alebo nie a tak🙂no tiez obcas stresujem, ale tak snad nam vsetko dopadne dobre. drzim palce🙂

hypo
25. jan 2010

ahojky, tak ja jsem na vyvolani byla, prenasela jsem 10 dnu a dostala jsem tabletku, cely den se nic nedelo a az vecer se to rozjelo, a druhy den dopoledne se narodila amalka...... takze 11 den po TP a skoro presne 24 hod po tablete 🙂

januska26
25. jan 2010

No tak to ani nehovor, ja prenasam jeden den a teda v piatok uz budem mat veru toho dost, to si fakt neviem predstavit 11dni!Nejak ten cas ide teraz pomalicky:(

amisa
25. jan 2010

januska ved to tie mile telefonaty, az mam pocit ze prestanem dvihat mobil. Inak mi ideme na prijem az 7 dni po termine. A este vies co zboznujem tipovacky ze to urcite v ten a ten den porodis, alebo rady rob to to a to to a porodis.
raduzka jej aj ty? no nasa je nepokojna ako popisali na monitore.. tak som rada ze viem ze je OK. Inak neviete co znamenaju ten horny a dolny pas zaznamov na monitore.. Ten horny bol tep babetka a ten dolny je v KPa to je co? kontrakcie alebo co? Boli tam take dva vetsie kopceky v priebehu 20 min. Asi sa popytam zajtra dokiho.

januska26
25. jan 2010

Amisaa, ano, aj mne uz hovoria dva tyzdne, ze aaaaa...to zajtra uz urcite ides🙂alebo tiez ze mam robit drepy, sexovat, behat po schodoch a tak...a stale nic...takze uz to tiez neriesim🙂)
Inak baby, preco mne ten monitor nerobili?Ja stale chodim len na biometriu a prietoky, ale ten pas mi robeny nebol, to sa musi robit?Lebo mne ani brusko netvrdne nic, tak teraz neviem, ani kontrakcie som este nemala...kedy vam to robili prvy krat?

amisa
25. jan 2010

januska mne prvy krat robili v nedelu.. a kedy nabuduce tak to neviem. A o schodoch mi povedla moj doki ze to si akurat tak mozem nieco zlomit alebo padnut, nech nevymyslam, ze maternica sa rozbehne aj bez toho ak sa ma rozbehnut. Dnes sme sa boli prejst, idem si nafarbit haaro nech som kocka, spravila som si manikuru a vyzieram cokoladu, nech mi je co najprijemnejsie. V najhorsom uz len tri dni doma. 😀

januska26
25. jan 2010

Aha, no mne to ani raz nerobili tak snad to nevadi...Tipujem, ze v piatok v porodnici mi to budu robit...no ved uvidime...
NO tie schody su tiez podla mna nebezpecne, aj tie drepy neviem, neviem...
Mne dnes zacalo boliet hrdlo, celych devat mesiacov nic, ani jeden paralen, a teraz to zacne?:(No snad to dozajtra prejde, tak dnes som vonku ani nebola...No veru, uz len tri dni🙂
ESte otazka, merali ti panvu?Lebo mne este nie, nechapem:(

raduzkaaa
25. jan 2010

amisa, to je aspoň slovo do pranice 😀 Manža se mi směje, že si každý den holím nohy, obden foukám vlasy, furt něco pucuju i náš vořech je vypucovanej 😀 , no už mi hrabe, ale ať jsme kočky, že jo 😀 😀 Kámoška druhorodička šla dokonce na vyvolání namalovaná, pak říkala že se tak zblila, že vypadala s tím rozteklým obličejíkem fakt ohromně 😀 😀
S tou pánví by mě to taky zajímalo, už jsem se ptala dvakrát, ale nějak se to vždycky zamluvilo, já byla dneska ráda, že mě vůbec vnitřně vyšetřili, trochu mi uniká, podle čeho se ti MUDrové řídí 😀, i když jim člověk říká, že z něj něco vyšlo a nevím zda je to zátka nebo co .... kývají hlavou a myslí s něco o zvířeti s vemínkem 😠 , mimouše mi měřili naposledy před čtyřmi týdny a to byl odhad 3kg 😕 . Tak se doma těšíme na pořádnou Matyldu. Já měla 4,35kg, tak by měla být po kom 😀
Januska26, držím palec, ať jsi zdravá, rodit s chřipkou, tak to by ještě scházelo 😕

januska26
25. jan 2010

Raduzka,ani tebe teda tu panvu nemerali?Neviem preco. Vsetkym mojim kamaratkam merali...Ved tam je aj nejaka hranica, nie?Mozno nam to budu merat pred porodom, no ved uvidime🙂
Ani nehovor, rodit s chripkou, neviem, neviem, ako sa to da...a co sa pri tom dava, este aj to mimi, moze byt chore, no bojim sa, ale tak snad to do piatku prejde...tak ale urcite nebudem prva, ktora by bola chora, takze snad by sme to obaja zvladli...verim tomu, musime!
Ja som krvacala trosku akurat po vnutornom vysetreni...inak vsetko ok zatial.
No a inak aj ja mam trosku obavy, ci nebude prilis velke mimi, lebo pre tyzdnom a pol mal 3.370gramov. a ja som tiez mala okolo 3.9kg.ty si bola veru pekne velke babo🙂

amisa
25. jan 2010

januska raduzka mne merali panvu pri poslednom vysetrni u gynekologa ked som mala ist k porodnikovy. A na bolave hrdlo odporuzam stavu z cerstveho zazvoru a citrona med.. a este take cumlacie tabletky s islandskym lisajnikom ze vraj ine nemozme ako tehule. Mne to zabralo ked som mala chore hrdlo.
raduzka odisla ti zatka? vazne? a ako to vyzeralo? zo mna ide rano len taky sliz kusok.. ciri az biely a inak nic.
asi budeme mat vsetky take vetsie detvaky..aj Veronika mala pred dvoma tyzdnami nieco vyse 3400g.
raduzka no s tim makeupom ,nieco na seba hodim iba korektor a trolinka makeupu. Lebo po nejakych tych sprchach a spoteni pri tlaceni by som vyzerala s kompletnym zmalovanym ksichtom asi ako tvoja kamoska🙂. A to holenie to aj ja tak.. v duchu helsa "vzdy pripravena" 🙂
drzim nam peste aby sme to stihli cim skor..

januska26
25. jan 2010

No ja cmulam septisan,ten sa moze, aj v pribalovom letaku bolo, ze tehotne mozu. Len neviem, ci to pomoze. A potom caje s medom a citronom...uvidim zajtra.
No mne ziadna zatka ani nic ine...doktor povedal, ze moje brucho okolo kontrakcii ani neutekalo🙂)
3400gramov?Tak to je asi tak ako moje, dufam, ze to dajako porodime, lebo take velke, to sa asi aj tazko rodi🙂)
Ja som ti make-up chcela dat, len frajer kukal na mna, ze ci som uuuplne v poriadku🙂)A to holenie veru stale, nikdy nevieme, kedy to pride...🙂a treba byt ready🙂

amisa
26. jan 2010

baby v noci kontrakcie ako menzesove krce silne a nic z toho..a to trvaly dobrych par hodin..juuuj aby to oneee..slak trafil

januska26
26. jan 2010

AMisa, tak super, drzim palce, nech to do piatku pride!VEd snad, ked to uz pomalicky zacina...Ja stale vooooobec nic, akurat som este viacej chora, teplota nie je, ale hrdlo ma boli strasne moc a citim sa na chorobu dost...a neviem, co robit:(

amisa
26. jan 2010

januska juj to nieje dobre.. zbehni k lekarovy, nech ti predpise antibiotika, alebo cosi take, nech nejdes do porodnice chora.
Inak dnes skusame tancovat..mam pustene radio a vrtim sa ako paragraf..hadam zaberie

januska26
26. jan 2010

No viem, nie je to dobre, pisala som gynekologovi, ze co mam robit, snad odpise, ked je na dovolenke:((Len sa bojim, aby babo nebolo hned ked sa narodi chore, sa zblaznim:(
a co, kontrakcie uz nic?:(
Ja uz ani tancovat, ani cvicit v takomto stave nemozem, len lezat, pit a jest...snad mi to prejde...
drzim palce ku kontrakciam🙂

januska26
26. jan 2010

A este take otazka...tie co ste isli planovane na prijem alebo pojdete, viet mi povedat, do ktorej hodiny?Lebo ja voooobec neviem:(Do 8.00?Alebo mozem aj neskor?

raduzkaaa
26. jan 2010

ahoj holky 🙂
Amisa - to vypadá nadějně, gratuluju a držím palec ať se to rozjede samo 🙂
Januska26 - jejda to je nepříjemný, hlavně ať nepřijde ještě horečka, myslím, že nervíky na tom mají taky podíl, hlavně ať jsi v pohodě ty při porodu. Ten příjem je většinou na domluvě, kamarádka co rodila před třemi měsíci a šla na vyvolání si domluvila příjem v 9hodin, 9.30 jí dali první čípek v 11.30 druhý a kolem 15hodiny byl malej na světě, ale byl to druhý porod.
Já dnes pochodovala až do odpoledne pěkně pěšky po kamarádkách a rodině, odploko už jsem se vracela domů s chůzí kachny jak tam to dítě řádilo, na cestě mě chytli poslové, říkám tomu, že mě mimouš už kouše zevnitř do pipky 😀 Moc si přeju aby prdla voda, ale teď už je zase klid po pěšině 🙄
Jdu zase něco vypucovat, ať přijdu na jiné myšlenky 😉 , zítra jdu do porodky, tak jsem zvědavá co mi řeknou 🤐
Pevné nervy holky 😵 😵

januska26
26. jan 2010

Raduzka,
no tak to je super, ze mas aspon poslickov, to ja VOBEC nic:((No ved uvidime, ved poslickovanie ani nemusia byt, hned mi moze prasknut voda a ide sa, co by bolo super, lebo chcem mat po tom, ale este sa chcem trosku liecit, teraz sa uz citim trosku lepsie, cmulam nejake pastilky na hrdlo a dala som si paralen, horucka zatial nie je, comu sa velmi tesim. No ja som chora preto, lebo vsetci u nas v dome su chory, ja som sa dva tyzdne drzala a vcera ma to chytilo:(no to sa dalo cakat, ked same bacily okolo mna:(
To je super, ze aspon mozes ist von a trosku pochodit, aby to skor prislo. To ja mozem akurat tak lezat v posteli:(
drzim palce nech aspon jedna z nas do zajtra porodi🙂A drzim palce zajtra na poradnu, snad ti povedia nejaku dobru spravu🙂

januska26
27. jan 2010

Tak co baby, ako dnes?Nieco nove?My stale nic, cakame, idem sa z toho zblaznit, ale tak v piatok uz na 100percent porodnicka cakaaa🙂

raduzkaaa
27. jan 2010

Já taky stále nic, dnes jsem strávila dopoledne hodinu a odpoledne znovu na monitoru, to naše dítě se tam buď mrskalo moc nebo zase naopak vytuhlo, pak samo sebe vylekalo tím, jak mu bušilo srdíčko, sestřička nám to nechala nějak moc nahlas, tak tam zase vyvádělo 🙂 No ale uzavřená jsem pořád stejně, miminko je připravené, ale já jsem prý nějaká tužší 😀 Takže příští týden ve středu to mám jasné, pokud si příroda neporadí sama, jdu ve středu do porodky na vyvolání. Aspoň nějaká jistota 😀

januska26
27. jan 2010

Raduzka, tak drzim palce, nech to pride do stredy, ved to mas este tyzden, a to je dost..🙂)
Ja idem v piatok, takze ja uz len zajtra to moze prist, no ved snad dopadne vsetko dobre, uz sa teda zacinam aj bat:((Ja som na monitore este nebola, snad uz v piatok pojdem, drzim palce, nech to pride cim skor🙂)Ja otvorena som, ale nic sa nedeje:((

raduzkaaa
27. jan 2010

Januska26 srdečně držím palce ať se ti to ještě samo rozběhne, ničeho se neboj, za pár dnů máš v náručí uzlíček 😵 😵 Mně dnes doporučovali maliníkový čaj, ten piju už od 36TT, lněné semínko, pupalku, všechno užívám, jo a samozřejmě sexík, to abych si ale doma podala písemnou žádost 😀 😀
Pátek je za chvíli, všechno bude dobrý 🙂
Koukám, že Amise se možná zadařilo mimíska vytancovat 😀

januska26
27. jan 2010

NO vyzera to tak, ze Amisa ma uz po tom...kedze sa tu dnes vobec neukazala...no to by bolo super, keby aspon ona, mne uz sa fakt nechce cakat:((drzim palce...

nice202
19. máj 2010

ja prenasam uz 4 den a podla usg ma babatko 4300 g. ide sa na sekciu

kvietok121
18. aug 2010

ahojte baby prenasa niekto teraz my prenasame 2. den a uz som z toho pekne nervozna

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre