Prenášam , prosím o vaše skúsenosti

mywiel
14. júl 2008

Ahojte maminky,
chcela by som sa podelit o vase skusenosti s prenasanim, ako dlho vas nechal doktor prenasat, kolko vazilo babatko, ci ste nemali kvoli tomu tazsi porod a ci ste nemali skalenu plodovu vodu? Viem je to vela otazok naraz, ale ja uz zacinam byt nervozna, ze sa nic nedeje a doktor chce este cakat 10 dni... ☹ Dakujem za vase skusenosti.

vierusik
19. aug 2008

ahojte babulky...
chcem sa spytat, ako to je ked vyvolavaju porod? Ja dnes prenasam 4.den a rano mi v nemocnici pov.,ze je zatial vsetko v poriadku,tak znovu v piatok na ctg...
Vyvolanie porodu je bolestnejsie,alebo je to take iste ako ked to pride same? Prosim, nap.mi svoje skusenosti...dakujem

madi
19. aug 2008

ahooj, ako dobre ze je takato tema...
my tiez prenasame, zatial sice iba 2 dni...termin bol v nedelu....na kontrolu chodim kazde 2 dni, zatial je vsetko okej, aj prietoky aj CTG ... som asi mesiac otvorena "tesne na jeden prst" a nic sa nedeje...zatka neodisla, voda neodteka, kontrakcie nie su (iba v noci obcas tvrdne brucho...a dnes asi dvakrat zatial) a proste nic...
cize ideme zajtra na kontrolu, potom v piatok a doki povedal, ze ma necha max. do pondelka tak...ak do pondelka nevylezie babo samo, tak idem v pondelok na prijem.... a neviem co mi budu robit, o tom sme sa este nebavili....
podla posledneho UZV kedy ma merali (minuly piatok) mal prcek 3550 g... hm...celkom dost nie?

no..a co sa tyka vyvolavacky...kamoska obe deti rodila pomocou vyvolania...a nestazovala sa...ze pohoda...jasne ze kazdy porod boli, ale ze to vobec nebolo take tragicke a zufale...hm.. tak ja neviem teda... ,

a este doki mi povedal, ze babske recepty - hm..ze ked chcem, mozem skusat ale ze porod je aj tak hormonalna zalezitost.... a ze babske recepty mi nepomozu....

vierusik
19. aug 2008

madi- to sa tesim, ze je vsetko v poriadku.....ale uplne ta chapem,ze mas toho asi tak dost ako ja 😒
cele tehu sme vsetko vydrzali...a teraz musime vydrzat zaver-porod, ale je to na nervy, ked stale cakame a nic sa nedeje a my uz nase babatka chceme mat pri sebe...ze?
no tak to mas poriadne velke babo...je to dost....i mne odhadovali vahu minuly stvrtok na 3600g...aj mam strach,aby este nenarastol na niejaku mega vahu 🙂

a co sa tyka tych babskych receptov, tak na mna to tiez nefunguje, uz som vyskusala asi vsetko ☹

slavica2
19. aug 2008

baby a tie terminy co mate v pase mate podla poslednej MS? alebo podla velkosti babatka? podla velkost sme uz v 40t... a na porod nevyzerame.

vierusik
19. aug 2008

slavica- ja mam termin podla poslednej MS
neboj...este to vyzera, ze mas cas!!

madi
19. aug 2008

slavica - ja mam tiez termin podla poslednej MS - podla velkosti babatka nie je dobre urcovat termin - lebo babatka rastu rozne rychlo.....idealne urcenie terminu je vraj podla prveho UZV (okolo 10-12tt) - a tam mi vychadza toho 17teho...kurnik sopa drevaren

zuzka224
19. aug 2008

Ahojte. Nebojte, ono raz vyjde von 😵 . Ja som prenášala všetky 3 deti presne týždeň, nakoniec sa to spustilo samo, len pri treťom mi ešte pomohli infúziou. stále som mala podľa UZV vypočítaný termín skôr, podľa men. neskôr, a bábo sa nakoniec narodilo týždeň po tom poslednom termíne. Takže termínom neverím 😉

madi
19. aug 2008

zuzi -aj doki ma ubezpecil, ze ziadna zena zatial neostala navzdy tehotna...ze URCITE porodime....len to niekedy dlhsie trva...hihi
zlaty doki....
ale dakujem(e) za povzbudenie 😵

liaah
19. aug 2008

baby aj ja som prenasala, termin bol 9. a mala sa narodila v piatok 13. 😀 s vahou 3250g a 50cm, co je super, akurat, ja si myslim ze ten datum otehotnenia nikdy presne neurcia, a preto su tam aj nejake odcyhlky v termine a skutocnom datume. Najhorsie na tom vsetkom je to cakanie, ze kedy to uz bude 😉 ale babatko vie kedy je ready a kedy ma prist. Niekedy mu treba trosinku pomoct, ale vacsinou sa vypytaju same, ked je cas, tak vam zelam vela trpezlivosti a hlavne pohodovy porod 😉 😉 😉 😉 Mna to caka o par mesiacov, ale uz sa tesim, aj ked viem ako velmi to boli 😕 😕 😕 😕 😕 au au au

bambusko
19. aug 2008

dievcata, nepatri sa strasit zeny pred porodom, ale ak mate po termine, urcite sledujte pohyby babenka. moja prva dcera sa narodila len 3 dni po termine a mala plodovu vodu zelenu. v den porodu sa uz aj menej hybala, ja som si urobila akupresuru a pohlo sa to 🙂 pritom som bola den predtym na vysetreni v porodnici, zbalena, aj s vecami a poslali ma domov, ze je vsetko ok. nastastie bola mala v poriadku, mala akurat infekciu v ocku, zrejme z tej plodovej vody

zuzka224
19. aug 2008

ahojte vierusik a madi. mne vyvolávali pôrod infúziou, aj keď som mala bolesti už 3 dni, aj som sa úspešne otvárala 🙂 , len to podľa nich asi nebolo dosť rýchlo. veľmi som chcela porodiť 3. dieťa úplne prirodzene bez akejkoľvek cudzej pomoci, aj by sa to podarilo, keby ma nechali, len to už bol týždeň po termíne, tak ma nenechali. Ale pôrod sa rozbiehal podľa mňa normálne. Napojili ma priamo na sále na infúziu (rovno na pôrodnom stole) a tiekla mi až do pôrodu. Nevýhoda - nemohla som sa hýbať a bolo to podľa mňa silné, výhoda - rýchle (po 3 hodinách som porodila). Držím vám palce, nech to u vás ide pekne prirodzene.

livka299
19. aug 2008

Ja som prve dieta porodila presne na den terminu, a pri druhej som prenasala tyzden 🙂 ako pise liaah nieje stale ten datum, ktory sa vypocitava najpresnejsi kvoli tomu, ze je najvacsia pravdepodobnost ze ma zena plodne dni v stede cyklu, ale otehotniet moze aj pred alebo po 😉

livka299
19. aug 2008

Ja som po dni terminu chodila denne na prehliadky, a stale mi pichli nejaku injekciu na otvaranie krcka.

zuzkap2
19. aug 2008

ja som pri prvom prenášala 11 dni , Mali sa narodil z vyvolávačkou mal 3750g a 55cm a druhého som tiež prenašala 9 dní a narodil sa spontáne mal 3450g a 53cm

madi
21. aug 2008

vierusik je uz rozdvojena.... 20.8. sa im to podarilo....

a u nas stav nezmeneny...a doki mi naplanoval prijem do porodky na pondelok....a uvidime ci bude sekcia alebo vyvolavany.... zajtra ideme znova na kontrolu a budu "nas" aj merat / vazit - tak zrejme podla toho sa doki rozhodne co sa bude diat v pondelok.... co je lepsie? vlastne...rozhoduje sa doktor? alebo mam do toho aj ja co povedat? 😕
ja neviem co chcem, ked bude babo velke tak asi radsej sekciu nie? ci ako? 😖

mallorry
22. aug 2008

ahoj holky, jak to tak vypada, tak za chvilu se pridam do klubu 😲 😅 me by nevadilo, ze budu prenaset, ale bojim bojim, aby malej pak nemel 4,5 kg a 55 cm, to by me kleplo, jak bych ho odrodila? 😀 😅 😕

mallorry
22. aug 2008

madi no ja nevim, pokud by byl malej jooo hodne velkej, tak je lepsi asi cisarsky rez ne? on ten porod muze byt dost tezky, kdyz je mimi tak velke ne? 😅

lenko
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
ygreen
24. aug 2008

mallory: 😉 náš měl po 8 dnech přenášení 4500g a 55cm 😀 😉 a rodila jsem 15 hodina a skončila na císaři, malej měl ale omotanou šňůru a ta ho nepustila. A řeknu ti, že jsem se moc bála, že by mohl mít zraněnou hlavu a pak byl třeba hyperaktivní a nebo měl jiné mozkové dysfunkce 😖 a taky aby neměl zlomené klíční kosti a nějaké poporodní nádory a modřiny. Takže jsem nakonec šťastná za toho císaře a za to, že malej má krásnou kulatou hlavičku a je v pořádku.
Jo a normálně mě nechali rodit, páč jsem vysoká a malýho dle utz den před porodem odhadli na 4100g 😖

kikita.nikita
24. aug 2008

Ahoj holky, já měla první termín 20.8 a druhý 1.9 🙄 takhle blbě od sebe. ten první je podle ms a druhý podle utz na genetice. Tam mi řekli je že prcek o 14 dní menší...no nic se neděje, ale na posledním utz před 14 dnama mi doktor řekl, že je menší o tři týdny... 😒 taky jsem zkoušela mytí oken, schody, sex, maliník, masírování bradavek a už na to peču...nic nepomáhá. Všechny známé co měli termíny na příští týden, tak porodily a já prostě zase budu ta poslední 😠 nejhorší je to čekání, čekání, čekání...nikam jet nemůžem co kdyby něco... 🙄

janula319
24. aug 2008

Ahoj holky, já rodila dle utz ve 43tt 🙄 Zkoušeli jsme všechno, vytírala jsem schody, chodila na dlouhý procházky, sex několikrát denně, pila jsem maliník a nakonec jsem skončila na vyvolání a rodila 15 hodin. Prostě se malýmu nechtělo 🙂

mallorry
24. aug 2008

ygreen jezisi 😀 😕 no jako ja su prcek, mam jen 162 cm, tak snad by me tak velke dite nenechali rodit prirozene...ja bych teda cisare nechtela, ale zase kdyby to melo byt nebezpecne a mela bych rodit celej den, tak radsi toho cisare asi... 😖
ja si taky myslim holky, kdyz se jim nechce tem prckum ven, tak nepomoze nic...
muzu se zeptat, jak dlouho by me treba nechali prenaset? termin mam 26.8. podle mesicku, a podle vsech utz tak 30.8....

madi
24. aug 2008

ahoj prenasacky 😀
takze podla piatkoveho UZV mame 3990g...doki sa rozhodol ze ideme na sekciu, zajtra rano o pol osmej nastupujem.....tak nam drzte palceky nech vsetko dobre dopadne....ale bude to uzasne...zajtra o takom case uz budem mat babatko....budeme vediet co to je....a bude mat meno...a budeme vediet ako vyzera... waw 😵

drzim vsetkym palceky paap

mallorry
25. aug 2008

madi to je super, ted uz chovas miminko v naruci, moc gratuluju 😵

vichrica
30. sep 2008

Ahojte, nemáte niekto skúsenosti s tým, keď je žena otvorená na 2 prsty, že kedy asi môže nastať pôrod? Ja mám termín zajtra, ale mám pocit, že malej sa ešte von nechce ísť 😒 .

zuzula20
30. sep 2008

Jeej, super tema, tak z prenasaciek sa stali stastne maminky, viem ze sa aj ja dockam, len mi je uz dlho a chcela by som to mat uz za sebou. A velmi nerada by som bola hospitalizovana na vyvolanie porodu 😒

vichrica - asi si myslela 2 cm ( lebo 2 prsty -lekarove- to su uz asi take 4 cm, mozno aj viac), ale to je jedno.Mozes s takymto nalezom chodit tyzden aj dva, ale urcite je to dobry start ked ti zacnu kontrakcie. Ja som zatial len na spicku prsta, cize nalez o nicom. A tiez sa tomu malemu asi nechce von 😒

zuzac
30. sep 2008

ja som prenášala 2týž.,potom vyvolávali.aj tak nevyvolali,museli rezat. najhorsie na tom prenášaní je asi to, že vás aj niekolkokrát za den otravuje rodina,že či už a že sa už nevedia dočkkat. vtedy by som vraždila. nikdo sa nevie dočkat tak ako nastávajúca mamička.malý mal obtočenú pup.čnúru 1x okolo krku a mala som silne zakalenú plodovú vodu. meral 55cm, vážil 3900g a bol a aj stále je zdravý. všetkým, ktoré prenášajú, prajem pevné nervy a vela sily 😉

evitkamalicka
30. sep 2008

ahojky...ja som na 2cm uz tyzden a stale sa nic nedeje, zajtra mam poradnu tak som zvedava

kijonkova.k
30. sep 2008

Já jsem přenášela 4 dny.Měla jsem termín 25.2.2008,ten den jsem byla v poradně,řekla jsem Dr.,že se bojím přenášet,že mám strach,aby se pak něco nepokazilo a nebylo pozdě.Řekla,že když je to tak,že to necháme jen do 28,2, a když nic,tak ten den nástup do porodky a druhý den se bude vyvolávat.Takže jsem 28,2, nastoupila k hospitalizaci a ve 22,00 mě to chytlo a Karolínka se narodila 29.2.08 v 8,32 hod.Prý jsem měla štěstí,že to nakonec přišlo samo,že by se vyvolávání vůbec nemuselo povést.Takže tak 😉

zuzac
30. sep 2008

kijonkova: kedy budete slavit narodeniny?dcérka má pekný dátum narodenia(trochu od témy, ale zaujíma ma to). To si každý lahko zapamatá, ked to má raz za 4roky.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre