Prenášam , prosím o vaše skúsenosti

mywiel
14. júl 2008

Ahojte maminky,
chcela by som sa podelit o vase skusenosti s prenasanim, ako dlho vas nechal doktor prenasat, kolko vazilo babatko, ci ste nemali kvoli tomu tazsi porod a ci ste nemali skalenu plodovu vodu? Viem je to vela otazok naraz, ale ja uz zacinam byt nervozna, ze sa nic nedeje a doktor chce este cakat 10 dni... ☹ Dakujem za vase skusenosti.

vichrica
9. okt 2008

evitkamalicka - jeeeej, pozerám, že už máš bábo 😀 . Gratulujem. Hm, aj ja by som už chcela. Dnes prenášam 9. deň a stále nič 😒 . Na kontrolu idem až o 4 dni. Tak fakt neviem, kedy a ako to bábo výjde. 🤐

spetra
9. okt 2008

To už přenášíš opravdu dlouho... ☹ a kontrola až za 4 dny? 😲 To už Ti snad porod rovnou vyvolají ne?

levik82
9. okt 2008

Vichrica az za 4 dni kontrola??? Ja mam zajtra termin a to chodim na kontroly kazdy druhy den teraz... A si uz otvorena alebo mala si uz stahy na monitore?

vichrica
10. okt 2008

Keď ten lekár bol taký nejaký flegmatik 😒 . Ani ma nepozrel zo spodu a za pár sekúnd mi zmeral prietoky a to bolo všetko 🤐 . No, ja som otvorená na 2 cm už vyše 2 týždňov. Sťahy som mala len raz také mierne, ale zastavilo sa to. Dnes som vydrhla celý byt. Keď do pondelka neporodím, tak chytím dokyho pod krk, že chcem vyvolávačku. Už sa naozaj začínam o to bábo báť. 😢

levik82
10. okt 2008

No to by si teda uz mala protestovat! Ja som bola na kontrole dnes, poslali ma domov ☹ Dalsia kontrola v nedelu, takze mna si tam vazne podavaju ako na pase kazdy druhy den...

ivcar
10. okt 2008

Ahoj, tak ja mela termin porodu 7.10. a mala se narodila az 18.10. ten den jsem nastoupila do porodnice na vyvolavani, a sama od sebe asi strachy i v noci porodila 😅 🙂 mala mela 53cm a 4100g takze prenasene deti jsou urco vetsi.

ivcar
10. okt 2008

jo jeste jsem zapomela napsta , ze me uz 14 dni pred normalnim terminem porodu dr. rekla , ze to vypada, ze uz se neco deje a muzu porodit kazdym dnem a pak jsem ten pupik mela jeste pres mesic 😀

katka22r
18. jan 2010

kocky ako dlho ste prenasali?ja teraz prenasam 4 den a vobec nic ziadne priznaky na porod co vam pomohlo na vyvolanie v domacom prostredi?vraj porod viac boli ak je babo prenasane ...do nemocky ma prijmu v stredu ak sa nic neudeje

vefi89
18. jan 2010

katka, čo ja viem, tak je dobré jesť štiplavé, sex a teplý kúpel 😉 ale overené to nemám 😀 😀 takže môžeš byť pokusný králik 😀 😀 😀

mirunda
18. jan 2010

Katko, já zkusila uplně, ale uplně všechno, co jsem kde zaslechla na "vyvolání" porodu.. 🙂 Nic nezabralo a přenášela jsem 10 dní.. pak ten 10. den jsem měla jít na vyvolání a večer před tím mi praskla voda.. ale protože miminko nesestupovalo, tak jsem musela na neplánovaný císařský řez - což nemá s přenášením nic společného, maximálně to, že mi dr. říkal, že pak každé 3 dny může mít mimi navíc i 250g, a taky malá měla 4150g a 53cm.. 🙂 Ale zdravoučká, krásňoučká 🙂 Těch 10 dní navíc ale bylo psychicky nejnáročnějších snad z celýho těhu.. tak držím palečky a drž se..

katka22r
18. jan 2010

mirunda noo snad sa to niejako rozbehne...viem ze je to par dni ale mam strach

mirunda
18. jan 2010

Neměj, miminko ven jednou musí 🙂 Asi se tam Laurinka čančá, aby vylezla co nejkrásnější, takhle jsem si to odůvodňovala já 🙂 A taky byla nejkrásnější.. 😉 já bych se nedivila, kdyby ti to chtěli tenhle týden už vyvolat.. mě to taky tenkrát chtěli vyvolávat v pátek, já je ukecala do pondělka, a v neděli večer mi rupla voda.. ale co jsem zkoušela, třeba to na tebe zabere: sex, vytírání, schody, skořice, horká koupel (ne vařící), červený víno, kuřecí šunka, ananas... už mě víc nenapadá 🙂 Tak něco vyzkoušej, třeba tu vanu a dej si trošku vína.. je to minimálně výborný relax 🙂 Po porodu už si takovýho relaxu nedopřeješ 🙂

naty
19. jan 2010

katka22r: sem na tom úplně stejně...akorát mi vyšel 14.1. podle utz,podle ms 12. ...včera na kontrole mi doktor řekl, že jak do středy nic, tak budem vyvolávat...sem si říkala, že bych zkusila ten ricinovej koktejl, ale nevím, jestli na něj mám odvahu...nic jinýho zatím nezabírá... 😠

katka22r
19. jan 2010

naty super aspon nie som sama...ale mne vobec nic zabera a sex nemozem mat lebo mm sa boji ked ze sme postili od 4 mesiaca takze na to ho nenahovorim...naty tak ti zajtra drzim palce..aj mna caka vyvolavacka snad rychlo zaberie

naty
19. jan 2010

já se tý vyvolávačky docela bojím... 😒 ...a mm prej, neboj, zvládli to ostatní, zvládneš to taky... 😝 😠 ...no,to mě může potěšit... 😀 ...já sem rozhodnutá pro ten sexík ještě, večer dáme vaničku a uvidíme... 😵

katka22r
19. jan 2010

tak drzim palce nech sa ti to samo rozbehne ja sa tiez bojim vyvolavacky

andrea12737
19. jan 2010

Ahojte,
naty, tak ja som sa k ricinovemu koktailu nedostala 😀 no predtym som skusila pit 2 dni pol litra malinikoveho caju s lanovymi semiackami a koreneny napoj, ten najdes na ceskom konikovi 😉 tato kombinacia mi zabrala za den a pol...ale na tvojom mieste by som ten ricinak skusila, dokaze to vraj naozaj rozbehnut porod..
Drzim prsty nech to mas ty aj katka cim skor za sebou 😉

naty
19. jan 2010

já doufám, že by mohl právě, protože mi říkali, jak sem krásně připravená, ale nic se neděje...uvidím zítra a kdyžtak ho tam šupnu...maximálně mě to prožene... 😀

katka22r
19. jan 2010

noo skusim aj ja

jirca
19. jan 2010

Já jsem při prvním synovi přenášela 14 dní a z toho jsem už 10 dní byla v porodnici, přijímala mě taková starší PA a když mě tam viděla i po 10 dnech, poradila mi, že mám chodit po pokoji, u dveří 5 dřepů, u okna 5 dřepů, vydržela jsem to asi 10 minut 😒 , ale do dvou hodin mi praskla plodovka a už to jelo.....

babulina
19. jan 2010

ja som sa snazila dostat ninku von vsetkymi moznymi sposobmi ale nedala si povedat, tak mi dali tabletku a uz to islo, porod tazka pohoda, 5h30 dohromady, 4h sme sa prerehotali s mm na boxe zbytok si nepamatam, takze vyvolavany porod nemusi byt bolestivejsi 🙂

anya01
21. jan 2010

skúste koktejl z ricinového oleja a marhuloveho dzúsu, alebo šťava z marhuloveho kompotu 1:1. Spôsobí hnačku a po niekoľkých hodinách by mali prísť kontrakcie. Skúšajte iba ak ste už po termíne a nechcete indukovaný t.j. vyvolávaný pôrod.

slovakia13
22. jan 2010

ahoj
tak ja som prenasala 9dni...robila som vsetko preto aby sa spustil porod,nic nezaberalo. az hamiltnov hmat do 24. hod odtiekla voda a do dalsich 24.hod sa narodila mala 😉

amisa
24. jan 2010

dievcata ... skusala som rano vanu ..nic.. teraz skusam drepy, stacionar.. uvidime..a otvorim si k tomu vsetkemu asi marhulovy kompot ked vas tak citam. 😀

januska26
24. jan 2010

Amisa, a kde budes rodit?no ja mam termin dnes, budem rodit v Antolskej, a teda uz mam toho dost, uz by som veeelmi rada isla...

amisa
24. jan 2010

ahoj ja som mala termin 22.1. a budem rodit na kramaroch. Dufam ze coskoro 🙂 fitlopta skoro praskaked na nej skacem.. ja to nejak rozhybem len aby sme nemuseli ist v piatok na vyvolavacku. a ty?

pucik
24. jan 2010

ahoj holky, já rodila tedy před rokem a půl, nechali mě 13 dní přenášet a pak na mě kromě císaře snad vyzkoušeli všechno možný, píchání vody, tablety, nakonec zabrala oxytocinová infuze,ale pak to byla ocela zabíračka. Malej měl 4 kg a plodovnka byla dobrá, teď jsem v 5. měsíci, břicho mám už teď jako balon,tak se úplně hrozím, jak bude tohle velký a taky jak půjde ven, říká se, že druhý jde líp, tak uvidíme,snad to bude lepší
🙂 😉

januska26
24. jan 2010

Amisa, tak sme na tom rovnako🙂)ja idem tiez v piatok na vyvolavacku-teda neviem, ci priamo v piatok, ale rano idem na prijem, tak snad najneskor v sobotu rano, lebo uz toto cakanie je fakt hrozne...Ja som verila, ze v tomto datume uz budem pomalicky doma z porodnice a nie este cakat...
Vyvolavacky sa nebojim, skor som celkom rada, aspon viem, ze uz od zaciatku budem sledovana a doktori po ruke🙂Sestre vyvolavali obidva a velmi si chvalila. Doktora mam zaplateneho. od dnes do stredy je na dovolenke, tak by som celkom rada bola, keby to aj pockalo do stvrtku🙂a ty ma tiez niekoho zaplateneho?

slovakia13
25. jan 2010

pucik
ja som prenasala 9dni ,potom nasledoval hamiltnov-odtiekla voda ale to bolo vsetko.museli mi pichnut oxytocinove infuzky az 3 krcok bol stale na 4cm a boli uz tlaky.13hodin trvalo co som sa otvorila konecne na potrebny pocet cm 😝 celkom ma nechali vytrapit.zijem v zahranici a cisarak tu je uz naozaj az ked je ohrozeny zivot babetka ,alebo maminy.....

amisa
25. jan 2010

januska ahoj, ten moj si odbil dovolenky uz minuly tyzden.. dufam a teraz nam bude k dispozicii. Vsetci znami co mali terminy aj skor uz porodili a mi ostavame na chvoste ..hrozne. Uz mi to lezie na mozog. Predvcerom boli nejake cvicne ale caste kontrakcie a vcera voooobec nic..a dnes to vyzera na tiez nic. V utorok idem k dokimu som zvedava co mi povie, lebo nejak som sa vobec neotvarala naposledy. 😒 ☹ Porodu sa kusok bojim , ale uz ho chem mat za sebou.. fnuk fnuk 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre