Prenášanie v tehotenstve

pajinka23
13. máj 2009

dianka tak zakladam aj tuto temu..................................................................................................................Babulky ak mate skusenosti tak pismenkujte 🙂 🙂 🙂

lubkaaa
29. máj 2009

ja som prenašala a bolo to pre mňa stresujuce za poslednych 9dni som pribrala 3kg!!!..a ked sa zhoršovai prietoky a porobili sa mi take "striiska", vobec sm sa netešila.. ja by som najradšej rodila pred TP.. keby som prve rodila v 38,tt mam jednu malu strijku a -4kg.. a malu by nemuseli kriesiť.. 😠 ktovie..

pajinka je asi v porodnici, čo myslite?.. 😵

keiko
29. máj 2009

Ahojte ja sa tiež pridám, prenášam už 5 den, chcem sa opýtať tie ktoré prenášali aké vyšetrenia vám robili v nemocnici,mna dali len na ten prístroj, a žiaden ctg ani prietoky, začínam mať strach...

lubkaaa
29. máj 2009

keiko- prístroj-to je ctg (tie pásy na bruchu) a prietoky robia na sone-možno si si ani nevšimla, že ti ich merali 😉

keiko
29. máj 2009

No ale mne robili len tie pásy na bruchu a žiadne sono ani prietoky 😒

lubkaaa
30. máj 2009

keiko, tak sa skús doktora keď pôjdeš najbližšie, opýtať, či Ti nebudú robiť sono..uvidíš čo Ti povie..

pajinka23
autor
2. jún 2009

babule uz sme domka aj s petkom 🙂 🙂 🙂 🙂

natashkaa
3. jún 2009

ahoj pajinka tak sa tesim 🙂 ako dlho si nakoniec prenasala prosim Ta. tusim si bola az v 42tt nie? ja zajtra zacinam 41tt

luciauk
3. jún 2009

pajinka, gratulujem 🙂

lubka, presne viem o čom hovoríš, ja som už plakala od bolesti, ako mi posledné dni praskalo brucho, krv tiekla z tých stríí, fakt to nie je nič príjemné a o veľkosti miminka ani nehovorím, trápenie. ale hlavne, že to drobci zvládli a už je dobre...priprav sa na to,že druhé bude väčšie. do tretieho sú väčšinou väčšie 😒

dianka3
4. jún 2009

pajinka no tak gratulujem ste uz doma sak?

pajinka23
autor
4. jún 2009

dianka my sme domkauz od soboty alenejako nemam ani cas byt pri pc lebo petko sivyzaduje veeeja pozornosti 😀 😀 😀 😀 kedy si das aj ty majinkeho fotocky do alba???

luciauk
4. jún 2009

Peťkovi a Adriankovi prajem krásny štart do života 🙂 🙂 🙂

lily1983
5. jún 2009

ahojte,,dianka aj tebe uprimne blahoželam a tesim sa s tebou..všetko je v poriadku s miminkom???zdravučky ste?? dufam, že ano, ja sa už neviem dočkať, ale mam este 9 dni do terminu 🙂

lydia22
5. jún 2009

ahojte blahoželám všetkým novopečeným mamičkám veľa zdravíčka 🙂
lily1983 tak už sa nam to fakt kráti, ja mam zvyšený tlak 140/90 tak dufam že neskončím predčasne v nemocke a hrozne mi trpnu ruky, ty si ako na tom?
už aby sme mali našich drobcov pri sebe 😉

danu
14. dec 2009

evuladrinky • Dnes o 11:50
Ahojte,
mala som termín 08dec09 vypočítaný podľa poslednej menštruácie, podla ovulácie to malo byť 11dec09, no a stle ešte nič, už som z toho riadne nervozna, bojim sa, kazdym dnomdufam...je to tazke, neviem preco sa nasmu babatku nechce na svet? 😔

mataklinec • 3d, 39tt • Dnes o 11:58
Ahoj Evi, nemaj strach, maličkému je v tvojom brušku dobre, a možes ty robit čo chceš, ked to má prist, príde, a ak nie tak ti už určite čoskoro pomožu vyvolávačkou. Mojim 3 detom sa tiez nechcelo, všetke tri som porodila po termine ked mi ich vyvolali. A teraz to vyzerá tak isto. 😀 😀
)
Držím ti palce a neboj sa, už čoskoro budeš mat maličké pri sebe v náručí... 🙂 😉

simonkamoja
29. dec 2011

Ahojte,
chcela by som počuť váš názor,dúfam,že niekto napíše.
Ja čakám tretie bábo a termín sme mali v pondelok.Ak nič tak v nasledujúci pondelok mám ísť na príjem,už som vyskúšala sexík,behanie po schodoch aj teplý kúpeľ a stále nič,poradte mi.Ono by to nebolo nič čudné,ale prvé dve dievčatká boli prvá 5 a druhá 6 dní skôr.Tak sa už začínam obávať.Lebo keĎ niekto prenáša prvé dve tak pri treťom to nie je nič čudné,ale ja?

peggi
29. dec 2011

@simonkamoja Ahoj ja si myslím,že sa nemáš čoho obávať,ja som prenášala 11 dní a pravdepodobne by som ešte pokračovala,keby mi nevyvolali porod. Tiež sme sexovali,aj v teplej vode som sa močila,aj po schodoch som behala a nepomohlo. Ak si bábo povie,že ešte neprišiel jeho čas,naša snaha je márna. Ja keď som prenášala,kázali mi chodiť na poradňu každý tretí deň a na siedmy ma prijali do nemocnice,kde som si ešte 4 dni poležala na rizikovom,aby ma mali pod dohľadom. Neboj,dobre to dopadne,sleduj pohyby bábätka a keby sa ti niečo nezdalo,zavolaj alebo rovno choď k lekárovi. Držím palčeky,aby si to mala čím skorej za sebou.

simonkamoja
29. dec 2011

Ďakujem Peggi aj tak dúfam,že to budem mať už čoskoro za sebou

franta1508
8. jún 2013

dobry den ja som mala termin 7,6 a este stale nic a chcela som sa opytat ci si ma mozu nechat v nemocnici albeo ma poslu domou este.aale na ultrazvuku bolo vsetko ok aj placenta aj plodova voda .poprosim o radu dakujem

zonula
2. okt 2013

chcela by som sa podelit so svojou skusenostou, den po termine v nedelu som si zacala masirovat akupresurne body nad clenkom a medzi ukazovakom a palcom- pozri youtube : how to induce labor, lekarka tam ukazuje, ktore body si masirovat. v nedelu som mala len taky pocit ako uz tyzden, nevyzeralo,ze sa bude nieco diat, do rana mi po trochach odtekala nejaka tekutina, isli sme do nemocnice,ziadne bolesti neboli,len ten odtok tekutiny. sestricka spravila test na vlozke,ale nebola to plodova voda. nechali si ma,ze sa uvidi,ci sa nieco rozbehne. akupresurne body som si masirovala...o 17.30 zacali bolesti,hlienova zatka odisla cca 20. 00, 00.25 bol maly na svete..par minut a sihli by sme to este v pondelok. emoticon neviem, ale asi mi ta akupresura pomohla rozbehnut resp. uryclit porod

eliniatko
9. júl 2014

Moja skúsenosť - ak už chcete "privolať dieťatko na svet", odporúčam piť alchemilkový čaj. Dá sa normálne bez receptu kúpiť v lekárni. Stačia dve šálky denne (pozor, v priebehu tehotenstva, na zač. a pod. sa nesmie, práve preto, že môže vyvolať sťahy). No keď už ste na konci príp. prenášate, kľudn ho pite. Poradila lekárka. My sme dovtedy skúšali všetko bežné, sex, teplý kúpeľ s levanduľou, prechádzky a pod., no keď mi muž kúpil tento čajík (po česky sa povie kontryhelový, u nás alchemilka), dala som si jeden deň jeden (plus sex, horúci kúpeľ), a druhý deň dva (plus bežná rutina 🙂 a v noci to už začalo, ráno sme šli do nemocnice, okolo piatej bol krpček na svete 🙂 Tak dúfam že aj ďalším pomôžem.

pritulovanika
12. apr 2020

Zdravím, chcela by som sa opýtať. Bolo mi u gyn povedané, že po 7 dňoch, po termíne, mam ísť na vyvolanie. Potrebujem aj nejaký odporucaci lístok, alebo tam napochodujem len s taškou rovno?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre