Prenášanie v tehotenstve

pajinka23
13. máj 2009

dianka tak zakladam aj tuto temu..................................................................................................................Babulky ak mate skusenosti tak pismenkujte 🙂 🙂 🙂

pointka
13. máj 2009

pajinka, pisala som ti do skracovanie krcka maternice 🙂
aky paradox, zakladas tak protichodne temy 🙂 najprv rodis v 32tt a teraz budes nakoniec prenasat 🙂
to je pekne, ze si to takto potiahla, drzim palce k lahkemu porodu 🙂

pajinka23
autor
13. máj 2009

pointka dakujem ale nieje to bohvieco naozaj by som nerada prenasala lebo tam su urcite rizika ☹ ☹

dianka3
13. máj 2009

pajinka, mozno ze aj ja potom budem prenasat 😀 bo ked som bola v pondelok u dokiho povedal ze som zatvorena a aj vecer ked som si davala cipky tak som si asi nahmatala krcok a bol zatvoreny 😉 no a moj mali stale len spi a iba papa 😀 tak asi aj tvoj stale pinka a nece sa mu von s bjuska 😀 ved naco ked mamina zanho robi vsetko aj papa aj cika aj kaka 😝

pajinka23
autor
13. máj 2009

diankaaaaaa suuper konecne si povedala nieco pekne pozitivne 🙂 🙂 🙂 🙂 mozno budes prenasat ale aj tonieje bohvieco 🙂 🙂 🙂 ja ti vravim ze vydrzis as do konca 🙂 🙂 🙂 tvoj malinky stale spinka????a moj drobec ten sa len prevaluje v brusku,asi ma zle sny 😀 😀 😀 😀 😀 boi sa asi toho ked vyjde von co ho caka tak sa drzi zuby nechty 😀 😀 😀 😀 😝 a nie a nie vijst 🙂 🙂

ivella
13. máj 2009

Ahojte,ja som prenasala 8dni...nebolo to bohvieco,hlavne bolo strasne horko a kazdy druhy den som sa trepala aj s taskou do nemocky na kontroly,preplnenym prepotenym autobusom,vsetci sa robili ze nevidia moje brusisko,tak som si vyzdy postaaala..niekedy mi az do placu bolo.
No a v nemocke len povedali,ze je vsetko ok,maly nevypada byt moc velky,zase sa mam prist ukazat,vyvolavacku u nas vtedy davali az na 8.den(neviem ako teraz)
V stredu rano som uz potom mala nastupit,tak si to maly asi rozmyslel a v noci mi odtiekla voda a trochu som spinila.Veru nebol moc velky,mal len 4.20kg..myslela som ze porodim aj usami 😅 Dufam ze sa to nebude uz opakovat,lebo manzel mal vtedy dva tyzdne dovcu kvoli mne a rodila som az ked mu koncila 😵

veronikap
13. máj 2009

ahojte, ja som prenášala týždeň... keďže sa stále nič nedialo, tak som išla po dohode s lekárom do nemocnice a hneď druhý deň ráno primár povedal, že to vyvoláme.. malá bola veľká (54 cm a 4350 g 😝) a ja som sa aj tak po 8 hodinách stále dosť neotvorila, tak sme nakoniec skončili pri sekcii..
uvidíme, ako to bude teraz...

dianka3
13. máj 2009

pajinka, no a ked pojdes na vyvolavacku nebojis sa? 😕 no uvydim ci budem aj ja prenasat ale fakt co najviac behaj po schodoch a cvic na fit lopte aj moja susedku davali v nemocke na fit loptu bo prenasala

ivela a ake je to s vyvolackou?

pajinka23
autor
13. máj 2009

dianka tak ja sa skusim ist este aj dnes poprechadzat a potom uvidim,,ja sa na fit lopte hojdam skoro cele tehu 😀 😀 😀 😀 mozno preto sa majinkemu nece lebo ho tym hojdanim asi uspavam a on potom spinka 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lily1983
13. máj 2009

ahojte baby..ja dufam, ze nebudem prenasat, su v tom rizika..moze sa stat, ze budem mat zelenu vodu, tak ako moja maminka somnou, to uz nieje dobre.prenasala ma tyzden. najhorsie na tom je, ze ja ani neviem, ci budem prenasat, lebo mi tu dali termin 14. juna a na slovensku nas lekar na 4D dal termin 24.juna..takze som z toho trochu nesvoja, len dufam, ze to bude tak max. tyzden, ked uz by som mala prenasat.
vsetkym cakatelkam prajem nech uz to maju za sebou..mne sa posledne dve noci snivalo, ze sa dotykam mojej malinkej cez kožu, lebo mi v sne vytlacala rucicky a nožičky z bruška cez kožu..a tuto noc mi chytala prst, boze až som plakala od štastia...uz sa jej neviem dočkat ☹

danielkapo
13. máj 2009

Ahojky, tiez som prenasala...sice asi styri dni, no nechali ma v nemocnici a kvoli zlym ctg napokon robili sekciu....fakt je, ze cim viac sa to blizilo, tym viac som sa nemohla dockat a po termine mi uz kazdy den pripadal neskutocne dlhy...najhorsie bolo lezat v nem. kde kazdu chvilu niekto rodil a nosili babatka na krmenie 😵

vikuska
13. máj 2009

ahojte ja som prenasala tyzden.V pondelok som mala prist na prijem uz na porodnu salu,ale nastastie v nedelu vecer sa maly rozhodol,ze che uz ist von.Mozno,ze to vyvolalo moje behanie hore-dole po schodoch.Chvalabohu je zdravy,ale uz som mala zelenu plodovu vodu.

natashkaa
13. máj 2009

pajinka ja som na tom rovnako najprv som pisala do temy predcasny porod v 32 tyzdni a teraz sa to komplet zastavilo 😀

luciauk
13. máj 2009

v prvom rade chcem povedať tým, čo sú v 40.tt alebo sa blížia/natashka, pajinka/, že som rada, že to tak krásne potiahli. neviem, čo je lepšie, ale mne sa zdá, že prenášanie má menšie riziká ako predčasný pôrod...ale samozrejme, najlepšie je rodiť v termíne. 😉
ja som prenášala 16, 11 a 7 dní a to mi prvé dva pôrody vyvolávali !! 😒 deti mali 3740, 4100 a 4615g. s tým posledným som sa poriadne natrápila, on bol v poriadnom strese, srdiečko mu odchádzalo, skoro sme šli na CS, ale nakoniec som to zvládla...a to brucho keby ste videli...z kože mi tiekla krv, myslela som, že sa zbláznim...

pri dlhom prenášaní je placenta prezretá a nezásobuje dieťatko tak, ako by mala...no, moje asi boli zásobené až až 😀 je to asi velmi individuálne a asi aj geneticky dané, lebo ja som mala termíny vypočítané určite správne...

pajinka23
autor
14. máj 2009

luciauk ja som sa z mojim dokim dohodla ze ak drobcek do pondelka nepojde dobrovolne tak sa dohodnem na vyvolavacke 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 ,,lebo ja som mu povedala ze odmietam tu moznost prenasat 😲 😲 ale uvidime dufam ze to namna pride do pondelka 🙂 🙂

natashkaa
15. máj 2009

tak drzim palce mne zas drzte nech to pride do 29.5 potom ide porodnik na dofcu

euffra
15. máj 2009

ja som prenasala 9 dni, nebojte sa prenasania, doktori vedia co robit, oni vidia na pristrojoch, ci je babatku este dobre alebo nie, podla prietokov krvi, ci je este dostatocne babatko vyzivovane. kedysi neboli take moznosti, tak preto sa mohli stat problemy, ale teraz ked uz maju doktori techniku tak vedia, kedy babatko uz dat von a kedy je mu este dobre.
moja mala 51 cm a 3500g, prenasala som 9 dni a mala som este ja cukrovku. kontrolovali ma kazdy druhy den na ultrazvuku a pasoch a porod sa zacal spontanne. ked su babatka v brusku, tak je to ta najlepsia starostlivost, maju vsetko co potrebuju, uz ked sa narodia, tak zacina makacka 🙂

belanka
15. máj 2009

ja som prenášala 6dní.asi to tak bolo ok,lebo dcérka mala 3350g a 49cm,takže skôr by bola malinká.1.dcérku som porodila 6dní pred termínom a mala len 2800g a 48cm.ale mala a k svetu.
to prenášanie nebolo nič moc.stačilo mi.každú chvíľu ma niečo bolelo,na kontroly som chodila ako na hodiny klavíra(to bolo tuším najhoršie).nepomohla horúca voda,chodenie po schodoch ani sex.sama si povedala,kedy pôjde von.

pajinka23
autor
15. máj 2009

belanka mna uz tiez boli cely clovek,,uz si necitim kolena ked trosku viac stojim ☹ ☹ ☹ dufam ze sa moj malinky umudri a cez vikend sa narodi 😉 😉 😉 ach jaj

borocka
18. máj 2009

paji, tu vyvolavacku ti daju len tak?...vies presne termin oplodnenia?co ak babo ozaj este nie je pripravene? vsade sa pise, ze 2 tyzdne plus minus si v termine.

ja mam dnes 40+1tt. poobede idem do poradne, a zrejme sa dohodneme ze ak do piatku nic, tak sa pridem hlasit na prijime.nechce sa mi do piatku cakat, som velka, tazka, neohybna, ubolena. chcem si konecne svoj poklad polaskat v rukach. vcera som mala sex, a nic! maly ma kompletne ignoruje. neviem kolko to este potrva, ale som psychicky aj fyzicky na dne.
citim sa ako vyzmykany citron co kazde rano stoji v ceste buldozeru.

belanka
18. máj 2009

termín závisí aj od menštruač.cyklu.ja som mala v poslednej dobe od buka do buka.v pôrodnici mi na kontrole povedali,že možno mám zle určený termín práve kvôli tomu,ale už sa museli držať toho,kt.určila moja gynekologička,tak ma brali ako potermínovú.baby držte sa.to zvládnete.myslite na tých drobcov.keď sú vnútri,tak hádam pôjdu aj von 😉

pajinka23
autor
18. máj 2009

borocka tak som bola dnes u dokiho a sme sa dohodli ze ak do piatku malicky nepojde sam tak ma posle do nemocky a tam sa uz rozhodne co bude dalej lebo ma uz musia sledovat 🙂 🙂 🙂 🙂

pajinka23
autor
19. máj 2009

babule doki mi vcera povedal ze ak do piatku neporodim tak ma posiela do nemocky....jjaaaaaaaaaaaaaj 😉 😉

pajinka23
autor
22. máj 2009

no takze som este stale doma doki ma do nemocky este neposlal ☹ ☹ ☹ bo mi povedal ze v priebehu tohto vikendu isto porodim normalne ale kto vie ako to vsetko bude ☹ ☹ ☹

luciauk
22. máj 2009

no, to som si aj ja neraz vypočula, ale aj ma napichali kadejakými injekciami, nič nepomohlo, museli vyvolávať 16d po termíne ☹ neboj, všetko bude dobré...
mne tu, v anglicku, robili pri treťom tesne pred termínom a potom ešte raz sweep, neviem ako sa to volá slovensky, skrátka manuálne prstami prerušili blanky plodového vaku, pri čom sa uvolní oxytocín. viem, že to občas robia aj na slovensku, hoci tam uprednostňujú infúzie, gely a čipky, ale skús sa opýtať lekára, či ti to neurobí...mne to vyprovokovalo pôrod o 3 dni, konečne som jedno dieťa prenášala len týžden a konečne som rodila spontánne. a fakt dobre, lebo ked si predstavím, aký by bol po ďalšom týždni velký 😒 😕 😅

pajinka23
autor
22. máj 2009

luciauk ked ja mam takeho sprosteho doktora a bojim sa ze mi nieco zanedba a malemu sa potom nieco nebodaj stane 😕 😕 lebo som uz dnes mala ist do nemockyna vyvolavacku ☹ ☹ ale po vcerajsej poradni mi povedal ze to este odlozime do pondelka a ze cez vikend podla neho urcite porodim ☹ ☹ ☹ ☹ ale ja uz nicomu neverim

luciauk
22. máj 2009

neboj sa, neprenášaš ešte dlho. ak sa nič nestane, tak ti do týždňa pomôžu...malému sa nič nestane! skús myslieť viac optimisticky 😉 pozri, ja som prenášala 3x a detičky sú ok 🙂

natashkaa
23. máj 2009

pajinka akooooo? dufam, ze sa uz nieco rozbehlo. ja sa modlim tiez porodnik odchadza za tyzden

luciauk
27. máj 2009

paji, ako???

zabkatt
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natashkaa
29. máj 2009

No celkom by ma zaujimalo ako pajinka????????

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre