Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

mandula
28. sep 2009

no to mi hovor, ja idem na wc, vyjdem a mozem sa znova otocit 😀 A to ma niekedy tak pichne vo vnutri, ze strach. Niekedy mam az paniku. Ale to vsetko je podla mna taka predzvest toho, ze to uz pride, uvidis.
Sprchu som pouzila aj ja minulu stredu. Od rana mi tvrdlo brucho, mala som zvlastny pocit ale bolo to stale take nejake nepravidelne. Potom mi kamoska poradila sprchu a ja v nadeji si na seba pustam teplucku vodu a mna to krasne PRESLO 😖 tak si vies predstavit, ako ma to "potesilo" Ale tento tyzden to uz byt musi, tak uz vydrzim. Booze, snad to tak bude, snad nebudem prenasat 😀
A to s tym priatelom - je to este cerstve, tak ma to boli, aj dnes som mu pisala ja krava, neviem naco. Stale verim tomu, ze ten maly to zmeni, ale cim dalej tym viac citim, ze som asi naivna. Lepsie ale ze som teraz tu u mamy, aspon to cele nemusim vidiet a trapit sa. Takto sice viem, ze si uziva ale nenachadzam aspon dokazy a menej to boli. Keby tu teraz bol, prisaham, ze ho zabijem 😀 Cas to vsetko urobi, nech uz to dopadne akokolvek, len nech moj malicky je ok.

majusqua
28. sep 2009

Boooze mandula,prepac,ja ti nechcem radit ani ti davat rozumi,ale on neni jediny chlap a keby ho spet prijmes,tak taky tip to na 95%uroby znovu.no a ty by si sa dokazala tak ponizit,ze by si mu spet vliezla do postele z pocitom,ze pred par dnami v posteli lezal s inou???????nieeee!!!!!!ty teraz nehlad na chlapa,ten pride sam a lepsi a starostlivejsi,,,,ver mi,prezila som to.sama som rozvedena a myslela som si,ze sa uz nezamilujem a je to tu!!!!!!!!viem,ze ta to boli,ale od toho mas maminu,ta sa isto s tebou rozprava a podporuje ta,ako to robila aj moja.......hlavu hore a neboj sa,babetko je to najkrajsie a najdolezitejsie momentalne v tvojom zivote a ten princ sa ti onedlho objavy a ty budes najstastnejsia zena pod slnkom!!!!ver mi

mandula
28. sep 2009

si taka zlata, dakujem za tie povzbudive slova. Ano, mas pravdu, mamina mi teraz velmi pomaha. Urobila by vsetko, aby som nebola smutna. Ja viem, ze ked sa maly narodi, tak sa na celu vec budem pozerat inak. Trapi ma to len preto, ze som tak velmi snivala o rodine a ono sa to pokazilo mesiac pred tym, iba mesiac!!!! Ale mozno lepsie teraz, ako to zistit potom, vsak?
Keby si tak mala pravdu a ja by som raz mohla byt stastna. Moj predchadzajuci vztah bol cista katastrofa, moje tehotenstvo skoncilo potratom a on sa vratil k zene, o ktorej som ani nevedela - ako z filmu. Spamätavala som sa z toho skoro 4 ropky. Teraz som si myslela, ze konecne budem stastna a vidis, opustil ma. Zase krach. Nech uz konecne nadomnou vyjde slnko a ja mozem byt naozaj stastna a naozaj nieco budovat.

majusqua
28. sep 2009

no vidis!!!!tak aby si vedela,aj moj prvy vztah skoncil potratom a byvali manzel mi raz v posteli oznamil,ze spava s inou!!!!!!zrutil sa mi svet,rozviedla som sa a tiez som sa dlho trapila a nespavala som.teraz som si nasla partnera takou nahodou,ze poznala som ho rok a ani nahodou by ma nenapadlo,ze my dvaja to niekedy rozbalime.a uz sme spolu 3 roky a tak isto ako aj ty snivas,aj sa som snivala o rodine a on mi ju poskitol.a podotykam,ja som po potrate nemohla 10rokov otehotniet az ked som to vzdala,slniecko zasvietilo a je to tu!!!!ja ti to mozem garantovat,ze to pride!!!!!!!!len prosim zabudni na svojho byvaleho!!!!!prosim!!!!on nemoze bit dobry clovek ked ti toto dokazal spravit!!!!!!!a vasmu malickemu........mas to tazke,,,a podobne ako moj pribeh.....ale po dazdi vzdy skor ci neskor vyjde slnko!!!!!

mandula
29. sep 2009

dakujem, pokusim sa na neho zabudnut. Budem verit, ze to slnko vyjde aj nadomnou. Bude to tazke, netajim sa tym, pretoze ja som nikdy nikomu nechcela zle a velmi lahko podlahnem - myslim, ak nahodou prejavi k malemu lasku moj byvaly tak budem namäkko, ale zase viem aj to, ze len tak lahko mu verit uz nebudem. Budem zit pre maleho a spolu to nejako zvladneme.
Aj ty si to mala tazke a naozaj velmi podobne ako ja. Ja som mu na to prisla sama. Priznam sa, z telefonu. Kamoska ma tyzden presviedcala, aby som mu ten telefon pozrela, lebo sa spraval velmi divne a ja nemam 15 aby som nevdela co je za tym. Tak som sa pozrela a bolo tam vsetko, co som potrebovala vediet. Zatlkal, to je jasne, ale nakoniec to cele otocil proti mne a zacal to s nou bez toho aby sa staral, ci mi to ublizuje alebo nie. Vraj si za to mozem sama. Vraj som mala byt ticho, on by si uzil a bol zase so mnou, ale ze ked vystrajam tak on mi ukaze, ze on nie je na macka na motuziku akoby som ho ja chcela mat. No a nakoniec som zistila, ze nebola jedina. Sok za sokom. Najhorsie je vies co? Ze uz po troch mesiacoch nasho vztahu som mu prisla na jedno fopa, ale vtedy ma presviedcal, ze to je len nieco nedokoncene z minulosti a ze mi prisaha, ze on taky nie je. Ja som mu uverila a dala sancu. A vidis ako to dopadlo. Uz vtedy mi moj rozum hovoril, chod prec!!!!! A takychto chvil bolo dost, lenze ja som stale ostavala. No a nakoniec som otehotnela, vsetko sa zmenilo, tesil sa, ja tiez, stale o tom hovoril, kazdemu sa chvalil, dokonca bol stale doma so mnou, ale nakoniec to nevydrzal a zacal este viac ako predtym a zaver uz poznas. A najhorsie na tom je to, ze ja som ta zla. Ja som ta furia, ktora mu znicila zivot. A to sdom ani raz nevolala tej stetke a odisla som bez slova len so slzami, ktore mi nemoze predsa vycitat. Celej rodine teraz hovori, ze chvalabohu, leboze ja som mu znicila zivot, ze on bol ako vo väzeni, ze aky on bol frajer, kym ma nepoznal. Nic z toho nie je pravda. Len on prisiel do nejakej puberty, ktora sa neda vysvetlit. Nastastie jeho rodina stoji na mojej strane. Aspon jeden dobry pocit. Je to cele chore, majusqua. Ale take su asi takmer vsetky rozchody. Chlapi....

majusqua
29. sep 2009

booze je mi ta luto!!!!!vies co???zakazdym,ako budes citit nieco nove o tvojom babetku a predporodnymi bolestami a kontrakciami,hned mi sem napis.ulavy sa aj tebe a aj mne,ze v tom niesme same.ja ti napisem tiez.a hlavne daj vediet,ked sa to narodi.a ake meno mu davas????

mandula
29. sep 2009

jasne, ze napisem a ak sa nahodou narodi, tak dam urcite vediet 🙂 V noci som mala take tlaky, ze som myslela, ze z tych nervov porodim. Vcera mi totiz volala jeho mama a on bol pri nej. Vykrikoval do telefonu vselijake hluposti, ktore mi ublizili. Jeho mama sa ho snazila zastavit, no nedalo sa, ale vraj na maleho sa tesi. Potom prisla sms - PREPAC. No chapes? Je to debil. On je chory. Ale uz dost o nom. Myslela som, ze mi vybuchne cely spodok. Chcela som budit mamu, ze je to tu, ale potom som nejako zaspala a spala az do 10,00 rano. Maly je teraz uplne kludny. Takze cakam dalej 😉
A meno? Petko, po nom. Aj priezvizsko bude mat po nom. Na tom sme sa dohodli a uz sme to aj na matrike podpisali. Nevadi, ved vsetko sa da zmenit. Meno Petko uz menit nebudem, vsetci mojmu bruchu uz tak hovoria, tak uz to necham tak, ved to meno je krasne, nech uz je zanim cokolvek. Ale priezvisko casom zmenim. Dam mu sancu rok - tichu sancu, ak nebude stat za to, strati jeho priezvisko a tym aj nas, nadobro.

majusqua
29. sep 2009

Tak ako si sama napisala,ze je chory proste ho ignoruj.tak ho najviac potrestas.no ja som mala tiez pernu noc.uz som pisala na ...ako vam zacal porod....mne do tych bolesti zacalo byt aj nevolno.zacinam znovu zvraciat a stale sa tak aj citim,ako keby mam kazdu chvylu hodit tycku.je to neprijemne.ale aj tak ti ticho zavidim,ze mas termin skor ako ja.ja mam az buduci piatok.kedy to mas ty???

mandula
29. sep 2009

inak ten pocit na zvracanie vraj suvisi s tym, ze uz by si nemala jest nejake tazke veci. Neviem, teda ako ty ale ja to neviem 🙂 stale sa napchavam bagetkami a sunkou, to mi teraz velmi chuti a potom mi je zle. Ja ale mavam strasnu kyselinu. Mam to uz od 5 mesiaca ale teraz je to extrem. Uplne mam pocit, ze sa z toho zadusim. Strasne ma este trapia opuchnute prsty na rukach, az ma to boli ako ich mam spuchnute.
Ja zase nemam ten termin az tak velmi skor, ja ho mam 5.10 co je v pondelok. Ale vies co mi doki povedal? Ze on si mysli, ze to nebude na termin ale ze budem prenasat. A to ma este pred troma tyzdnami strasili, ze urcite porodim skor!!!! Mna porazi, ak to tak bude. Ze ak v pondelok nic, tak budeme cakat 3-4 dni a ak aj tak nic, tak mi da vyvolavacku alebo pojdeme cisarom. Ty ale vsak maly ma uz teraz 3,6 klila - to kolko bude mat o tyzden, alebo 1,5 tyzdna? Ja chcem rodit okamzite!!!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

majusqua
29. sep 2009

no s kyselinou a opuchmi mam to iste.je to normalne.a ta kyselina pride prave vtedy,ked zalahnem do postele.a tie opuchy,tak to je hrozna bolest,ani tak nie ruk,ako chodidiel.doslova ma az palia........na kyselinu,konkretne na palenie zahy beriem syrup.a na nohy si kupujem chladivy krem a stale si ich masirujem.ale ved vies,ze to figu pomaha. 😝

mandula
29. sep 2009

ano, presne, aj ja tu kyselinu mam prave vtedy, ked si idem lahnut. Mne na nu nepomaha nic a tak sa len vzdy modlim, aby uz bolo rano, lebo dovtedy to vzdy prejde. Potom sa najem a je to zase 🙂 a tie prsty na rukach, tak to je hnusna bolest, hlavne ked si chcem rano umyt zuby a nejde to, lebo neviem ani chytit kefku.
Ale vsak pockaj, ako budeme chciet vsetko toto spät, ked sa to narodi a my sa uz az do 18tky nezastavime 😀

majusqua
29. sep 2009

neviem ci to dostat aj na slovensku,ale ja pouzivam Gaviscon syrup a ten zabera hned.aj ked sa to potom opet vrati,ale aspon na nejaky cas mam pokoj.spytaj sa v lekarni a ked nebudu mat gaviscon,oni ti poradia,co ako tehotna mozes.ja zijem v anglicku a ja to mam teraz ako tehotna od lekara zadarmo.myslim,ze aj u nas je to tak.na tie ruky pouzivam deep cold cream,ale to si len vsugerujem,ze to zabera.to mi nepomaha,akurat mi to zmrazi na chvilu natretu cast......

mandula
29. sep 2009

jeej, ty zijes v anglicku? A ake obcianstvo bude mat tvoje babo? Co vlastne cakas? Chlapceka, ci dievcatko?
V lekarni mi poradili tabletky, a to sa mi teda uzivat nechce. Uz to nejako vydrzim, ved uz to trpim 3,5 mesiaca 😉
Hovori sa inak, ze to deti budu mat vlasy, ked Ta tak pali kyselina, no mojmu budem podla toho rovno zapletat copiky 😀 A na tie prsty pouzivam studenu vodu, tiez to pomaha, ale tiez len nachvilu, potom to zase pride. Ale nie je to zase take, ze by som to uz nezvladla. Ja len dufam, ze ma potom nebudu bolievat prsty, ze to zmizne.

zuzca80
29. sep 2009

mandula, mne na zahu pomaha jeden pohar mlieka pred spanim...alebo vzdy, ked mi to zacina. inak aj mne ruky strasne opuchaju.

majusqua
29. sep 2009

mandula... otca ma anglicana a ostavame zit tu,tak anglicke obc.bude to chlapcek Casey.

majusqua
29. sep 2009

zuzca pohar mlieka mi pomahal tak do 4mesiaca.teraz ho rovno vyvratim.mlieko a mliecne vyrobky mi tu zahu privadzaju.........pomaha mi iba syrup gaviscon

zuzca80
29. sep 2009

no ty si s tym vracanim specialny pripad 🙂. ja mam zahu tiez cele tehotenstvo...je to otrava. a tiez mi ju mliecne vyrobky zhorsuju...okrem cisteho mlieka, to jedine mi pomaha.
inak ja som par krat vracala aj teraz v 9.mesiaci...ale bolo to z tazkeho jedla. aj voda co som do seba dala isla von.

majusqua
29. sep 2009

moja midwife mi povedala,ze maly mi tlaci na zaludok a ten nema dostatok miesta,tak mi vsetko vytlaca von a musim to vyvratit.pravidelne kazdu noc!!!!!! 🤐

mandula
29. sep 2009

zuzca80 - ja mlieko teraz mozem velmi, ale mam to tiez tak ako majus - ja Ti mam tu kyselinu hlavne z mlieka a mliecnych vyrobkov. Uz som skusala naozaj vselico, nic nezaberalo. Ked si lahnem spat, tak zacina peklo - jednak to ze to pali a boli a jednak to, ze sa mi tiez tlaci vsetko von, ale nastastie toto ustojim a nezvraciam. Ja som za cele tehu vracala len 1x a aj to ked som sa prejedla ciny 😀
Majus - tak Casey? To je zlatucke meno. Velmi Ti drzim palce, nech je vam tam dobre 🙂

majusqua
29. sep 2009

no sme to my trojka!!!!kazda tesne pred porodom,vsetky 3 rovnake problemy,,,,uz len ktora skor porodi!!!!!!!!!myslim,ze kazda na to cakame ako na spasenie.teda aspon ja.dufam,ze si dame vediet!!!!!!!

mandula
29. sep 2009

baby, ja si pisem hlavne v teme porodnica v galante, pretoze tam budem rodit. A viete co? Tam vsetky baby, ktore mali termin okolo mna alebo dokonca vtedy ked ja, uz porodili 😀 Straaasne im zavidim ale v dobrom, samozrejme. Som stastna aj za nich. Tu sme ostali 3. BABY, dufam, ze mi neporodite do konca tyzdna a nenechate ma v tom aj v teto teme samu 😀 Ale toto prosim berte ako srandu, jasne, ze ak by to na vas prislo, tak zelam stastny a lahky porod a hlavne dajte vediet 😉

simmea
30. sep 2009

ahojte baby, tiez odporucam gaviscom syrup, bez neho by mi asi zhorel krk! Tiez ma to chyta pred spanim ☹
mausqua: to ti vazne na predpis od GP dali ten syrup zadarmo? No toto 😕 ...na to sa musim spytat, ja som za tu flasku v lekarni vyvalila skoro 7eur a uz mi dochadza.
Ja som sice v Irsku no neva...brala si v prvych 3 mesiacoch nejake malicke tabletky? Tiez si za ne neplatila? Ja ano!
Este sa chcem spytat: co je to ta hlienova zatka, ako to spoznam a boli pri tom nieco? Po tej zatke mi potom odtecie voda?
Inak mne maly tiez obcas tlaci na mechur a jako dost to boli, aj po vycikani je to obcas hruza a o minutu sa mi chce znova!...som v 32tt

zuzca80
30. sep 2009

no caute...ja uz by som tiez celkom rada porodila, ale davam tomu este taky tyzden...pootom mozno uz budem aj pripravena...teraz este nie. ja som bola dnes na kontrole a vraj som zavreta, tak o tyzden znovu kontrola. Mam taky pocit, ze je budem este prenasat, takze vas urcite nepredbehnem 😉 mna dnes vecer zas boleli slabiny a to je pre mna asi najhorsia bolest...to sa neviem ani hybat. resp. ono to len tak pichne, ale to sa musim uplne zohnut, ako to zaboli. krize, brucho a vsetko ostatne su zatial proti tomu pohoda 😉

mandula
30. sep 2009

ahoj zuzca, tak ja som tiez este stale cela ako vidis ☹
ja mam dalsiu kontrolu v pondelok a v pondelok mam vlastne aj termin, pevne dufam, ze dovtedy si to moj maly rozmysli a pojde sam, lebo on si vobec nuvedomuje, ze je cas 😀
chcela som Ti len povedat, aby si si to este uzivala a nesustredila sa na to este, lebo budes ako ja. Tiez to cakam uz 2 tyzdne a NIC. Uz mi z toho pomaly hrabe 😀 stale citim vselico - tlaky, bolest atd ale to su stale len falosne poplachy. Jaaaaj, nech uz pride ten pravy 😝

zuzca80
30. sep 2009

hej hej, to by som rada. tiez si myslim, ze by som si to mala uzit, sak takto tehotna budem mozno 2 mozno 3 krat za zivot 🙂. aj ked moje hormony so mnouo zacinaju uz robit vselico...prave mam za sebou hodinovy plac, ani mi neslo prestat, tak som musela ist z postele prec, pustit si telku, net a odreagovat sa. asi by som ani neprestala plakat, keby som to nespravila.

mentuzka
1. okt 2009

No tak to som rada ze nie som blazon, ked mam taketo stavy, ja mam termin 15.10.,a prave mam take palenie zahy tak jedine na co sa zmozem po vyvracani je citat fora, tiez mi opuchaju prsty rano a potom cely den ma bolia klby, menia sa mi nalady ako chcu az nechapem priatel uz tiez nechape ale snazi sa niekedy hihihi 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 chcela som sa opytat ta hlienova zatka moze byt aj nazltla??

mentuzka
2. okt 2009

este k tej hlienovej zatke, moze byt nazltla a miestami hneda, uz som fakt zufala k dr idem az v utorok alebo dovtedy porodim?? 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

smajli
2. okt 2009

k hlienovej zatke sa neviem vyjadrit... ja mam sem tam ale taky silnejsie vytok ciri ako voda... zrazu citim,ze som mokra... ,potom rozmyslam,ze ako vyzera odtekanie plodovej vody a cakam,ci to bude pokracovat,abo je to len to priblizne pol deci... zatial je to stale len po kuskoch,tak si myslim,ze snad by to neprestalo,keby to mala byt plodova voda,lebo je to tak,ze raz je to v noci...potom cely den nic...potom na druhy den na obed... tak take pauzy by tam neboli snad... inak idem na cisarak v utorok... tak dufam,ze maly do vtedy este v brusku pocka.... :o)

mata1826
2. okt 2009

Ahoj smajli. Myslím že by si mala zájsť pre istotu k doktorovi alebo mu aspoň zavolať a spýtať sa na to.

zuzca80
2. okt 2009

mentuzka...tiez neviem...ale podla mna moze byt zatka aj zlta a urcite aj hneda.
smajli...presne toto mam aj ja. lekarovi som to nevravela, som to nejak neriesila. ale pravda je, ze na kontrole mi povedal, ze mam trochu menej plodovej vody. niekde som pocula, ze moze trosku presakovat a z toho je ten pocit mokra. no radsej sa spytaj...asi sa aj ja spytam toho mojho.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre