Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

monuuula
2. sep 2010

No vcera som myslela, ze uz snad ide do tuheho....tak hrozne mi tvrdlo brucho aj bolesti som mala, nepomohla ani zmena polohy, niekedy mi kontrakcia trvala aj 2 minuty vkuse. Po hodine a pol som si dala este horuci kupel, ze co to spravi, no a ono sa to ukludnilo, hrozne, uz som sa tesila ☹ Ale v noci mi tiez priserne tvrdlo brucho + bolesti, ale dalo sa to, uvidime co bude 🙂
@angelblue

monuuula
2. sep 2010

@angelblue A vy ako? 🙂

vavenka
2. sep 2010

Dievcata len klud, mna moja lekarka tiez celly treti trimester presviedcala, ze nevydrzim isto do 40tt, lebo babatko je velke a nizko a bla bla..... Aj mi brucho casto tvrdlo, aj bolelo, aj falosne kontrakcie boli, asi aj tri tyzdne pred porodom...
A nakoniec aj tak som sla az na termin a sekciou, lebo som sa vobec neotvarala 😅 to cakanie je ale strasne, ja som uz tiez kazdy den myslela ze je to tu, a prd makovy 🙄

hhenike
2. sep 2010

@vavenka Aj ty si tu? ;)

angelblue
2. sep 2010

@monuuula Juuuuuuuuuj tak to mas zaujimave....my sme v noci pokojne spinkali len nad ranom to uz zacalo tiez krce a krize ani nehovorim....ani pohnut som sa nemohla...ja uz len cakam kedy to na mna pride.....kazdym dnom mi pada nizsie brusko....tak uvidime 🙂 su to take zmiesane pocity...a teraz som najnovsie taka unavena ze by som spinkala na kazdom kroku...ako malinky pocuva??

zuzanockamt
2. sep 2010

@monuuula
@angelblue baby, ved ste len 38 tt a termin az po polke septembra, kam sa tak nahlite? 😀

vavenka
2. sep 2010

@hhenike cs, uz od 2007meho 😉

angelblue
3. sep 2010

@zuzanockamt nooooooooooo asi sa nemozme dockat 😀

monuuula
6. sep 2010

No tak ja som mala rodit uz 3x - predcasne a mi to museli zastavovat, tak preto sa uz asi neviem dockat 🙂 Chudatko sa uz 3x pytalo a teraz je asi uz popleteny a nevie, ci ma ist von, ci nie, srandujem... 😀
Jasne, ze maju krpci este cas, len sme nedockave, to je cele 🙂

angelblue
7. sep 2010

@monuuula Nooooooooooo tak nejak ja sa uz tiez nemozem dockat 😉 dnes zase poradna tak uvidime ☹

monuuula
8. sep 2010

@angelblue No ja som bola dnes v poradni, tak krcok uz o cosi viac skrateny a aj sa uz otvaram, tak sa to pomaly chysta 🙂 Len som po vysetreni zacala krvacat, co je zevraj normalne, len tu krv mam svetlocervenu a co viem tak to dobre nie je, kvoli predcasnemu odlucovaniu placenty ☹ Tak teraz neviem co mam robit. Uz nekrvacam vela, len trosku, sem tam nejaka kvapka. Len co viem tak by to malo byt skor tmavocervene spinenie. Tak neviem...... snad sa nic vazne nedeje, ked len trosku krvacam .
A ty ako? Dozvedela si sa nieco nove v poradni? 🙂

angelblue
8. sep 2010

@monuuula Awoooooj ja som sa nic nove nedozvedela....na to ze mi hovoril ze hoci kedy sa to moze spustit tak sa nedeje nic zvlastne...brusko mi tvrdne uz 4 den ale malej sa este nechce ist von 😒 ale z jednym to je aj dobre lebo akurat sa stahujeme tak aspon nieco stihnem poukladat a tak...noooooo ja by som uz urcite stresovala ze preco spinim....ale ked hovoris ze je to normalne tak to asi je....drz sa a pekne snicky 🙂

monuuula
9. sep 2010

@angelblue Tak to aby ste sa stihli nastahovat 🙂 Bola som nakoniec vecer na pohotovosti v nemocnici a sluzbu mala akurat ta doktorka, co ma vysetrovala aj v poradni. Ona mi povedala, zevraj mi v poradni ukazovala krvavu rukavicu a ze aj hovorila, ze mozem krvacat svetlocervenou krvou, no ja si nic take nepamatam, zeby mi hovorila a ukazovala....
Tak neviem, bud som ju asi nevnimala v tom momente, alebo mi nic take nehovorila. No povedala, ze je to ok, nic vazne sa nedeje a ze este mozem krvacat, co aj dnes znovu krvacam. Tak keby mi to nepreslo a bolo by toho viac, tak sa tam pojdem znovu ukazat. Pockam taky den a uvidim. Ved nemozem v kuse krvacat po vysetreni.
Prajem rychle stahovanie a moc sa neunav 😉
pekny den!

angelblue
9. sep 2010

@monuuula Juuuuuuuuuuuuj aj ja Ti prajem aby to prestalo aby si sa nebojkala 😉 my sme zatial v pohode nic sa nedeje....malej sa nece ist von...aspon to nedava na javo....chodim a robim co sa da ale nic zatial 🙂 drz sa

andel7766
11. sep 2010

@angelblue ahojky, tak už mám potom 🙂 hned v pondelok ako som nastúpila do nemocky, tak večer začali bolesti o 8 nepravidelné a od 11 pravidelne každé 4 - 5 min., pomaly som sa otvárala, tak mi dali injekciu, o druhej ráno mi odtiekla voda, do 8 rána som sa otvorila len na jeden prst, tak mi dali druhú injekciu, a neznesitelné bolesti trvali do 16:00 kedy rozhodli, že musím na akútny cisársky, lebo malinká mala zlé ozvy, chápeš, nechali ma dobrých 14 hodín trpieť v bolestiach a aj tak dali cisársky, už som bola vyšťavená .... ale obe sme zdravé, malinká na 38 tt mala 3700 g a 52 cm, volá sa Bianka 🙂 je veľmi dobručká, spinká, papka, spinká :D malý anjelik, a ty ako? ešte sa nič nedeje ?

angelblue
11. sep 2010

@andel7766 awoooooooooooj tak srdečne blahoželám a teším sa s tebou 🙂 noooooooooo na to ako mi doktor stále hovorí,že už je malá nízko a už sa vraj otváram...tak nejak sa nám nechce na svet..síce ešte máme pár dní do termínu tak uvidíme...ale už som strašne vyšťavená,na nohách už ani stáť nevládzem tak už sa teším kedy aj ja budem držať svojho malého anjelika v náručí.....nooooooooo v poslednej dobe mám ciťák,že to bude chlapec tak som zvedavá či mi doktor dobre povedal,že dievčatko...ako je to jedno len nech je zdravé len všetci čo nám kúpili nejaké veci tak stavili na ružovú nooooooooooooo uvidíme...vy hlavne pekne papajte a spinkajte aby ste boli silné a zdravučké 🙂 držte sa a hocikedy sa ozvite 😉

andel7766
12. sep 2010

@angelblue dakujeme 🙂 no papáme, a začíname trošku vytrčať rošky 😉 , tak uvidíme...... uvidíš, všetko dobre dopadne ..... držím palce 🙂 potom sa ozvi, ako ste dopadli 🙂 prajem všetko dobré, hlavne to zdravie

angelblue
12. sep 2010

@andel7766 Dakujem pekne zlata si 🙂 aj ty pis ako mala a ako sa mate a tak 😀

angelblue
22. sep 2010

@andel7766 awoooooooooj tak my mame malu Laurinku je uzasne krasna proste taky maly anjelik....

monuuula
23. sep 2010

ahojte,
tak aj my sme uz na svete, Kubko sa narodil 15.9. a sme zdravucky. Len nas uz trapia koliky....a to si davam vcelku pozor, co zjem.... ☹

andel7766
24. sep 2010

@angelblue ahojky, tak to GRATULUJEM!!! 🙂 nás zasa trápia koliky, malinkú bolí stále bruško, skoro nič nejem, ani mliečne, proste nič, a aj tak, no musíme to nejak prežiť, v utorok sme mali 3 týždne a vážime 4,5 kg 😀 a vy aké máte miery?? 🙂

andel7766
24. sep 2010

@monuuula ahoj, v prvom rade Gratulujem 🙂, aj nás trápia koliky a tiež si dávam pozor, tak prajem veľa trpezlivosti, aby sme to nejak zvládli 🙂

angelblue
24. sep 2010

@andel7766 no my sa tiez ucime...a je to tazke...ale nejak to zvladneme,strasne casto sa nam cka a potom sme nepokojne..a neceme spinkat..inak vsetko v pohode...drzte sa a ozvi sa niekedy =)

angelblue
14. okt 2010

@monuuula Gratulujem...nam sa teraz meni režim...mala je strašne zlá a nece spinkať...a nervózna je 😒 a potom som z nej nervózna ja a tak plače.... ☹ tak neviem....

monuuula
26. okt 2010

@angelblue no to aj moj je taky uplakany stale, tiez zle spi, cez den je dost problem ho uspat, len vonku sa da.....
a vecer to je tiez cely ceremonial kym zaspi....
Dufam, ze nam z toho coskoro vyrastu a budu z nich kludne deticky 🙂
Drzim ti palce, chce to vela nervov, ja som tiez z neho uz niekedy pekne nervozna, nestiham sa kolkokrat ani najest,
nie si nieco uvarit..... Ty ako stihas? Drzte sa1 😉

angelblue
27. okt 2010

@monuuula No ja to stiham podobne ako ty....niekedy zjem len ranajky a az vecer nieco....ale uz sa to pomaly zlepsuje...uz relativne viem co kedy chce a tak...jeden den je dobry a ten dalsi je zly....ale ako hovoris vyrastu z toho....uz pomaly zaciname aj blabotat nieco tak je to krasne sledovat... 🙂 a vy ako??

monuuula
19. nov 2010

@angelblue
@angelblue No uz aj my blaboceme v plnom prude 🙂, taky je zlaty, na zozranie 🙂))
No a s tym stihanim.... obcas ho musim nechat aj vyplakat, lebo by som sa nikdy nenajedla a tak...
Ale zacinam mat pocit, ze z neho vyrasta uz kludnejsie babo, tak pomaly sa to snad zlepsi..
Ako sa vam dari?

angelblue
26. nov 2010

@monuuula Awoj no my krásne priberáme a rastieme.... aj ja by som našu malú najradšej zjedla keby sa dalo....keď chceš tak si pozri foto na www.mojedite.cz tam daj dennicky deti a zadaj nase cisielko (7457).. aj moja malinka je uz kludnejsia len sa naucila na to ze ked prebalime tak ideme hned papat...a je nam jedno ci sme papali pred 5 minutkami alebo pred hodinou.... takže tak... ja tiež niekedy ani čas napapať sa nemam ale som hrozne šťastná,že ju mám lebo vyplňa môj život úžasnou radosťou a šťastím =) a čo novučké u vás?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre