Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

majusqua
6. okt 2009

mandula tak ja mam syna!!!!!narodil sa 2.10 o 00:10 za dramatickych okolnosti.mala som kliestovy porod ale stalo to vsetko za to!!!!!!je neuveritelne nadherny a dobrucky.tak aj tebe prajem vela stastia!!!!!!!!!!!! 🙂

zuzca80
7. okt 2009

jej majusqua gratulujem! uz som posledne dni na teba myslela, ci uz to mas za sebou 😉

mandula
7. okt 2009

majusqua 🙂 🙂 🙂 boooze, ani nevies, ako si ma potesila. Stale som cakala, kedy sa prihlasis, vedela som ze uz musis byt tam. Blahozelam Ti, to je skvela novina. Nech ste obaja zdravucky. Napis ake ma miery a ako sa vlastne vola?
verim Ti ze je nadherny - boooze, normalne miu tecu slzy.
Ja som este stale cela. Termin som mala v pondelok ale nevyslo to, tak teraz cakam do piatka a uvidime.
Vcera mi ale odisla hlienova zatka, som si ista ze to bolo ono - bolo to huste, hnedkave a rosolovite - urcite to bolo ono. Tak ja dufam, ze uz sa to spusti. Strasne by som si to zelala. Teraz som bola na prechadzke - dala som si dobre 3 hodinky a idem dufat, ze do rana to pride 😀
Maji - ale napis, ako sa mate, papa, spinka? nemas nejaku fotku tu na forume? Tak som zvedava a este raz si zo srdca gratulujem 😉

majusqua
7. okt 2009

dakujem vam babiky!!!aj vas to uz neminie.maly sa vola Casey Shay,je malicky,mal iba 2700 ale o to sladsi.cely den mi prespi,zobudi sa,napapa a spi dalej.az mi to niekedy chyba sa pomazlit.....nemam fotky na forume ale mam na pokeci a facebooku.na pokeci mam verejny album pod menom Maya7911 a na facebooku som Mariana Kozinkova.ak ste tam,ozvite sa dam si vas do priatelov.cmucki a vela stastia!!!!!!!!!!
😉 😉 😉 😉

mandula
7. okt 2009

majusqua - videla som fotky na pokeci, ja tam nie som, ale zaregistrovala som sa nachvilku kvoli tym fotkam malinkeho 😀 je naaaaadherny, zlatucky naozaj drobucky 🙂 🙂 🙂 drzte sa obaja - dufam, ze aj ja uz coskoro pridam nejake fotky 😉 ak to nebude do piatka, tak dam vediet, co na to lekar. zatial cmuk 😉

rani
7. okt 2009

ahoj Mandula, myslela som si, ze uz si hadam aj v porodnici 😉 , ale vidim, ze si na tom rovnako, ako ja..... 🙄 Dnes ma popoludni zobudili take bolesti, ze som myslela, ze vyletim po plafon aj s postelou, uz som si myslela, ze sa hadam nieco zacina, ale kdeze.... Krce v bruchu mam cely cas, nepravidelne mi tvrdne a inak nic. Dni ubiehaju a ja stracam nadej, ze to pojde spontanne - vcera vyvolavali kamoske porod, prenasala uz vyse 11 dni, na jeden palec sa otvarala 6 hodin a porod bol katastrofalny - rycala vraj ako tur a prosila ich tam na sale, nech ju radsej rezu... roztrhana je vraj aj po zadok.... 😲 . Odvaha ma opusta....

mandula
7. okt 2009

rani, boooze, ty to este tiez stale tahas? No mam pocit, ze sme ostali same ☹
mam sa presne ako ty - nepravidelne mi tvrdne brucho kazdu chvilu, ale nie su to kontrakcie. Mne vcera odisla hlienova zatka - som si ista, ze to bolo ono. Hned som letela na net a docitala som sa, ze to moze znamenat prichod porodu do 24 hodin ale aj o par dni, nooo hadaj do ktorej skupiny asi tak patrim? Par dni 😀 ja sa snad dockam este aj tej piatkovej poradne, ktora ma caka. Inak rani, aj tebe sa ten maly tak kruti? Mne sa tam hybe akoby chcel vyskocit. Nie cely den, ale urcite chvilky stale, hlavne vecer. Aj teraz, au az to boli.
A vies co ma zacalo este trapit? Zacalo mi nieco desne pukat v chrbtici, akoby stavec tam dole ako je kostrc, asi mi tam maly na nieco tlaci a mne to tam pri kazdom kroku puka, puka mi to az v hlave a som z toho taka nervozna, ze az.
s tou kamoskou mi to je luto, ale neboj, nemusi to aj u nas tak byt. nesmies stracat nadej, ale je zase pravda, ze ak by som mala cakat na posledny termin teda na toho 14.10, tak idem asi radsej cisarom. Ved uz by aj to male bolo asi velke nie? Jezisi, mne chodi tolko veci hlavou. Chapes? Preco sa to nevie rozbehnut? Uz mam za sebou aj teplu sprchu, aj 3 hodinovu prechadzku, a stale nic. uplne zatvorena, vobec sa neotvaram.

rani
7. okt 2009

Moja princeznicka je dnes nejaka zaspata, ale su vecery - a hlavne noci, ked si myli moje brucho s futbalovym stadionom!!!!! Ja neviem, Mandula, ako je mozne, ze sme este stale cele, ale mam strach z prenasania a tito debili tu to beru vsetko na lahku vahu a kazdej kontroly sa musim doprosovat sama z vlastnej iniciativy! Obvodak to so mnou uzavrel uz pred mesiacom, v nemocnici, ked sa tam objavim, aby mi urobili CTG, tak sa na mna divaju, akoze co po nich chcem.... U nas sa zene v poslednych tyzdnoch venuje zvysena starostlivost, tu je to prave naopak, neviem z akej priciny... Kazdy tu ma cas! Ze pockame, kym sa babatku bude chciet na svet, ze ono to vie najlepsie. Ved hej. mamka pred tridisatimi rokmi porodila 11 dni po termine sestru pridusenu a so zelenou plodovou vodou... Nech uz daco robia, paneboze!!!!!!!!!!!

mandula
7. okt 2009

ano, tiez ma prepadaju take myslienky a strach. Ale nechapem, preco sa musis doprosovat. To je fakt vrchol. Ja mam nastastie svojho zajednaneho lekara a ten sa o mna stara a povedie ma aj k porodu, tak to ma troska ukludnuje. On mi povedal, ze tych 5 dni, co ja cakam, ze je uplne ok, vraj mam v piatok prist a dohodneme sa co dalej, vraj najneskor v pondelok by zacali vyvolavat. No 11 dni, to uz aj on povedal, ze nie, to nenechame zajst tak daleko. Neboj, to pride skor, ale nechapem, preco to u Teba beru tak na lahku vahu. Ved to by mala byt samozrejmost, ze Ti urobia ctg, nieeee? Boze, ti lekari. Ty a hlavne nemysli na take veci ako pridusena, katastrofalny porod a tak. Musis mysliet pozitivne, viem je to tazke, mne nieco hovor, ale nepripustaj si to, ze aj tebe by sa to mohlo stat. To nerob. Vies co je u mna najhorsie? Ze ja som celkovo pribrala 10kg a prisaham, ze to vsetko do brucha, mam pocit, ze ma roztrhne, normalne si podopieram brucho 😀
A s tym futbalovym stadionom si ma rozosmiala, tzak sa dnes citim aj ja 😀
rani - halloooo, hlavu hore, usmev, neboj vsetko nam dobre dopadne. A vies co bude super? Ked porodime v jeden den. A aj Ti presne poviem, kedy to bude. 10.10 - no nie je to krasny datum? 😉

rani
7. okt 2009

Ani nahodou, Mandula, rodime zajtra.... 😎 Ja uz nie som ochotna cakat ani den dlhsie.....Tiez mam pocit, ze ma brucho hadam prevali, mala bude urcite riadny valibuk, ratam urcite do styroch kil. Mala by si ma vidiet, ked sa otacam na posteli, alebo vstavam..... 😀 cakam, kedy sa tu objavia Greenpeacesaaci a pomylia si ma s velrybou, co uviazla na suchu.... 😀 Neviem, Mandula, preco je to tak, tu vo Viedni su statne a sukromne kliniky, ja si tu sukromnu nemozem dovoli - to je ina kava a ina starostlivost... Cele tehotenstvo sa o mna vzorne starali ale tento koniec ma fakt sklamal. Ani len neviem, kedy mam dojst na prijem, ked sa nic nebude diat... Zajtra sa asi objavim u mojho gynekologa a hodim s nim rec. Nenecham to tak. Ani prietoky zmerane, neviem ani, ci mala nema pupocnu snuru okolo krku a okrem toho ma boli jazva po cisarskom... Prekonzultujem to s nim. Asi to musim zobrat do vlastnych ruk, ide o moj zivot a zivot mojej bambulky.... 😉 takze priprav sa, zajtra rodime.... 😀 😀

mandula
7. okt 2009

Ok, ako povies 😀 ja som pripravena uz 2 tyzdne, takze zajtrajsok beriem 😀
K tomu gynekologovi chod urcite. Musi Ti urobit prietoky, ctg a aj ultrazvuk. Ved musis mat predsa istotu, ze sa ma malicka ok, aby si mohla byt kludna. To je blbe, ze to tam tak je a ze vieden, cha! Skor by som to cakala opacne. Zober to do vlastnych ruk a urob tam vietor, takto sa predsa nemozu starat o pacientky, to akoze je cela zodpovednost na Tebe? No pekne. Drzim Ti palce, budem na Teba mysliet, daj potom hned vediet, co Ti povedali.
Mna inak tak boli brucho a krize, ze sa zblaznim. Lenze vies co si myslim? Dnes som zjedla 3 kukurice, asi ma nafuklo, tak toto mi este chybalo 😀 😀 😀
Tak keby zajtra nahodou nic, tak si napiseme, idem hajat, dobru nocku. Pa 😉
A keby si nahodou zajtra isla rovno rodit, tak sa drz, zelam superlahky a rychly porod a krasne chvilky s malickou 🙂

zuzca80
8. okt 2009

no baby...drzim vam palce, aby ste uz dnes porodili. ja mam este tyzden do terminu a to uz idem vyskocit z okna 🙂 ale mne uz aj vsetky bolesti presli a vcera mi dr. na kontrole povedal, ze som zavreta, takze na porod to tak skoro nevyzera. no co uz.
plus mam k tomu chripku uz 3.den a pekne mi to lezie na nervy, lebo sa pridal plny nos a hlava na prasknutie.
tak sa drzte a potom sa ozvite, aky bol porod.

mandula
8. okt 2009

zuzca, asi to u mna aj tak bude. v noci som mala strasne tlaky, teraz ma boli v krizoch hodne, rano mi odtieklo dost hnusne mnozstvo tej zatky, lekar povedal, pridite sa ukazat, asi ideme na to. Tak idem teraz na 10tu, potom dam vediet 😉
ty si na tom presne ako ja. Ale to sa mote zmenit, len do terminu radsej necakaj, aj ja som cakala, a skoro ma porazilo, ved vies 😉 a hlavne sa teraz skoro uzdrav, pekne si lahni, daj si cajik a mysli pozitivne 😉
ozvem sa este dnes, pa

zuzca80
8. okt 2009

mandula, tesim sa ako o par dni napises ze uz si doma z porodnice 😉

crievicka
8. okt 2009

baby ked ste boli na jeden prst otvorene za ako dlho ste porodili??? ja som este len v 35 tt :((

andrea12737
8. okt 2009

Ahoj crievicka, nic sa neboj ja osm od 29tt otvorena na prst, kludne mozes aj prenasat...nic sa neboj. 😉

bocianka
9. okt 2009

aahojte, ja mam zajtra termin, ale uz to vidim, ze v utorok pojdem zas do poradne. vcera ma prepadla taka migrena, na zaciatku som trenovala a predstavovala si, ze rodim 😀 ale po 9 hod som mala chut si hlavu odrezat.
ako ste na tom vy? martuzka predpokladam, ze uz porodila 🙂 mandula, rani, obdivujem vas, ako to zvladate.

majusqua
10. okt 2009

mandula,ty isto rodis!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉

majusqua
10. okt 2009

zuzca a ty si este stale tu???????????????????????mandula uz asi isla.neviem sa dockat,ked napise!!!!!!!!!

zuzca80
10. okt 2009

mandula urcite uz rodi...myslim, ze od vcera. ja stale nic. len ma strasne bolia od vcera krize, tak dufam, ze je to dobre znamenie. aj ked to este par dni moze potrvat. v stredu doktor povedal, ze to na porod este nevyzera ☹

majusqua
10. okt 2009

no ja ked som isla do nemocnice z kontrakciami,po vysetreni ma poslali domov,ze som otvorena len na 1prst.po ceste z nemocnice som dostala silnejsie kontrakcie a ked sme dosli domov,hovorim frajerovy,ze pekne sa mozme otocit a ist spet do nemocnice.cesta trva asi 30min.tak sme sa zvrtli a sli sme ako blbci spet.uz som bola otvorena na 4prsty a od tejto doby sa mi zacal ratat porod.takze to aj moze trvat ale aj nemusi......................moze to prist kazdu chvilku............... 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 ja sa prave chystam do nemocnice,zapalila sa mi rana,co ma nastrihli a dostala sa mi tam infekcia.tak ma musia znovu prezriet a dat mi antibiotika.celu noc som nespala........

majusqua
13. okt 2009

mandula,zuzca,kde ste????????mam tusak,ze je to uz tu........... 🙂 🙂 🙂 🙂 😉 😉 😉

zuzca80
13. okt 2009

no u mna este nie. tiez bude zo mna prenasacka ☹

jenn44
14. okt 2009

Ahojte baby, tak dufam, ze uz porodim... a to mi ostava 12 dni do porodu a vy takto prenasate ☹ boze, ja som dufala, ze porodim skor a nie ze budem prenasat... nezavidim, drzte sa babenky!

zuzca80
14. okt 2009

ahoj jenn...no mas este cas...hehe...nie ze ma predbehnes. ja stale nic, zajtra mam oficialny termin. v pondelok idem znovu na kontrolu, ale ja verim, ze sa to dovtedy podari 😉

jenn44
15. okt 2009

zuzi, drzim palcekyyy 🙂

zuzca80
15. okt 2009

jenn dakujem. uz som plna ocakavania 🙂

jenn44
15. okt 2009

juj neboj, vecer budes mat babo v rukach... zavidim ☹

mandula
15. okt 2009

halooooooo 😀 😀 😀
tak uz som konecne aj ja maminka rodila som v piatok9.10, museli mi porod vyvolavat, bolo to velmi tazke, nakolko moj drobec si vybral tu najhorsiu cestu a isiel tvarickou hore, museli mi ho vytlacat, 2 sestricky na mne lezali a on nakoniec po tazkej polhodinke vyletel ako superman taaak ma roztrhal, ze au, au. Mal 3650g a 50cm, a na svet sa pozrel 17,20
Je nadherny, musim stiahnut nejake fotky, do konca tyzdna to urobim a zavesim na forum
Vobec nic nestiham, lebo hned ako som prisla z porodnice ma chytili horucky a hnacky - v nemocnici je totiz chripka a aj my sme si ju doniesli. Vcera som sa velmi trapila, teplota stale stupala a nic sa mi neudrzi v zaludku. Malickeho tiez prehana.
Niiiic, nestiham.
Ocinko sa bol na nas pozriet, myslim, ze to s nim zamavalo ale ta jeho 17tka je velka bojovnicka a ukazuje mu teraz tu najväcsiu lasku, len aby si ho udrzala. Tak uvidime, co bude. Je mi to luto, ale kazdym dnom si hovorim, nech ide aj s tou zabkou do kelu, vsak on pochopi.
cmuky 😉

jenn44
15. okt 2009

Mandula, nepozname sa, no tvoj pribeh poznam, casto tu browsam a citam... 🙂 srdecne gratulujem k uzasnemu a asi jedinemu poriadnemu chlapovi v tvojom zivote (nic v zlom)! Si velka bojovnicka a urcite neprijemny virus zmaknete, davaj na seba pozor aj na Petulka. Tisko zavidim, ze mas babo v naruci a to moje stale v brusku, ale tak... raz sa aj jej snad bude chciet ,,vyletiet,,. Tazky porod nezavidim, ale o to viac si silnejsia... Ocinka 17tka prejde (predsa len, nevie varit, prat a starat sa o muza, co oni potrebuju...) je to len chvilkova slabost, no uvazovala by som, ci si ma ten chlap vobec zasluzi... ale ty to urcite vies a ja nemam pravo nejak radit, len moj nazor... 😀 (to ja tak zvyknem svoj nazor prezentovat... 😀 )
drzim palceky nech sa coskoro vyliecite (aj z bolestiii)

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre