Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

mandula
2. okt 2009

mentuzka - ano, ono to moze byt ta hlienova zatka - zlta velmi neviem, ale nahnedla ano. Ale zatka moze odist aj 2 tyzdne pred porodom, nemusis robit paniku, neboj ked to na Teba pride, urcite to zistis a budes mat dostatok casu ist do nemocky. Viem, ze ked odtecie plodova voda alebo si najdes na nohavickach jasnu krv, tak treba ist radsej hned. Ale ked si chces byt ista, zavolaj dokimu - podla mna tym nic nepokazis. Ale zbytocne sa nestresuj.

Co sa tyka toho pocitu mokra - to ja mam dievcata uz par mesiacov, a vobec mi neodteka plodova voda. V tehotenstve je normalne, ze sa tvori viac vytoku a niekedy ho moze pokojne vytiect aj viac. Mne niekedy steka aj po stehne, ked sa rano prezliekam. Je to vraj vsetko ok. Ale zase, je lepsie spytat sa doktora, pokial mate pochybnosti, ved preto k nim chodime, nie? 😉

mentuzka
2. okt 2009

mandula - dakujem, uz sa farba zmenila na hnedu tak si myslim ze je to ono 😉

A tiez sa vyjadrim k tomu presakovaniu alebo pocitu mokra tak to mam uz mesiac aj nieco bez intimky nikam nejdem ale ani ta mi casto krat nepomoze pretoze iba stojim a nieco so mna vytecie a je to cire bez pachu, nejak som tomu nepriklada vyznam, v utorok som bola na vysetku a dr mi povedal ze som otvorena na jeden prst ale ze mam casu dost 😀 😅 uvidime

bocianka
2. okt 2009

ahojte, tiez sa stale zapodievam touto otazkou, uz sa totiz neviem dockat 🙂 mokre nohavicky mam taktiez uz niekolko mesiacov. dnes mi dr. povedal, ze som otvorena cez spicku prsta, ze ak to nebude do utorka tak mam prist. tvrdnutie brucha mam niekolkokrat za hodinu a mam pocit, ze maly je uz tak nizko. aj vy ste take netrpezlive?

mandula
2. okt 2009

bocianka, keby si tak vedela, aka ja som uz netrpezliva. Horsie je, ze ja ani neviem co vlastne mam citit, ako vlastne budem vediet, ze uz je to tu. Ved brucho mam stvrdnute 2dni non stop, ani neviem z coho - moj maly uz ma asi tak malo miesta, ze sa len natahuje a mna to neskutocne boli. Pred hodinou ma tak prehnalo, ze som myslela, ze rovno porodim 😀 kroze ma pobolievaju,ale nie nejako strasne. Mam 3 dni do terminu, ja vobec neviem, co mam cakat 🙂

tonicka
2. okt 2009

Kočky ja som mala hlienovu zatku ako číry gél ráno v den porodu, kontrakcie som mala vo forme hnacky a teda som mala riadny problem zistit, ze je to ono a teda prisla som do porodnice pol hodinu pred narodením dcerky 😀

bocianka
2. okt 2009

mentuszka ak to je zatka, tak sa to uz blizi nie? este bud odtecena plodovka alebo pravidelne kontrakcie a ficis do porodnice 🙂

mandula jee vsak ty mas termin uz cubidup, no to ja ked budem 3 dni pred terminom stale cakat, tak budem asi uz mierne psycho 😀 ale nie, len v nasej rodine sa pred mesiacom narodili dvaja drobci 2 tyzdne pred terminom, asi preto ocakavam kazdy den a pritom to vobec nie je pravidlo..
uuha, som ani netusila, ze to tvrdnutie moze aj boliet, pocuj, nemas uz ozajstne kontrakcie? 😀 a pri chodzi to ako citis? normalne alebo mas pocit, ako by ti tam dolu nieco zavadzalo?

mandula
2. okt 2009

tonicka - preboha nesokuj ma 😀 to si mala akoze pravidelne v nejakych intervaloch hnacku v ten den?
Mna dnes tak strasne prehnalo - asi pred hodinou, ze som mala dost.
brucho mi tvrdne uz 2 dni - ale tak neprijemne. A inak teraz mam zase pocit, ze ma asi prezenie. Nie je to iba nervozita? Nemala si ziadne ine pocity? Vies hlienova zatka - hm, ja mam vytok skoro cele tehu a to taky, ze ja by som povedala, ze mi tak zatka odteka uz dlhsie 😀 😀 😀

bocianka
2. okt 2009

tonicka tak to je dobre 😀 esteze ste to stihli. tie priznaky su naozaj rozne, sranda..

mentuzka
2. okt 2009

bocianka

mozno to uz ide 🙂 🙂
strasne mi tvrdne brusko uz druhy den, a teraz ma zacalo kazdu polhodku pobolievat v podbrusku a pocula som tam nieco puknut to je normalne?? normalne mam z toho strach 🤐 🤐 🤐 🤐 🤐

bocianka
3. okt 2009

mentuzka, ak si este 2 v 1, ako sa teraz citis? aj ja som mala celu noc pobolievanie. to puknutie som pocula len v suvislosti s odtecenim plodovej vody, takze netusim, ale verim, ze je to ok, neboooj 🙂

petra1985
3. okt 2009

mentuzka aj mne takto sem tam puklo v brusku ale asi je to normalne lebo vsetko bolo ok 🙂 pocula som to tak ako keby malej pukla niekde kosticka 😉

mentuzka
3. okt 2009

bocianka - ano este stale ale dnes asi len poslickovia pretoze teraz nic ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹
to nebolo prvy krat co som to pocula ale teraz to bolo take hlasne

petre1985 - no ja som to pocula druhy krat a sedela som na WC tak des neviem ci to nebolo aj preto ze sama v noci clovek sa viac desi 😖 😖 😖 😖 😖

nech uz je to za mnou uz by som chcela babo mat v rukach ☹ ☹ ☹ ☹

tonicka
3. okt 2009

ja som tiez mala strasny vytok cele tehu a lekar to radsej kontroloval, ale vzdy bolo vsetko ok.
ja som sa o 6 straaasne najedla kapustnice s pyre a zamiakovy salat a udene masko a pol skalickeho trdelniku a potom som zacala mat hnacky o 8 vecer take ako ked mate salmonelozu, 😀 teda aj s krcami a slo to postupne do krizov, ale to som si uvedomila az neskor... najprv nepravidelne a sla som si lahnut, ale potom okolo pol 10 som uz lezat nemohla a uz nebolo co nechat na WC 😅 o stvrt na 11 som volala dr. ze co on na to a on ze moze to byt aj dietologicka chyba 😀 , ale ze radsej mam zbehnut do porodnice... no a ja som mala trosku fobiu z nemocnice,lebo som tam lezala na rizikovom a tak som sa motala a snazila si zbalit aj veci keby sa nic nedialo a nechali si ma tam, az bolo zrazu stvrt na 12 a to som uz mala potrebu ist do porodnice tak sme vyrazili... tesne pred prichodom som si povedala ze asi budu chciet vediet ze ako casto mam kontrakcie a zadivala som sa na hodinky a s udivom som zistila, ze kazde 3 minuty a pochopila som ze rodím 😀 no 00:05 bola mala na svete na 2 zatlacenia. na porodnesj sale som bola asi 8 minut 😀 Zelam vam rovnaky porod ako som mala ja, bolo to uzasne, dokonca ho mam aj uplne zdokumentovany , manzel len "naslepo" cvakal a vsetci boli v nemom uzase a dovolili to 🙂 Inak povedzte babatku, ze ked sa rozhodlo ist von, tak nech ide rýcho aby netrapilo seba ani mamicku... zatial to vsetkym naokolo fungovalo 😉

mandula
3. okt 2009

tonicka, tak to Ti naozaj tisko zavidim taky rychly porod 😉
ja stale nic, ta hnacka bola len hnacka - nic dalej sa nedialo. A dnes sa ani nic nedeje. Ja mam pocit, ze tomu malemu sa vazne nechce na svet. Dokonca som dnes cely byt upratala. V pondelok mam termin. Mala som uz vselijake pocity ale stale sa to tak ukludni, akoby sa nic nedialo a ja bola v 7 mesiaci ☹ dokonca dnes bol maly tak kludny ako este asi nikdy. noooo, uvidime, co mi povie lekar v pondelok. Ale ked povie: budeme cakat, tak ja sa ZBLAZNIM 😀 ja uz ho chcem vidieeeeeeeeeet.

zuzca80
3. okt 2009

mandula, aj ja som stale pokope 🙂 ale ja mam termin az za necele 2 tyzdne, tak som kludna 🙂 my sme s manzelom boli po dlhej dobe vecer vonku...najprv v divadle a pootom v kubanskom podniku...super. asi tak skoro sa nam to znova nepodari ☹

bocianka
5. okt 2009

noo, 5.10. mandulkaaa, ako si na tom? daj vediet, co ti povedal doktor 🙂
a mentuzka kedy mas presny termin?
zuzca80 tak to si dobra, ze zvladas este taketo akcie 🙂 to je fakt, pokial sa da, tak treba este vyuzit..
baby mne to brutalne pobolievanie, co som mala z piatku na sobotu a nevedela som ani vzpriamene chodit, uz preslo 😀 som myslela, ze su to priznaky bliziaceho sa porodu, ale ocividne nie. takze u mna len to tvrdnutie nadalej, ale inak nic, takze zajtra sa asi pekne potrepem zas do poradne. len dufam, ze mi doktor nepovie, ze som otvorena na menej ako v piatok 😀

mandula
5. okt 2009

ahojte dievcata, ahoj bocianka - tak toto mi vazne neuverite. Bola som prave u doktora a NIC. Vraj ak dovtedy neporodim, mam prist znova v piatok 9.10 a uvidime co sa da robit. Vraj nejneskor 14.10 malickeho privedie na svet. Baby, pomoooooooc, ved ja naozaj neporodim 😀 strasne dufam, ze si to maly rozmysli a pojde do piatka sam. Ma sa asi velmi dobre, ten krpec jeden 😀 vsetko je pripravene, je uplne dole, hlavicku uz dobre ze nevytlaci ale ja som uplne zatvorena. Baby ma sa toto vobec sancu same zmenit? Ved ja uz chcem rodit. Poradte nejake triky ako to urychlim 😀
bocianka - a ty ako? nie ze ma predbehnes 😀

zuzca - tak ty si to este takto uzivas? To je super, len si este uzivaj - tisko Ti zavidim, ale v dobrom samozrejme. Aj ja by som s tym mojim tak rada niekam isla, ale co uz ked je pako a nechal ma.
Nakoniec budes rodit mozno predsa len skor ako ja 😀 😀 😀

dzio2
5. okt 2009

mandula mne lekary radili sex sex sex a to myslim vazne

mandula
5. okt 2009

dzio - to je super, ale ja nemam s kym. Jedine, ked mi niekoho najdes 😀 😀 😀 ale nie, zial nas ocinko nas opustil, takze so sexom si nepomozem ☹

mandula
5. okt 2009

mentuzka a ty si este cela, alebo uz si maminkou?

zuzca80
5. okt 2009

no ja som dnes bola na monitore a nic...ziadna kontrakcia 😉 v stredu idem na kontrolu, tak som zvedava, ci sa to nejak dovtedy pohne. ja verim, ze tento tyzden sa nam podari porod...budem vysielat signaly do brucha...heheh

rani
5. okt 2009

Ahoj tu na fore.. Ako citam, nie som vynimka.... Prvy termin porodu my doktor vypocital na 29. 9., ten potom upravil na 6.10. a stale nic. Vraj tehotensky nalez - co sa tyka krcka maternice, ani naznak porodu.... 😖 Uz tri krat som chudaka manzela falosne naplasila - poslickov mam teda poriadnych, neviem si predstavit skutocne porodne bolesti... 😝 Aj dnes rano ma poslicky tak vystrasili, ze som o siestej rano letela do porodnice. Ratala som s tym, ze si ma tam uz hadam nechaju a nejak mi pomozu to rozbehnut, ale po vysetreni krcka a oziev malinkej mi lekarka s usmevom oznamila, ze sa mala v brusku citi dobre a ze si este pockam a ze to kludne moze trvat este dalsich desat dni. 😕 🤐 Paneboze, ved sa to uz neda vydrzat, som nemotorna, cez brucho si ani nevidim, nic nevladzem, nechuti mi jest a cele noci nespim, co ma vsetko boli!!!! Neviem si predstavit, ze takto budem trpiet este mozno viac nez tyzden! Ved si to hodim... to sa uz fakt neda!!!! Mam dojem, ze som tehotna uz od nepamati..... 😀 A to mi lekar tvrdil, ze urcite porodim skor, tak isto vsetci znami mi to prorokovali koli spadnutemu bruchu uz pred troma tyzdnami.... No nic... Snad do Vianoc porodim..... 😒

mandula
5. okt 2009

rani, citim sa presne tak isto, viem o com pises. Ja som mala prvy termin dnes, druhy termin mi teraz stanovillekar na 9.10 - no teda to ani nie ze termin, to sa mam prist len ukazat a ak to nebude este na porod, tak ma necha doma do 12.10 a potom vraj uvidime, povedal, nebojte do 14.10 porodime - ved to je tiez este 9 dni, ja sa ZBLAZNIM. Tiez som nemotorna, vsetko mi tak trva, brucho tvrdne, stale chodim cikat, maly sa mi neprijemne v bruchu hybe - stale sa natahuje a ja umieram od bolesti. O poslickoch ani nehovor, ved menstruaciu by som uz mala urcite skor 😀 mam take tlaky, ze az. Uz si ani neviem predstavit byt dalej tehotnou. Toez mi uz nechuti ani jest, som hladna ale ja uz ani neviem co by som jedla. Potom ked sa najem, prichadza na rad palenie zahy - och a ako. Dnes mi je cely vecer na zvracanie. A uz ani nehovorim o tom, ze zase dalsiu noc presedim pri pocitaci a to mi kazdy hovori, este sa vyspi, kym sa da 😉 lenze ked si lahnem, tak malemu sa nepaci a lahne si uplne inak ako ja a to boli, potom sa len otacam ako velryba 😀
rani, povedz co budeme robit 😀

mausy21
5. okt 2009

mandula uplne viem ako sa citiš prešla som si tym nedavno......a teraz mi to trošku chyba...ale ten koniec je hrozny..počuj ja som dala 4 hodinovu prechadzku ana druhy den to už išlo,rodila som 3 dni po termine

mandula
5. okt 2009

mausy - vies kolko prechadzok som uz urobila? Aaaale, je zase pravda, ze posledne 3 dni som len lezala - no, zajtra sa idem asi prejst 😀

mausy21
5. okt 2009

len chod....to je tvoje prve baby?

zuzca80
5. okt 2009

rani, mandula...uprimne vas lutujem. ja mam este 10 dni do terminu, ale kazdy den dufam, ze uz to pride. na psychiku je to fakt hrozne. asi aj ja dam zajtra nejaku dlhsiu prechadzku 🙂

mandula
5. okt 2009

mausy, ano 1 baby.
zuzca - ty na to este nemysli, este mas cas 😉

rani
5. okt 2009

Ahoj Mandula, aspon jedno ma tesi, ze nie som v tom svrabe sama.... 😉 Uz fakt neviem, co zo sebou, skrabala by som nechtami omietku od zurivosti.... sprchujem sa teplou vodou, prechadzam sa s tym svojim "ruksakom" vpredu ako najdalej sa da, uz aj zazvor a skoricu som skusala /eeehm... okrem hnacky ziaden ucinok... 🙂 /,sexujem ako sa len da, chudak manzel ma stale napomina, ze by sme sa mali krotit, aby sme malej neublizili... 😀 , aj po schodoch chodim - ludia v baraku si ma uz doberaju a denne dostavam snad sto esemesiek zo Slovenska, ci uz ako rodim, alebo co.... 😠 . Inak, tak ako som bola cele tehotenstvo tu v Rakusku spokojna so starostlivostou, tak som teraz posledny mesiac poriadne, ale poriadne sklamana.... Posledna kontrola u mojho gynekologa bola 3. septembra, vraj uz mam vsetky peciatky v tehotenskej knizke a uvidime sa po siestich tyzdnoch od porodu.... 😲 Tak normalne na drzaka chodim sama od seba do porodnice na CTG, pozerali po mne ako po sibnutej, ale mam to v pazi, ide mi o malinku.... Uz tri krat som im tam spravila falosny poplach, musia mat zo mna asi dobru svandu, kedze mam uz 32 rokov.... 😀 Ale co sa da robit, dcerku som pred desiatimi rokmi rodila cisarskym, takze vobec neviem, do coho idem...... Ale chcem to tentokrat vyskusat normalne - snad to prezijem. Byt mesiac ubolena a mimo prevadzky po cisarskom tiez nie je nic moc. 😝

tonicka
6. okt 2009

mandula, veru bola to hnacka a ja som dosla na to ze to bola zatka az ked to bolo ine... A ja som si dala "dlhsiu"prechadzku okolo baraku 😀 trvalo mi to hodinu a pol a mala som pocit ze mi mala vypadne 😀 Ale to rozmyslanie ci je to uz ono alebonie je fakt na nervy. 😝 podla mna to priroda vyborne vymyslela, aby sme ku koncu uz nechceli byt tehotne, ale tesili sa na babatko 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre