Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

lari
24. apr 2007

Je fakt super, že si tu možme takto navzájom poradiť a popýtať sa aj na otázky, ktoré sa nám zdajú absurdné.Nechám to zatiaľ všetko plávať a až to príde, tak to príde...

tonicka
24. apr 2007

kontrakcie su vlastne krče 😉 , skor sa to da pomylit s tvrdnutim bruska 😉

dacey
2. máj 2007

toni, ja mám aj kŕče, aj tvrdnutie, aj mi už odtiekla plodovka, aj zátka, aj všetko. keďže ma lekári pred mesiacom pekne vystrašili ((vraj je bábo menšie o celý lunárny mesiac ako má byť), o týždeň to bolo inak a o ďaľší zase inak), stal sa zo mňa hypochonder a rodím každú chvíľku... 😵 ále, ja viem, že to príde tak, že to ani nebudem čakať a ešte niekoľko hodín sa budem utvrdzovať v tom, že ja ešte nerodím a nebudem chcieť do nemocnice. istotne to bude tak (môj odchod do mocnice) aj kvôli tomu, že mám vysoký prach bolesti a furt si budem mlieť svoje, že ešte ee, ja ešte nerodím.... ale musím uznať, čo je bolestivé tvrdnutie bruška viem už 4 týždne, raz za čas to príde a odíde a kŕče som si už tiež vyskúšala...

veronika13
2. máj 2007

dacey, tak to sme na tom podobne, ja som cítila bolesť 10 hodín predtým ako som si pripustila, ok rodím, ideme do nemocnice 😀

sisi1
2. máj 2007

Mna poslickovia tiez strasili, stale som merala cas ako casto mi tvrdne brusko a myslela som, no to je uz asi ono. Avsak ked mi odtiekla voda, uz som vedela - aaa je to tu. Potom prisli kontrakcie a tie si veru s poslickami nepomylis...veru.

dacey
3. máj 2007

veronika13, tak to si ma teda potešila... že 10 hodín. fúha. sestra odrodila za 3 hod. vrátane bolestí. mne už ináč z toho šibe a to mám jeden termín za sebou a jeden pred sebou. keby tak raz už konečne prišli bolesti a neodišli... heh no nie? a aký si mala pôrod?

titkovamiriam
3. máj 2007

dacey drzim palce ja som pri strednom synovi mala poslickov a rodit sa mi podarilo az na treti raz.vzdy som uz bola,,nastartovana,, a po dvoch hodkach nic,no do tretice to vislo-kontrakcie ako maju byt a bolo.

inge23
3. máj 2007

dacey ahoj, tebe odtiekla plodova voda a este si doma? ved to si mala uz davno utekat do nemocky 😉

ja mam psolickov asi tyzden,ale furt po hodine to prejde...a vcera mi doki na poradni povedal, ze je velmi vysoko a krcok mam uz 3 tyzden 1,5cm

titkovamiriam
3. máj 2007

necitala som predtym prispevky no urcite ak by to bola voda a zatka tak by uz musela porodit aj vcera.

dacey
3. máj 2007

inge, nie, to som len tak napísala, že furt len šaškujem, furt sa mi zdá, že rodím... to bolo zo srandy, lebo doktory ma vystrašili, že malý nie je v poriadku. :o) ja mám posličkov 5 týždeň a už som aj raz bola v nemocnici. môj malý je už dlho nízko, tak som musela byť doma a krčok mám trocha otvorený... a ako sa cítiš?

dacey
3. máj 2007

titkovamiriam, musím to dať na pravú mieru... doktori ma vystrašili, že malý nie je v poriadku, tak odvtedy vždy, keď si ciknem, mám silnejší výtok, mám poslíčkov, som presvedčená, že už je to tu... zato som napísala, že už som mala pocit všetkých príznakov pôrodu, čiže je zo mňa takpovediac pôrodný hypochonder. plodovka, ani zátka zatiaľ neodišli. takže tak. 🙂

majusqua
20. sep 2009

ja by som sa chcela spytat,ci mozu prist kontrakcie na niekolko hodin a potom odist?Vcera asi okolo 21:00 sa mi zacali bolesti v chrbte a v podbrusku.bola to taka tlakova bolest a zotrvavala az do nejakej 04:00 rana.bolo to dost silne,nemohla som spat,chodila som na toaletu snad kazdych 5min,ale nic.az okolo tej 5tej rano sa mi podarilo zaspat a teraz sice citim tlak,ale zdaleka nie,ako v noci.a este ako som sa vcera vecer utierala na toalete,na papieri som mala taky husty biely hlien,ale nie vela a bolo to iba raz.do terminu mam nieco ponad 2 tyzdne.mozu tieto moje bolesti znamenat skory porod,alebo to takto mozem mavat az do terminu?????prosim poradte mi niektora,ktora ma skusenost.dakujem

giza
20. sep 2009

maji....volaju to aj "anjelske" predzvesti tvojich poslickov/bolesti....co sa tyka hlienovej zatky tak je to individualne...moze odchadzat den ale aj 14 dni....(to je max.).. 😉

majusqua
20. sep 2009

giza takze to nemusi znamenat porod?

uankab
20. sep 2009

majusqua, vobec to nemusi znamenat porod... zatka ti moze odchadzat niekolko dni ci tyzdnov... ja som mala kontrakcie dva tyzdne pokial na mna prisli tie prave 😉 ... a je to vysoko individualne, ... v den terminu som bola v nemocnici a povedali mi ze do troch dni urcite porodim a prenasali sme 11 dni...

majusqua
20. sep 2009

no pekne.tak tych noci si este uzijem.ja uz sa tak zle citim,ze by som uz isla aj dnes.a ten biely vytok to je ta zatka?lebo ja som citala,ze zatka ma prinos krvy a to ja nemam.

majusqua
20. sep 2009

hlien mi odisiel znovu,vo vacsiom mnostve a zacina mi casto tvrdnut brusko.mam z toho divny pocit

strapco13
21. sep 2009

baby ..ako dlho pred porodom Vam padlo brusko dole?

majusqua
22. sep 2009

ahoj strapco13.mne asi v 36tt a to bolo doslovne z vecera do rana.vecer som si ho hladkala take pekne gulate a rano som uz mala tvar bruska uplne iny...........

skajkaze
27. sep 2009

Ahojte,neviete mi poradit,mali ste niektora pred porodom hnacky,ak ano tak za aky cas ste potom rodili?mne trvaju asi 6 dni.

giza
27. sep 2009

majusqua - v pohode...bud kludna, dieta z teba bez bolesti len tak nevypadne same na pol ceste 😉 😀 - blizi sa ten cas....tvrdnutie treba sledovat ako casto a ake je silne.... 😉

Skajkaze - hnacka je bezna vec, pre ocistenie tela pred porodom, tiez peristaltika je dobra pre rozbeh kontrakcii... 😉 je to vysoko individualne kolko to ktorej trvalo, mne niekedy len 3.dni a niekedy vobec a pri poslednom skoro tyzden aj s nechutenstvom... 😉
Aj takto sa telo pripravuje.... 😉

majusqua
27. sep 2009

raz radim a raz sa pytam dievcat.dievcata,cely den mam pocit bliziacej sa menstruacie a bolest mi vyraza az do triesiel a noch.moze to znamenat bliziaci sa porod????som v 39tt.dakujem

giza
28. sep 2009

ano moze.... 😉

giza
28. sep 2009

a mozno to uz mas aj za sebou? 😎

majusqua
28. sep 2009

ahojt
e dievcata.no....este to nemam za sebou!!!!!jemu sa nejako nechce zo mna von.priznaky mam stale a on nereaguje.mam sice este 10dni do terminu ale naozaj ma niekedy lapia take bolesti,ze uz naozaj myslim,ze to prichadza.

mandula
28. sep 2009

ahoj majusqua, som na tom velmi podobne ako ty. Ja mam do terminu este 6-7 dni, ale uz si kazdu chvilu myslim, ze to pride. Aj teraz mam take tlaky, ze by si neverila. Ale stale to nie je ono. Lekar mi dnes povedal, ze som este zatvorena, takze musime len cakat. On osobne si mysli, ze budem cakat az do terminu teda do 5.10 a ja by som prisahala, ze to malo prist uz minuly tyzden 😀 Stale mi tvrdne brucho, mam pocit, ze mi vyrve panvu, take tlaky mam, ako keby som mala dostat tu najhnusnejsiu menstruaciu, dnes sa ma zoparkrat aj prehnalo. A stale nic ☹
Zacinam nevladat 😀 Ale drzme si palce, nech je to cim skor. Teda neviem, ci to aj ty uz tak citis.

majusqua
28. sep 2009

no mandula ja to mam asi podobne a to uz od 37tt.odchadza mi aj hlienova zatka,bolesti ako pri menstruacii a taka divna pichlava bolest,ktora ma picha kdesi medzi krizami a podbrusku niekde v strede ale to je ako keby mi tam niekto vrazil 2-3 krat noz a prejde to,,,,a znovu.a to ako tlacieva na mechur ani nehovorim.ja uz som z toho tiez nervozna,najradsej by som isla uz teraz,lebo mna uz boli aj ked lezim v posteli!!!!

majusqua
28. sep 2009

a vies co skus????sex.ja som bola u mojej midwife a ona mi poradila,vraj mozem urychlit porod sexom.vraj spermie obsahuju nejake latky ako ma vyvolavacia injekcia!!!!!!!!

mandula
28. sep 2009

majusqua, ani nevies ako rada by som to takto urychlila, ale ja nemam s kym, nas ocinko nas opustil pred mesiacom. Teraz si ho vychutnava 17tka, ja mozem len snivat ☹
ale inak som skusala aj schody, dokonca som bola vcera na nakupoch a chodila som po obchodnom dome 3 hodiny. A nic. Ale tie bolesti mam take iste ako ty. Tiez aj pichanie, ked lezim, tak to je des. Potom sa mi to zase ukludni a aj hodinu mi je fajn. Lenze ked vstanem, tak zase: tvrde brucho ako kamen, maly sa mi prieci a lahne si ako naschval tak, ze mi ide bok vyvalit 😀 Krize ma nebolia ale boli ma chrbat ako hrom. A stale mam pocit akoby som mala zapaleny mechur, ale doktor povedal, ze to je ok, ze to mi maly tlaci na mechur a tlaci riadne, to Ti poviem.
Ty.... ale ty ten sex skus, daj potom vediet, ci to pomohlo. Ja Ti budem len tisko zavidiet, aj ten sex aj to urychlenie 😉

majusqua
28. sep 2009

no to ma naozaj mrziiiii!!!!!!!!prepac ale vobec za takym hajzlom nesmut!!!!!on sa sam tresta,a ked uvidi tvoje malicke,az potom bude trpiet.inak ty si tie moje bolesti popisala este lepsie ako ja!!!!!!!je to do slova a do pismena to iste,co citim aj ja.mavam take strasne nutkanie na wc a ked dojdem na toaletu,tak nic.a to beham dakedy aj 5 krat hned po sebe.....ja som minule upratovala byt,ked bol moj partner v praci a vecer som uz bola fakt na tom,ze idem rodit.namahanie tiez pomaha.ale dala som si potom horucu vanu a ustupilo to.mne midwife povedala,ze horuca vana,ak mas falosne kontrakcie,to ukludni a ak mas prave,tak to urychli!!!!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre