Rodím?

ritaklea
14. feb 2007

ahojte,
mohol by mi niekto povedať, čo mám robiť keď mi tvrdne bruško asi každú minútku a pod bruškom cítim také úplne slabučké rezanie? Nie sú to len poslíčky? 😒

zuzca80
15. okt 2009

mandula...drzala som ti palce. som si myslela, ze uz rodis 😉 tak sa rychlo vyzdravte!!! a urcite to je chripka? to je tazky priebeh. inak v BA ked je dieta hlavou hore, tak casto spravia cisarsky. sa cudujem, ze ta nechali tlacit.
a inak si nemala ziadne porodne priznaky? rozhodli za teba po kontrole?

rani
16. okt 2009

Mila Mandula, tak aj ja uz som maminka, mala Jasmin Anna sa narodila 8. oktobra o 17.45 - bohuzial cisarskym. robili mi to v spinalnej, bolo to strasne, mam dojem, ze to zle nadavkovali, lebo som teda dost citila - a nie len sklbanie a tak podobne - bolelo to riadne. Nasledne este na sale som chytila problemy s dychanim a ten pocit, ked si necitis vlasne nohy... no brrr..... nikdy viac. Jedine pozitivum bolo, ze som bambulku hned po narodeni mohla vidiet, dat jej pusinku, polaskat si ju.... toto vsetko som pri prvej dcerke prespala. Jasminka je anjelik, moja prva dcera, to bola riadna "nervoza", dva a pol roka som nevedela, co je to v noci spat - Jasminka ma tyzden a nemozem sa stazovat.... take ako ona by som kludne zvladla aj dve.... p.s. Tomu "tatikovi", co ta nechal v najtazsom obdobi zivota uplne samu by som ani dvere neotvorilal. Mam na jazyku zopar privlastkov, co by sa na neho hodili, ale to by mi asi zablokovali pristup.... 😀 Drzte sa a vela sily

majusqua
16. okt 2009

mandula......aj ostatne mamicky,ja vam gratulujem,mandula,kolko sme na to cakali ale oplatilo sa.nie??????????cmuk

tonicka
25. okt 2009

zuzca never tomu, rodila som na antolskej 😉 akurat ja som mala tvarickou akoze na hor ale pootocenu do lava, a akurat ma dr. vydesila tou poznamkou, ebo sa jej rodit nechcelo, ona chcela spat 😠 , ae mala bola na 2 zatlacenia vonku az sa vseci prekvapili, en bola na tvaricke upne fialova, zo sa tak obila o moje kosti a o dotrhani ani nevravim 😝 ,ae to prekvapenie ked tak nahas zakricala 😀 😀 a prima detskeh beha ze Apgar 10 mamička, Apgar 10 😵 😵 to bolo najkrajsie co som kedy pocula 😀

tonicka
25. okt 2009

a samozrejme, vsetkym maminkam gratulujeeeem 😵 😵 😵 😵 😵 veľa miečka a skore zotavenie maminkam 🙂

mandula
26. okt 2009

rani - ahooooj, prepac, ja nic nestiham 😀
zo srdca Ti gratulujem k malickej Jasmin Anne, nech ste zdrave a stastne 🙂
Tak Ty si ma nakoniec predbehla 😀 ja som rodila 9teho. Ale od 8meho som bola v nemocnici a cakala na kontrakcie - booooze, bolo to dlho ale nakoniec prisli 9teho okolo obeda a ja som myslela, ze sa na stenu vystveram. O tretej poobede som uz kricala na sestricky, ze ak okamzite nieco neurobia, tak im tam umriem 😀
a nakoniec to prislo 17,25 maly zo mna vyletel ako superman, roztrhol ma az po konecnik, au este aj teraz ma to boli, ale stale to za to. Je nadherny. Dala som aj par fotiek do albumu tak sa pozri 🙂
Ty si tiez nemala lahky porod, to mi je luto, ale verim, ze si na to uz aj zabudla. Je to naozaj pravda, ako kazdy hovori, to ta prejde a pokdes do toho zase 😀
Moj maly je riadny nervak - prvy tyzden nespal skoro vobec. Rani, ja som uz plakal nad nim. Ale teraz sme urobili prvy pokrok. Zaspinka mi tak o osmej vecer a spinka az do jednej v noci, potom sa napapa a vydrzi tak do siestej rana. Aaaale potom zacina sichta - to je hore cely den a nie a nie spat. Niekedy ma take svetle chvilky a zaspi hned po papani, ale inak nic. Uz som z toho chora. Snd sa to zlepsi. Povedz ze ano 😀 Jeho mozno trapia aj tie koliky, neviem, nerozumiem mu.
A co sa tyka toho tatka - ano mas pravdu, je to cele na hlavu, ale aj tak mi este chyba. Mozno len preto, ze tu nie je. Mozno keby som ho tu mala, tak ho sama vyhodim. Niekedy ked drzim maleho, tak mi tecu slzy, hovorim si, preco ja? preco ja mam taku smolu na lasku? Ale potom sa malinky ku mne prituli, akoby to citil a ja zijem zase pre neho. Ach rani, keby bol zivot lahsi. Keby neexistovali take zeny ako ta, co zlakala mojho ex.

A ako sa mas ty? Napis, daj o sebe vediet, budem sa tesit.
Papa

andel7766
27. aug 2010

ahojte, tak ja som bola včera u doky v poradni, vyšetrila ma a povedala mi, že ,,ty si ešte poriadne pozatváraná" 😀 som si pomyslela, že drobcovi sa ešte asi nechce von 😉 , ale od večera ma bolia dosť kríže, o pol noci som si dala horúcu sprchu a bolesti prestali, no ráno okolo 6 to začalo znovu, tak som si dala o 8 sprchu a znovu to prestalo, no teraz ma zasa začínajú bolieť, neviem, čo si mám už o tom myslieť.... čo to môže byť?

andel7766
27. aug 2010

a ešte večer ked ma začali bolieť kríže mi tiež vystrelovala bolesť do stehien, a teraz zasa začína, aj bruško sem-tam zabolí...... žeby som už šla rodiť?

angelblue
27. aug 2010

No ja tiez pred spanim mavam take krce v podbrusku ze uz len cakam co sa bude diat...potom mi to prejde do krizov....tak neviem co si mam o tom mysliet...vraj len stresujem.... ☹

andel7766
27. aug 2010

@angelblue mne tie bolesti prejdú vždy potom do 10-min. intervalu, ale ked si dám tú sprchu, tak to prejde...... 😔

angelblue
27. aug 2010

@ andel7766 To ti verim som pocula ze to pomaha....ale mna to chyti vacsinou v noci a potom ani spinkat nemozem ani nic....a nahodou si nezazila nieco take ze sa tvojmu drobcekovi v brusku ckalo??,mne sa to stava kazdy den tak preto sa pytam a neviem cim to moze byt....

andel7766
27. aug 2010

@angelblue drobcovi sa čkáva pravidelne, každý večer aj 15 minút v kuse........ 🙂 ked to už dlhšie trvá, tak ho už aj lutujem chúdatko,také vytrasené je ...... niekto na nás stále myslí 😀 , ale to je normálne, že sa mu čká, je to bežné.... tie bolesti krížov zasa začínajú ☹ , nedám si teraz sprchu a uvidím, či to prejde aj samo, najradšej by som bola, keby mi odtiekla voda - lebo to si je človek na 100% istý, že už to ide, ale takto...... pôjdem náhodou do nemocky a pošlú ma naspäť, že planý poplach .... 😠

angelblue
28. aug 2010

andel7766@ nooooo to aj mojmu drobcekovi aspon ze nie som sama....neboj aj keby ti povedali ze je to plany poplach nebudes prva ani posledna a aspon si budes ista ze vsetko je v pohode....tak sa drz a potom daj vediet ci si bola a co ti povedali 🙂

monuuula
28. aug 2010

ahojte,
ja mavam tiez riadne bolesti a tlaky do kostrce, obcas aj podbrusko pobolieva a od dnes cely den hnackujem a zjedla to teda nie je.... Minulu sobotu mi odisla zatka a v nedelu ma chytili kontrakcie kazde 3 minuty, ale nie bolesti brucha, ale dost velke tlaky a bolesti v kostrci a celej panvy. Tak sme isli do porodnice a aj na monitore som mala kontrakcie a 3 min.
Ale krcok vraj zatvoreny. Tak si ma tam nechali na 4 dni a dopovali ma magneskom, aby to zastavili, kedze som mala ukonceny este len 36tt. To sa im podarilo, ale napriek tomu, ze aj doma beriem vysoke davky magneska, sa mi to od vcera spustilo znovu. Tak uvidim, co bude, ale mozno sa uz tento buduci tyzden dockam 🙂 Tiez som zvedava kolkokrat to bude plany poplach, ked sa vyberiem do porodky, no dufam, ze ked ma to najblizsie tak chyti, uz to bude ono.
Najlepsie by bolo, keby mi odisla plodova voda, to by clovek hned vedel, ze je to ono 🙂 .

angelblue
28. aug 2010

@monuuula No tak ty to budes mat uz o chvilinku za sebou tak to vyzera....ty aspon vies ako taka kontrakcia vyzera....ale ja vobec.....sa bojim ze budem hrozne stresovat a ani nebudem vediet ci mi odtiekla plodova voda....ale sak sme zeny tak to nejak zvladneme 🙂

angelblue
28. aug 2010

@andel7766....som to musela dat ete raz lebo som sa bala ze si to neprecitas... 😉 nooooo to aj mojmu drobcekovi aspon ze nie som sama....neboj aj keby ti povedali ze je to plany poplach nebudes prva ani posledna a aspon si budes ista ze vsetko je v pohode....tak sa drz a potom daj vediet ci si bola a co ti povedali

andel7766
29. aug 2010

@angelblue prečítala som si 😉 , tak zajtra ja už idem ležať, tak domov prídeme už len dvaja, hádam nám to tam ubehne ... a nebudeme tam dlho ...... 😠

angelblue
29. aug 2010

@andel7766 Juuuuuuuuuuj drz sa 🙂 potom daj vediet co a ako....ja neviem kedy ma to chyti lebo mi uz pomaly pada dole bruško...uvidime ale Vam drzim palceky a hlavne budte zdravucki 🙂

andel7766
29. aug 2010

@angelblue dakujeme 🙂 ozvem sa, ked prídeme 🙂 a držím palčeky, aby aj tebe všetko dobre dopadlo 😉

monuuula
29. aug 2010

@angelblue no uvidime, kedy to budem mat za sebou...vcera to tak vseliako vyzeralo a dnes vooobec nic okrem tvrdnutia bruska, co mam ale stale. A to som cely den na nohach. Predtym som musela len lezat, ako rizikova, a ked som sa len trochu hybala pocas dna, hned sa mi stav zhorsil. A teraz?? Clovek by cakal, ze ked sa po dlhej dobe zacne hybat a dost, ze sa to rozhybe a nic! ☹ Tusim, si to moj maly rozmyslel... 😒 Ale skusim mat tento tyzden aktivny,mozno motyka vystreli 😀

andel7766: drzim palce, nech ste obidvaja v poriadku 😉

angelblue
30. aug 2010

@andel7766 Dakujem...ja zajtra idem do lekára tak uvidíme čo mi povie....drzte sa 🙂 budem cakat na spravicku 🙂

angelblue
30. aug 2010

@monuuula no brusko tvrdne aj mne.....uvidime zajtra mam poradnu tak som zvedava co povie doktor....ja som sa tiez snazila byt pocas celeho tehotenstva aktivna tak uvidime aky bude porod...xi Mozno sa malemu nechce lebo ho to upokojuje....som niekde citala ze ked chodis tak ho kolises a babo spinka...a neboj urcite si to nerozmyslel on bude vediet kedy ma prist na svet....tak ako moja malinka 🙂 a mozno ze este aj naraz budeme mat.... 😀

brigitahornyakova
30. aug 2010

ahojte dievky ja som podla menstruacie 12tt tehotenstva a neustale mam bolesti v podbrusku .Nemali ste podobny problem aj vy napiste prosim strasne sa bojim

angelblue
30. aug 2010

@brigitahornyakova Noooooooooo ja som mala bolesti v podbrusku ale neviem v ktorom tyzdni to bolo moze to byt aj z toho ze sa ti roztahuje maternica mna to potom hrozne bolelo...ale urcite by som sa o tom poradila aj s lekarom... 😉

monuuula
31. aug 2010

@brigitahornyakova pokial to nie je velmi silna bolest, tak sa nemusis bat, to sa ti maternica roztahuje, aj mna to bolelo, aj v I. aj v II. trimestri. Ale ked pojdes k mudr., tak to spomen, nech vie 😉

monuuula
31. aug 2010

@angelblue No hej, tiez sa mi zda, ze je rad, ked chodim 🙂 . Mne tvrdlo brucho kazdych 5 minuy kedysi, preto som bola i dlho v nemocke. Ale teraz som uz aj magnesko vysadila a v pohode, tvrdne dokonca menej... Ja som bola tiez dnes v poradni a nic, vobec sa neotvaram, krcok mam stale 2 cm kratky, cize nic nove....a to som vcera chooodila, ze az 🙂
Ty si ako dopadla v poradni, co ti mudr.povedal?

angelblue
1. sep 2010

@monuuula Juj tak ja to uz budem mat coskoro za sebou...povedal ze uz mozno ani do buduceho tyzdna do dalsej poradne nevydrzim.....lebo mala ma uz nizko hlavicku a uz sa aj otvaram cize to moze byt hoci ktory dnik....tak uz len cakam kedy ma to chyti....v noci som uz stresovala lebo ma boleli krize a aj krce som mala...ale nejak to zvladnem hrozne sa teskam....ale aj bojim...no uvidime....a ty ako si na tom??

monuuula
1. sep 2010

@angelblue No pekne, tak to je super 😉 Neboj, zvladnes to 🙂 , i ked i ja sa bojim, ale momentalne radost z ocakavania maleho je vacsia, strach pride az ked pojde asi do tuheho 🙂 . Aj ja som mala v noci bolesti podbruska, ale akosi sa dali zvladnut.... pijem aj ten caj z ostruziny malinovej, uvidim, ci mi pomoze pri porode 🙂 Maly chudatko vcera tak kopal, furt vystrkoval nozky, az ma to bolelo, je mu tesno...
Angelblue drzim ti palce, nech sa mala pyta uz na svet! 😉

angelblue
1. sep 2010

@monuuula Dakujeme 😉 aj ja Ti drzim prsteky nech Ti vsetko vyjde v pohode....to je dobre ze sa nestrachujes....ako ani ja nejak nie....len vies prve je prve 🙂a nevies co ta caka a tak....moja malinka bola v noci dobra....co nie je velmi z nej lebo jej cas je okolo 11 v noci....ale to mozno preto ze sme vcera isli spinkat skoro 🙂 tak sa drzte ...ved hadam ete popiseme dokial porodim 😉

katkas1
1. sep 2010

@brigitahornyakova ja som mala bolesti v podstate cele tehotenstvo, takze som uzivala magnezium a ziaden sex ani nejaka velka namaha, teraz cakame druhe a je to rovnake. Tiez som stresovala, ale treba byt v klude a ak je to mozme pekne si polezkat

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre