Skrátený krčok, ale ešte stuhnutý. Kedy čakať pôrod?

tina610
12. mar 2009

Ahojte,

neda sa /teda aspon orientacne/ casovo predpovedat, za kolko dojde asi ku porodu, ked je uz hlavicka dost nizko, krcok na 1 cm, ale este pevny? Toto bolo vyjadrenie lekara, ktory ma vaginalne vcera vsetril, uz mam TP. Ci nemate niektora skusenost. Dik.

krasulka
12. mar 2009

tina, ja som mala tiez tak skrateny, ale tiez som mala este nezrely krcok, tak najprv som 5 dni po sebe dostavala injekciu na zmaknutie krcka maternice, a az na 5 den mi mohli dat dovnutra tabletku na vyvolanie porodu. A to som aj v 30 tt lezala v nemocke co mi hrozil predcasny porod...

Ale ktovie, moze sa ti to zvrtnut z hodiny na hodinu..tak drzim palceky nech je to hlavne rychlo 🙂

hilaris
12. mar 2009

tina... zial.. porod sa neda predpovedat na zaklade tychto veci. Keby hrozilo ze by si mala rodit predcasne tak ti na zaklade tychto zisteni asi nakazu pokoj na lozku alebo do nemocky ale neviem ako daleko si k terminu... ak ti vsak taketo nieco nikto nenakazal tak predpokladam ze uz mozes rodit.. lenze.. kedy to bude.. mozeme vsetci len hadat 🙂 leda zeby sa skusenosti rodiciek spriemerovali ;)

sirinka
12. mar 2009

hilaris veru tak...ja som takto prechodila-prelezala skoro 6 tyzdnov od kedy sa mi skratil krcok a pomaly sa otvaral... 😉

petra1985
13. mar 2009

a ja som si myslela, ze ked sa zena uz otvara tak si ju uz nechaju v nemocnici 😉

habibi78
14. mar 2009

tina, ja som mala krčok na 1cm od 15 tt..... do konca tehu som bola v nemocke s vyloženými nohami, liekami a infúzkami, vydržali sme to.... nemohli ho ani podšiť kvôli mojmu tvrdnutiu brucha....

ingra73
15. mar 2009

pri tretom dietatku som mala krcek od cca 24 tyzdna skrateny na polovicu, od 30tt som sa otvarala a dosli sme az do zaciatku 38tt 🙂, no musela som sa setrit, vela som lezala, nedvihala tazke veci, hlavne som sa nezohynala, ked to nebolo nutne...zelam vela trpezlivosti a nadherne zdrave babatko 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre