Som otvorená a stále nič. Ako dlho to môže trvať?

suzette
7. nov 2008

😉 ahojte
mate niekto podobnu skusenost?
som uz tyzden otvorena (na tri prsty) pobolieva ma brusko len tak slabo,ale nic sa nedeje.
ako dlho mozem byt takto otvorena a nic sa nedeje dalej?
dakujem

acinka
7. nov 2008

No mě řekl Dr. že jsem otevřená na dva prsty. Že s tím můžu klidně chodit ještě dva týdny, ale že si myslí, že brzy porodím. A hned následující noc jsem jela. Ale myslím, že to ja fakt hodně individuální.
Navíc teda mám tušení, že mi po tomto prohlášení udělal Hamiltona, pže to docela bolelo. Chci se ho na to na KO po 6nedělí zeptat 😉

suzette
autor
7. nov 2008

dakujem 😀

olivova
7. nov 2008

no, ja som bola tiez otvorena dva tyzdne pred terminom tiez na 2 prsty. Dokonca mi trosicku pomohol, aby sa to malinko rozbehlo, tak som 2 dni mala slabe kontrakcie a nakoniec som prenasala a babo mi vyvolavali 😅

ada80
7. nov 2008

Já byla otevřená už od 12.května a termín jsem měla 9.8.takže jsem měsíc a půl ležela v nemocnici.Pak jsem byla na kontrole a doktor mi udělal Hamiltona,bolelo to tak,že jsem málem nedošla k autu/bylo to pondělí/ a v sobotu 26.7. se narodila malá takže asi tak.

maruschka
7. nov 2008

Ja som bola otvorená tak týždeň pred koncom 8 mesiaca a doktor mi povedal, že sa mi bude aspoň ľahšie rodiť..Veľa oddychovať,nešportovať,nedvíhať ťažké, nič pikantné,soľ tiež nie....Takže len kopec časopisov a ležať..A obe dievčatá som porodila úplne ľahúčko...

suzette
autor
7. nov 2008

ste zlate velmi pekne vam dakujem...hned mi je lepsie...

liviky
7. nov 2008

tak já byla poprvé i podruhé pořád zavřená a když sem přišla poprvé i podruhé na poradnu tak mi vždycky řekl co tu děláte ste otevřená na 3cm a začínáte rodit,takže sem stihla jen dojet do porodnice a rodit a rodit 😅 ......ale hodně žen je otevřených dřív a pak i přenáší,holt sme každá jiná a je to normál 😀

radka.m.
7. nov 2008

ahoj,tak já byla otevřená od 30tt,to jsem ležela kvůli předčasnému porodu v nemocnici a malý se narodil ve 39tt a od toho 30tt jsem byla otevřená pořád stejně až do porodu.

claudinka
7. nov 2008

ja som bola na dva prsty a CS 10 otvorena tyzden a na dalsej poradni mi povedal, ze snad coskoro a v ten vecer mi odtiekla plodova voda 🙂
niektore babulky su otvorene od polovice tehotenstva, suzette, ktory tt si teraz?

sassi
7. nov 2008

suzette a kolko maš do porodu?
S tým možeš chodiť aj ešte 2 týždne, aj 2 dni, je to rozne, niektore ženy sa otvoria skor. Ja som pri dcere tiež prišla do nemocnice na 2 prsty otvorená a trvala to ešte 2 dni, kym sa to rozbehlo. A pri malom som ešte v piatok bola uplne zavretá, ani zatka mi neodišla a narodil sa v pondelok rano 😉

konja
7. nov 2008

Já byla od začátku 36tt otevřená na 2prsty, od konce 37tt na 3 a rodila jsem 38+4tt 😉

schwarzovka
7. nov 2008

já jsem se třeba neotevřela vůbec 😀

suzette
autor
7. nov 2008

sassi
zajtra mam termin...prave mam uplny utlm a nevladzem mat ani otvorene oci uz to chcem mat zasebou 😕

kulicka
7. nov 2008

ahoj, ja jsem otevrena uz mesic a pul na jeden prst.

potkala jsem pani v zari, co byla otevrena od kvetna na jeden prst 😉

Takze asi hodne individualni.
Asi to vubec nic neznamena jen, ze musis davat vetsi pozor na infekce, takze zadna vana, zadnej bazen atp

rusovcanka
7. nov 2008

Ahoj,ja som bola otvorená na dva prsty od konca siedmeho mesiaca(nepamätám si presne týždeň) a malá sa narodila presne na termín 🙂 Gynekológ mi pri každej poradni vravel: "už budete každú chvíľu rodiť"...Samozrejme ma to vyľakalo,lebo som mala ešte kopec času,ale nič sa nestalo a porodila som malú v 40tt. Nemusela som byť hospitalizovaná,ale doma oddychovať,veľa ležať a spať,čo som len uvítala 😀

sirinka
7. nov 2008

ja som bola otvorena od 32tt a porod bol v 37tt...

bibula
7. nov 2008

aj ja som bola,to nevadi,hlavne,ze sa neskracuje krcok.-ale nenamahaj sa.
ja som bola v 37 tt na 5 prstov,krcok na 2cm a pustili ma vianocovat v pohode,prislo to az na silvestra🙂 😀

sassi
7. nov 2008

tak to sa pomaly spustí asi, ja som den pred porodom celý prespala, medzitým ma pobolievalo brucho ale inak som stále spala, asi to je dobre, lebo počas porodu som nebola vobec unavená, mala sa narodila 22:10
a pri malom tak isto, celel popludnie spala, aj v noci, zobudila som sa až na prasknutie plodovky, syn s anarodil o pol piatej rano

suzette
autor
7. nov 2008

🙂 dakujem

jahodka11
7. nov 2008

suzette, ja som bola na 3 cm otvorena asi 2 tyzdne....strasne som sa zlakla, lebo to bolo koncom septembra a termin som mala 1.11.....a ja som si myslela, ze mam este kooopec casu sa psychicky pripravit....nakoniec som sa s dr dohodla, ze mi 16.10. porod vyvola, ze babo je dost velke a ze uz by len naberalo a kto by to potom vytlacil 🙂 no a pri porode som zistila, ze sa vobec nemam coho bat, bola to "pohoda" 🙂 maly mal 3320g a 48cm, myslim, ze som sa dobre rozhodla 😀

jahodka11
7. nov 2008

a zabudla som....drzim ti palce, nic sa neboj, dobre to dopadne a co je tych par hodin oproti celemu zivotu? 🙂 to mi stale hovoril moj oco a ja som to neznaaaaaaaasala 🙂

horty
7. nov 2008

Já jsem byla otevřená na 2 cm měsíc před porodem a nakonec ho museli vyvolávat 11 dní po termínu....

sisa.b
7. nov 2008

ja som na prst otvorena uz 3 tyzdne, krcok na 2,5cm, termin dnes a malej sa zas nechce von 😝 rovnako ako jej surodencom... 😀

sylvar
10. nov 2008

já měla od 5měsíce CS 4, stále hrozil porod a dotáhla jsem to do 36tt, kdy mi den před 36tt prdla voda a 36tt přesně se S narodila,ale museli mi dát tabletky na vyvolání,pač se nic nedělo

anabell23
24. aug 2010

aj ja som otvorena uz na 1 prst a stale ma bolieva brucho tlaci mi do noh a som 1 den pred terminom ja uz neviem poradite mi 😎 😎

bona
24. aug 2010

@anabell23, ja som sa zacala otvarat v 37.tt a nakoniec som prenasala, mala sa narodila 4 dni po TP, spontanne..takze chce to len trpezlivost a vydrz..😉

anabell23
25. aug 2010

@bona no ved ano viem ze uz musim vydrzat len mna uz vsetko boli spodok brucha chrbat cely do noh mi tlaci a nic uz som strasna a uz sa jej neviem dockat

danabel
4. sep 2010

Ahojte, som rada, že som našla túto tému. Ja mám podobný problém a som už z toho dosť nervózna. Ja som začala rodiť 23. 8. a to som bola 36+5 ale lekárom sa zdal môj pôrod predčasný, tak sa ho pokúšali zastaviť. Dali mi magnézium v infúzke a ešte nejaké injekcie proti bolesti (Nospa...) Mala som bolesti od 1:00 hod v noci do nejakej 11:00 predobedom a vtedy mi kontrakcie prešli. To mi už začala tiecť infúzia s vyvolávačkou. Po dvoch dňoch (25. 8.), keď sa nič nedialo, som sa pýtala domov. Bola som otvorená na 3 prsty a o štyri dni som mala zas poradňu, na ktorej mi povedali, že som otvorená už na 4 prsty - to bolo 30.8. Chceli, aby som ostala už v pôrodnici, aby som tam čakala na pôrod, ale pýtala som sa domov, že radšej keď to príde, tak dojdeme. Odvtedy som doma a nič sa nedeje, podbruško ma pobolieva aj kríže, ale inak nič necítim. Koľko to môže ešte trvať a nie je to nebezpečné pre bábo?

bubla87
8. sep 2010

Ahojky, je rozdíl mezi tím CS 2 a mezi otevřením na jeden prst??já tomu nějak nerozumím☹ prosím vysvětlete mi to tady někdo...

gabuci
23. mar 2011

S prvým dieťatkom som bola otvorená od 28-ho týždna,najprv na jeden prst,potom až na dva.Narodilo sa mi až 40-om týždni takže žiadny predčasný pôrod sa nekonal.Pomali sa mi skracoval aj krček.Veľmi veľa som musela ležať a brať Diazepan a Magne B6.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre