Som otvorená a stále nič. Ako dlho to môže trvať?

suzette
7. nov 2008

😉 ahojte
mate niekto podobnu skusenost?
som uz tyzden otvorena (na tri prsty) pobolieva ma brusko len tak slabo,ale nic sa nedeje.
ako dlho mozem byt takto otvorena a nic sa nedeje dalej?
dakujem

mirka5633
8. apr 2011

Ahojte ja som bola pred dvoma dnami v poradni a doktorka mi tiez povedala ze som otvorena na 2 prsty ze rodit pojdem skor som len 36tt tak ze mame lezat a vydrzat este 2 tyzdne tak som zvedava ... zle sa mi spava pobolieva ma chrbat a ked idem na Wc tak mavam tlaky od podbruska von ... mam brat este magnezium

simisi
9. apr 2011

@mirka5633 nic to nemusi znamenat,ja som mesiac lezala na rizikovom/od 32tt/ otvorena na 3 cm,injekcie na plucka mi dali ... a maĺa sa narodila den pred terminom 😉

zazulka
9. apr 2011

@bubla87 rozdíl mezi CS a otevřením taky nechápu... není to tak, že CS je změna čípku a otevření je už po zaniknutí čípku? 😅 Vůbec nemám, jen odhaduju...co? Nevíte někdo, holky?

magrata
9. apr 2011

CS je cervix skore. Je to vlastně hodnocení stavu čípku a porodních cest, každý aspekt se hodnotí nějakým počtem bodů a ty se sčítají. Je to něco jako apgar skore u mimina, tak se taky sčítají jednotlivé body za ohodnocení dýchání, barvy a tak.

Čípek může být prostupný třeba pro prst či dva, i když ještě není zaniklý. A i s otevřením může být cervix skore nízké, pokud jsou porodní cesty tuhé, čípek též tuhý a delší, tak se tam těch bodů moc nenasbírá.

Někde se od hodnocení CS ustupuje, protože je hodně subjektivní, záleží na dr, který vyšetřuje, jak to zhodnotí a pokud se v poradnách třeba porodnic střídají, tak je CS opravdu jen orientační.
Upřímně, vyšetřování po 36.tt je naprosto zbytečné a je to takové věštění z křišťálové koule, stav porodních cest a čípku je pak asi důležitý jen u vyvolání, ale pokud k němu nespěje, tak je vnitřní vyšetření v týdnech před termínem a po něm zbytečné a akorát bych řekla, že je to koledování o zanesení infekce, obzvlášť pokud už odešla zátka.

mirka5633
14. apr 2011

No uz som otvorena na 3 prsty a nic 😠

dzuzepe
3. aug 2012

Ahojte potrebujem vediet dnes som mala poradnu a doktorka mi povedala ze som na 1,5cm otvorena ze sa mi roztahuje krcok maternice akoze hlavicka tlaci na branicu. Co si myslite porodim uz dnes ci ma to chyti alebo tak. Lebo aj ked ma vysetrovala ma to dost bolelo a teraz mam take pichanie pod bruskom jak si sadam a vstavam poradteeee. uz by som to chcela mat zasebou 😢

maribell
8. aug 2012

..ja som bola tiez vcera u doktora a povedal mi ze uz som otvorena na 2,5 cm ...a ked mi na "koze" stvrdlo brusko pri vysetrovani tak doktor uz citil ako sa tlaci hlavicka dole 🙂 ... ja som tiez zvedava kedy to pride pretoze bolesti mam len tak slabe nepravidelne ... ale odkedy som otvorena stale zo mna pomaly nieco vyteka ... moze to byt aj plodova voda? ..zeby tak pomaly po kuskoch odtekala? ..

katarinkacat
8. jún 2022

@kulicka co ma vana s infekciami doma 😂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre