Strach z pôrodu

manchester1987
10. nov 2015

ja ked tu citam ako tu niektore pisete ze ste si uzili porod alebo ze sa tesite na porod mam dost...to tu nikto nemal porod ako ja bolestivy jak svina cez 30 hodin ze uz len pri pomysleni na druhy porod je mi na zvracanie

pupavka123
10. nov 2015

@manchester1987 ale zase druhy porod moze byt uplne v pohode,neznamena,ze prvy je zly musi byt aj druhy...vagina uz je viac roztiahnuta ako pri prvom,takze druhy by ,mal byt lahsi..aspon si myslim 🙂

manchester1987
autor
10. nov 2015

nemyslim si ..

bude to to iste bolestive a trvat poldna

kubko
10. nov 2015

Kocky nebojte sa moj prvý porod patrí k najkrajsim zazitkom mojho zivota. A velmi rada na oba porody spominam, keby som mohla tak si na rodenie zalozim firmu 😀 😀 😀 Drzim vsetkým palce

liuliu
10. nov 2015

@manchester1987 no zbohom 😁
Co s tebou robili preboha 30 hodin ?

mishelita
10. nov 2015

@manchester1987 a kedy ta caka druhy porod?ja som 10tyzdnov po prvom,ktory trval 20 hodin,epiduralka nezabrala,az po dalsich 2hodinach,malemu sa 2krat znizila frekvencia srdca,mal 2krat omotanu snuru okolo krku,bol chudacik fialovy,na zasitie som cakala 1,5hodiny-zasivali ma pol hodku skoro az po konecnik-vnutorne aj vonkajsie sitie no a potom sa mi spravil aj hematom a aj tak uz rozmyslam nad druhym 😂

manchester1987
autor
10. nov 2015

@liuliu no nic neotvarala som sa tak som cez 30 hodin mala kontrakcie a cakala kym sa to narodi a to tak ze som sa triasla uz od adrenalinu po 12 hodinach potom celu noc som cakala s bolestami a dalsi den o 12 sa to narodilo

manchester1987
autor
10. nov 2015

@mishelita za 10 tyzdnov mam termin

mishelita
10. nov 2015

@manchester1987 😊teraz mame rovnaky odstup.jedna po a druha pred. neboj to zvladnes.vsetci mi v nemocnici tiez hovorili,ze druhy porod je ovela lahsi a rychlejsi.ale co ja urobim inak pri druhom je,ze si kupim epino ball a budem s tym cvicit.

manchester1987
autor
10. nov 2015

@mishelita zevraj to nepomaha

mishelita
10. nov 2015

@manchester1987 ja som lezala s dvoma babami a obe to pouzivali.jedno bola prvorodicka a druha druhorodicka. a ani jedna sa nenatrhla.prvorodicka prisla do nemocnice otvorena na 8cm a druhorodicka prisla zachrankou a 10min po prichode do nemocnice bol maly na svete.tak neviem.ale za pokus to stoju

katrinka8
10. nov 2015

@manchester1987 to, o čom píšeš, to máš v hlave. Strach je zlý sprievodca. Skús Aby porod nebolel od Lucie Groverovej Suchej 😉

romina1912
10. nov 2015

a ja sa na porod celkom aj tesim 🙂 nieco nezname ešte pre mňa 😀 jedine co mne nahana strach je zasivanie brrr toho sa bojim az az 😅

dana_l
11. nov 2015

@mishelita ja som balonik nepozivala a nikdy som nebola natrhnuta. ani jeden sev nemam.

dana_l
11. nov 2015

@manchester1987 jasne ze sa bojis ze budes znova nie ze niekolko hodin ale cely den v bolestiach. po tom co si prezila mas pravo si mysliet ze dalsi porod nemoze byt iny. nechaj sa prekvapit. mozno bude bolestivy ako prvy, ale mozno nie. baby pisali, je to o psychike. a maju pravdu. mozes si tie bolesti "privolat" alebo si povies, nie, bude to inak. mozes si dat aj nieco od bolesti - epiduralku alebo ine ti mozu ponuknut ine moznosti na zmiernenie bolesti.
ale vies co, nech uz bude ako bude, prezijes 😉 a na tretie ta uz asi manzel nenahovori 😀

tinushka13
11. nov 2015

Nebooj.. ja som tiež rodila 27 hodín.. kontrakcie boli.. a veru fakt že som si ich zapamätala. nakoniec sekcia.. Pri druhom tehu ako sa blížil pôrod som bola zrelá na psychiatriu 😀 😀 našťastie som mala plánovanú sekciu ale modlila som sa aby to neprišlo skôr. Presne viem čo si chcela "povedať" a ako si sa /ako sa/ cítiš. Ja by som veru aj 4 deti chcela. Ale rodiť už nie. Aj keď ja som si prvú sekciu aj zotavenie veľmi chválila tak pri druhom to bolo presne naopak. 😅 Ako píšu kočky. Každé tehu, každý pôrod je iný, jedinečný a má sa stať nezabudnuteľným. Raz to budeš hovoriť svojej dcére/synovi ako ťa vytrápili a ešte sa nasmeješ. 😀 Ja som po 4,5 mes od pôrodu presvedčená že to tretie bejby by mi naozaj musel priniesť už len bocian 😀 😀 😀

mishelita
11. nov 2015

@dana_l tak naozaj neviem od coho to zavisi.ci genetika,ako je clovek stavany.fakt netusim.to je aj so striami tak.my sme 3 baby.mama nema ani jedni ciarku,najstarsia sestra ma dost popukane brucho,prostredna nic a ja som 8 mesiacov nemala nic a za posledny mesiac sa mi spravilo tolko strii ze az.a to som sa natierala kazdy den a ako som zostala dom 2krat denne,a ked sa zacali objavovat aj 5krat denne a nepomohlo

sardinka335
11. nov 2015

@manchester1987 každý porod je iný...prvý zvykne trvat dlhšie lebo tie cesty nie su ešte ,,zabehnute,,. A vela spravi aj psychika...ak sa uz teraz ,,šteluješ,, ako to bude tak stres tomu nepridá a budeš len v krči.
Ak maš taky strach tak si zazmluvni porodnika a dohodni sa s nim. Ja som mala porodnika zaplateneho a netrapila som sa ani o 1 mikrosekundu navyše - pomahal mi ako sa dalo aby to frčalo, nečakal pol dna kym niečo bude.
Uprimne...bolestive to bude, ved si to zažila, epi si znovu daj ak bude možnosť a porieš si aj psychiku. Ale nikde nie je napísane ze to bude trvať cely den...ano, mas zlu skusenost, ale zase ziadny porod nie je ako cez kopirak. Kazdy je iny....
Keby som mohla tak ti ,,to,, porodim - za hodinu som mala vybavene kazdy z mojich 3 porodov....troška som tak ,,poachkala,, pozvyjala sa na stole, zatlačila a bolo. Prajem to aj tebe.

dana_l
11. nov 2015

@mishelita kremy ti pomozu zvlacnit pokozku ale nezabrania striam. ja som mala posledne tehotenstvo s dvojickami. brucho som mala ako obrovsku loptu. v polovici tehotenstva sa ma pytali kedy idem rodit 😀 a strie nemam aj ked som si brucho nikdy nekremovala

mamanikka
11. nov 2015
Používateľ mamanikka je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od mamanikka.

aj ja som mala vzdy strach, ale potom ked som videla moje deticky tak som bola stastna 🙂

llia
11. nov 2015

@manchester1987 nevsugeruj si nieco co moze byt uplne inak.Druhy porod je inny ako prvy...bude to o.k,uvidis alebo si daj upidural a bude to v pohode s

alenkatt
5. dec 2015

Dobrý deň,
Som studentkou pôrodnej asistencie a píšem bakalárku na tému „Strach tehotných žien a spôsoby zvládania“. Cieľom mojej práce je zistiť analyzovať a vyhodnotiť Vaše osobné pocity, obavy strachy v súvislosti s tehotnosťou a pôrodom a tak získať od Vás cenné podnety, ktoré by prispeli k lepšiemu pochopeniu žien a skvalitneniu starostlivosti o ženy počas tehotnosti a pôrodu a to najmä v oblasti predchádzania a zvládania strachov, ktoré môžu mať negatívny dopad na priebeh tehotnosti a pôrodu.
Dotazník je anonymný a dobrovoľny. Ak si nájdete najdete 3 minúty času na vyplnenie veľmi mi tým pomôžete. ĎAKUJEM
https://www.survio.com/survey/d/U8K3T9N1M1R6G4I8W

candii
9. jan 2016

@romina1912 zasivanie neboli.. tam dostanes lokalnu anestezu.. a ked uz budes mat za sebou porod ani nebudes vediet ze ta siju🙂 aspon ja som tak mala

emma12345
9. jan 2016

Epino pomaha ale treba pravidelne cvicit podla navodu a no a preco si nedas epiduralku?

liuliu
10. jan 2016

ja som mala tiez rychli. Nastrih ani sitie ani ziadne poranenie nemam ,krvacala som asi dva dni 😀 a po porode som mala tolko energie ako nikdy. Za to na druhy den som isla na masaz a to vsetku moju energiu zrazilo na nulu 😀

pupavka123
24. mar 2016

@manchester1987 Ahoj,tak ako si rodila,aky bol ten druhy porod...pisala si tu lebo si sa toho obavala,tak dufam,ze bol ovela ovela lepsi ako prvy 🙂

ajkuska333
5. apr 2016

Ahoj 🙂 aj ja by som sa rada zapojila do diskusie. Som tehotná a čo chvílka dieťatko je vonku. Ja sa bojím že ms to bude velmi velmi bolieť :( Bola som pri pôrode mojej sestri, ktorá rodila 18 hodín. Epidurálku som prve nechcela ale keby rodim dlho tak by som si malinkú ani nevzala takže... Máte nejaké rady kočky?

candii
5. apr 2016

@ajkuska333 tak to uz mas ozaj za par 🙂 neboj nic vsetko sa da zvladnut len mysli pozitivne .. ked to uz pride pojde to hladko.. uzivaj si este toto krasne obdobie bez stresu ..

sardinka335
5. apr 2016

@ajkuska333 tak čo ti poviem....boliet to boli, nebudem ,,šáliť,, ale zase je možné ze to pojde rychlo a tu epi si určite zajednaj...ja som si zaplatila a pouzit nebolo treba lebo to išlo rýchlo. Ja som si aj zajednala porodnika a chcela som kazdy zasah ktory by to urychlil, načo sa zbytočne trapit ked netreba. Pichol mi vodu a uz to mi pomohlo a do hodiny som porodila, keby mi nepraskol vodu tak by to trvalo ooovela dlhšie. Neboj dáš to!!! Viem ze sa to lahko hovori - ja som sa bala aj ked som uz išla 3x rodit.proste na to sa neda nikdy pripravit tak 100% lebo človek nikdy nevie ako to bude, ako to začne a ako to cele pojde.

ajka_paradajka
5. apr 2016

Tak ja na porod spominam len v dobrom. Mala som trosku obavy,ale zaroven som sa velmi tesila. Myslela som uz len na ten moment,ked uvidim malickeho a to ma pohanalo vpred. Zaroven som brala porod ako zazrak,ako nadhernu schopnost zeny dat novy zivot 🙂 a nakoniec som porodila do hodiny a pol,co som prisla do porodnice. Predstavovala som si naozaj velku bolest a az tak zle to nebolo. Tiez ma zasivali tristvrte hodinu,bola som potrhana aj vo vnutri a to bola vacsia bolest ako samotné kontrakcie. Aj po injekcii som citila kazdy steh. S epi som necvicila,ale trosku to ľutujem. Kamoska cvicila pravidelne,nastrihli ju len na par stichov a o par hodin ani nevedela,ze daco bolo. Za to ja som si nevedela sadnut,ba ani poriadne chodit asi 5 dni. Ale aj tak by som si to zopakovala,bol to krasny zazitok 🙂 naozaj treba zachovat chladnú hlavu,psychika robi vela. Treba to brat tak,ze to prist proste musi. Ja som sa ukludnovala aj myslienkou,ze priroda to zariadila tak,aby to zena a jej telo zvladli. A na epiduralku som ani nepomyslela. Mysli na tie pekne chvile,ked sa uz budete spolu mojkat,ked sa prvy raz prisaje atd. a uvidis,ze sa aj na porod zacnes tesit. Mysli na babatko a snaz sa mu to ulahcit,ono to tiez nebude mat lahke...ja by som pre neho spravila vsetko,co je v mojich silach. Je to proste zazrak a obdivujem ako to priroda zariadila. Prajem vela sil a zdrave a stastne babatko ;)

ivec16
5. apr 2016

@manchester1987 ja som mala kontrakcie 36 hodin, s kazdou kontrakciou som sa pytala sama seba ci toto chcem podstupit dobrovolne znovu, ale ako bol maly na svete, a teraz s odstupom casu, velmi rada to podstzpim znovu... a aj viackrat, ten poklad za to stoji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre