V ktorom týždni ste porodili?

jenn44
4. sep 2009

Ahojte maminky, neviem ci tato tema niekde je, ale nikde som ju nenasla, tak by som sa chcela opytat, v ktorom tyzdni ste rodili? Som z toho akasi zmatena, ze mozem rodit aj v 36tom? Ktory tyzden je optimalny? Som v 33tt a lekar mi povedal, ze to moze prist skor, tak uvazujem, kedy by som tak mala cakat... Termin mam urceny, no... neviem...

tunylyk
9. sep 2009

deň po termíne,no v prepúšťacej správe som mala napísané 39,tak neviem 😀 a uvidím dokedy to potiahneme tentokrát 😀

jenn44
autor
9. sep 2009

mandula, juj tak to ja mam este cas ty uz teoreticky mozes, pride to kazdu chvilu... tiez len odratavam tyzdne :((( v noci nespim, a ani cez den, kedze nasi susedia uz tyzden prerabaju komplet cely byt, vrtanie, buranie stien, obijanie kachliciek... strasne ☹

medka29
9. sep 2009

Ja som porodila v 40 tyzdni dva dni pred stanovenym terminom🙂

inneska
9. sep 2009

prvý 40+2tt vyvolávačka 🙂
druhý 40+6tt vyvolávačka 🙂

catrin1...tak to ťa nechali dosť dlho prenášať 😅

aeouliana
9. sep 2009

prvy: 37+5tt, druhy este neviem 😀

jenn44
autor
9. sep 2009

aeouliana, drzim palceky 🙂

diapozitiv01
9. sep 2009

34 t /odtecena plodova voda/, nasadene vsakovake vyvolavacky ale nakoniec z toho bola sekcia 😖

burina111
9. sep 2009

presne v deň stanoveného termínu....z ničoho nič 😵

nikollette
9. sep 2009

40tt - vyvolávačkou...

aeouliana
10. sep 2009

jean: aj Tebe 😉

luciarisko
10. sep 2009

42 tt, otvorena na spic prsta, brucho nepadnute...no maly by tam bol urcite este teraz, keby nie je cisarsky🙂

luka21
10. sep 2009

Ahojte mamičky pridávam sa do do vašej témy.Ja som mala malého v 38tt.a to kvôli plodovej vode mala som jej málo tak doktor povedal,že radčšej nech ide von.Rodila som normálne 20.apríla ráno mi dali vyvolávačku,ale stalo sa to že mne večer bolesti ustúpili a na druhý deň mali doktori poradu a rozhodlo sa to že mi prestrihli aby mi vytiekla ostatná plodová voda a potom to už šlo aj samo.Malý mal presne 3kg a 49cm.Už je od vtedy 3roky tento mesiac čakáme ďalší prírastok malo by to byť dievča som v 39tt.a už mesiac mám také slabé kontrakcie hovorí sa im že to sú nepravé lebo trvajú 1-2min.a potom zrazu nič a za 1-2h.zas.

jenn44
autor
10. sep 2009

luka, vitaj 🙂 no tak o chvilocku malicka urcite dojde na svet 🙂 drzime palceky 😅

milka2008
10. sep 2009

31+0 tt sekcia 😎 .

A drzim palce vsetkym tehulkam, aby mali bezproblemovy porod a po nom v naruci vonave batozteky 🙂

lucia123
10. sep 2009

38 tt, + sekcia

Drzim tiez palceky vsetkym nedockavym mamickam 🙂 Ak mate chvilu cas a chcete urobit uz teraz nieco pre svojho drobceka, tak si pozrite stranky ohladom ockovania a to rizikaockovania.sk a ockovanie.org. Urobte si nazor same, pretoze nikto Vam nepovie, ze TBC sa ockuje len v Cesku a na Slovensku ked ma babatko 4 dni!a je to velmi nebezpecna vakcina (jej obsah). V Nemecku je dokonca 20 rokov zakazana, u nas "povinna", ale je mozne sa tejto povinnosti aj vyhnut. Dalej velmi pekna diskusia tu na Modrom koniku, Volna diskusia, Odmietnutie ockovania, su tam rozne linky a videa.
Ak som niekomu aspon trochu "otvorila oci" tak som velmi rada.

Na zaver pridavam jedno video z prednasky.

http://blip.tv/file/2224472/

zuzna29
10. sep 2009

42 tt nakoniec sekcia... drzim palce vsetkym.. je to makacka ale vysledok stojji za to 😎 😉

inneska
10. sep 2009

ahoj lucia, práve to mám rozpozerané, prišiel s tým manžel domov, nech si to pozriem.....zatial som sa do konca nedostala, snád čoskoro dopozerám, pri erikovi nieje vela času...prvé očkovanie máme za sebou, som ani nevedela, kedy ho pichli...dalšie by sme mali mať o mesiac...tak dovtedy budem musieť porozmýšlať, či ísť do toho, alebo nie 🙂

macam
15. okt 2009

40tt, 1 den po termine, vyvolávačka 🙂

atrami
16. okt 2009

1. dieťa 41 +5 t.t
2. a 3. dieťa 8 dní pred termínom.
Všetky sekciou.

jenn44
autor
22. okt 2009

macam, ako dosiahnem vyvolavacku den po termine? nechcem prenasat... ☹

lianela
22. okt 2009

V 42 tt, 11 dni po termine, vyvolavackou... 🙂

lucia.
22. okt 2009

37+2tt- cisarskym

bibulienka
22. okt 2009

38+1 tt vyvolávačka 😉

pippa
22. okt 2009

prvé v 39tt a druhé v 41tt

manika77
22. okt 2009

38+6 🙂

jenn44
autor
23. okt 2009

baby, ze vraj vyvolavacka nie je dobra, ze po nej deticky malo spia a su zle, je to pravda? ake su vase skusenosti?

tinad
23. okt 2009

Mamicky, ja som uz v 36tt a uz chcem porodit :( ale moc sa bojim... ☹

alusha
23. okt 2009

jenn, moja skusenost je taka, ze som mala vyvolavany porod v 42tyzdni a lepsie dietatko som si ani nemohla zelat, od narodenia prespalo celu noc a aj cez den dost spinkal 🙂 som zvedava, ako to bude pri druhom dietatku 🙂

kafulienka
23. okt 2009

ahojte,

moj nazor na reci typu ...ze po sekcii alebo vyvolavanom porode su deticky zle, spia malo atd atd... je uplna blbost, v mojom pripade sekcia 38tt plus 1den a tiez mam najlepsie dietatko na svete 😉

Ohladom prispevku od Lucia123 - ockovanie, potvrdzujem, ze v Rakusku sa tiez uz dlho neockuje na TBC.
Prve ockovanie sme mali ustne - proti Rotavirusu - aj to na konci 2.mesiaca veku dietata. Prve 'pichanie' budeme mat v 4.mesiaci veku dietata.
🙂

iinuska
23. okt 2009

Petko 39 tt
Adamko 38+6 tt

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre