V ktorom týždni ste porodili?

jenn44
4. sep 2009

Ahojte maminky, neviem ci tato tema niekde je, ale nikde som ju nenasla, tak by som sa chcela opytat, v ktorom tyzdni ste rodili? Som z toho akasi zmatena, ze mozem rodit aj v 36tom? Ktory tyzden je optimalny? Som v 33tt a lekar mi povedal, ze to moze prist skor, tak uvazujem, kedy by som tak mala cakat... Termin mam urceny, no... neviem...

katy2
4. sep 2009

Jenny, od 38tt je to v pohode.... Vtedy sa uz babo povazuje za donosene... ja som rodila v 38tt a vsetko bolo o.k.

mausy21
4. sep 2009

jenn ja som rodila v 41...nekonečne čakanie

lydia22
4. sep 2009

Ahojky suhlas ze od 38tt je to v pohode po 40tt uz zenu sleduju alebo ju poslu do nemocnice.ja som rodila v 39tt 6 dni pred stanovenym datumom.

berus222
4. sep 2009

v 41. a podla dr som mala rodit o 2 tyzdne skor.

sisinka76
4. sep 2009

jenn, ja som rodila v 38.tt a teraz to vyzera vraj este skor, kedze krcok je uz od 28.tt skrateny, zmäknuty a drobec paradne tlaci a otvara ho. ale lezim a snazim sa byt v klude, aby vydrzal co najviac. doktor povedal, ze je dobre vydrzat aspon do toho 36.tt, kedy uz ma babo vyvinute plucka. ak sa nepodari, tak mu pichnu tusim kortikoidy na dozretie pluc.

simka9122008
4. sep 2009

prvé v 38 tt
druhé 37/3

mici11
4. sep 2009

Ahoj tiez suhlasim ze od 38tt je to OK, to mam od dokyho 😉 V 36.tt to uz nie je tiez az take nebezpecne, lebo su uz vyvinute plucka, ale za donosene sa povazuje dieta v 38.tt Ja som rodila v 39.tt

mici11
4. sep 2009

Ale v 36.tt sa rodi bezne, takze neboj 🙂

jenn44
autor
4. sep 2009

oki, velmi pekne dakujem za odpovede 🙂 dufam, ze drobce su zdravučke a len sa z nich vytešujete 🙂

fodorka33
4. sep 2009

41tt a 2dni na vyvolavacku.....

natalschen
4. sep 2009

jenn...

ahojte... ja som prvu porodila v 38. tt, a druhu som porodila posledny den 34. tt. - tento 34. tt. je vraj prelomovy, po tomto tyzdni uz ma dietako velmi dobre sance na uplne bezproblemovy zivot, moja mala bola 3 dni na ventilatoroch a kysliku, ale potom to uz bola OK, teraz ma 16 mesiacov, 12,5 kg a vobec nevyzera ze sa narodila 6 tyzdnov skor, zacal chodit dokonca skor ako moja prva dcerka - aj ked ma lekari strasili co vsetko nas caka, a kedy dobehne rovesnikov.... nielen ze ich dobehla, ona ich aj predbehla - ako je to mozne? vraj preto ze bola kojena 8 mesiacov, pre skorsom porode jem velmi dolezite m.mlieko, lebo telo matky predcasne narodeneho dietaka tvori specialne vysokokaloricke mlieko, ktore ma pokryt zvysene naroky a veru to je pravda, ked som si odsavala do flasky, na vrchu sa vytvrolia 2 cm smotana 😅 , tak teda priroda je veru velmi mudra a vie vsetko zariadit, takze sa neboj, ked to aj bude skor, len sa snaz kojit co najdlhsie, pre dietako je to ten najlepsi liek, ci uz je zdrave alebo chore 😉

nevesta
4. sep 2009

37+2 tt 😉

natashkaa
4. sep 2009

uz zacinal 42tt ak by mi nespravil cisarsky asi by tam maly ostal do Vianoc 😀 a mala som rodit podla gyndosa od 33tt 😀 fakt hrozne cakanie

zuzkaab
4. sep 2009

37+4tt 😀

jenn44
autor
4. sep 2009

natalschen: juj tak to je fakt sikulka 🙂 kojit planujem aj rok aj viac, no ci budem moct... to neviem 🙂 ale ratam, ze urcite nebudu problemy... :D v poslednom case sa mi casto kluti hlava... tak mno, snad to bude ok

katka1981
4. sep 2009

39+5tt

miss_shy
4. sep 2009

v 41tt a rodit som mala od 35tt kazdy den 😀 a az do dna porodu som bola kazdy den v pohybe 😉

natalschen
4. sep 2009

jenn...... aky mas tlak - vyssi alebo skor nizsi? - pytam sa kvoli kruteniu hlavy, hlavne vela pi, dostatok tekutin velmi dobre posobi na srdce a cely cievny system -a to vyzivuje babo, takze vela oddychuj, ziadny stres, vela pi a pozitivne myslenie tiez robi zazraky 😉 , najlepsia mineralka v tehu a aj pri kojeni je korytnica - ma velky obsah dobrych mineralov a upravuje aj zaludocne problemy 😀 😀

ak mas nizzsi tlak - casto lez alebo aspon vykladaj nohy hore a ak mas vyssi - magnezium by ti urobilo velmi dobre 😉 - inak v poslednej dobe sa aj mne kruti hlava - a to nie som tehu - tieto zmeny tlaku su hrozne 😒

sofik
4. sep 2009

ja v 32tt - odtiekla mi plodová voda ale všetko je ok 🙂

dejna3
4. sep 2009

41/0 - napokon sekcia pre nepostupujúci pôrod a omotaný pupočník

iinuska
5. sep 2009

38+5 tt

catrin1
5. sep 2009

43... 😖 ..vyvolavacka

jenn44
autor
5. sep 2009

natalschen, zvykla som mat vyssi, ale teraz je to tak v norme... vacsinou 🙂 dakujem za rady 🙂

narciska77
8. sep 2009

Prvy porod 37 tt 🙂
Druhý porod 40 tt 🙂

denisa87
8. sep 2009

37+4tt .bola planovana sekcia a nakoniec prisla surna sekcia :preeklepsia...

manika77
8. sep 2009

38 tt 😉

jenn44
autor
8. sep 2009

ach jay, mam pocit, ze tych predpisanych 6tyzdnov uz nevydrzim :(((

eviska83
8. sep 2009

prvy- 41+2 prepichnutie pl.vody 😉
druhy - 38tt -vyvolavacka- dvojicky 🙂

mandula
9. sep 2009

jenn, nic si z toho nerob, ja mam tiez pocit, ze uz dalej nemozem. maly tlaci tak, akoby sa mal narodit kazdym dnom a stale nic. na jednej strane by som to uz chcela mat za sebou, na druhej strane - och, uz nech nemam to brucho a mozem aspon hodinu spat 🙂 teraz cele noci nespim, ved vidis, ze aj teraz pisem 😀 tak vela trpezlivosti aj Tebe.

jarabicka
9. sep 2009

Ja som porodila v 41tt po vyvolávačke 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre