Vyprázdnenie pred pôrodom. Aké máte skúsenosti?

petruska77
9. jan 2007

Ospravedlnujem sa, ze zacinam taku chulostivu temu, ale vo fore som nic nenasla, tak ak to tu uz bolo predebatovane, prosim hodte mi sem link.
Kazdopadne, na poslednom predporodnom kurze co som bola sme rozoberali vyprazdnovanie criev pred porodom a bol nam odporuceny pripravok Yal. Ma niektora z vas s nim skusenosti? Vraj je to dost agresivny roztok, po uziti ktoreho je dobre byt velmi blizko zachoda, lebo nastava rychly proces 😅 Ale vraj to vyprazdni creva takmer dokonale na rozdiel od klystira, ktory vraj davaju v nemocnici...

rebeka
9. jan 2007

Ahojky. Niekde som tu uz o tom citala, ale vobec netusim kde. Jedine co si pamatam, ze to nejaka babula doporucovala, lebo ze je omnoho jemnejsi a "prijemnejsi" nez klasicky klystir.

certica
9. jan 2007

inak zaujimave a dobre vediet do buducna, nepocula som o tom este

ninocka
9. jan 2007

mne to vyprazdnovanie islo same od seba cize klystir mi ani nedali

adetka
9. jan 2007

mna sa na Antolskej ani nepytali, ci chcem, alebo potrebujem klystir... asi by som ho musela postupit, aj keby som si sama dala nieco ine...

ninocka
9. jan 2007

adetka a dali ti ho ?
ja som bola tiez na antolskej

petruska77
autor
9. jan 2007

no ja si myslim, ze sa od nervozity tiez vyprazdim sama od seba 🙂 ale vraj ten klystir davaju automaticky ak so sebou nemas nic ine...

certica
9. jan 2007

ked sa telo chysta na porod, tak sa samo prirodzene ocistuje, ale napriklad ako ja, ked som isla cisarom, normalne este ziadne naznaky porodu...vtedy by som to asi vyuzila ten pripravok

adetka
9. jan 2007

mne ho dali... bez toho aby sa nieco opytali... 😒 ... a osobne si myslim, ze nebol potrebny... dvanast hodin pred nim som totiz nic nejedla... a von zo mna vysla takmer vylucne krv... brrrr

ninocka
9. jan 2007

kedze som rodila 30 hodin tak cely pondelok som sa ja sama vyprazdnovala asi s nervou a na druhy den som vobec nepotrebovala klystir

peha
9. jan 2007

ahoj
ked sme boli okuknut porodnicu v stiavnici, tam mi primar odporucil - ze lepsie ako klystir je si dat spominany yall gel, 2 balenia. dokonale vyprazdni a rozhodne je lepsie rodit s prazdnymi crievkami, ako s plnymi. jednak kvoli pripadnemu znecisteniu miminka pri porode a porodnych vonkajsich ciest, ale aj nasledne najblizsie dni to bude to posledne, co budeme-budete mat chut ist tlacit na toalete. takze na den dva tri je pokoj.

ninocka
9. jan 2007

adetka tak si mala povedat,ze nepotrebujes
lebo ja som povedala a vobec mi ho nedali

zuzula
9. jan 2007

Hmm, zase dalsia vec co sa v zahranici nerobi...tu sa to nechava na prirodu a samotne telo, ktore vie co ma robit a vraj vo vacsine pripadov nastava vyprazdnovanie samo...

ninocka
9. jan 2007

no bud rada

ninocka
9. jan 2007

zuzula ty si uz 24TT
ako ti to leti rychlo

zuzula
9. jan 2007

Leti leti, ale zda sa mi ze mam pred sebou este dlhu cestu, uz by som radsej bola v 9 mesiaci 🙂
Ved tvoj maly ma uz 3 tyzdne, gratulujeme k mini narodkam 🙂 Dufam ze maminke robi radost 😉

newyorkgirl
9. jan 2007

ja som mala tiez kupeny Yal, a ani som ho nepotrebovala, lebo telo sa zacalo veru cistit samo 😝

newyorkgirl
9. jan 2007

inak ktore si chcete dat ten Yal, tak som pocula, ze klystir - to bezite hned, ale s Yalom treba vydrzat aspon pol hodky,nech to dobre zaucinkuje...

ninocka
9. jan 2007

no ja by som asi radsej dala klystir ucinkuje hned

petruska77
autor
9. jan 2007

newyorkgirl, ja si ho asi tiez pre istotu kupim a uvidim ako to bude prebiehat... ked ho nebude treba pouzit, tak budem len rada...

loren
9. jan 2007

ja si tiez myslim ze by bolo dobre sa pred tym vyprazdnit a ten gel sa aj mne pozdava viac ako ten klystir.Vsak ako zuzula pise ze sa to v zahranici sice nerobi ,ale mne osobne by bolo trapne keby som rodila a vyslo by to so mna von vsak je to aj hygienickejsie podla mna no nie?

iva72
9. jan 2007

Ja som mala klystír 2 x pred operáciou. Viem len to, že som sa naraz nevyprázdnila. Jednoducho povedané nevedela som tú vodu vytlačiť a išla potom zo mňa aj samovoľne, keď som to necítila. Takže, ak sa to robí pre čistotu miminka, tak u mňa to asi bude nanič.

vavka33
9. jan 2007

Ja som mala raz klystir,pred laparoskop.a nebolo to take strasne,a vycisti vas to kvalitne.Pred porodom mi nedali nic,ako Ninocke,30hod.asi stacilo na vyprazdnovanie no a teraz si neviem predstavit behat na toaletu a mat pri tom bolesti,ale asi zvolim klystir,bude to rychlejsie 😉

titkovamiriam
9. jan 2007

Ked som rodila na kramaroch tam robili klystir kazdej.Dalo sa to vydrzat. V Kochu mi ho nerobili,lebo som sa vyprazdnila normalne rano,tak povedali,ze netreba a nebol ziadny problem.¨Po porodoch som chodila na toaletu v pohode,lebo vsetky mala prirodzene.

zuzka111111
9. jan 2007

ja som rodila 3 dni a mala som 3 krat klistir a nebolo to nic hroznee pri kontrakciach to je malinaa 😉

ale dievcata z kosic to chceli kupit a v lekarni na nich pozerala ze co chcu a ze je nieco ale len na predpis 🙂

ale klistiir je rychlejsiii za 10 minutt je potom 😕

lindda
9. jan 2007

aj ked som este nerodila ale caka ma to coskoro tiez si myslim ze to nic az take hrozne nieje robili mi to pri operaci a dalo sa to vydrzat, kontrakcie budu urcite horsie i ked dufam, ze mne troska pomoze EPI 😉

tonicka
9. jan 2007

ja som si kupila ten yal gel, ale nepoužila som ho, lebo som mala 2 hod hnačkové kontrakcie a kvalitne som sa vyčistila. 😀 A klystír mi nestihli a ani nemuseli dávať 🙂

ramzesa
9. jan 2007

Pri prvom babu mi dali klistir, ale pri prvom nie, nestihli. Nastastie som sa uz tyzden pred porodom pekne prirodzene precistovala... 😀 Vzdy ked som len cosi male zjedla, uz som bola na wecku... 😅 (ale na hnacky si nepamätam)

maryja
9. jan 2007

Ja som prisla vecer do porodnice, spytali sa ma, ci chcem klystir, alebo si zaplatim stovku za ZAL (rodila som v CR). Tak som dala prednost YALU, a do hodiny to zaucinkovalo, ale asi nie uplne, pretoze rano som este nerodila, ale bola som na velkej znova, a co sa o jedenastej dopoludnia dialo pri porode, tak to neviem. Ale to si pamatam, ze mi sestricka hovorila, ze v pohode mozem curat, kakat (tak doslovne), ze nemam si robit starosti, len mam tlacit. Ja mala vacsi problem po porode ist na velku, az na piaty den po nejakej tabletke - to bol tzv. druhy a ovela horsi porod, som preplakala asi 2 hodiny na zachode, co som nemohla nic vytlacit a chcelo sa mi. A tak to bolo i dalsie 3 tyzdne po porode...

vavka33
9. jan 2007

Maryja,to povedali pri porode aj mne,ze sa tym nemam trapit.A aj tak to nevies,ci tam vykonas daku tu potrebu alebo nie,ved to sa neda zistit v tych tlakoch.
A nastastie som sa po porode vyprazdnila v pohode,aj ked vela maminiek plakalo alo ty.Je to ovela tazsie ako nejaky klystir pred porodom. 😉

certica
9. jan 2007

inak klystir fakt neni nic strasne a s tou potrebou pri porode - na to su predsa zvyknuti, je to normalne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre