90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

zanulienka
23. máj 2013

ja mam dneska bielkoviny..na vitaminovy den si dam zeleninku miesto ovocia,cize si spravim zeleninove pure a to mi staci..

zanulienka
23. máj 2013

este mam otazku kolko krat za den jete??

vandijan
23. máj 2013

@dzantica to ovocie je pre mňa najťažším dňom, ak nemám ananás, ten ma vždy zachráni

vandijan
23. máj 2013

@zanulienka väčšinou 3 krát, keď mám ovocie teda vitamíny tak 5 krát, a keď mám doobeda hlad, tak si dám ešte ovocie

dzantica
23. máj 2013

@vandijan Mi niečo hovor..Aj pre mňa je to najkritickejší deň...A dnes obzvlášť..Od rána som vytočená, lebo mi na zube praskla sklovina a strašne ma to štve..Síce ma nebolí, ale škriabe to..Zajtra budem musieť ísť k zubárovi, nech mi to obrúsi a niečo s tým spraví..Len dúfam, že ma vezme,keď nie som objednaná..
Ten ananás ja nemôžem ☹ Minule som si dala a tak mi vždy vyštípe ďasná a jazyk, že až..Neviem prečo, ale vždy to mám keď zjem ananás..ale inak mi chutí veľmi..

schatje6
23. máj 2013

@dzantica no to s tym ananasom sa stalo dnes mne. obvykle to nemavam, tak teraz uvazujem, ci to nie je tymto konkretnym druhom, mozno krajina povodu, neviem 😒

mirka146
23. máj 2013

baby poradte mi niečo dobre na UH,zajtra mám a jem vždy dookola cestoviny a nakrajam si tam zeleninu a chcem niečo iné

dzantica
23. máj 2013

@mirka146 Sprav si napr. zeleninovú pizzu.

mirka146
23. máj 2013

@dzantica no to je dobrý nápad.len mi kúsok porad s tým cestom,lebo také čo robím klasické na pizzu sa tu nehodí 😝

schatje6
23. máj 2013

@mirka146 ja si prave dopekam na UH tortilly, plnka je hribova s olivami a rajcinami, robim to prvykrat, tak uvidime 🙂
pizzu ja robievam od oka, muka - rozne druhy zmiesam, lyzica oleja, trochu soli a kvasnice cca 10gramov na pol kila muky...este ma napadaju placky z ovsenych vlociek s mrkvou, to bola dobrota 🙂

dzantica
23. máj 2013

@mirka146 pre seba robím toto cesto :
300 g polohrubej múky
1/2 čajovej lyžičky cukru
polovica kocky droždia
130 ml vody (ale ja dávam podľa potreby viac)
1 čajová lyžička soli

Z toho spravím vždy dve okrúhle pizze..jednu zjem, druhú tiež upečiem..nechám vychladnúť, zabalím do potravinárskej fólie a dám do mrazničky (na druhý raz) 🙂

dzantica
23. máj 2013

@mirka146 Ešte ak by si chcela, poradila by som ti rajčinový základ, ktorý si robím na pizzu (ale presne toto isté používam aj ako omáčku na špagety).. Najskôr si prichystám 2-3 rajčiny, zbavím ich šupky a pokrájam na malé kocky do taniera..1 cibuľu si nakrájam nadrobno..
V menšom hrnčeku na troške oliv.oleja si osmažím cibuľku, pridám ošúpané nakrájané rajčiny a trochu podusím.Potom pridám trochu mletej červenej papriky, trošku soli, korenie..Teraz pridám kečup (množstvo podľa toho, koľko potrebujem omáčky), pridám oregáno,trošku bazalky a hotovo.. Väčšinou pridávam aj prelisovaný cesnak, ten ja môžem všade 🙂 a hlavne keď túto omáčku robím na pizzový základ.. Ak máš rada štipľavé, tak keď dávaš kečup, tak vtedy môžeš pridať aj trochu chilli omáčky (ja kupujem tú chilli sauce)..
Ja túto omáčku zbožňujem.. 🙂

vandijan
24. máj 2013

@dzantica
@schatje6
aj mne sa to stávalo s tým ananásom, ale je to preto, lebo som si ho zle očistila, ak si očistíte na hrubú šupu, potom neštípe vôbec. Mne sa to osvedčilo.

mirka146
24. máj 2013

@dzantica dakujem za napad,pizza sa uz pecie 😉

mirka146
24. máj 2013

@schatje6 aj toto vyzera uzasne.dalsi recept,ktory. 😉najblizsie vyskusam

zanulienka
24. máj 2013

Zdravim...ja mam dneska struky,takze som si uvarila hrstkovy polievku,ktoru zjedia vsetcia aj doma..nasytila ma poriadne

emmuska8
24. máj 2013

ahojte, je tu niekto kto vynechava vitaminovy den, strieda len tri dni a aj tak chudne?

dzantica
24. máj 2013

Ahojte!!!
Takú neuveriteľnú chuť som dostala na puding, že som si ho proste musela spraviť a rovno trojfarebný (banánovo-jahodovo-čokoládový) mňam zalizujem sa až za ušami..Rozhodla som sa, že zajtra si nájdem čas na cvičenie a pôjdem si na 90 minút zacvičiť po dlhooooooom čase na eliptický trenažér.. 🙂 už sa normálne teším..

@mirka146 chutila ti pizza?

mariannaz
24. máj 2013

zdravím, chcem sa vás opýtať, že v ktoré dni sa môže jesť kukurica?? lebo to neni strukovina ale obilnina

dzantica
24. máj 2013

@mariannaz ja som ju od začiatku diéty jedla vždy cez škroby..a sem tam som si aj cez UH šupla na pizzu trochu..ale podľa môjho názoru sa môže jesť cez škrobový deň..

mariannaz
25. máj 2013

@dzantica Veď aj ja ju tak jem -cez škroby, nejak som ju prirovnávala k fazuli a hrachu až raz ma moj manžel zmiatol, že kukurica neni strukovina, ale obilnina. Až som išla hľadať na internet že čo naozaj to je a mal pravdu, preto som rozmýšľala, či sa nemôže ešte jesť aj v ostatné dni 🙂 Som zvedavá akú váhu budem mať 28.5. bude tomu mesiac čo držím dietu, ale teraz bez ovocných a vodných dní 😉 tak som sama zvedavá.
Ja som ju už držala poctivo celú asi pred 5rokmi a schudla som 15kg, potom som ešte párkrát skúšala ale len tak max 3týždne a nejak ma to prestalo baviť, vlastne vždy som zlyhala na ovocnom dni, tak som teraz skúsila tak, bez ovocných dní, lebo jedna kočka raz písala, že aj ona ovocné dni nejak nemusela tak držala bez toho a že tiež pekne schudla, tak uvidíme 🙂 Dám vám potom vedieť že či to aj tak funguje 😉

mirka146
25. máj 2013

@dzantica úplne úžasna,základ na pizzu robím doma podobne ako ty,ale ako vravíš,dávam tam aj cesnak a korenie na pizzu a inú pizzu už ani nechcem jesť,bola fantastická,naukladala som si tam brokolicu,šampiony,papriku,paradajku,uhorky a fakt super,moji chalani tiež jedli až za ušami boli špinavý 😀

dzantica
26. máj 2013

@mirka146 Tak to ma teší..Mne toto cesto poradila tiež jedna žienka odtiaľto..dala mi link na mimibazar.sk, tak som si to odtiaľ odpísala a pre seba robím už len toto cesto..Tiež si myslím, že je fajn..Ja si na vrch väčšinou ukladám rajčiny,cibuľu,veeeeeľa olív, šampiňóny z konzervy a kukuricu tiež z konzervy Bonduelle..

vandijan
27. máj 2013

@mariannaz fakt som zvedavá , že ako to ide bez ovocných dní, lebo to je pre mňa tiež najťažší deň

emmuska8
27. máj 2013

@vandijan
@mariannaz
no kocky ja som dnes zacala s 90dnovkou...ale vynechavam ovocny den, tak som zvedava ci pojdu kilecka aj tak dole. Dietku som drzala asi 4roky dozadu ale ovocny som nezvladla, zjedla som tak tri kusky ovocia denne a to je malo. Taksom vlastne cez ten den vacsinou hladovala, lebo chut som mala na kadeco ine len nie na ovocie a zeleninu.. tak si drzme palce 😉

schatje6
27. máj 2013

ahoj baby, mam dilemu, od posledneho merania pred mesiacom som na kila schudla 4kg, ale v cm len 1cm a cez prsia 4cm 😒 co robim zle?? cvicenie viac-menej flakam, akurat druhy tyzden teraz makam poctivo...nejak to uz nejde podla mojich predstav

@dzantica ty si taka priekopnicka, porad...aj ostatne baby samozrejme 🙂

dzantica
27. máj 2013

@schatje6 Veď 4 kg za mesiac je krása..Z meraní si nerob ťažkú hlavu, nech ťa to neodrádza..Normálne choď ďalej, v žiadnom prípade sa nevzdávaj..V rámci možností sa snaž čo najviac cvičiť..Skús sa prekonať a nájdi v cvičení pozitívum a o pár dní budeš cvičiť už s radosťou..Nechceš vyskúšať Jillian? S jej cvikmi si pekne vytvaruješ postavu a verím tomu, že aj cm budú ubúdať jedna radosť..

mirka146
28. máj 2013

@schatje6 ahoj,poradis mi ako na tie tortilly?dakujem 😉

vandijan
28. máj 2013

@emmuska8 držím palce, ale myslím si že aj tak ti to pôjde dolu. 😉

schatje6
28. máj 2013

@dzantica no ja neviem, striedam vselijake fitness a cardio cvicenia, vcera som dala len jogu, skusim sa vratit k Jillian, vdaka za povzbudenie 🙂
@mirka146 no ja som sla podla tohto receptu, super jednoduche 😉
http://varecha.pravda.sk/recepty/domace-tortill...
drzim palce 🙂