90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

2momo2
20. jan 2014

@zuzka3 tak to by som ja nevydržala - mať pred sebou otvorené čipsy 🤐

zuzka3
20. jan 2014

@2momo2 predomnou je pc s otvorenou temou, ze dietujeme 🙂 cipsy su bokom :D ale uz ich dojedol a zahodil obal, tak nebezpecenstvo je zazehnane 🙂

1veroncek1
20. jan 2014

tak ja dnes na obed rascovy posuch so zeleninovym salatom na veceru dva kusky bublaniny a na zajtra vitaminy - pripravena polievka z mrkvy , broko a karfiolu 🙂 idem si spravit este caj a dobruuu :!

lydka84
20. jan 2014

????????????????????pravidla a rozdelenie potravin k 90 DD - suhlasite ??? 😉 alebo mate v niecom iny nazor? ?????????

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky aj semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

obedy a večere podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .......... (ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu )
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny obsahujuce vysoky obsah skrobu
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance bez vajec , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, pecene ,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom) (POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

Neutralne potraviny :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice) (zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena

OLOVRANT
- ak ste hladny dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna voda s citronom ( zazvorom , skoricou 🙂 )

2momo2
20. jan 2014

@lydka84 ďakujeme za super prehľad! mám ale otázku nad ktorou sa zamýšľam už dlhšie. Kam patrí sójové "mäso" ? také tie suché kúsky, ktoré treba dať pred použitím napučať a môžu sa rôzne marinovať a podobne? patria do bielkovín alebo do škrobov?

lydka84
20. jan 2014

@2momo2 joooj moja zlata ja som stastna ze to nejem lebo kazdy ma na to iny nazor, ja ti napisem svoj 😉
sojove platky a kocky su bielkovina tak isto ako tofu, lebo:
skrob je vzdy plod vo vacsine zo strukoviny ( fazula sosovica, cicer , kukurica, hrach ) ktory ked hodis do zeme vyrastie z neho rastlinka preto ze sam o sebe ma vysoky obsah skrobu - energie , tak isto zemiak ked hodis do zeme vyrastie z nejho rastlinka detto ryza v spravnych podmienkach ale co vyrastie ked do zeme hodis sojove platy? 😀 😀 😀

2momo2
20. jan 2014

@lydka84 hehe, pekné vysvetlenie a má svoju logiku ... tak si dám radšej mäsko ako sójové plátky 😝

lydka84
20. jan 2014

@2momo2
no ale trvalo mi pol roka pokial som tu logiku nasla v tom, ja som nechapala preco ked je ryza obilnina tak nepatri spolu s ostatnymi obilninami pod UH ale je to skrob a tymto vysvetlenim o podiele skrobu to uz logiku maaaaa 🙂
no podla mna sojove platky maju vysoky podiel bielkovina nie skrobu 😉
ale nechavam na kazdej aby si urobila zaver sama 😉

a suhlasim nebudem sa napchavat napodobeninou ked si mozem dat original masko

1veroncek1
20. jan 2014

@lydka84 super ze si to napisala aspon uz nemam chaos s kuskusom a podobnymi vecami 🙂

2momo2
20. jan 2014

@lydka84 máš pravdu, lebo keď si vezmeš, tak tofu je tiež zo sóje, takže by to malo byť to isté

lydka84
20. jan 2014

@1veroncek1 ale berte to tak ze nie vsetko je z knihy a urcite veci su moj nazor vid to sojove maso 😉

andrea1516
20. jan 2014

@2momo2 sprav si pšeno na slano ,,,,a no ked varis rovnako je dobre ja musim malej a aj priatelovi osobitne velakarat ...aj ked priatel si teraz robil jaternicku /premna fuj/mala jednal parky tak dneska pohode a kazdy druhy vykend je u starych rodicov takze pohode 🙂

lydka84
20. jan 2014

@2momo2
presne tak a tofu je v knihe zaradene ako bielkovina takze preto ma asi nic nepresvedci ze sa v tomto mylim 😉

andrea1516
20. jan 2014

@zuzka3 cvicila som ale uz som tu ...dakujem pekne dobre my to padlo ze ma pozbudzujete baby ...no prave ze musim na tu pecen chudnut lebo mne sa uklada tuk na brucho a na pecen a tym padom je aj nova pecen chora ale este sa to da zvratit ...inny po tansplantaciach priberaju 20-30kg ja 15kg a aj tak som zase na tom tak ze musim bojovat ale nevadi ja to dam🙂a dakujem Baby vela pomahate 🙂

lydka84
20. jan 2014

@andrea1516
jasne ze to das, vsetky to dame 😉

zuzka3
20. jan 2014

@lydka84 perfektne si ti zhrnula, som za vo vsetkych bodoch 😉

lydka84
20. jan 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 babenky tam som zabudla na UH den vsetko bez vajec a bez mlieka !!!!!!

lydka84
20. jan 2014

@zuzka3
a co si myslis o tych sojovych platoch, popripade jedle gastany ??? co baby co to maju rady,,,,,,, asi neutral ako orechy a semena ze ?

lydka84
20. jan 2014

doplnam co som zabudla respektive co som si este potvrdzovala na inom fore ...snad sme sa zhodli dobre 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉
sojove kocky - platky sú BIELKOVINA
suseny hrach je ŠKROB
susena fazula je ŠKROB
zeleny hrasok je NEUTRÁL
zelené fazuľové struky su NEUTRÁL
gastany su NEUTRÁL - ako ostatné orechy

+ UH den zabudla som napisat ze vsetko na obed BEZ VAJEC A MUKY !!!!!!!!!

lydka84
20. jan 2014

a kukurica je naozaj ŠKROB 😢

lydka84
20. jan 2014

OPRAVA 😉

+ UH den zabudla som napisat ze vsetko na obed BEZ VAJEC A MLIEKA !!!!!!!!!

2momo2
20. jan 2014

@lydka84 prepáč, ale tú informáciu o kukurici budem ignorovať 😵 na stredu chystáme pizzu a tam si proste tú kukuricu musím dať 🙂 myslím, že tých pár zrniek mi neublíži. Ale chápem - škrob je škrob

lydka84
20. jan 2014

@2momo2
no na tej slovinskej stranke sa pise ze je to maly prehrešok ked pomiesas skroby a UH ( sak su to vsetko sacharidy) ...ale uz velky prehresok je ked pomiesas skroby a bielkoviny ....ale psssst nikomu nepovedz 😉 😉 😉 😉

lenka1408
20. jan 2014

Ahojtéééééé všetky, konečne som sa sem dostala a všetko si prečítala.
@lydka84 - Ty si úžasna ako si to pekne zhrnula, si zlata. Chcem sa ale opytať. Na tie UH sa nema na obed muka a vajcia, ale o večery to neplati, že? Lebo maloktora torta, či kolače su bez vajec.
@zuzka3 @2momo2 - aj môj manžel akurat vyhriza chipsy, ale vôbec ma to nesere. Ani mi nejdu na chuť. Ja by som si radšej dala pistácie, tie ja teda môzem.
@andrea1516 - nebuď nešťastna z toho, že to ide pomalšie. Napokon je to zdravšie, keď sa chudne pomalšie a nie moc rychlo. Ale lieky vedia byť svine, to viem. A ja tiez musim variť na 2 - krat, lebo manžel niektore jedla, čo jem ja, by nezjedol ani zaboha. No čo už, ale mňa to bavi, takže mi to nevadi.

Ani neviem, či sa môžem pochvaliť, aby to Aďku nenaštvalo, ale dnes som sa postavila po 2 tyždňoch na váhu a mam dole 4 kilá. Nečakala som to, tak ma to teší. Zatiaľ ale necvičim, musim sa do toho dokopať.

lydka84
20. jan 2014

@lenka1408
MLIEKO A VAJCIA - to bol preklep ktory som si vsimla neskoro, muka je povolenaaaaaa 😉
tie vajicka a mlieko na UH den platia len k obedom.....
no neviem ci by si nasla napr zmrzlinu bez mlieka (smotany) a vajec 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenka1408
20. jan 2014

@lydka84
No vidiš, ja blba 😀

lydka84
20. jan 2014

@lenka1408
ja som unavena priznavam sa .... a mota to strasne ked to sumarizujes z viacerych zdrojov + si potvrdzujes este na inych forach .... a potom ze chybicka se vloudila 😉

lydka84
20. jan 2014

@dulkagabulka
tebe sa to s tou kukuricou paci ale mne vobec nieeeee ☹ ☹ ☹ ☹

andrea1516
20. jan 2014

@lenka1408 mna tesi ked chudnete takze pohode mrzi ma ze mne to ide pomali ale tesim sa z vasich uspechov a zavidim v dobrom :P taze ty gratulujem ze krasne chudnes🙂a to varenie bavi aj mna velmi

miskakyska
20. jan 2014

@lydka84
@andrea1516 tak sojové mäso = sojové platky = bielkoviny 😅 😅 a je to odklepnuté !!! 😕 😉 sojové platky vyriešené... 🙂 🙂