90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

lydka84
1. feb 2014

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
tam my sme uz zacali, poniektore uz máme prvý mesiac aj za sebou a ideme ďalej......je nás cez 50 co drziiime ....

kto sa chce pridať je samozrejme vítaní , aj so zapisanim sa do nasich tabuliek aspon s vasimi menami a datumom zaciatku....

posielam linky kde sa kniha da stiahnúť v slovencine a v cestine (je to divne ale kazdy preklad je iny...a kazda dovoluje v dane dni nieco navyse...odporucam pozriet obe a zosumarizovat to spolu s linkami ) a link na www v svk stranku kde je vysvetleni princip + 90 receptov (zase trosku inak ako v knihach) + link v slovincine ( ak som dobre pochopila tam tato dieta vznikla a su tam asi naj rozpisane potraviny co kam patriiiii) kniha je prehladnejsia co sa tyka informacii a link je lepsi na recepty odporucam prestudovat a nemusite kupovat knihu, usetrene peniazky pouzijeme na nakup noveho mensieho oblecenia 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

knihy na stiahnutie:

http://uloz.to/xr2H5X2/90denni-rozlisovaci-diet...

http://www.ulozto.sk/x7KtQW2G/90-dnova-rozlisov...

adresy na linky:

https://sites.google.com/site/locevalnadieta/po...

http://www.nova-90-dnova-rozlisovacia-dieta.php...

a teraz dve tabulky zapíšte sa , jedna je o vahe aby sme videli ubytky

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a druha ubytky v cm ... tam ma kazda viac riadkov aby sa dopisali vzdy po vodovom dni ubytky ...

https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0Ar...

a este ak to nechcete zverejniť tak sa aspoň zapíšte - mená aby sme vedeli koľko nas je a koľké ideme za svojimi cielmi ale doma sa na zaciatku odvazte a odmerajte, aspon hrudnik, pas, boky, obvod stehna a zapiste si to ....bude to pre vas skvelou inspiraciou ...... niekedy totiž vaha stoji a ubudaju cm, to prevazne vtedy ak pridate aj pohyb takze urcite sa pomerajte

chcem vas len poprosit aby ste to nahodou niekto nevymazali lebo to neviem zablokovat aby sme potom neprisli o vsetky udaje.....takze nikomu nic neprepisovat , editovat len svoj riadok ďakujem

😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝
a ešte , urobila som skupinu, ktorá bude fungovať ako naša KUCHARSKA KNIHA tak sup sup pridavat recepty kľudne aj s fotkami na inspiraciu vsetky povinne aspon po jednom do každého dňa !!!!!!!

https://www.modrykonik.sk/group/5470/

prosim pridavat len recepty !!!!!! aby sme sa inspirovali navzajom popripade pod #90dd si budeme odkonzultuvavat kam ktoru potravinu zaradit, ine komentare budu mazane, ma nam to pomoct pri vareni v napadoch alebo v tom ako sa co pripravuje a nie na ine debaty...tie budeme nadalej viest tu na tomto fore

https://www.modrykonik.sk/forum/chcem-schudnut/90-dnova-dieta-ii-pokracujeme/
😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

lydka84
1. feb 2014

rozdelenie potravin, ktorá kam podľa 90 DD patrí 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝 😝

RAŇAJKY 8:00-12:00
vsetky druhy ovocia cerstve aj susene, oriesky, semena, ale aj ovocno-zeleninove dzusy

DESIATA:
1 ks ovocie alebo oriešky

obedy a večere podľa typov dní: 12:00-20:00

BIELKOVINY:
jeden druh bielkoviny (maso bez koze, ryby, morske plody, tofu, sojove platky alebo kocky, vajicka, mlieko a mliečne výrobky : syr, tvaroh, biely jogurt, smotana ) + ZELENINU + vyvar (zeleninovy alebo kuraci) + 1 krajec celozrneho chleba
(nikdy sa nemiešaju dva druhy bielkovin, takze bud mliecne vyrobky alebo maso alebo vajicka alebo tofu alebo .......... (ale mozu sa kombinovat mliecne vyrobky medzi sebou, cize napr na sopsky salat si mozete urobit zalievku z bieleho jogurtu )
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 4 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina, bez vyvaru, bez chleba

ŠKROBY:
- plodiny s vysokym obsahom škrobu !!!!
ryza, zemiaky, kukurica, susena fazula,suseny hrach, susena soja, sosovica, cicer, (mozu sa aj miesat čiže zemiaky + sosovica, sosovicovy privarok + zemiaky v supke) + ZELENINU+ zeleninovy vyvar + 1 krajec celozrneho chleba
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1/2 obeda + zelenina , bez vyvaru, bez chleba

UHLOHYDRÁTY:
cestoviny s rôznou zeleninou ,pizza s paradajkovou omackou, sampionami a zeleninou, slane pecivo, pracliky, slane kolace velkosti pizze z kysnuteho aj nekysnuteho cesta, palacinky alebo lievance BEZ VAJEC A BEZ MLIEKA !!!!! , ale aj obilniny a vyrobky z nich: pohanka, jacnem, proso,pšeno, vsetky druhy vlociek .............. (patrí tu aj polenta - kukuricna kasa, slovenská ryža, tarhoňa, kuskus, musli,"polystyrenove chlebiky"...), vsetky jedla z muky ...
- casovy odstup medzi obedom a vecerou minimalne 3 hodiny
večera: 1 ks torty alebo 3 mensie kolaciky alebo 3 kopceky zmrzliny a k tomu 10 g horkej cokolady - na varenie - POVINNE , ak nie ste na sladké tak slané pečivo alebo 1/2 obeda

VITAMINY:
ovocie, orechy, semena, popripade zelenina ,mozu byt aj kompoty, ovocne polievky, pecene ,varené ovocné kase (dochucovat mozete umelym sladidlom) (POZOR nepatria tu susene strukoviny a kukurica !!! - tie patria k škrobom )
- jesť môžete v tento den kazde 2 hodiny

Neutralne potraviny :
- zelenina (okrem susenych strukoviny a kukurice)
(zeleny hrasok a zelena fazulka su zelenina - nemaju vysoky obsah skrobu )
- huby
- korenie
- bylinky
- orechy a semena
- jedlé gaštany

OLOVRANT
- ak ste hladny dajte si zeleninu, popripade malo sladke ovocie (čiže nie banány, hrozno, hrušky, žltý melón)

VODOVY DEN
- 29 deň, pijeme len vodu

MEDZI 20:00-4:00 NIC NEJEME

PITNY REZIM
nezabudajte na pitny rezim , kava a caj sa piju bez cukru a bez mieka .............. v knihe sa pise ze ak musite do kavy mlieko tak sojove .....(pise sa o tom v knihe na 62 - den v rubrike Nechuti vam? )
veľmi chutna voda s citronom ( zazvorom , skoricou )

marinka58
1. feb 2014

ahojte dievčatá už dlhšie sa odhodlávam a dnešným dnom som sa na to dala, pridávam sa k vám, dnes som mala bielkovinový deň
chcem sa spýtať či si k ranajkám možem dat aj orechy, viem, že sú neutrálne len neviem či sa môžu ráno skombinovať napr. s jablkom 😕
do tabuliek som sa už zapísala

@lydka84 krásne si to zhrnula je to zrozumiteľné, díky

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 orechy mozes k jablkam...dokonca je to super ak to nakombinujes kedze vitaminy A,D,K,E su vitaminy rozpustne v tukoch cize telo ich dokaze prijat a spracovat len vtedy, ked k nim das trosku tuku, takze kludne kombinuj 😉
a dakujem 🙂

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 a samozrejme tesime sa ze si sa pridala, vitaj medzi nami 😉

kaciatkom
1. feb 2014

Ahojte. Dnes som si na obed pochutila. Mala som vajickovu placku z 1 žltka a 4 bielok naplnenu spenatom. Bolo to výborne 🙂

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 dakujem za privítanie už len vydržať ale ked si vas čitám silne ma motivujete a potom ešte skrina plná oblečenia , ktoré neoblečiem alebo som v tom ako jaternica 😖 neidem chudnúť z velkej váhy ale mám drobnú postavu a vela tuku 😠 😠 😠

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 hej videla som ze tych kil nemas vela aj podla BMI si asi v norme odhadom....s nami to das neboj sa 🙂 my uz mame mesiac za sebou zacali sme druhy a ja osobne ani neviem ako to zbehlo ale tie vysledky a vcera kupene o cislo mensie nohavice ma zenu vpred 😉

kaciatkom
1. feb 2014

Skúšali ste prazenu soju alebo prazeny cicer? Je to výborne. Dávam si to v skrobovy den

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 ano BMI mam v norme ale nevypadám dobre 😖 pred tehu som mávala tých 54 a to bolo dobré....
chce to pevnú vôľu čo ja žiaľ nemám ale tak rozhodla som sa a budem sa snažiť a s vami mi to pôjde ľahšie

lydka84
1. feb 2014

@kaciatkom prihod receptik do kucharskej knihy a urcite vyskusame .... o tom prazenom ciceri som uz citala ze je to mnam 😝

marinka58
1. feb 2014

@kaciatkom je to výborné ale pre mňa je pražená soja ťažká ina 😝 k to chutí skvele

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 nemysliet na to ze dietujes ked mas chut na nieco povies si ze dva dni vydrzis a ked budes moct tak si das a stale sa najec tak aby si nebola hladna, kludne aj 5 krat denne a do sytosti ....a vtedy to pojde lebo nebudes mysliet na to ze nieco nesmies, si hladna a podobne + pitny rezim samozrejme treba dodrziavat 😉
... a keby si aj nahodou zhresila tak sa tym netrap a od dalsieho da ides dalej na 100% 😎 😎

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 rozmýšlala som čo zajtra na obed kedže som v tomto totálny nováčik musím riadne premýšlať, práve som pozerala tvoj recept na zemiačiky vyzerá to skvele, tak to si zajtra spravím mňamky

kaciatkom
1. feb 2014

Mne ten cicer a soja veeeeelmi chutna. No dám si to len cez skrobovy deň ako maskrtku 😀

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 ja som to dnes robila prvy krat a super velmi mi to chutilo takze odporucam ...... no treba si to len nejako zosuladit co kam patri a podla toho varit ....... a myslim ze aj ta kucharska kniha pomoze, ked si pod fotkami kluknes na skroby modrym pismom) tak ti vytiahne vsetky jedla co zajtra mozes ..... tak snad ta nieco inspiruje

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 chcem sa ešte spýtať..... či vždy ked mám bielkovinovy a škrobový den musím to iste obedovať aj večerať ??? alebo si môžem dať aj niečo iné len aby to bola bielkovina v bielkovinový den

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 vecera by mala byt 1/2 obeda, tak je to v knihe ..... no su tu kocky co jedia nieco ine ale dodrzavaju den ....... ja osobne idem podla knihy, cize v bielkoviny a skroby mam veceru 1/2 obeda - to isteee

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 aha ja len ked budem na obed taká hladná že si všetko zjem a na večeru mi nič neostane, že čo potom 😅 tak pri najhoršom aj niečo iné len musím dodržať deň

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 no + - sa drz v knihe ake mnozstva survin su tam v receptoch a garantujem ti ze ti to na obed + veceru bohato bude stacit ... a casom prides na to, kolko potrebujes ty a potom uz budes varit podla seba 😉

2momo2
1. feb 2014

@lydka84 @marinka58 ja to tak robím, že keď mám chuť na niečo iné, tak si večeru dávam inú, ale vždy dodržiavam deň

marinka58
1. feb 2014

@marinka58 ja som pred časom skúšala detox podľa Mačingovej ale vydržala som necelé 2 týždne lebo sa tie jedlá stále opakovali,,, ale princíp je dosť podobný ako pri tejto delenej strave

lydka84
1. feb 2014

@2momo2 presne aj teba som myslela ze su tu take 😉 😉 😉

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 ja dodnes varim podla macingovej ....cely detox som presla asi 3 krat za 4 roky a asi 5 krat po dva tyzdne....ale ma skvele recepty ktore sa ti aj tu hodia 😉

marinka58
1. feb 2014

@lydka84 ano tie recepty su fajn mne nevyhovavalo to ,že sa často opakovali a chýbal mi chlieb
a máš pravdu tie recepty sa dajú využiť aj tu
som tak rozmýšlala či tá jej hrášková polievka by sa dala piť namiesto vývaru... samozrejme bez masla ako ona píše ... jednoducho uvariť zelený hášok v zeleninovom bujone

marinka58
1. feb 2014

práve svokor doniesol čerstve buchty vona po celom dome ale ja si nedám eeeee bojujem

lydka84
1. feb 2014

@marinka58 ja si ju robim na vitaminovy den ako obed alebo veceru a aj s trosicku maslom , miesto vyvaru nie vyvar je vyvar ...

amavide
1. feb 2014

@lydka84. Oki ďakujem 🙂

lydka84
1. feb 2014

@amavide NZ ak by ti nieco nebolo jasne pytaj sa poradime, vysvetlime 😉

estachova
1. feb 2014

no som na seba nasr., poobede pri káve som zjedla bebe dobré ráno a ešte okolo 5,30 závin+ večeru, no čo už zajtra pokračujeme ďalej, dúfam, že bez prehrešku 😉