90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

puntik27
5. jan 2015

@lubina121 Ano ako take smoothie je super, ale proste mne uz to ovocie nejde ja moc ovocie nelubim, som mala vcera dusenu kapustu a varenu zeleninu a na ranjky ovocie ..a dneska je to v praci boj pretoze ja vstavam o 5 tej a vydrzat do 12tej len na ovoci to je des mna to moc nezasýti 😀 To doobedie mi najhorsie ubieha, ale zatial držím všetko jak treba 😎

janka7177
5. jan 2015

@dii13
@lubina121 Baby, keď nemáte radi ovocie, môžete jesť aj zeleninu, napr. na obed grilovanú alebo si robím zeleninovú polievku z mrazenej zeleniny a bujónu a dochutím ju strúhaným cesnakom. 🙂 Občas si zeleninu udusím.

dii13
5. jan 2015

Tak že potom sa už nemusí dodržiavať tá postupnosť že bielkoviny, škorby..? No to je pravda, ale tak keď už sa mi podarí vydržať tých 90 dní, tak by mi bolo ľúto, keď by sa mi kilá vrátili 🙂 a teda hlavne chcem aby sa mi zmenil metabolizmus, keď že ho mám úplne zlý.. a je nejaký deň ktorý sa mám vážiť? 🙂

dii13
5. jan 2015

@skusihu Tak že potom sa už nemusí dodržiavať tá postupnosť že bielkoviny, škorby..? No to je pravda, ale tak keď už sa mi podarí vydržať tých 90 dní, tak by mi bolo ľúto, keď by sa mi kilá vrátili 🙂 a teda hlavne chcem aby sa mi zmenil metabolizmus, keď že ho mám úplne zlý.. a je nejaký deň ktorý sa mám vážiť? 🙂

skusihu
5. jan 2015

@dii13 vážiť by sa malo tuším po tom 29 dni - vodnom. Ale ja to nevydržím. Dala som si záväzok, že sa odvážim po každom vitamínovom 🙂

bambi29
5. jan 2015

@skusihu ja som si praveze dala zavazok ze vydrzim az do toho vodneho dna sa nevazit 🙂

lydka84
5. jan 2015

@lubina121 ano mozes na vitaminovy den aj decku vyzivu ale bacha na obsah cukru idealne doma robena bez E-ciek 😉

lydka84
5. jan 2015

@haslerka31 podla mna je quinoa nieco ako pseno, cize patri k obilninam - takze UH

lydka84
5. jan 2015

@dii13 na ranajky coize do 12 len ovocie ., vo vitaminvy den po 12 aj zeleninu mozes

lydka84
5. jan 2015

@dii13 potom sa dodrzuje postupnost bielkoviny, skroby , skroby, bielkoviny uhlohydraty a vitaminy.....vzdy do 12 len ovocie a sem tam s amoze v obedoch dokombinovat k bielkovinam skrob .....ma to tiez svoje pravidla...

haslerka31
5. jan 2015

@lydka84 vdaka a kuskus tiez uh

lydka84
5. jan 2015

@haslerka31 ahoj ak kuskus je UH

skusihu
5. jan 2015

pre inšpiráciu (plánujem si pripraviť):
- kuracie prsia v celozrnnej žemli so zeleninovým šalátom, vývar
- kelový prívarok, chlieb, vývar
- pizza štangle, na večeru nejaká sladkosť
- ovocie

bambi29
5. jan 2015

Ehm no, ako dopadol vas prvy den? Moj vyzeral takto: ranajky okolo 8:30 smoothie - baby spenat, malicky banan, maliny (nie najoblubenejsia kombinacia ale dala som co bolo doma), o 10:30 som cvicila pol hodku a potom som uz bola neuveritelne hladna, dala som si par mandli a susenych sliviek (chutia spolu super). Obed cca o 12 lebo sme sa chystali mimo domu - panenka na panvici a zeleninovy salat, vyvar. Manzel mi pripravoval ten obed a kedze si myslel bielkovina ako bielkovina, polozil mi na to horuce maso kusocky hermelinu, zabijem ho? 🙂 o 15 som uz bola zase hladna a bola som este stale mimo domu, najlepsim riesenim sa mi zdal lososovy sendvic (ale taky ze fakt len na zahnanie hladu, miniaturny) a kava. Vecera teraz 18:30 panenka ako na obed a anglicka zelenina na masle. Zhrnula by som to asi tak ze v ramci moznosti som spokojna, mam z coho zhadzovat a ten moj organizmus asi holt potrebuje viac tej potravy ako su moje dietne porcie :/ ale zase, bez sladkosti, bez chuti na cokolvek co tu zase navstevy ladovali 🙂

moni1007
6. jan 2015

@dzaneta ahoj.ano chcem zacat. Dufam,ze sa mi to bude darit dodrziavat,lebo nasi chcu,aby som k nim prisla na par dni s malou :D a tiez kojim,tak neviem,ci to budem az tak striktne dodrziavat 🙂

dii13
6. jan 2015

@lydka84 tak že po tých 90 dňoch bielkoviny, škrob, škrob, bielkoviny UH a Vít. ? A vodný deň?

dii13
6. jan 2015

@skusihu ten kelovy prívarok bez múky?

dii13
6. jan 2015

A teda do 12 sa môže len ovocie, aj teda na desiatu?? A koľko g má asi jedna porcia jedla myslím okrem zeleniny? Ďakujem 🙂

lydka84
6. jan 2015

@dii13 ano presne tak pri dalsich 90-dnoch to ide bielkoviny, škrob, škrob, bielkoviny UH a Vítaminy ale vodny uz nevychadza vzdy na 29 den ale na 25,56,87 den

skusihu
6. jan 2015

@dii13 áno, bez múky. Ja si iba rozmixujem zemiaky, kel a ochutím cesnakom. Ostatným urobím klasický s múkou. Manželovi opražím k tomu klobásu a deťom diétne párky. Budem sa snažiť kombinovať recepty tak, aby som pri menšej obmene mala navarené aj pre celú rodinu. 🙂

skusihu
6. jan 2015

Tak piaty deň diéty pomaly za mnou. Už mám mínus 1,5 kila, takže sa teším. Ale určite to tak ľahko nepôjde stále.

puntik27
6. jan 2015

Ja dneska šiesty den a skoro 2kg dole, celkom fajn len sa trosku citim nafuknutá ..asi z tej kapusty co som jedla pomaly dva dni hehe 😀 Dneska som mala zeleninove rizoto celkom mňamka a zajtra mam celozrnne spagety s makom 🙂

dzaneta
6. jan 2015

@moni1007 Oki,tak zajtra začínam. Ja som kojit už prestala, takze môžem dodržiavať tak ako mám. Teda dufam ze zvladnem. Už som ju raz držala a vydržala som nejakych 50 dní,ale potom som pokračovala tak pozvoľna. Schudla som asi desať kíl a udržala si to skoro dva roky.

79zuzana
6. jan 2015

Ahojte ;) dnes mam 6. den. Ide to super, len so zistila, ze nemam rada skrobovy den. Najlepsi je UH ;) Vtedy mozem sladkost ;) Este aj vitaminovy bol celkom fajn. Dnes uz zacinam aj s cvicenim, o chvilku si dam 30 minut na elipticali 😉 A tusim sa uz zacinaju objavovat aj prve malicke vysledky, vidim si na bruchu, ze trosilinku splaslo a manzel mi vravi, ze aj v tvari mi vidno, ze som trosku schudla... no keby radsej na zadku 😀 😀 😀

moni1007
6. jan 2015

@dzaneta ja som to tiez uz raz chcela drzat, ale vydrzala som len par dni, ale to som musela aj muzovi varit, tak to sa moc nedalo. snad to teraz pojde lepsie 🙂 a podari sa aspon par kil zhodit 🙂 doniesla som si aj meter od mami, tak sa zajtra pomeriam a po veceroch by som chcela aj trosku cvicit, co mi cas a mala dovoli 😀

dzaneta
6. jan 2015

@moni1007 ja tiež tak planujem pomerat a odvážiť. Aj cvičenie do toho zapojiť,len musím si plán spraviť čo budem cvičiť,potom sa mi to ľahšie dodrziava 🙂 joj len nech nám to odhodlanie vydrží čo najdlhšíe

moni1007
6. jan 2015

@dzaneta no ved to :D ked by som bola este sama doma, tak by sa to dalo zvladnut, ale kedidem k nasim, no neviem neviem, ale snazit sa budem. aj ja si musim este presne rozmysliet co idem cvicit, ale raz som cvicila m.jilliens tak to mi celkom slo, ale aj ked som robila brusaky a bicyklovala na stacionarnom, tak som trosku schudla....

dii13
7. jan 2015

Tak dnes mám tretí deň a zatiaľ my to ide fajn, len už pred večerou bývam dosť hladná. Bola som plávať a včera len take ľahké cviky 🙂..

dzaneta
7. jan 2015

@moni1007 ja som cvicila na eliptical trenazer, cinky, cviky na brucho ... najlepsi je beh, ale to nemam s kym a samu ma to nebavi. Cvicenim som si spevnila postavu a aj ked som nepatrila nikdy k chudym, citila som sa dobre 🙂 ... no dnesny den pomaly za nami, zatial v pohodicke, nie?

dzaneta
7. jan 2015

baby pijete aj kavu s mliekom? Vadi ak si dam trosku mliecka? A musim mat na veceru to co na obed ci davate aj nieco ine zo skupiny co prave mozete?