90-dňová dieta II. Pokračujeme...

dannynka
5. jún 2008

tak babulky tu mozte pokracovat..... 🙂

misinn
26. feb 2010

jaj uz ma chyta hlad, tesim sa na obed 😀

sisa2
26. feb 2010

ahojte babule a chlap 😀 nestiham vas citat 😀
ja mam dnes bielkovinovy .. este neviem, co budem jest, uvidim, co budu mat v restike a prisposobim tomu aj veceru.

chcem sa spytat na ten sosovicovy privarok, ako ho robite? ja som privarky nikdy nevarila 😅 to len uvarim do makka sosovicu a ?? dakujem.

adamko05
26. feb 2010

ejbyk... vieš, ja mám tak yproblém... som možno divná, ale od malička nemusím rajčiny, uhorky, cviklu.... takže ťažko mi dáko zo zelenou niečo... 😒 ☹
ved šošovicovu či hráškovu polievku nerobíš zo zemiakmi?... ja áno, odoberiem si a rodinke tam šupnem párku a zásmažku a ja si tam iba také čisté... mne to neva 🙂.... alebo zemiaky so špenátom.... to milujeeeeem....

baby, skusim ten vycuc hodit sem... ked nie, pošlem každej zvláš na mail

misinn
26. feb 2010

adamko dobre moze byt 🙂 🙂

adamko05
26. feb 2010

90 – dňová diéta

Táto diéta zmení metabolizmus organizmu, a tak popri zhadzovaní prebytočných kíl garantuje, že po skončení cyklu kilá nepribudnú znova. Diéta trvá 90 dní, ale keď chceme schudnúť menej ako 18 kg, môžete aj skôr prestať. Aj keď sa na prvé čítanie bude zdať toto menu komplikované, po týždni s naňho zvyknete.
Diéta pozostáva zo štvordňových cyklov, kde sa po sebe striedajú dni proteínové, škrobové, uhľohydrátové a ovocné. Poradie sa nesmie poprehadzovať!!!

Predtým, než začnete...

Dôležité je, na jedálnom lístku nesmiete nič preskakovať, lebo každá potravina má svoju úlohu. Počas diéty máme každý mesiac raz držať „deň vody“ , vždy po dni ovocia. Vtedy celý deň pijete len vodu. Kávu a čaj môžete piť bez obmedzenia, ale striktne bez cukru a mlieka!!!
Po ukončení diéty sa môžete normálne stravovať, ale raňajky by mali byť ešte 90 dní ovocné. Keď v tomto období schudnete ešte 3 kg, možete si byť istá, že metabolizmus vášho organizmu sa zmenil.

Raňajky na každý deň

Raňajky sú každý deň rovnaké: čerstvé ovocie (2 jablká, hrušky, broskyne, alebo za hrsť drobného ovocia – ríbezle, maliny, alebo čerešne). Kto býva moc hladný, nech zje banán. Ovocie môžete nahradiť aj 100% ovocnou šťavou.

1.deň – PROTEÍNOVÝ

Mlieko, mäso a syry môžete jesť len v tento deň.
Obed: 3 plátky (cca 20 dkg) vareného alebo pečeného mäsa, k tomu 1 krajec (tenký) chleba. Mäso sa môže nahradiť 3 vajíčkami (uvarené alebo pražené), alebo 20 dkg syru. Šalát sa môže konzumovať bez obmedzenia, ale bez oleja. Po obede vypiť 2 dl polievky bez cestovín.
Večera: ako obed, ale bez polievky a o polovicu menej.

2.deň - ŠKROBOVÝ

Obed: hocijaká zelenina – fazuľa, hrach, šošovica, mrkva, zemiaky – varené, ryža.
Pochutiny soľ, paradajkový pretlak, kečup, 1 krajec chleba a šalát bez obmedzenia.
Večera: to isté čo na obed, ale o polovicu menej.

3.deň – UHĽOHYDRÁTOVÝ

Obed: varené cestoviny, okorenené (napr. kečup alebo omáčka na špagety), alebo ľubovoľný slaný zákusok, alebo keksy asi v množstve porcie pizze (porcia pizze = ¼ pizze). Len sa nepomýľte! Je zakázané posypať pizzu alebo špagety syrom!!! No a samozrejme šalát.
Večera: 2 menšie kúsky torty alebo 2-3 kúsky drobného pečiva alebo koláča, alebo 3 porcie zmrzliny a povinne 1 riadok po šírke varovej čokolády.

4.deň – OVOCNÝ

Po celý deň rôzne ovocie bez obmedzenia

Úspešné chudnutie!

adamko05
26. feb 2010

tak toto ja mám na chladničke... knižku som celu prečitala neviem, možno pred koncom diety, ked mi dochádzala fantázia,č o varit... ale varila som podľa tej knižky tuším až "nič" 😀 .. resp, dáke to zapečené ovocie, banán s orechami... ale inak vždy odoberiem sebe, ked varím chlapom 🙂

adamko05
26. feb 2010

mám dnes problém, kde predložka "so" a kde "zo", sorry 😝

misinn
26. feb 2010

adamko a kolko dni drzis tu dietu?kolko si schudla? 🙂

ejbyk
26. feb 2010

adamko...jasne ze robim sosovicovu aj haraskovu so zemiakmi...za normalnych okolnosti 🙂 do sosovicoveho privarku najlepsie este nejaku udeninku 😉 ...ked pravdu poviem malo co teraz takto varim sosovica hrach a tak...ale ked uz tak nejem zemiaky.

spenat myslis pyré špenátové...máš nejkaný dobrý recept?!
zeleninu som tiez neiekedy nemohla...nasla som si k nej cestu. ja som nezmar co sa jedla týka. zjem vsetko co nezje mna..nove chute, jedla na dovolenkach...jahaaaj

sisa2
26. feb 2010

baby, vzdy pijete po obede ten vyvar (polievku)???

adamko05
26. feb 2010

misinn.. ja som teraz na začiatku.. iba 5 den, v pondelok som začala, v utorok hned zhrešila 🙄 ... ale pohoda... idem na to.. ako vás čítam, tak na 100%, možno na 99 😀 😀

ejbyk... u nás šošovica, hrach, fazulka.. každy tyžden musí byt, raz na kyslo, inokedy ako polievka... no, tak ked nestíham, odoberiem si... ale ja mám rada aj iba zemiaky, napr. upečené v šupke, celé... len troška posolené.... (k tomu sa hodí maslo, ale to oželiem)
hej a myslela som špenát, pyré... pripravím klasicky a k tomu uparené zemiaky, cez bielkoviny k tomu volské oko...

sisa2, ja vyvar mávam iba ked bielkoviny padnu na nedela, pondelok, prípadne utorok 😉

ejbyk
26. feb 2010

a to pyré ako pripravís adamko prosím ťa? netreba to zahustovať? ci zahustiš zemiakmi?

ejbyk
26. feb 2010

sisa...tiez vačšinou ked je "nedelna polievka" tak si dam...v tyzdni ked mam chut velku chut urobim si z kocky! slepacia polievka je presne to co mi najviac chyba

sisa2
26. feb 2010

adamko - no ja tu polievku teraz vobec nie ... a pride mi divne, ze sa ma pit PO jedle 😕
spenat mam aj ja rada, lenze ho robim s mliekom, cize som ho vylucila. ty robis bez mlieka?

adamko05
26. feb 2010

.... ejbyk.. normálne to zahustím mukou... skušala som zem. škrobom.. ale nechutilo to tak... možno to ešte skusim tym škrobom, viac dochutiť, ocesnakovat... cesnak môžem tiež 😝 ... ved ked sa môže chleba, tak to beriem, že môžem aj slabu zasmážku a nedám si potom ten chleba 😉 (moja teoria, môj vyklad diety, možno nesprávny, ale robila som tak a schudla som)

na bielkoviny ešte typ... kuracia pečienka na cibulke 😝

adamko05
26. feb 2010

ja robím tiež s mliekom troška, odoberiem si bez, dorobím s mliekom ostatnym členom...

no ten vyvar PO asi preto, že mne občas "zrýchli krok" smer WC 😀

adamko05
26. feb 2010

sisa ... a v podstate, ked urobíš s mliekom, tak v bielkoviny si ho s prižmurenym očkom jednym 😀 , môžeš dať s volskym okom... šak tam toho mlieka nedáš pol litra

sisa2
26. feb 2010

hm, no mam sa co ucit 😀 moje dni su zatial dost jednotvarne - bielkoviny maso so zeleninou, skroby - pecene zemiaky so zeleninou, uhlohydraty - nekysnute pecivo, vecer nieco sladke (vacsinou zmrzlina 😀 ), vitaminy - cely den krizom krazom ovocie resp. zelenina ... chcela by som to nejako ozivit 🙂

ejbyk
26. feb 2010

tiez si dietku prisposobujem takze si myslim teda ked sa to zahusti trocha mukou nic sa nestane. dakujem za radu

sisa2
26. feb 2010

adamko no ja spenat robim s litrom mlieka na 1 kocku pretlaku 😀 😀 😀 a so zasmazkou. tak som ho teraz vylucila, i ked ho mam rada.

ejbyk
26. feb 2010

sisa...necitala si moj recept na sampiony plnene bryndzou a brokolicou zapecene so syrom?...na bielkovinovy den. je to mnamka!

sisa2
26. feb 2010

ejbyk zatial nie ... priznam sa, nemala som cas spatne citat. tak idem hladat. dakujem! 🙂

ejbyk
26. feb 2010

...mozes si nas precitat naozaj len pre inspiraciu. ja som tu nasla nenormalne vela rad. a ak na tie sampiony nenatrafis napisem receptik znova...nie je to nic tazke

misinn
26. feb 2010

fiha ale ste sa rozpisali ja som prave dopapala ten salatik s kuracim maskom 🙂

sisa2
26. feb 2010

ejbyk no to mi je jasne, ze tu musi byt kopec dobrych rad ... ale precitat spatne cez 300 stran da zabrat 😀

misinn ty si uz po obede??? ja akurat rozmyslam, ze by som sla, straaaasne som hladna

misinn
26. feb 2010

sisa ved aj ja som uz bola dost hladna haha ale musela som ist lebo my sa tak striedame v robote tak ze tak 😝
a co si das na obed?

adamko05
26. feb 2010

sisa... uff, to dávaš dooost mlieka na môj vkus... ja iba troška, možno deci a pol.. my máme radi hustejši 😉

ja práve papám, ten karfiol so syrom sa dááááá 😝

ejbyk, idem aj ja pohladat bryndzu... mám rada...

sisa2
26. feb 2010

misinn praveze este neviem. neviem sa rozhodnut, ci si dat maso, rybu alebo syr 😀

adamko no ja mam taky recept este z detstva 😕 ani som sa nad tym nezamyslala. a riedky nie je, lebo tam robim aj zasmazku 😀
inak ja mam tiez dost problem so zeleninou, tiez nezjem hocico, napr. ani karfiol nemusim 😔 tak "trochu" s tym bojujem. hadam kila pojdu dole.

sisa2
26. feb 2010

a tak mi napadlo, pukance sa mozu??? take len cisto z kukurice suchej.
a co vsetko je nekysnute pecivo?

zuzanaca
26. feb 2010

sisa......pukance nieee 😝 A kedy by si ich jedla, namiesto ktorého jedla, keď mozes papat "normalne" jedlo len 2 krat za den a zobkat mimo sa nesmie!!! 😀 😀 😀